Şimdi Ara

Ben Tourette Sendromu hastasıyım...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
1
Favori
7.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Doğuştan beri tiklerle mücadele içindeyim

Ayrıca bu tikler konuşmamı engelliyor
    Ayrıca Manik depresif ve Obsesif var

Hayatım boyunca hep ezildim Konuşmamı engelleyen tiklerle bana minubusler zehir,arkadaş ortamı zıkkım
    Aile ortamı zehir,Müzik konusundaki hayallerim zıkkım oldu

Kız arkadaşmı o ne arar bende

Belki içimi dökebildiğim tek yer klavye başıdır

Konuşmamı bozan tiklerim Hayatımın her devresini bana zehir etmiştir

İlk okul
    Orta okul
    Lise

Ömrüm hastane kapılarında 1-2 ayım bakırköy ruh ve sinirde geçmiştir

Ve gelecek yıllarda büyük ihtimalle kabır azabı olacaktır

Neyse ilaç kullanıyorum Risperdal ve Elynza
    Kullanmaya devam edersem 1-2 seneye toparlayacaz heralde

Doktorum Ayhan Kalyoncu

Yaş 18 20 li yaşlarda tikler kendiliğinden azalabilirmiş
    Birde ömür billah içeceğim ilaçla bunu kontrol altına alabilirmişiz işallah

Her gün Soğuk ter atıp Rabbime isyan etmekten bıktım

Beterin beteride vardır bunuda bilirim

Senmi konuyu okuyan kişi

Saçma sapan şeyleri dert edinmeyi bırak inan daha büyük dertler var

• sende ışık var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alphanumeric

sende ışık var.

Uydurmuyorum

Sağlıkla şaka olmaz

Sana cevabı konu dışı özel ahalisi versin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZBlade

quote:

Orijinalden alıntı: Alphanumeric

sende ışık var.

Uydurmuyorum

Sağlıkla şaka olmaz

Sana cevabı konu dışı özel ahalisi versin

yanlış anladın ama neyse.
  • umarım iyileşirsin kardeşim..
  • quote:

Doğuştan beri tiklerle mücadele içindeyim

Ayrıca bu tikler konuşmamı engelliyor
    Ayrıca Manik depresif ve Obsesif var

Hayatım boyunca hep ezildim Konuşmamı engelleyen tiklerle bana minubusler zehir,arkadaş ortamı zıkkım
    Aile ortamı zehir,Müzik konusundaki hayallerim zıkkım oldu

Kız arkadaşmı o ne arar bende

Belki içimi dökebildiğim tek yer klavye başıdır

Konuşmamı bozan tiklerim Hayatımın her devresini bana zehir etmiştir

İlk okul
    Orta okul
    Lise

Ömrüm hastane kapılarında 1-2 ayım bakırköy ruh ve sinirde geçmiştir

Ve gelecek yıllarda büyük ihtimalle kabır azabı olacaktır

Neyse ilaç kullanıyorum Risperdal ve Elynza
    Kullanmaya devam edersem 1-2 seneye toparlayacaz heralde

Doktorum Ayhan Kalyoncu

Yaş 18 20 li yaşlarda tikler kendiliğinden azalabilirmiş
    Birde ömür billah içeceğim ilaçla bunu kontrol altına alabilirmişiz işallah

Her gün Soğuk ter atıp Rabbime isyan etmekten bıktım

Beterin beteride vardır bunuda bilirim

Senmi konuyu okuyan kişi

Saçma sapan şeyleri dert edinmeyi bırak inan daha büyük dertler var

kardeşim allah kolaylık versin öncelikle.benim de obsesif birtakım bozukluklarım vardı geçti çok şükür.seni çok az da olsa anlayabiliyorum.bu dünya imtihan yeri.allah kimi kulunu parayla kimini hastalıkla kimini malla imtihan eder.önemli olan sabır edip imtihanı geçip ödülümüze kavuşmaktır.benim tavsiyem dinine sıkı sıkıya yapış namazını kıl mesela kılmıyorsan.hem bedenen ve zihnen rahatlarsın hem de bütün bu zorluklara karşı dayanma gücü bulursun inşallah.tedavilerini aksatma allah şifalar versin son cümlene sonuna kadar katılıyorum.o kadar büyük ve ağır hastalılarla boğuşan insanlar var ki biz bir yerimiz incinse kanasa dünyayı yıkıyoruz maalesef
  • Benim de obsesif kompulsif bozukluklarım ve olur olmaz paranoylarım var ama önemli derecede değil.Allah şifa versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UR

Benim de obsesif kompulsif bozukluklarım ve olur olmaz paranoylarım var ama önemli derecede değil.Allah şifa versin.

