Şimdi Ara

Ben Nasıl Sosyal olucam? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
1
Favori
2.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 14 yaşında bende asosyaldim geçer zamanla heralde bende geçti çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trumpeter Swan

14 yaşında bende asosyaldim geçer zamanla heralde bende geçti çünkü

ne yaptında geçti
  • quote:

Orijinalden alıntı: felaj

quote:

Orijinalden alıntı: leave_992

internet te takılmıyacaksın....
    arkadşalarının evinde felan kalıcan eğlenicen içicen sonra olucaksın dene

evinde kalıcak arkadaşım yok 2.si abi 14 yaşındayım diyorum başlığı okuyup cevap yazmasan güzel olur

pardon kusura bakma
    bende senin yaşındayken öleydim ya(yani arkdaşlarım fazlaydı arkadaş edinebiliyodum da öle gezme tozma olayları ek yoktu)
    liseye geç açarlar zaten hele ünide azarsın:)

olmadı karıya git

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Trumpeter Swan

14 yaşında bende asosyaldim geçer zamanla heralde bende geçti çünkü

ne yaptında geçti

bişey yapmadım dediğim gibi zamanla yavaş yavaş ortamın genişliyo sende asosyallikten çıkmak zorunda kalıyosun
  • quote:

quote:

quote:

evinde kalıcak arkadaşım yok 2.si abi 14 yaşındayım diyorum başlığı okuyup cevap yazmasan güzel olur

pardon kusura bakma
    bende senin yaşındayken öleydim ya(yani arkdaşlarım fazlaydı arkadaş edinebiliyodum da öle gezme tozma olayları ek yoktu)

olmadı karıya git

alsalar içeri gitcemde almıyorlar

• quote:

quote:

quote:

quote:

pardon kusura bakma

olmadı karıya git

o zaman eline kuvvet

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

pardon kusura bakma

olmadı karıya git

o zaman eline kuvvet

• öncelikle pc den uzak dur dışarı çık gez toz çok fazla arkadaşın olmasına gerek yok sosyal olabilmen için insanın samimi olabileceği 1 arkadaşı bile olsa yetiyor herşeyini paylaşacağın dertleşebileceğin gerisi fasafiso onun ortamı bunun ortamı derken kendini insanların arasında bulacaksın ve yaşın küçük 14 yaşında bu tür problemin olması normal lise hayatına başlayınca ister istemez ortamın çoğalır ve ben sosyal olacam diye her gördüğünlede arkadaşlık kurma şimdilik diyeceklerim bu kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheMatador2

öncelikle pc den uzak dur dışarı çık gez toz çok fazla arkadaşın olmasına gerek yok sosyal olabilmen için insanın samimi olabileceği 1 arkadaşı bile olsa yetiyor herşeyini paylaşacağın dertleşebileceğin gerisi fasafiso onun ortamı bunun ortamı derken kendini insanların arasında bulacaksın ve yaşın küçük 14 yaşında bu tür problemin olması normal lise hayatına başlayınca ister istemez ortamın çoğalır ve ben sosyal olacam diye her gördüğünlede arkadaşlık kurma şimdilik diyeceklerim bu kadar

o dediğin arkadaştan bende 1 tane olsada yok
  • Ortaokuldaysan 1 sene daha bekle, Lisedeysen sigaraya başla, sigara içen adam zaten senin istediğin gibi bi arkadaştır, lisede havası vardır, kendi deyimleriyle "popülerdir.". Şimdi bana gençleri sigaraya alıştırma falan demeyin doğruluğunu yaşayarak öğrendim. Lisede sigara içmek başkadır yakalanma korkusu falan güzeldir, yanyana sigara içtiğin arkadaşın kısa zamanda kankin olur bi yere giderken senide çağırır vs vs...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark_flame

Ortaokuldaysan 1 sene daha bekle, Lisedeysen sigaraya başla, sigara içen adam zaten senin istediğin gibi bi arkadaştır, lisede havası vardır, kendi deyimleriyle "popülerdir.". Şimdi bana gençleri sigaraya alıştırma falan demeyin doğruluğunu yaşayarak öğrendim. Lisede sigara içmek başkadır yakalanma korkusu falan güzeldir, yanyana sigara içtiğin arkadaşın kısa zamanda kankin olur bi yere giderken senide çağırır vs vs...

