Şimdi Ara

Ben bu fiyatlarla bu kartları almam diyenler kulübü - 7990 + GTX 780 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
0
Favori
3.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Başkanım burası bir kulüpse eğer beni de ekle. Sıradan üye yaz benim için.

@cagataykoroglu:
    Şu an FX8120 kullanıyorum. Bunun 4 GHz'deki hali ile 3.8 GHz'deki 2500K arasında 3DMark11 puanına göre 2500K lehine % 10 fark var. 8350 daha hızlıdır illaki ama gereksiz bir değişiklik olur bence. Boşuna masraf etme. GTX 460 vardı sende. O da duruyor sanırım ha.
  • Nvidia sevenler klübü vardı demircibu yönetiminde ne oldu sayfaya hiç görünmüyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kulüp değilde tartışma platformu diyelim :)

Yazalım tabi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 21 Mayıs 2013; 18:58:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hlttmz

Nvidia sevenler klübü vardı demircibu yönetiminde ne oldu sayfaya hiç görünmüyor?

Yönetim kuru istifa etti kanunlara ve kamu düzenine aykırı örgüt faaliyetleri yürütüldüğü için bakanlık kulüp'ün ihracına karar verdi demirci bu olayı Avrupa anayasa mahkemesi'ne taşıdı mahkeme henüz sonuçlanmadı

http://forum.donanimhaber.com/m_39594411/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patronage -- 21 Mayıs 2013; 19:04:09 >

• Almam diyenlerin imzalarında görürüz yakında 780'leri
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatz

Almam diyenlerin imzalarında görürüz yakında 780'leri

İstemem ama yan cebime
  • Herseyi anladimda 2 ozel sogutmali hd7970 in rahatlikla 2 bin tl seviyesinde alinabildigi su ortamda hd7990 in fiyatini cozebilmis degilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

İşte bu yüzden TR nin AB ye girmesini istiyorum.Ve lanet olasıca Türk Lirasından kurtulup Euro ile yaşayalım.Ülkede iğne iplik bile ithal edilirken bu kur farkından dolayı sömürülüyoruz!

Elektronik ürünlerin Avrupa fiyatları da Türkiye'dekinden çok farklı değil. 500 $'a lansmanı yapılan ürünü 500 euroya satıyorlar mesela. Halbuki arada kur farkı da var. ebay'ın ingiltere sayfasına girip bakın mesela. ABD'dekinden çok yüksek fiyatlar. AB'ye girmemiz pek birşeyi değiştirmez yani. Fiyatlar sadece ABD'de uygun.

işte bunu bilmezler. boş boş konuşurlar bazıları.
    aman yanlış anlaşılmasın lafım size değil. o yukardaki mesajda konuşan kişiye.

• 'Siradan' uye ne ya ?!?! Beni de ekle diyecektim de bunu gorunce vazgectim :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

İşte bu yüzden TR nin AB ye girmesini istiyorum.Ve lanet olasıca Türk Lirasından kurtulup Euro ile yaşayalım.Ülkede iğne iplik bile ithal edilirken bu kur farkından dolayı sömürülüyoruz!

türkiye a birliğine zor girer girebilsek şimdiye girerdik. girsekte pek bir düşüş olmaz

edit: ekle beni joe değerlenir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5AF373BF5 -- 21 Mayıs 2013; 21:36:54 >

• "Lanet olası Türk lirası ne demektir" conilerin parasınımı kullacağız bir ülkenin kendi para birimi olması ne anlama geliyor bunu bir öğrenin belki biraz bilgi sahibi olur mantıklı düşüne bilirsiniz.Düşünmek için beyin en ideal organdır ! başka organlara gerek yok arkadaşlar. bire insaf lütfen ülkeyi terk edip AB ülkelerinden birinine yerleşin Ozaman gtx 780'ni " 500 " Avroya alırsınız

nasılsa Avro kullanıyoruz resmi dilimizde İngilizce yapalım demi?

Dolar yüksek olması yararı ne olabilir?

İthalatı düşürür
    ihracatı artırır
    ithalatı önleyerek döviz rezervlerini korur
    Ödemeler dengesi sekteye uğramaz
    Türkiye zenginleşir
    Yurt dışından yabancı sermaye girmesini sağlar
    yabancı yatırımlar ile yeni istihdam alanları oluşur
    vs
    vs

Zararı

genel olarak

ithal ürünlerin fiyatına yansır

Devlet yönetimi yada ekonomiyi yönetenler bilmiyordu $ € yada başka para birimi kullanmayı bazı arkadaşlarımız dağın güneş vuran tarafını görüyor olaya iki taraflı bakın bol keseden atarak konuşmayın bilgi edinmekten korkmayın araştırın öğrenin

Bir ülkenin ilk parasını değiştirsiniz
    Sonra Dilini değiştir siniz
    Sonra sosyal olgularını etnik yapısını değiştirmeye çalışırsınız

İşin milliyetçi tarafı Türk lirası Türkiye'nin gururudur

Finansal olarak

Anlatmama gerek yok bir zahmet googlleye "Dolarizasyon nedir" diye yazın merkez bankasının tezi çıkar okuyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patronage -- 21 Mayıs 2013; 22:03:21 >

• Ben meseleye şöyle bakıyorum. Bilmeyen biri olarak:

Ben bu ekran kartına dolaylı, dolaysız bir sürü vergi ediyorum.

