Şimdi Ara

Bellona, istikbal vs. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
69.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bende Classi markasının fiyatının hakkını verdiği seri üretimde işçilik kalitesinin korunması, malzeme kalitesinin ve kullanışlılığının olması (mesela dayanıklı olması ve kımıldamaması beklenen möbleler mdf ve ağır iken, masa ve sandalye gibi oynatabilen ürünler ahşap olarak hem kaliteli hem hafif üretilmiş) ve paketleme sisteminide çok özenli bulmam anlamında tavsiye ediyorum...

Eve minikli büyüklü onlarca kutu geldi ve kısa sürede kurulumu gerçekleştirdiler.

Mobilyayı tiplerine, kaplamasına, kumaşına göre beğeniyoruz fakat en önemli faktör uzun ömrünün yanında bildiğiniz gibi kullanışlılığı...

15 günü aşkın süredir mobilyaları kullandığım ve kullanışlılık olarakta bilgi vermek için bu mesajı yazmayı uygun gördüm.

Umarım memnuniyetim devam eder, düşünen arkadaşlara da tavsiye ederim...
  • istikbal ve bellona arçelik ve beko gibi. dolayısıyla bellonanın fiyatları biraz daha uygun. pazarlık şansınız var tabiki ama fazla değil, biraz daha zorlayıp zikon sehpa, gümüşlük kapabilirsiniz. BEn geçen sene bellonanın salon takımını almıştım, çok memnunun ve aşırı rahat, bellonayı tavsiye ederim ancak teslim aldıktan sonra getiren işçilerin her hareketine dikkat edin çok özensiz çalışıyorlar. Aynalarınızı çizebilir, koltuklarınıza zarar verebilirler. böyle bir durumla karşılaşırsanız teslim almayın ve teslim almadan iyice eşyalarınızı kontrol edin, farklı model de getirebilirler...
  • Bende yeni evlendiğim için mobilya deneyimlerimizden biraz bahsedeyim sizlere.ankarada ki tüm mobilya mağazalarını gezindik ve daha sonra sitelere gittik.aslında benim içime sinen istikbal bellona tarzı kurumsal biryerden almaktı mobilyayı fakat bizimkiler sitelerden beğenince ordan aldık.teslimatta ufak bir sorun yaşansada ürünler teslim alınmış( yaşadığımız sorun yemek odası takımının deri giydirme sandalyelerinin birleşim yerlerinin çok amatörce yapılmış olmasıydı) teslimatta ben evde yoktum sandalyeleri öyle görünce soluğu sitelerde aldım ertesi gün ve giydirme sandalyeden vazgeçtik ve farklı bir sandalye getirdiler.(hernekadar yapan magaza deri giydirme sandalyelerin çok güzel olduğunu ve bize tavır yapsada sandalyeleri değiştirdiler)Arkadaşlar inanın o sandalyeleri o şekilde getirmeleri bile çok ayıp birşey o esnaflar için yani gül gibi yemek odası takımını hiç etmişti giydirme sandalyeler.Bu aksilik dışında salon takımı gayet hoş,memnunuz diyebilirim.Ama şuan tekrar mobilya alacak olsam kesinlikle ve kesinlikle sitelerden ürün almam.Mağazaya gittiğimde ürünü yapan ustayla muhatap oluyorsun derdini ona anlatman gerekiyor ama malesef yoğurtçu yoğurduna ekşi demiyor.En güzeli gidin kurumsal bir mağazadan alın kardeşim mobilyanızı en azından bir sorun çıktığında muhatap bulursunuz karşınızda beğendiğiniz ürürünün birebir aynısını alırsınız..fabrikasyon üretim diyorlar suntalam diyorlar felan filan mağaza ürünleri için.fabrikasyon olması daha iyi en azından mağazada gördüğün ürünün birebir aynısını teslim alırsın.teşhirde kırmısı elma gördüysen sana teslimatta kırmızı elma getirirler çünkü fabrikasyon seri üretim var adamlarda.veya siteler esnafı gibi sana turuncu elmayı getirip abi bunların özelliği böyle bir süre sonra kırmızıya dönüyor der.yani sitelerde en büyük sıkıntı beğendiğin ürünün birebir aynı kaliyede ve renkte sana gelmeme riski var bence.(ama risk almak istemiyorsan eğer beğendiysen orada teşhirdeki ürünü paketletip alacan) fabrikasyon üretim yapan en ucuz mobilya magalarında bile (moda v.b) işçilik sitelerdeki bazı ürünlerden daha iyiydi bence.