derim. bu nası tavsiye burdaki iradesiz veletler sigaraya başlar sonra bırakamaz ömrü boyu içer. böyle bir mallık yapmayın kendiniz olun arkadaşınız olmasa da olur.
  • quote:

Ortaokuldaysan 1 sene daha bekle, Lisedeysen sigaraya başla, sigara içen adam zaten senin istediğin gibi bi arkadaştır, lisede havası vardır, kendi deyimleriyle "popülerdir.". Şimdi bana gençleri sigaraya alıştırma falan demeyin doğruluğunu yaşayarak öğrendim. Lisede sigara içmek başkadır yakalanma korkusu falan güzeldir, yanyana sigara içtiğin arkadaşın kısa zamanda kankin olur bi yere giderken senide çağırır vs vs...

birde bugün sınıfta bir kızın bir sevgilisi var işte lise 1e gidiyor dedim kıza sorsana bir bakalım iyi kız kaldırıyormuymuş 5dksonra cevap geldi yoo ne alaka diye sonra bir 5dk daha sonra salak gibi konuşmasın döverim onu biz bunu kız için yapmıyoruz diye bir mesaj geldiben anladım kız bulmada işe yaradını ve bunu kızın sevgilisinin bu yöntemi kullandığını ama kız anlayamadı çünkü genelde bir şeyi yalan olarak inkar ederken herkes yoo ne alaka diyorama şimdi bu beni dövmesin birde gelince sıkıştırırlarsa nasıl bir konuşma yapıyım

• quote:

Ahaha Sosyallik uğruna ömründen 5-10 yıl gitsin daha iyi değil mi.. Ve de tonla para..
  • imkanın varsa liseyi başka bir şehirde yada yatılı bir okulda oku olmadı üniversitede şehir dışına çıkıp yurt hayatına başlarsan da sağlam arkadaş edinmen kolaylaşır ha sigaraya falanda başlayım falan deme bu seni(özellikle kızlara)antipatik gösterir zaten temeli sigara alıp verme olan arkadaşlıktanda hiç birşey beklemez
  • Bende para var arkadaş yok . İnsanlar beni sevmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cro-X

Bende para var arkadaş yok . İnsanlar beni sevmiyor

hocam bizi olduğumuz gibi kabullenmiyorlarsa yapacak pek bir şey yok. kendi kendimize yetmeliyiz. eğer sorun bizdeyse bunu çözmekte bizim görevimiz, her zaman hatayı karşıda aramamak lazım. söylediklerimi düşünürseniz daha iyi anlıyacağınıza eminim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neytiri

quote:

Ahaha Sosyallik uğruna ömründen 5-10 yıl gitsin daha iyi değil mi.. Ve de tonla para..

AHAHAAH Sosyallik uğruna kişiliğini kaybetmekten iyidir. Ordaki arkadaşlar seni olduğun gibi kabul ederler. Yüzümde maskeyle dolaşmaktansa 10 yıl daha az yaşarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kırmızı Pervane

imkanın varsa liseyi başka bir şehirde yada yatılı bir okulda oku olmadı üniversitede şehir dışına çıkıp yurt hayatına başlarsan da sağlam arkadaş edinmen kolaylaşır ha sigaraya falanda başlayım falan deme bu seni(özellikle kızlara)antipatik gösterir zaten temeli sigara alıp verme olan arkadaşlıktanda hiç birşey beklemez

arkadaş 14 yaşında...

Bende 15 yaşındayım bir ara bende öyle sıkıntıları çektim ama çabayla olur

ortama ayak uydur

dedikoduları haberler konular filan falan tartış sıcak konuları seç özellikle

en önemlisi vücut dilini anlayabilmen ve enpati kurabilmen çoook önemli!!

hiç tanışmadığın bir ortama girdiğinde bahane yoluyla sıkı arkadaşlıklar kur

sosyalleşmenin para ile ilgisi yoktur(!!gerçektende yoktur ben bunu bizzat yaşadım!!)

