Şimdi Ara

Ben de Opel'li oldum :)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Uzun yıllar süren öğrencilik hayatımdan sonra işe girdim ve nihayet ilk arabamı da aldım.

Arabam 2003 Opel Corsa Njoy 1.4 16V. ABS, ESP, 2 hava yastığı, klima, immobilizer, elektrikli ayna falan filan işte özellikleri :)

17.150 YTL'ye aldım. Fiyatı nasıl sizce?

Arabada en ufak boya yok. 59000 km'de. Tamamen orjinal. 57000'de servis bakımına girmiş zaten faturası falan duruyo. Performans testine soktuk, senesine göre sistem durumu 100 üzerinden 100 aldı.

Yanlız aracın motor gücü 73.7 beygir çıktı. Görevli eğer motor bakımını yaparsanız 84-85 beygire çıkar dedi motor gücü. Benim sorduğum soru biraz garip gelecek ama motor bakımına neler girer bilmiyorum :) Yani yağ, hava filtresi falan mı değişcek ? PEryodik bakım yapın demiş bi de ne demek şimdi bu:)

Bir de arabayla ilgili tavsiyeler ve deneyimleriniz varsa belirtirseniz sevinirim. Biraz acemiyim de zaten yeni yeni trafiğe çıkıyorum. Tavsiyerleriniz de işime yarıyacaktır.

• hayırlı olsun dostum.
  • 90beygir diye biliyorum 1.4 motorları. eğer dedieğin rakam çıkmışsa bence birdaha incelet vede gerekli yapılacakları yaptır araçlar 60binde gelen bakımlarına girerler belki ozaman daha iyi bir performans gelir araçtan bu arada bende okulu bitirip bir an önce arabamı alabilmek dileklerim ve isteklerimle
  • engineer97s saol

Araç 90 beygir ama 2003 model arabada performans kaybı yaşanması normal sanırım bu kadar değil mi?

Bugün ilk defa çıktım arabayla şehir içi trafiğe. Biraz küfür yedim ama o kadar olur başlarda
  • nasıl memnun musun aracından konfor gürültü vs...

bu arada hayırlı olsun kazasız belasız inşallah
  • Hayırlı uğurlu olsun.Güle güle kullan.

Şunu hiç aklından çıkarma; Hayatta hiç bir şey sevdiklerinden ayrılmak kadar kötü değildir ve hiç bir şey senin ve sevdiklerinin yaşamından daha değerli değildir. Bu nedenle hız yapma.

Kazasız belasız kullanmanı dilerim.
  • Çok teşekkür ederim. Tavsiyerlerinizi de göz ardı etmeyeceğim.

Araçtan da memnunum. Gürültü falan sorunu yok gibi. Ya da ben pek anlamıyorum ondan. Babam direksiyondan gelen bir sesten bahsetti,onu da burdan araştırdım sanırım corsaların hepsinde varmış o sorun.

Benzin ışığı yanıyorken 20 milyonluk benzin aldım. 20-25 km falan da yol yaptım daha sonra ,benzin ışığı sönmedi. İşallah sönmez daha bi müddet

km'de 220 kuruş falan yakar diyorlar şehir içinde doğru sanırım bu değer değil mi?
  • bir zamanlar itip kaltıgınız o zavallı öğrenci okuyup büyüyp araba almış..hayırlı olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: umut976

bir zamanlar itip kaltıgınız o zavallı öğrenci okuyup büyüyp araba almış..hayırlı olsun

HEhe vallaha aynen öyle

saolasın
  • Ne kadar yakar bilen yok mu yaw
  • aracını güle güle kullan.
    Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.
  • hayırlı olsun.
    güle güle kullan.
  • süper araba...hayırlı olsun..Darısı başıma..
  • bence güzel darısı bizim başımıza ....
    kendi paramızla daha iyi bir araba almak isterim....
    saolsun babam araba aldı ama araba genç işi değil büyük geliyor...
  • Hayırlısı olsun.
  • hayırlı olsun kardeş... En iyi seçimi yapmışsın... Başalngıç için çok iyi... İnşallah ilerde daha iyi modelleri de alırsın...
  • Hepiniz sağ olun arkadaşlar.

2 yıl önce okula gidecek parayı zor bulurken şimdi araba sahibi olmak çok güzel bir duygu. Herkes istediğine kavuşur umarım benim gibi.
  • bu araçta esp mevcut değildir. eps vardır ki bu direksiyon la ilgili bir sistemdir. sakın esp var diye güvenip haddinden fazla hızlı girme virajlara. bende 2006 cdti njoy kullandm bir süre hatta yarından itibaren bi 15 gün tekrar kullancam benzinli arabadan bir süre için kurtulmak için garajda yatıcaına benim gtc yatsın garajda
    quote:

Orjinalden alıntı: ironblood

Arkadaşlar merhaba...

Uzun yıllar süren öğrencilik hayatımdan sonra işe girdim ve nihayet ilk arabamı da aldım.

Arabam 2003 Opel Corsa Njoy 1.4 16V. ABS, ESP, 2 hava yastığı, klima, immobilizer, elektrikli ayna falan filan işte özellikleri :)

Arabada en ufak boya yok. 59000 km'de. Tamamen orjinal. 57000'de servis bakımına girmiş zaten faturası falan duruyo. Performans testine soktuk, senesine göre sistem durumu 100 üzerinden 100 aldı.

Yanlız aracın motor gücü 73.7 beygir çıktı. Görevli eğer motor bakımını yaparsanız 84-85 beygire çıkar dedi motor gücü. Benim sorduğum soru biraz garip gelecek ama motor bakımına neler girer bilmiyorum :) Yani yağ, hava filtresi falan mı değişcek ? PEryodik bakım yapın demiş bi de ne demek şimdi bu:)

Bir de arabayla ilgili tavsiyeler ve deneyimleriniz varsa belirtirseniz sevinirim. Biraz acemiyim de zaten yeni yeni trafiğe çıkıyorum. Tavsiyerleriniz de işime yarıyacaktır.

• quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK

bu araçta esp mevcut değildir. eps vardır ki bu direksiyon la ilgili bir sistemdir. sakın esp var diye güvenip haddinden fazla hızlı girme virajlara. bende 2006 cdti njoy kullandm bir süre hatta yarından itibaren bi 15 gün tekrar kullancam benzinli arabadan bir süre için kurtulmak için garajda yatıcaına benim gtc yatsın garajda
    quote:

Orjinalden alıntı: ironblood

Arkadaşlar merhaba...

Hımm.. Ama esp ışığı yanıyo kontağı çevirinde.

Zaten virajlara mümkün olduğunda yavaş girmeye gayret ediyorum. Şu ana kadar herhangi bir kaza tehlikesi atlatmadım. Bayağı da gelişti sürücülüğüm. Parklarda falan da çok iyi oldum her gün süre süre.:)

• biraz geç oldu belki ama hayırlı uğurlu olsun güzel seçim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.