• Evdeki mobilyalarımız Bellona.En eskisi 10 en yenisi 3 yaşında.En eski mobilyamız olan , Bellona'nın ilk çıkardığı oturma grubunun, oturulan kısımdaki süngeri 3. yılında öne doğru sarkma yaptı.Sebebi ise, koltuk döşemeleri halı yıkama makinası ile yıkanınca süngerindeki yapıştırıcı çıkıyormuş.Servis geldi kumaşı kaldırıp süngeri tekrar yapıştırdı.İyi de koltuklar kirlenince elimizle mi silelim.Annem hiç uğraşamam diyor...Tamirden sonra defalarca yine makine ile yıkadık bu sefer bir şey olmadı ama sık oturmaktan kumaşları deforme olmaya başladı.İlk ürünlerinin o kadar da iyi olmadığını düşünüyorum.3 yıldır kullandığımız koltuk takımı iyi.Şu an için bir sorun yok.Kenarları ahşap olduğu için bir servet ödendi diyebilirim ama taş gibi sağlammış.Odamdaki divan ve yatağım da iyi durumda.Sonuçta bakımını yaptığınız zaman uzun yıllar kullanırsınız.Benden size tavsiye: Koltuk takımı alırken kumaş kataloğunu alıp mağaznın dışına çıkın ve gün ışığında inceleyin.İçerideki ışıklar yanıltıyor.Bizim yeşil sandığımız kumaş meğer kırık beyazmış.Tabi desenlerinden de pek anlaşılmıyordu.Bir de marka ürünlerin dışında da iyi mobilyalar olabiliyor olabiliyor.Dedem koltuk yaptırdı, kumaşı ve süngeri harika.Gri sünger yaptırdı.Üstelik hiç yay yok, aylar geçti hala ilk günkü gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51
    Dedem koltuk yaptırdı, kumaşı ve süngeri harika.Gri sünger yaptırdı.Üstelik hiç yay yok, aylar geçti hala ilk günkü gibi.

Selamlar

Yanlış bir bilinen konu GRİ SÜNGER iyidir gibi halk arasında yanlış bir inanış var. Sünger üretiminde hepsi BEYAZDIR. içine boya katılarak renklendirilir,
    Renklendirilirken kumaş içinden belli olmaması için genellikle GRİ yapılır (çok az miktarda siyah boya katılır)

Piyasada genellikle tüm firmalar 18D (EKO Sünger olarak bilinir) 23D, 26D, 28D ve 32D Gri renkte üretilir. (Türkiye'deki tüm firmalarda bu şekildedir, Standardı)

Tüm mobilya üreticilerine Fontlarda en az 28D optimum 32D ve üzerini tavsiye etmemize rağmen 26D kullananlar var.

Siz 36D Medium yada 36D Soft süngerli oturma grubu alırsanız deformansyon çok az olur ve dah uzun süre dayanır.(Fontu, oturma kısmında 36D. Sırt kısmında 24D-28D soft kullanılır)

Birde Sünger kimyasallarla deformasyon fazlalaşır.

Oturma Grubu konusunda size en önemli tavsiyem; Oturak kısımlarını kılıfları sabit olmasın (Fermuarlı çıkarılabilir olursa süngerde deformasyon olursa takımı yerinden çıkarmadan sünger bayilerinden sünger temin edip kendiniz bile değiştirebilirsiz). ve Min 32D süngerli olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: åziz

quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51
    Dedem koltuk yaptırdı, kumaşı ve süngeri harika.Gri sünger yaptırdı.Üstelik hiç yay yok, aylar geçti hala ilk günkü gibi.

Selamlar

Yanlış bir bilinen konu GRİ SÜNGER iyidir gibi halk arasında yanlış bir inanış var. Sünger üretiminde hepsi BEYAZDIR. içine boya katılarak renklendirilir,
    Renklendirilirken kumaş içinden belli olmaması için genellikle GRİ yapılır (çok az miktarda siyah boya katılır)

Piyasada genellikle tüm firmalar 18D (EKO Sünger olarak bilinir) 23D, 26D, 28D ve 32D Gri renkte üretilir. (Türkiye'deki tüm firmalarda bu şekildedir, Standardı)

Tüm mobilya üreticilerine Fontlarda en az 28D optimum 32D ve üzerini tavsiye etmemize rağmen 26D kullananlar var.

