Şimdi Ara

Ben Tourette Sendromu hastasıyım... (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
1
Favori
7.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • İnsanın ağzı torba değil ki büzesin, takmamak en iyisi, biliyorum kolay değil ama, ne kadar eksiklikleri olup nerelere gelen insanlara bak, mesela Fazıl Say: dışarıdan baksan bu adam hastalıklı mı dersin, bir başka örnek Messi: küçükken hormonal sorunları varmış, büyüyemiyormuş; beethovenın bir kulağı duymuyormuş vs.
    Biliyorum bunları yazmak kolay ama tek çare kendi kendini motivasyon, kendini birşeye adamanı öneririm, insanlar çok dalga geçer çünkü insan bencildir ve empatiden maalesef yoksundur hele gençler hele dedikoduya meraklı Türk insanları... Doktorun verdiği ilaçları da aksatmadan kullan, kendine hayat motivasyonu edin.
    Doktor değilim ben, herkesin de kendine göre problemleri olduğuna inanıyorum fakat kişisel görüşüm budur.
    Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: plep05

İnsanın ağzı torba değil ki büzesin, takmamak en iyisi, biliyorum kolay değil ama, ne kadar eksiklikleri olup nerelere gelen insanlara bak, mesela Fazıl Say: dışarıdan baksan bu adam hastalıklı mı dersin, bir başka örnek Messi: küçükken hormonal sorunları varmış, büyüyemiyormuş; beethovenın bir kulağı duymuyormuş vs.
    Biliyorum bunları yazmak kolay ama tek çare kendi kendini motivasyon, kendini birşeye adamanı öneririm, insanlar çok dalga geçer çünkü insan bencildir ve empatiden maalesef yoksundur hele gençler hele dedikoduya meraklı Türk insanları... Doktorun verdiği ilaçları da aksatmadan kullan, kendine hayat motivasyonu edin.
    Doktor değilim ben, herkesin de kendine göre problemleri olduğuna inanıyorum fakat kişisel görüşüm budur.
    Saygılar.

Ne kadar hayat motivasyonu edin desende
    Ben motivasyonumu kaybetmiş durumdayım 24 saat uyumak istiyorum
    Hiç kolay bi şey değil Cidden Engel sayılabilicek bir sorun
  • quote:

Orijinalden alıntı: magicool

quote:

Orijinalden alıntı: :DHoroHoro:D

Arkadaşlar, konuyu bulmuşken ben de istifade edeyim dedim. Psikoz ve Bipolarlık ile ilgili yazıları okurken bende de olan bazı şeyler dikkatimi çekti.
    Genelde bir işe odaklandığım zaman etrafımda olan bitenin farkına varamıyorum. Kardeşim birşeyler söylediği zaman aradan 3-4 saniye sonra kardeşimin abii baksana dediğini duyup ondan sonra kardeşime odaklanıp da dinleyebiliyorum(Genelde bir meşguliyet esnasında oluyor, bilgisayar oyunu gibi). Bazen de (genellikle nadiren ama geldiğinde zor duruyor) aşırı sinir ile birlikte karşıdakini kırıyorum, daha ileri giderse berserk moda kayabiliyorum, kendimi tutamıyorum kolay kolay.

Bu söylediklerimin psikolojik bir rahatsızlık olma ihtimali nedir? Bunların dışında insanlarla çok rahat bir şekilde konuşabilen, seviyesini bilen biriyim. Biraz hayal dünyam gelişmiş durumda sadece.

mesela bir hafta mutlu olurken,diger hafta yokyere defresifleşebiliyormusun?insanlarla durumun nasıl uzakmısın yakın mı?kendini nasıl tanımlarsın?

sanırım arkadaşla aynıyız tahmin edim yay burcu hatta bende yay burcuyum
    magicool bende bu olay haftalık degil günlük oluyor hatta saatlik bile oluyor diyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZBlade

quote:

Orijinalden alıntı: plep05

İnsanın ağzı torba değil ki büzesin, takmamak en iyisi, biliyorum kolay değil ama, ne kadar eksiklikleri olup nerelere gelen insanlara bak, mesela Fazıl Say: dışarıdan baksan bu adam hastalıklı mı dersin, bir başka örnek Messi: küçükken hormonal sorunları varmış, büyüyemiyormuş; beethovenın bir kulağı duymuyormuş vs.
    Saygılar.

Ne kadar hayat motivasyonu edin desende
    Ben motivasyonumu kaybetmiş durumdayım 24 saat uyumak istiyorum
    Hiç kolay bi şey değil Cidden Engel sayılabilicek bir sorun

Kesinlikle öyledir hiç kolay birşey değil ama her gün savaşmaktan vazgeçmemek lazım.
  • Umarım Allah yardımcın olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LiesOfFear

quote:

Orijinalden alıntı: magicool

quote:

Orijinalden alıntı: :DHoroHoro:D

Arkadaşlar, konuyu bulmuşken ben de istifade edeyim dedim. Psikoz ve Bipolarlık ile ilgili yazıları okurken bende de olan bazı şeyler dikkatimi çekti.
    Genelde bir işe odaklandığım zaman etrafımda olan bitenin farkına varamıyorum. Kardeşim birşeyler söylediği zaman aradan 3-4 saniye sonra kardeşimin abii baksana dediğini duyup ondan sonra kardeşime odaklanıp da dinleyebiliyorum(Genelde bir meşguliyet esnasında oluyor, bilgisayar oyunu gibi). Bazen de (genellikle nadiren ama geldiğinde zor duruyor) aşırı sinir ile birlikte karşıdakini kırıyorum, daha ileri giderse berserk moda kayabiliyorum, kendimi tutamıyorum kolay kolay.