İthal eden ödüyor, ben satın alırken bir daha ödüyorum.

Şimdi Türkiye'de ekran kartı üretimi olsa ve yerli üretimin yabancı üretim tarafından ezilmesini önlemek, yerli üretimi teşvik etmek amacıyla yüksek vergiye tabi tutulmasını anlarım.

Ancak böyle bir üretim yok!?

---

İşin fırsatçılık yönüde binince kart %100 pahalanıyor. En azından şu anki güncel fiyatı ile.
  • Hepten cins dolmuş buralar Türk lirasına bile lanet okuyor bilgisizler

• quote:

Orijinalden alıntı: cybernoid

Ben meseleye şöyle bakıyorum. Bilmeyen biri olarak:

Ben bu ekran kartına dolaylı, dolaysız bir sürü vergi ediyorum.

İthal eden ödüyor, ben satın alırken bir daha ödüyorum.

Şimdi Türkiye'de ekran kartı üretimi olsa ve yerli üretimin yabancı üretim tarafından ezilmesini önlemek, yerli üretimi teşvik etmek amacıyla yüksek vergiye tabi tutulmasını anlarım.

Ancak böyle bir üretim yok!?

---

İşin fırsatçılık yönüde binince kart %100 pahalanıyor. En azından şu anki güncel fiyatı ile.

Aslında vergiyi iki defa ödenmiyor ithalatçı ödediği vergiyi tüketiciye yansıtıyor

örneğin

ürün adet bedeli 100tl
    %18 vergi
    118tl
    tail edilen ürünü taşıma bedeli 100 adet ithal edilsin toplam taşıma bedeli 100x10tl

yani

100+18+10 + ithalatçı kârı %5 olsun +5TL perakende satan %5 +5TL

Toplam

138TL

Zaten yerli üretici ve iç piyasayı korumak için ithalat zorlaştırıcı önlemler var örneğin doların yüksek olması

Türkiyede fabrika olsa kartlar şuankinden ucuz olurdu taşıma maliyetleri daha bir çok protokol maliyetleri vs

• quote:

Orijinalden alıntı: cybernoid

Bir önceki mesajımda sağlamasını yaptım. Bu fiyatlar fırsatçı fiyatlar. Distrübitör ya da son satıcı, sebebi kimden bilemem ama fahiş fiyat biniyor. Ki getirenin gerçekten kaça aldığınıda bilmiyoruz, belki tahmin edebileceğimizin bile altındadır. Bu fiyatların ciddi protestoya uğraması lazım. Son derece de demokratik bir yöntem: almamak.

Fiyatları bu denli yüksek tutmak sureti ile de, bir önceki nesil kartlarıda geri çekmiyorlar. Dolayısı ile sadece bu kartları alanları etkilmiyor.

Hocam, Distribütör ya da son satıcı, sebebi kimden bilemem ama fahiş fiyat biniyor demişsiniz ya, bende önceki mesajlarım da size bunun devletimizin aldığı %18-%20 ithalat ve %18 KDV den kaynaklandığını anlatmaya çalışmıştım. Tamam distribütör satıcı firmalarıda protesto edelim de, asıl tepki göstereceğimiz yer devlet (tic bakanlığı, maliye) olmalıdır. Bunu anlatmaya çalışıyorum. %18-20 ithalat vergisi biniyor ithal mala bunun üstüne ditr.+satıcı firma karı ekleyin sonra toplam rakamdan birde %18 KDV alınıyor.

quote:

Basit bir hesapla:

US fiyatı: 399$
    İthalat Vergisi (%18): 471$
    Satıcı Karı (%0,05): 24$....< ithalatçı/distr. firma perakende 399$ almaz tabikide 369$ alır mesela o zaman bu kar oranı %5 değilde daha fazla %10 olabilir misal. +Satıcı firma karı. bunlar hepsi kaba taslak bir yumak olarak aldım
    Satış Fiyatı: 494$ otomatikman
    KDV (%18): 89$
    Toplam Fiyat: 583$
    Bununda bize maliyeti: 1.060TL olur.

1,18*1,05*1,18=1,46 yani %46 sadece fiyata binen vergi. 100$ bir mal otomatikman KDV dahil 146$ TR de.

Evet arkadaşlar bu kartı ülkemizde alabileceğiniz en ucuz rakam budur 1060TL
    Daha ucuz istiyorsanız! Amerika daki dostunuza 399$ (725TL) verin o getirsin 335TL (185$) nız cebinizde kalsın.
    Ben hala bu kıyağı yapacak bir dost bulamadım

Geçen sene BURADA yaptığım GTX670 için fiyat tahminim 3 aşağı 5 yukarı hala geçerliliğini koruyor. Bende sizin gibi fiyatlara tepkiliydim fakat yaptığım araştırma neticesinde bunun çok büyük müsebbibin alınan vergiler olduğunu gördüm. Her sene yeni ekran kartı çıkma arifesinde benzer tepkiler oluyor forumda bu sizin açtığınız konu başlığı da bunlardan sadece bir tanesi.

