Şimdi Ara

Ben bi aptalım (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
260
Cevap
15
Favori
16.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence aptal değilsiniz. Gevşek ve tembel siniz. Sizde gençliğimi gördüm

İşiniz zor ama kimilerinin aklı başına şartlar zorlaşınca gelir ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunc@y -- 28 Temmuz 2020; 13:59:34 >
  • Laralala L kullanıcısına yanıt
    Öncelikle zor da olsa gerçekçi olmalısın. Hayatını kardeşinle ve annen babanla sonuna kadar beraber yaşayarak geçirmeyeceksin. Hayatın onlara bağlı değil. Onların onayı ya da beğenip beğenmemesine bağlı yaşamaya devam edersen bu alışkanlık seni daha mutsuz eder. Bağımsız ol. Gerçekte neyi istiyorsun ? "Sen" neyi istiyorsun ? Unutma 1 tane hayatın var, geri dönüşün yok, tekrar deneme yok, o nedenle zamanını akıllıca ve gerçekçi bir şekilde harca. Bağımsız bir birey ve insan olduğunu da unutma.
  • Hocam nereye baktınız 100 küsüre? Ben de 30k sıralam ile bakıyorum da özel burssuz gibi duruyor. Ama koç var bi dediğiniz gibi. Tüm masrafları mı hesaplıyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • __Scrubs__ kullanıcısına yanıt
    Hocam ücretli ortalama 70-80 bin lira tüm masraflar en az 100 oluyor gibi. Siz nereyi düşünüyorsunuz acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hepsi öyle maalesef. Ben adanada olduğum için ankara veya antep düşünüyordum. Babamın doktor arkadaşlarıyla falan konuştuk antep sankoyu düşünüyoruz. Ankaradan daha ucuz bir şehir. bir yurt olacak da yol masrafım olmayacak gibi bir şey. İlk tercihle 70 bine gelecek işte. Mutlu değilim pek ama yapacak da pek bir şey yok.
    Siz yurt ulaşımla 100 e yuvarladınız herhalde

• Komunist olcam biraz daha bu konuyu okursam

• 5 sene çalışıp 22k yaptığı için dişe gitmek zorunda kalan adam var bu forumda lan

• Konu sahibine gelirsek de, şımarık yetiştirilmişsin.Her istediğin anında olmuş o yüzden de bişeyler için emek vermen gerektiğini kavrayamamışsın.Ailenin yerinde olsam seni özel okula falan da yollamam, otur çalış kazan derim.Hayatı biraz öğrenmen lazım çünkü seni avlarlar dışarda

Ankara’da nerelere baktınız hocam

• Ufuğu zorlayacaktım bir de yüksek ihtisasa baktım

Bu sene Ankara Medipol ilk kez öğrenci alacakmış galiba. Orası yüksek mi kapatır bilmiyorum ama.

• Muhtemelen öyle olur hocam burssuzuna baktığımda kontenjanı 3tü zaten

• jaskier kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle haksızlık biliyorum

• jaskier kullanıcısına yanıt
    Belki de. Haklı olabilirsiniz ama kardeşim de beninle aynı koşullarda yetişti o bambaşka çoo başarılı biri. Sıkıntı bende yani ailemde değil. Ailem bıktı artık sınav muhabbetinden. Özele göndermek gibi bi fantezileri yok yoksa yılda 100 bin çok büyük para

• Why Shy kullanıcısına yanıt
    Yale üniversitesi antropoloji dersleri de izliyorum im a celebrity get me out gibi saçma sapan reality şovlar da. Bazen izleyecek bi şey olmadığında dahi zorla yaratıyorum

• Restinpeace21 kullanıcısına yanıt
    Kimsenin çok da umrunda değilim herkesin kendi hayatı var da ailem başarısızlığı küfür saydıkları ve benim de dehşet başarısız olduğum için dört yıldır da ısrarla tercih yapmadığım için her yıl bu muhabbetlerle muhatap olup yıpranıyorlar çok

• mura2163 kullanıcısına yanıt
    Biyoloji çalışmayı seviyorum. İnanın tıp kitaplarına bakınca bile içim açılıyor. Seversem çalışırım bunu biliyorum çalıştıkça da çalışma disiplini edinirim diye düşünüyorum. Zor ama dereceyle tıp kazanıp ikinci sınıfı üç kere tekrar eden insan da tanıyorum insanlar tip tip yani belli olmuyor. Ama doğru bi genelleme ve kafamı kurcalıyor bu dediğiniz de

• antylwa kullanıcısına yanıt
    Keşke bu nihilist tavır bende de olsa. Annem babamı üzdükçe x2 üzülüyorum. Onların umrunda olmasa bu kadar üzülmem. Kaldı ki bu yıl gideceğim kütüphanenin ve alacağım rehberliğin parasını ailem ödeyecek. Onlara bağlı hayatım biraz yani. Ekonomik özgürlüğüm olsa haklısınız. Bi hayatım vae onu da sınavla mahvettim sanırım. Üç yıl kaybettim ve bir yıl dah kaybedeceğim muhtemelen

Biyoloji yaz prof ol.

Yazını okurken bi an kendimi okuyorum sandım benim de babam prof her sey ayni gibi sfhnnnm.ben de liseye giriste ilk 3bindeydim lise hayatim boyunca yattim 12de toparlayamadim sonuc 110k.kendime buyuk sozler vererek hergun 8 saat ders calisicam diyerek mezuna biraktim hedef 10k idi.yine adam akilli ders cslismadim senin gibi kendime verdigim sozlerin hicbirini tutmadim surekli bilgisayardan forum gezdim mal mal video izledim surekli sonuc 80k.sonuc geldiginde ben de senle ayni kafadaydim bi daha mezuna birakmayi bile dusundum hatta ama muhendislik yazdim suan zaten hedefim muhendislikti ama istedigimden dusuk bi sehir yazdim. Şu an çok mutluyum okudugum bolumden 3.50 ortalamam var çift anadal yapiyorum. Tavsiyem muhendislik yazabilirsin bizim gibi tembel insanlardan en iyi muhendisler cikiyor zaten :)))

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.