Şimdi Ara

Ben meğerse şeytanmışım lan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 20
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 53 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • DoubleDragon (2 mesaj) İnspiredTiger (2 mesaj) unraveling (2 mesaj) aLastis (1 mesaj) narkotik_1989 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (11 mesaj) Mobil (7 mesaj) Mini (1 mesaj) Uygulama (4 mesaj)
  • @
15 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Ben meğerse şeytanmışım lan
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    41 Mesaj
    Bende hem sağlak hem solağım yemek değilde iki elle resim falan çiziyorum yemek sağ imza vs içinde solu kullanıyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Çavuş
    41 Mesaj

O hadiste sol elle yiyen şeytandır mı diyor? Okuduğunu dikkatli analiz etmemenin bedelini en başta kendin ödersin.

Günlük hayatta kirli işleri sol el ile, temiz işleri sağ el ile yapmak Arap adetidir. Sabun gibi temizlik araçlarının olmadığı dönemde toplumun kendi sağlığını korumak için aldığı bir önlemdir.

Dünyada hala sabuna ulaşamayan topluluklar var. Temiz ve kirli işler için farklı ellerin kullanılması pratiği de hala uygulanmakta.

Aynı kaptan yemek yemek de Arap geleneğidir. Kısıtlı kap kacak, temizlik imkanları insanları buna yöneltmiş.

Herhalde adamın biri tuvaletten geldikten sonra seninle aynı kaba sol elini daldırıp yeseydi o zaman daha iyi anlardın Hz. Muhammed'in bu sözü kim için ve neden söylediğini. Konuşurken 1400 yıl öncesinin bilgi seviyesini ve coğrafya şartlarını da düşün.

1.5 milyar insanın lideri konumundaki birine oturduğun yerden dil uzatmakla büyüyemezsin. Eğer akıllı ve büyük bir insansan kimseye sataşmana gerek yok, hayatını yaşa, örnek ol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xfce4 -- 24 Kasım 2020; 0:14:38 >
    |
    |

• Binbaşı
    1614 Mesaj
    Kirli elle yemeyin demek başka şeY. Sol elle yemeyin demek başka şey.
    Sol elle şeytan yer denmiş işte.
    İnancın insanı soktuğu haller harbiden çok acaip.

Hatta sol elle yiyemiyorum diyen adama beddua filan da var.
    Din bu dendiğinde kızıyorsunuz sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 24 Kasım 2020; 3:19:12 >
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Ekonomi
ankara gülüş tasarımı
kripto para haberleri
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,305
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.