Serotonin hormonunun eksikliğinden olur
    Obsesif zamanımızda çoğu insanda var
    İnan büyük bir sorun değil

Tourette sendromunu araştır
  • Geçmiş olsun,bu hastalıkların hepsinin sende olması çok üzücü.

Manik depresif,hastalığı bende de var.Kişiliğin değişiyor hergün.Birgün çok mutlu huzurlu olursun,bazen haftalarca eve kapanır,kendine acır,kendinden nefret eder,intihar etmek istersin.Bu hastalık tek başına yetiyor,ve geçmiyor bu hastalık.Ömür boyu düzenli olarak ilaç kullanmak zorundasın.
  • Bende bipolar bozukluk hastasıyım aslında dertlerimizi dökmemiz lazım bende risperdal kullanıyorum lamictalde kullanıcam
    Ben son zamanlarda halisünasyon görüyorum 1-2 gündür yok ama eskiden ses duyardım ama hastalık galiba tam anlamıyla oturuyor birde bunun yanında dışlanma var bakalım nereye kadar gidicek bu dışlanma

@Hacıkafir
    Ergenlik bitmeden önce ilaç tedavisi yapılırsa bipolar bozukluktan kurtulma şansınız var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Henry Dorsett Case -- 23 Ağustos 2010; 3:38:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black Sabbath

Bende bipolar bozukluk hastasıyım aslında dertlerimizi dökmemiz lazım bende risperdal kullanıyorum lamictalde kullanıcam
    Ben son zamanlarda halisünasyon görüyorum 1-2 gündür yok ama eskiden ses duyardım ama hastalık galiba tam anlamıyla oturuyor birde bunun yanında dışlanma var bakalım nereye kadar gidicek bu dışlanma

@Hacıkafir
    Ergenlik bitmeden önce ilaç tedavisi yapılırsa bipolar bozukluktan kurtulma şansınız var

Halisünasyon görüyorsan seninki daha ileri saffada bipolar bozukluk
    LSD kullanmış gibiye yakınsın
  • quote:

quote:

Bende bipolar bozukluk hastasıyım aslında dertlerimizi dökmemiz lazım bende risperdal kullanıyorum lamictalde kullanıcam

@Hacıkafir

Halisünasyon görüyorsan seninki daha ileri saffada bipolar bozukluk
    LSD kullanmış gibiye yakınsın

El ayak görüyordum insan silüeti gördüm falan filan işte 1-2 gündür yok rahatım biraz paranoyaklık var ama eylülde doktora gidicem o zamana kadar sabredicem

Müzik konusunda ne gibi hayallerin var benimde hayallerim var grup kurma ama tarzı oturturamıyorum kafamda industrial rock/metal olsun istiyorum bu aralar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Henry Dorsett Case -- 23 Ağustos 2010; 3:49:42 >
  • 2 tane antipsikotik kullanıyormuşsun ağır gelmiyor mu sana
  • quote:

2 tane antipsikotik kullanıyormuşsun ağır gelmiyor mu sana

Yok ben ne ilaçlar kullandım

Zamanla bünye alışıyor
    Sabahlıyıcak kadar halim vaktim yerinde

Halsizlik vb yok
  • quote:

quote:

Zamanla bünye alışıyor

Halsizlik vb yok

Elnyza mı neyse adı olanzapin içeriyor aynı etken maddeli ilacı kullanmıştım zyprexa başta kullanırken ölüyordum sonra alıştımElnyza iştahını açabilir uyku getirebilir ağız kuruluğu falan yapar ama işe yararrisperdalın fazla yan etkisi yok bence

herneyse ben yine dejavu oldum saymadım ama çok dejavu oluyorum ben sendede varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Henry Dorsett Case -- 23 Ağustos 2010; 3:59:07 >
  • quote:

quote:

quote:

Zamanla bünye alışıyor

Halsizlik vb yok

Elnyza mı neyse adı olanzapin içeriyor aynı etken maddeli ilacı kullanmıştım zyprexa başta kullanırken ölüyordum sonra alıştımElnyza iştahını açabilir uyku getirebilir ağız kuruluğu falan yapar ama işe yarar

1:86 boyum var 60 kiloydum 66 kilo oldum sana öyle diyim zayıftım o konudada yaradı işime
    Uyku getirmiyor gayet dinç im alıştım

Söz konusu tikleri durdurmaksa zehir ver içerim
    İşallah 1-2 seneye kadar iyi olacam

İnancım bitmedi

İntiharı bile düşündüğüm oldu
    Şimdi inancım bitmedi derim
    Yarın yine kafaya takarım

Biliyorum inancımda çalkantılı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZBlade -- 23 Ağustos 2010; 4:04:10 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Zamanla bünye alışıyor