Bu söylediklerimin psikolojik bir rahatsızlık olma ihtimali nedir? Bunların dışında insanlarla çok rahat bir şekilde konuşabilen, seviyesini bilen biriyim. Biraz hayal dünyam gelişmiş durumda sadece.

mesela bir hafta mutlu olurken,diger hafta yokyere defresifleşebiliyormusun?insanlarla durumun nasıl uzakmısın yakın mı?kendini nasıl tanımlarsın?

sanırım arkadaşla aynıyız tahmin edim yay burcu hatta bende yay burcuyum
    magicool bende bu olay haftalık degil günlük oluyor hatta saatlik bile oluyor diyebilirim.

ya tekrar okudum arkadaşın yazdıklarını aynen beni yazmış
    ben berserk moda girmiyorum,King of fightersdaki Iori gibi oluyorum
  • quote:

Doğuştan beri tiklerle mücadele içindeyim

Ayrıca bu tikler konuşmamı engelliyor
    Ayrıca Manik depresif ve Obsesif var

Hayatım boyunca hep ezildim Konuşmamı engelleyen tiklerle bana minubusler zehir,arkadaş ortamı zıkkım
    Aile ortamı zehir,Müzik konusundaki hayallerim zıkkım oldu

Kız arkadaşmı o ne arar bende

Belki içimi dökebildiğim tek yer klavye başıdır

Konuşmamı bozan tiklerim Hayatımın her devresini bana zehir etmiştir

İlk okul
    Orta okul
    Lise

Ömrüm hastane kapılarında 1-2 ayım bakırköy ruh ve sinirde geçmiştir

Ve gelecek yıllarda büyük ihtimalle kabır azabı olacaktır

Neyse ilaç kullanıyorum Risperdal ve Elynza
    Kullanmaya devam edersem 1-2 seneye toparlayacaz heralde

Doktorum Ayhan Kalyoncu

Yaş 18 20 li yaşlarda tikler kendiliğinden azalabilirmiş
    Birde ömür billah içeceğim ilaçla bunu kontrol altına alabilirmişiz işallah

Her gün Soğuk ter atıp Rabbime isyan etmekten bıktım

Beterin beteride vardır bunuda bilirim

Senmi konuyu okuyan kişi

Saçma sapan şeyleri dert edinmeyi bırak inan daha büyük dertler var

konuyu açan şizofren kardeş öldün mü bilmiyorum ama basshunter'de bu hastalıga muzdarip.Adam bir album çıkartıyor.10 milyonlar dinliyor.Neyin derdindesin ?
  • quote:

Doğuştan beri tiklerle mücadele içindeyim

Ayrıca bu tikler konuşmamı engelliyor
    Ayrıca Manik depresif ve Obsesif var

Hayatım boyunca hep ezildim Konuşmamı engelleyen tiklerle bana minubusler zehir,arkadaş ortamı zıkkım
    Aile ortamı zehir,Müzik konusundaki hayallerim zıkkım oldu

Kız arkadaşmı o ne arar bende

Belki içimi dökebildiğim tek yer klavye başıdır

Konuşmamı bozan tiklerim Hayatımın her devresini bana zehir etmiştir

İlk okul
    Orta okul
    Lise

Ömrüm hastane kapılarında 1-2 ayım bakırköy ruh ve sinirde geçmiştir

Ve gelecek yıllarda büyük ihtimalle kabır azabı olacaktır

Neyse ilaç kullanıyorum Risperdal ve Elynza
    Kullanmaya devam edersem 1-2 seneye toparlayacaz heralde

Doktorum Ayhan Kalyoncu

Yaş 18 20 li yaşlarda tikler kendiliğinden azalabilirmiş
    Birde ömür billah içeceğim ilaçla bunu kontrol altına alabilirmişiz işallah

Her gün Soğuk ter atıp Rabbime isyan etmekten bıktım

Beterin beteride vardır bunuda bilirim

Senmi konuyu okuyan kişi

Saçma sapan şeyleri dert edinmeyi bırak inan daha büyük dertler var

Bende de var çeşit çeşit tikler. ama insan içine çıkınca dizginleyebiliyorum bir miktar. 4 senedir de sevgilim var. Kendine güven. Tikin varsa var. Kafana taktıkça daha çok artar tikler.

çok mal bir hastalık gerçekten. bence çok hassas, duygusal ve aynı zamanda zeki olan kişilerde oluyor bu :D
  • Geçmiş olsun.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.