Şimdi Ara

Ben bu fiyatlarla bu kartları almam diyenler kulübü - 7990 + GTX 780 (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
0
Favori
3.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nova bilgisayar fiyatları ilk sayfaya eklendi
  • Slm arkadaslar bu 3 kart arasında kafayı yedım karar veremedım yardımlarınızı beklıyorum sız olsanız hangı kartı alırdınız.. aldıktan sonra pısman olmak ıstemıyorum... keske dıger kartı alsaydım demek ıstemıyorum....

hangı kart daha verımlı performanslıdır oyun ıcın kullanacam...

GTX TITAN MI :http://www.vatanbilgisayar.com/productdetails.aspx?I_ID=64830

GTX 780 MI :http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/asus-gtx780-3gd5-gtx780-gddr5-3gb-384bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=65919

YOKSA HD7990 MI :http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/asus-hd7990-6gd5-hd7990-gddr5-6gb-768bit%28384x2%29-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=65894

AKLIMA TAKILAN 2 SORU DAHA VAR...

1 POWERCOLOR VE ASUS HD7990 ARASINDAKI B UCUN FIYAT FARKI NEDENDIR...?

2 ALTTAKI HD 7990 LARDAN HANGISI DAHA IYIDIR...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siwaslii -- 24 Mayıs 2013; 23:40:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: siwaslii

Slm arkadaslar bu 3 kart arasında kafayı yedım karar veremedım yardımlarınızı beklıyorum sız olsanız hangı kartı alırdınız.. aldıktan sonra pısman olmak ıstemıyorum... keske dıger kartı alsaydım demek ıstemıyorum....

hangı kart daha verımlı performanslıdır oyun ıcın kullanacam...

GTX TITAN MI :http://www.vatanbilgisayar.com/productdetails.aspx?I_ID=64830

GTX 780 MI :http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/asus-gtx780-3gd5-gtx780-gddr5-3gb-384bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=65919

YOKSA HD7990 MI :http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/asus-hd7990-6gd5-hd7990-gddr5-6gb-768bit%28384x2%29-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=65894

AKLIMA TAKILAN 2 SORU DAHA VAR...

1 POWERCOLOR VE ASUS HD7990 ARASINDAKI B UCUN FIYAT FARKI NEDENDIR...?

2 ALTTAKI HD 7990 LARDAN HANGISI DAHA IYIDIR...

Yardımcı olacak kimse yokmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Inventus'ta almış listeye, 1709 TL ile eksen en ucuz.

1691 TL - Gigabyte - Nova (en ucuz güncel)

Zotac GTX 780 Premium Pack - 1763TLhttp://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=5852

Zotac GTX 780 Premium Pack - 1744 TLhttp://www.eksenbilgisayar.com/urun/zotac-geforce-gtx780-premium-pack-3gb-gddr5-384-bit-ekran-karti.aspx

Vatan'da premium ibaresi yok, neyin nesi bilmiyorum.

Güncel fiyat listeler ilk sayfa ilk mesaj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 27 Mayıs 2013; 22:22:22 >

• Bu fiyatlara anca,
  • inventus ta bu fiyata diyorsa, daha düşük fiyatlar hayal oldu. tek umut arena nın piyasaya sokacağı giga lar sanırım. (1400 tl filan uzun süre hayal)

@cybernoid premium dediği splinter cell oyun paketi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hands0meJack -- 27 Mayıs 2013; 23:58:32 >
  • 2000 liralık ekran kartı en az 5000 liralık kasaya yakışır. Alınmaz yani.
  • Beyler s.a,