Şimdi GTX 780 nin fiyatının daha düşük olması gerektiğini yazıp çiziliyor forumda. Bende diyorum ki 599$ perakende satış fiyatı olan bir kartı bu fiyattan daha aşağı Türkiye şartlarında alma şansınız yok. Biraz zaman geçerse fiyatlar bir miktar geriler ama mucize beklemek lazım. Zotac Gidabyte gibi kart fiyatları Asus a göre biraz daha ucuz olacaktır. (şimdi de dolar kuru 1,86TL ya çıktı iyimi)

Ha ithalatçı çok daha ucuza kartı mal ederde satıcı firmada çok cüzzi karla kartı satışa koyarsa ne ala Mesela bakın iki fiyat vatan bil.dan. Zotac GTX 690 USA perakende satış fiyatı 1000$ dı. GTX Titan onunda USA perakende satış fiyatı 1000$ dı. Satış fiyatı websitesinde %25 indirimle neden ikiside 2200TL değilde yeni olan Titan 2450TL. İşte bunun sorgulayın. Arz talep deyin, yeni olduğundan dolayı deyin vs

Birde sizinde dikkatini çektiğiniz şu husus varki bence çok haklısınız. Yeni seri çıktı diyelim eski seriler hiçbir zaman u-cuz-la-mı-yor. hatta bu 2.ele bile yansımış durumda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 21 Mayıs 2013; 22:35:28 >

• quote:

@cybernoid:
    Başkanım burası bir kulüpse eğer beni de ekle. Sıradan üye yaz benim için.

@cagataykoroglu:
    Şu an FX8120 kullanıyorum. Bunun 4 GHz'deki hali ile 3.8 GHz'deki 2500K arasında 3DMark11 puanına göre 2500K lehine % 10 fark var. 8350 daha hızlıdır illaki ama gereksiz bir değişiklik olur bence. Boşuna masraf etme. GTX 460 vardı sende. O da duruyor sanırım ha.

Ben sırf oyun için kullanmıyorum. 3dsmax ana hedefim. Gerçi memurluktan sonra epey geri plana düştü ama yine de devam etmeyi düşünüyorum.

GTX460 7xx serisi yüzünden duruyor. Ama şeytana uyup konsol alabilirim. Anlayacağın epey kararsızım. Artık pc ye çok fazla para harcamak istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagataykoroglu -- 21 Mayıs 2013; 22:55:26 >

• Valla ben, hem GTX 700 serisinin, hem de HD8000 serisinin pas geçilmesi gerektiğini düşünüyorum. Özellikle de 7950, 7970, 670 ve 680 sahipleri için. Çünkü bir önceki seriyle arasında çok fark olmayacak görünüyor. Ama fiyatlar her zamanki gibi yüksek tabi...
  • Valla ben hayatımda hiç oyun oynamadım desem yeridir.

Bende hobimde kullanmak üzere, güçlü ekran kartı aldım. SLI v.s. için hala da edinmeye çalışıyorum.

Kullandığım iş'te, bir zincir dosya üretimi 30 saat civarında sürüyor. 30 saatlik işi, şöyle 6 - 7 saatte tamamlayacak ekran kartını bulsam, gözünün yaşına bakmadan parayı bayılacağım. Ama yok işte ! Öyle bir ekran kartı yok maalesef..

Benim kullnadığım işte 580, 590 serisi en verimli çalışanı... 6xx serisi ile bu süre 50 saate çıkıyor.

Yani kısaca; en verimli çalışanı ile 30 saatte bir zincir dosya üretilmektedir.

Bu mesajı yazmamın nedeni, herkesin ihtiyacı farklı nedenlerle olabiliyor. Bu işte tutkular, çok büyük oranda etkili oluyor. Ekran kartı üreticileri de, tutkulu insanlardan para kazanıyor.
  • Beni de ekleyin. Bence Titanı mitan, 7990, 690 hepsi boş... Gidin bir HD 7950 veya GTX 660Ti alın, açın oyununuzu keyfinize bakın.

Ek: GTX 780 çıktı da benim mi haberim yok? Hiç tanıtılma haberini görmedim. Eğer çıkmadıysa Vatan çıkmamış kartı nasıl listeye ekliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan07-36 -- 22 Mayıs 2013; 0:31:27 >
  • quote:

Valla ben, hem GTX 700 serisinin, hem de HD8000 serisinin pas geçilmesi gerektiğini düşünüyorum. Özellikle de 7950, 7970, 670 ve 680 sahipleri için. Çünkü bir önceki seriyle arasında çok fark olmayacak görünüyor. Ama fiyatlar her zamanki gibi yüksek tabi...

aynen katılıyorum..bu ıkı serıde bos serı olarak tarıhe gececek..bakalım 800-9000 serılerı nasıl olacak bekleyıp gorelım..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.