Halsizlik vb yok

Elnyza mı neyse adı olanzapin içeriyor aynı etken maddeli ilacı kullanmıştım zyprexa başta kullanırken ölüyordum sonra alıştımElnyza iştahını açabilir uyku getirebilir ağız kuruluğu falan yapar ama işe yarar

1:86 boyum var 60 kiloydum 66 kilo oldum sana öyle diyim zayıftım o konudada yaradı işime

İnancım bitmedi

Düzelirsin dert etme sende dejavu denen şey var mı yoksa sadece bende mi var günde çok fazla dejavu oluyorum da
    Valla diyecek birşeyim yok çünkü benim gibisin benim düşüncelerim duygularım saatler içinde değişir seninkide öylebize doktorlar yardım edebilir sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Henry Dorsett Case -- 23 Ağustos 2010; 4:05:20 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Zamanla bünye alışıyor

Halsizlik vb yok

İnancım bitmedi

Düzelirsin dert etme sende dejavu denen şey var mı yoksa sadece bende mi var günde çok fazla dejavu oluyorum da
    Valla diyecek birşeyim yok çünkü benim gibisin benim düşüncelerim duygularım saatler içinde değişir seninkide öylebize doktorlar yardım edebilir sadece

Monoton yaşamda dejavu mümkündür bunu psikiyatriye sokamayız
    Valla duygularımda ilaçla değişecekse ben kimim ??

Kendine bu soruyu sordunmu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZBlade -- 23 Ağustos 2010; 4:06:53 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Zamanla bünye alışıyor

Halsizlik vb yok

İnancım bitmedi

Monoton yaşamda dejavu mümkündür bunu psikiyatriye sokamayız
    Valla duygularımda ilaçla değişecekse ben kimim ??

Kendine bu soruyu sordunmu

Elimden birşey gelmediğini söylemeliyim duyguları değiştirmede öyle birşey olsaydı bendeki ilk hastalık belirtilerinden bu yana kadar değişirdi
    Elnyza başta kilo aldırır sonra durur kilo alman.Ben 65 kiloydum sonra bir baktım 70 i geçmişim

Buradan olmaz bu konuşma pmden msn adresini yolla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Henry Dorsett Case -- 23 Ağustos 2010; 4:11:09 >
  • quote:

bende de bipolar bozukluk vardı allahtan doktorum iyiydi iki senedir ilaç kullanmıyorum hatta kendim bıraktım artık içmicem dedim doktora bi daha gittim bizmkilerin huylanmasından.. hehe doktor bişey yok dedi hala ilaç içmiyorum halimden memnunum allaha şükür..

benim olayda şöyle başladı bu beyingücü parapsikoloji olaylarına daldım ileri safhalarda elektronik aletler küçük küçük çarptı odanın lambası falan patladı ya hiçbişey yapmadan mutfaktaki eşyalar yere düştü.. ama işi becerdim ;) ha sonra noldu kafa uçtu öğle araları haüsünasyon görüyordum hatta call of duty deki adam oldum bomba falan atıyodum.. ya böyle şeyler işte.. daha sonra doktora gittim prozac ve rexapin verdi deli gibi uyutuyordu ilaçlar yani mal gibi oldum.. 65 kiloyken 3 ayda 80 kilo oldum ama tatilde öküz gibi yemiştim o açıkbüfeler falan offf şimdi olsa yine yerim :D tabi arkadaşlar dışladı en iyi arkadaşım bile benden yararlanmak istedi.. herşey sahte bu yüzden.. ortam değiştirmek lazım bi de u yaşanılanları kimsye anlatmamak lazım.. eğer imkanın varsa uni yi başka şehirde oku gerçekten ilerleme olur.. ben olduğum yerde okuduğum halde tamamen değişti yani.. tabi bu hastalık yüzünden hayatım da değişti belki başka bi uniyi ya da bölümü kazanabilirdim evet o konuda kendime güveniyordum ama olmadı, bölümümde güzel.. şu aralar baya güzel gidiyor
    zaten doktorla görüşeli 4 ay falan oldu bane şey demişti eğüer kendinde bi değişiklik hissedersen ilaca başla. ama allaha şükür hiç almadım..

dışlanma olayı gerçekten çok kötü bi durum şu an liseden kimse ile konuşmuyorum tabi üstüne bide yay burcu olup ağzına geleni söylemek olunca
    sesleri ben de duyuyordum aman aman hiç duymamak en iyisi çünkü çok korkunçtu..

yeni okul ve arkadaş ortamı gerçeten önemli.. demek istediğim doktoruna güven ve onun verdikleri ilacları kullan bak sen de kendin bırakacak duruma gelirsin..
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.