Şimdi Ara

BEN MÜSLUMANIM DİYEN BİR İNSAN NİYE GÜNDE BEŞ VAKİT NAMAZ KILMAZ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar baştan söyliyeyim konuma ateistler ve deistler hemen damlamasınlar ben bu bu soruyu sadece kendine müsluman diyen ve Allaha inanan arkadaşlara sordum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sadece namazla sınırlama dinin hangi emri hakkıyla yapılıyor
    cevap cehalet inanıyorum dediği dinden haberi yok aynı karşı çıkanın bilmediği gibi islamı gerçekten anlayan emirlerini severek yapmış ve yapıyor anlamayan ya inanır gibi yapıp dünyaya dalıyor veya tamamen inkar edince yok olduğunu sanıyor sanki gözlerini kapatınca güneş yok oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhmt042

sadece namazla sınırlama dinin hangi emri hakkıyla yapılıyor
    cevap cehalet inanıyorum dediği dinden haberi yok aynı karşı çıkanın bilmediği gibi islamı gerçekten anlayan emirlerini severek yapmış ve yapıyor anlamayan ya inanır gibi yapıp dünyaya dalıyor veya tamamen inkar edince yok olduğunu sanıyor sanki gözlerini kapatınca güneş yok oluyor

Haklısın Mahmut kardeşim mesela inşaallah 1.5 ay sonra Ramazan ayını idrak edeceğiz ve kendine müsluman diyen arkadaşların oruç tutmamak için türlü türlü bahanelere sığındıkları ibretle göreceğiz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunun cevabı Ara'f suresinde net sekilde mevcut .

• quote:

Orijinalden alıntı: furandor

Bunun cevabı Ara'f suresinde net sekilde mevcut .

Hangi ayet ?

• White Eagle 26 kullanıcısına yanıt
    Araf suresi'nin 16 ve 17.ayet.

• quote:

Orijinalden alıntı: furandor

Araf suresi'nin 16 ve 17.ayet.

Eyvallah

• Allah'a, ahirete, dini kurallara (namazın, orucun, tesettürün, vs. farz olduğuna; içkinin, faizin, zinanın, vs. haram olduğuna) inananlara "MÜ'MİN" denir ... İslam dininin temel inançlarını kabul eden, farz ibadetlerini yapan, sosyal kurallarına uyan ve ahlakını yaşayanlara "MÜSLÜMAN" denir ...
    başlıkta sözü edilenler aslında kavramları tam bilmediklerinden "ben müslümanım" demektedir, gerçekte "ben mü'minim" demeleri gerekir ...
    kısacası sadece inananlar "mü'min", inandıklarını yaşayanlar "müslüman"dır ... bu durumda "ben de müslümanım" diyenlerin çoğu aslında "mü'min"dir ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

Allah'a, ahirete, dini kurallara (namazın, orucun, tesettürün, vs. farz olduğuna; içkinin, faizin, zinanın, vs. haram olduğuna) inananlara "MÜ'MİN" denir ... İslam dininin temel inançlarını kabul eden, farz ibadetlerini yapan, sosyal kurallarına uyan ve ahlakını yaşayanlara "MÜSLÜMAN" denir ...
    başlıkta sözü edilenler aslında kavramları tam bilmediklerinden "ben müslümanım" demektedir, gerçekte "ben mü'minim" demeleri gerekir ...
    kısacası sadece inananlar "mü'min", inandıklarını yaşayanlar "müslüman"dır ... bu durumda "ben de müslümanım" diyenlerin çoğu aslında "mü'min"dir ...

Dostum MÜMİN kelimesinin İMAN eden yani inanan manasına geldiğini biliyorum insanların mümin kelimesini bilmeyebilir diye herkesin bildiği müsluman kelimesini kullandım

• White Eagle 26 kullanıcısına yanıt
    ben de onu vurgulamaya çalıştım, "mü'min-müslüman" ayrımını bilmeyen halkımız genelde "ben de müslümanım, benim dedem de hacı, benim babaannemin de başı örtülü" diyerek kendi müslümanlığını isbat etmeye çalışır ki bu yanlış bir çabadır ... dolayısıyla namaz kılmayanların "ben müslümanım" demeleri yanlış bir söylemdir, "ben müslüman değilim, sadece mü'minim" demeleri daha tutarlı bir ifade biçimidir ...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.