birisi sana ''gerizekalı gibi davranma'' benzer sözler attığında yaptığın hareketleri yeniden gözden geçir

arkadaş seçerken kalıplaşmış insanlar değil ortamlara ayak uyduran akan insanlar seç(seni satması sadece kendi zararına olur)

arkadaş kurarken ona yoğunlaşma boğma

eğer fazla bilgisayar ve oda hayatı yaşıyorsan veya teknoloji manyağı isen hemen bırak

siyasi ve benzeri hassas konulara çok fazla girme

herşeyi sorma yoksa pekte sonu iyi olmaz

giyimine aşırı önem verme ve ortama göre kıyafet giyin

illada sevgili lazım değil

müzik dünyasından haberin olsun

harçlığının yarısını arkadaşına veriyorsan büyük hata yapıyorsun

ya göründüğün gibi ol yada olduğun gibi görün

arkadaşlarınla fotoğraf çekil (yanlız fotoda kazık gibi durma)

vurgulu konuş

fıkra veya başından geçen komik hikayeleri anlat

konuşma tipine dikkat et

arkadaşlarınla eylenmeye git gez toz

arkadaşlarının çoğunluklu olduğu yerlerde takıl

bunların hepsini uygula valla kimse seni tutamazzzz!!!

OFFF elim yoruldu be

• quote:

Orijinalden alıntı: yannız melek

quote:

Orijinalden alıntı: Kırmızı Pervane

imkanın varsa liseyi başka bir şehirde yada yatılı bir okulda oku olmadı üniversitede şehir dışına çıkıp yurt hayatına başlarsan da sağlam arkadaş edinmen kolaylaşır ha sigaraya falanda başlayım falan deme bu seni(özellikle kızlara)antipatik gösterir zaten temeli sigara alıp verme olan arkadaşlıktanda hiç birşey beklemez

arkadaş 14 yaşında...

Bende 15 yaşındayım bir ara bende öyle sıkıntıları çektim ama çabayla olur

ortama ayak uydur

dedikoduları haberler konular filan falan tartış sıcak konuları seç özellikle

en önemlisi vücut dilini anlayabilmen ve enpati kurabilmen çoook önemli!!

hiç tanışmadığın bir ortama girdiğinde bahane yoluyla sıkı arkadaşlıklar kur

sosyalleşmenin para ile ilgisi yoktur(!!gerçektende yoktur ben bunu bizzat yaşadım!!)

birisi sana ''gerizekalı gibi davranma'' benzer sözler attığında yaptığın hareketleri yeniden gözden geçir

arkadaş seçerken kalıplaşmış insanlar değil ortamlara ayak uyduran akan insanlar seç(seni satması sadece kendi zararına olur)

arkadaş kurarken ona yoğunlaşma boğma

eğer fazla bilgisayar ve oda hayatı yaşıyorsan veya teknoloji manyağı isen hemen bırak

siyasi ve benzeri hassas konulara çok fazla girme

herşeyi sorma yoksa pekte sonu iyi olmaz

giyimine aşırı önem verme ve ortama göre kıyafet giyin

illada sevgili lazım değil

müzik dünyasından haberin olsun

harçlığının yarısını arkadaşına veriyorsan büyük hata yapıyorsun

ya göründüğün gibi ol yada olduğun gibi görün

arkadaşlarınla fotoğraf çekil (yanlız fotoda kazık gibi durma)

vurgulu konuş

fıkra veya başından geçen komik hikayeleri anlat

konuşma tipine dikkat et

arkadaşlarınla eylenmeye git gez toz

arkadaşlarının çoğunluklu olduğu yerlerde takıl

bunların hepsini uygula valla kimse seni tutamazzzz!!!

OFFF elim yoruldu be

tamam yazmışın uğraşmışında ortama nasıl ayak uydurcam onu yassan birde teknolojiyi bıraksam ne yapcam

• quote:

Orijinalden alıntı: inferno!

Öncelikle insanlarla iletişim kurmak önemli Yaz tatilinde bir işe girmekle başlayabilirsin.Ev işlerindede görevler al mesela market alışverişi elektrik parası ödeme vb gibi.Evde anne babanla daha uzun konuşmalar yap,akrabalarınız geldiğinde bi merhaba diyip odana geçilme hemen.Genelde tavsiyelerimizde takım halinde yapılan aktivitelerden bahsediyoruz sanada tavsiye edeceğim.Hobine göre basket kursuna gidebilirsin mesela yada dans yada enstrüman .Bir anda sonuç bekleme belkide sıkılıacaksın,çekineceksin,zorlanacaksın ama pes etmezsen birkaç ay içinde kendine özgüveni olan bi genç olarak bana teşekkür edebilirsin.

5 ay kickboxa gittim bir fark yok
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.