Şimdi Ara

Ben De Özledim (2013) | eflÂtun film | Star TV (221. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.420
Cevap
50
Favori
107.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ulan Yaz zamanı şu ara da bende özledimi yapıştırıcan 8 e çekecen gör reytingi
  • zaten yayından kalkacagı belliydi hiç kalkışmamaları gerekirdi .
  • quote:

Orijinalden alıntı: LifeSpecial

zaten yayından kalkacagı belliydi hiç kalkışmamaları gerekirdi .

Bir dizi başlamadan yayından kalkacağını nasıl anlayabilirsin ki? Dediğin şey çok saçma

Edit: Şu karakteri tekrar ekranlarda görmek istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamburak -- 5 Ağustos 2014; 20:55:59 >

• Telefonda başka dizi olmadığı için ilk 2 bölümü o kadar çok izledim ki ezberledim artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 36Boys

Kardeş Payı, İşler Güçler'den daha fazla tuttu ama tam aksine Ben de özledim, L&M'den sonra tutmadı.

Düğüm Dernek'i çekip reklam yaptılar çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spider-Man

quote:

Orijinalden alıntı: 36Boys

Kardeş Payı, İşler Güçler'den daha fazla tuttu ama tam aksine Ben de özledim, L&M'den sonra tutmadı.

Düğüm Dernek'i çekip reklam yaptılar çünkü.

Düğün Dernek'te bişeye benzese gam yemicem bildiğin uyuyordum sinemada. Keşke çekmeselermiş dedirtti.
  • 1.bölüm izliyorum hadi bakalım.
  • Deniz mi kızı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hep mi kalbimiz kırılacak bizim be ismail.. :(
  • Özledik..

• Yeniden başladım izlemeye. Ağa duygulanıyor insan :(

• Değeri bilinmeyen ve maalesef hiç anlaşılamamış bir diziydi.

Tv'ye böyle zor anlaşılan ve bir derinliği olan eserler yapmak riskli bir iş. Çünkü Tv izleyici kitlesi böyle karmaşık dizileri anlamaya çalışmaz ve anlamadığı içinde kötü ve vasat senaryolu der geçer.

Bir diğer mevzu izlenilen şeyin aslında izlediği kendi olması.

Leyla İle Mecnun' un iki izleyici kitlesi vardı; (Aslında bu belli bir popülariteye ulaşmış bütün derinlik içeren eserlerde bulunur)

Birinci kitle o yapımın altmetnini ve vermek istediği mesajı kavrayamamış ve yapımı sadece komedi, dram açısından çok seven kitleydi...

İkinci kitle ise o yapımın altmetnini ve ana hikayede birbirinin içine giren hikaye ve hikaye karakterlerinin (Küçük Prens, Leyla İle Mecnun, Küçük Kara Balık, Ferhat İle Şirin vs.) niçin orada yer aldığını çözmüş kitleydi...

İşte Ben de Özledim ikinci kitlenin dizisiydi. Bu yüzden daha kalabalık olan birinci kitle diziyi yerden yere vurdu ve anlayamadığı için kötü buldu.

Peki Ben de Özledim ne anlatıyordu?

Büyük edebi eserler vardır. Rahatsız eder, titretir ve insanın hayatını yerle bir eder. Çünkü o eserler aslında hiç görmek istmediğin, bulmak istemediğin, bilmek istemediğin hakikati bizzat sana haykırmıştır.

Mesela Hüsn-ü Aşk böyle bir eserdir.

Ama böyle büyük eserlerin en büyük zararı o anlatının içine gömülüp kaybolmaktır. O derin anlatının içinden çıkamazsan metin seni yutar ve metnin içinde kaybolursun.

Leyla İle Mecnun' un ikinci kitlesi ve dizinin yaratıcı kadrosu için Leyla İle Mecnun böyle bir eserdi. Ve yeri çok farklı bir konumdaydı.

Kuyu veya Han denilen şey aslında o derin eserlerin gerçek dediğimiz dünyayla köprüsüydü.

Ama bir gün Han'dan birileri kaçtı ve gerçek dediğimiz dünyaya geldi...

İşte o an köprü yıkıldı. O okunulan ve izlenilen derin eserler yutmuştu gerçek dediğimiz dünyayı. Ve hikayelerdeki at adamlar, deniz kızları, güzeller güzeli Selin ve Leyla'lar hepsi gerçek olmuştu...

Kabaca yapımın anlatmak istediği olay buydu. Ve bir sanat eserini hayatının merkezine geçiren kişilerin karakter analizini ve psikolojisini de oldukça çarpıcı şekilde yansıtıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tom.waits -- 4 Haziran 2016; 7:29:08 >

• Offf of.

Bizim ekipten ses seda çıkmadı mı hala en son Büyük İskender yakında görünen bir şeyle gelecekler diye bir şeyler yazmıştı twitterda.
  • QuexSeeL kullanıcısına yanıt
    Onur Ünlü- Funda Alp tayfası Görünen Adam isimli yapımı yapıyorlar. Eflatun Tv'de yayınlanacak.

Burak Aksak ise 50 metrekare dizisini yazıyor. O da yakında Tv8'de başlayacak.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son yorumu gine ben yapmisim özlettin
  • Cengiz Bozkurt'u çok az gördük, İsmail Abi'den soğudum izlerken. Senaryo L&M'ye göre çok basit kalmış ama ülkemizdeki diğer dizilerden kesinlikle daha iyiydi. Keşke bitmeseydi, aynı ekip toplansa da başka bir iş yapsa...

• Hayatımın bir fon müziği olsaydı bu olurdu herhalde...

• 
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.