Tıpkı geçen sene olduğu gibi GIGABYTE WINDFORCE 3X GTX780 modelinden de adetli toplu sipariş vermek ve piyasadan daha uygun fiyata bu kartı satın alabilmek için kesin olarak satın almak isteyen arkadaşlarla birlikte buradan bir liste oluşturalım diyorum. Bu düşüncem referans tasarım GTX780 'lerde de geçerli. Ödemenin detaylarını ve taksitli ya da nakit olarak ya da faturanın kime, nereye kesileceği ile ilgili ve en önemlisi kaç adet alabiliyoruzu (yani hemen ya da ön sipariş teslim süresini) ben size ayrıca buradan bildireceğim. Yalnız distribütör firmaya vereceğimiz ön siparişlerde kesin adet belli olmalı ve ödemeyi kartlar distribütör firma stoklarına girdiği anda onlara aynı gün geçip kartları aynı gün ya da ertesi gün çekmemiz gerekiyor. Yoksa diğer bayiler kartları alır ve ilk mesajdaki fiyatlardan listelediğikleri gibi satarlar siz de avcunuzu yalarsınız baştan söyleyim. Daha pahalıya piyasadan almak isteyenler hariç tabii bu dediğimden. Kar marjı minumum tutulacak emin olun maksat tüm foruma ucuz kart satabilmek. Siz bir düşünün almak isteyenler için bir liste yapıp adet belirleyelim ona göre de fiyat için elimiz kuvvetlenmiş olur.

Selamlar..

• Kimse çıkıp dememiş ki neden Amerika fiyatları baz alınıyor zira Avrupa fiyatları öyle ifade edildiği gibi ucuz falan değil.

İngiltere ve İsveç'teyken alışveriş yaptığım iki sitenin fiyatlarına bakalım hemen.

İsveç =>

http://www.inet.se/produkt/5409846/asus-geforce-gtx-780-3gb

6149 isveç kronu = 1,712.04 TL

İngiltere =>

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-306-AS&groupid=701&catid=1914&subcat=1341

599£ ingiliz sterlini = 1,674.04 TL

Almanya =>

http://www.caseking.de/shop/catalog/Grafikkarten/Alle-Grafikkarten/ASUS-GeForce-GTX-780-3072-MB-DDR5-DP-HDMI-DVI::22907.html

639€ Euro = 1,528.24 TL

Vatan bunları Amerika'dan getiriyorsa teoriniz doğru lakin hiç de öyle olduğunu sanmıyorum bu yüzden yaygara koparmanın anlamı yok. Kalkıp bir de ürünü alan kişilere hakaret etmiş haddini bilmezin biri. Gören de kartı almayanlar ölecek zanneder bu ne öfke yahu ?

Türkiye'de ürünlerin Avrupaya kıyasla fiyatlandırması öyle çok da büyük fark içermiyor.

• İmkanı olan tanıdığına Amerikadan aldırsın 1.200 Liraya geliyor.
  • konu başlığı post uyumu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nessarien

Kimse çıkıp dememiş ki neden Amerika fiyatları baz alınıyor zira Avrupa fiyatları öyle ifade edildiği gibi ucuz falan değil.

Ben yazmıştım.

Mesajın geçtiği konu
    quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

quote:

Orijinalden alıntı: Zero Limit

bu konuda bir yanlışınız olabilir çünkü fiyatlar belirtilirken şu şekilde iletiliyor £550/$650 price-tag

Birebir rakam olarak yanlışım olabilir ama dolar/sterlin kur farkının fazlalalığı sebebiyle Avrupa fiyatları, ABD fiyatlarından daha yüksek yine de. Buna vurgu yapmak istedim aslen. 550 £, şu an ki kura göre 1523 TL yapıyor ama 550 dolar $, 1196 TL ediyor. Arada TL cinsinden 327 lira fark var.

Ama bu demek değil ki Türkiye'deki vergi oranları makul. Ezber bozucu olacak ama, mal satarken vergi almayı anladım da, mal alırken vergi (KDV) vermek nedir arkadaş ya? İşte bu, devlet denilen çetenin vergi adı altında bizden aldığı haraçtır.

• Şu fiyatlar sadece bir ekran kartı için gerçekten abartı. Konsol alıp pc oyunculuğunu bırakmayı düşünmüyor değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carter

Şu fiyatlar sadece bir ekran kartı için gerçekten abartı. Konsol alıp pc oyunculuğunu bırakmayı düşünmüyor değilim.

pc de guzel grafıklerle konsoldan cok daha akıcı bır oyun deneyımı yasamak ıcın bu fıyatları zaten vermeye gerek yok..su anda 2.elde 600-800 tl arası 670-680-7950-7970 kartlar bulunmakta..bu kartlarla pıyasadakı tum oyunları full hd haybeye kastıran ıse yaramaz 2-3 ayarı 1 kademe kısarak bıle cok rahat oynayabılıyoruz..olmadı 7850 cf gıbı sıstemı 600-650 tl ye 2. elden alarak catır catır oyunların ıcınden gecılır..
  • Türkiye fiyatları ortada siz kaça olsa alırdınız onu konuşalım bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

quote:

Şu fiyatlar sadece bir ekran kartı için gerçekten abartı. Konsol alıp pc oyunculuğunu bırakmayı düşünmüyor değilim.

pc de guzel grafıklerle konsoldan cok daha akıcı bır oyun deneyımı yasamak ıcın bu fıyatları zaten vermeye gerek yok..su anda 2.elde 600-800 tl arası 670-680-7950-7970 kartlar bulunmakta..bu kartlarla pıyasadakı tum oyunları full hd haybeye kastıran ıse yaramaz 2-3 ayarı 1 kademe kısarak bıle cok rahat oynayabılıyoruz..olmadı 7850 cf gıbı sıstemı 600-650 tl ye 2. elden alarak catır catır oyunların ıcınden gecılır..

Evet oynanabiliyor ancak gitgide orta seviye ekran kartları da yüksek fiyatlardan piyasaya sürülmeye başlanacak hocam. Ayrıca bazı oyunlarda yüksek çözünürlükte bellek kullanımları da iyice artıyor. Bunun için de amacı öncelikli olarak oyun oynamak olan bir kişinin üst seviye ekran kartlarına yönelmesi gerekiyor. Hani bu fiyatlar daha nereye kadar yükselecek çok merak ediyorum. Son olarak yeni nesil konsolların grafik konusunda tatmin edici düzeylere çıkacağını düşünüyorum.

• Almayıverin abi o zaman. 7970top kullanıyorsunuz gtx 670-680 kullanıyorsunuz. Her sene kart değiştirmek zorunda değilsiniz. Kurtulun bu hastalıktan. Hersene 1 tane optimizasyon özürlü oyun için kimse kart değiştirmek zorunda olmamalı. Ben hala 775 sistem ile 6950 ile çatır çatır oynuyorum oyunları. Bf3 ultra 35-45 fps. Metro LL ı 30-45 arası zevkle oynadım bitirdim. Crysis 3 high ta oynanıyor. Bo2 falan zaten 70 in üstüne fps. Bu kartı ikinci el 400 liraya almıştım. 6950 yerine gtx 660ti kullanıyor olsaydım ekran kartı bölümüne 1.5 sene falan girmezdim herhalde. 700 serisinin çıkmasından faydalanıp 400-500 arası 660ti alabilirim mesela ilerleyen günlerde. Tabi 1155 sisteme geçmem lazım ilk :D.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Majesthion -- 28 Mayıs 2013; 16:04:05 >
  • tabıkı orası oyle ve olmaya devam edecek..kacınılmaz bır gercek..bızım burda yapacagımız sey kart aldıgımız donemde fıyatını en cok hakeden en ıyı karta yonelmek olacaktır..tıtan-gtx 780 gıbı tek amacı mılletı duduklemek olan kartlara atlamayarak ılk adımı atmalıyız..yoksa bu polıtıka her sektorde mevcut..su anda agırlıklı bır sekılde telefon pıyasasında gorulmekte..yenı bır model cıkar kısa sure sonra baska yenısı sonra baskası .....samsung ve ıphone ısın cılkını cıkaran ıkı fırma olarak musterıyı nasıl daha fazla duduklerız pesındeler..
  • GTX780'in fiyatı çıkış fiyatına göre gayet normal. İleriki zamanlarda 1500 liraya kadar geriler. 7990 ise apayrı bir mesele.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

quote:

bu konuda çok doğrus söylüyorsun ;
    hd 7970 yetiyordu , hd 7870 ez 'de tek başına yeterliydi ,gtx 670 de iyi dediğin gibi.
    çok performans isterim diyen 700 tl civarına 2 x 7850+oc ile neredeyse en yüksek ayarlarda her oyunu oynar.
    tek kart takılırım diyen hd 7950,hd 7970,gtx 670,gtx 680 gibi kartlar ile çok rahat oyununu oynar.
    idare ederim diyende hd 7850 , gtx 660 ile birkaç ayar kapatır yine çok rahat oynar.illaki gtx 780 almak gerekmiyor.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.