Siz 36D Medium yada 36D Soft süngerli oturma grubu alırsanız deformansyon çok az olur ve dah uzun süre dayanır.(Fontu, oturma kısmında 36D. Sırt kısmında 24D-28D soft kullanılır)

Birde Sünger kimyasallarla deformasyon fazlalaşır.

Oturma Grubu konusunda size en önemli tavsiyem; Oturak kısımlarını kılıfları sabit olmasın (Fermuarlı çıkarılabilir olursa süngerde deformasyon olursa takımı yerinden çıkarmadan sünger bayilerinden sünger temin edip kendiniz bile değiştirebilirsiz). ve Min 32D süngerli olsun

Bilgilendirme için teşekkür ederim.Biz yıllardır süngerin iyisi gri olandır bilgisine sahiptik.Bu belirttiğiniz kod numaralarından hiç haberim yoktu.Döşemeci şu iyidir derdi biz de yaptırırdık.Bir de bu şönil denilen kumaş iyisi olmazsa deforme oluyor.Bellona'nın ilk kumaşları iyi değilmiş anlaşılan.İlk fırsatta kullandığımız oturma grubunu elden çıkarıcaz.En iyisi, dediğiniz gibi çıkarılabilir kılıflı olanlar.Döşeme temizliğinde nasıl bir yol izlenmeli biz de şaşırdık artık.Yeni koltuklarımızın kullanma kılavuzunda halı yıkama makine kullanılmamalı, ıslak kuru süpürge ile süpürülmeli diyor.Neyi kastedmişler anlayamadım

• 36D Burda D=Density=Dansite= Yoğunluk yani birim hacime düşen ağırlık miktarı diyebiliriz.

Daha öncede belirttiğim üzere kimyasallar süngere zarar verir (Burda halı yıkama kullanmayın derken halı yıkama makinaları kimyasallarla temizlik yaptığı için diye düşünüyorum)

Kılıflar konusunda fazla bilgim yok fakat çıkarılabilir bir kılıf olursa özellikle oturma kısımlarında; Hem kılıfı çıkarıp yıkarsınız (yıkamaya uygun kumaş ise)
    hemde Süngerde deformasyon olduğunda takımı evden çıkarmadan süngerini yada kılıfını değiştirebilirsiniz.

Bazen sünger deformasyon uyradığı gerekçesi ile inceleniyor uz beklenen zamandan önce Dansitesine göre karşılaştırma yapıldığında,
    zamanından önce deformasyonlarda ürüne baktığımızda süngerde kimyasal kalıntıları ve kokusunu görüyoruz.

Sünger kimyasal ve yıkama nedeni ile uzun süre nemli kalıyor buda süngerin hücre yapısında bozulmalara neden olup, Kalıcı deformasyonun hızlanmasına (Çökme olarak bilinir) neden olur.

Kalıcı Deformasyon Dansite ile Alakalıdır düşük dansiteli süngerlerin deformasyonu yükseklere göre daha fazladır. bu birazda düşük dansitelerin taşıma kapasitelerinin az olmasından dolayıdır.

32D (Dansiteden aşagısını almayın bulursanız 36 da çok iyidir 40-45 süperdir ama fazla tercih etmez üreticiler maliyetler nedeni ile)

• Sayın åziz, verdiğiniz bilgiler oldukça aydınlatıcı,teşekkürler.Mobilya ile ilgili bir işte mi çalışıyorsunuz?
    Anladığım kadarıyla tüm sünger çeiştleri kimyasallardan etkileniyor.Demekki süngeri fazla ıslatmadan temizlik yapılmalı.Şimdi divan alacak gibiyiz.Fakat satış elemanları fiyat konusu dışına, sünger ya da yay kalitesi gibi konularda pek bilgili değil.Burada edindiğim bilgilere göre aldırtmak istiyorum.Annem Bellona ya da Merinos olsun diyor.Taksit ertelemeli ve uzun vadeli kampanyalar cazip geldi.Araştırıcaz artık.
  • Sözü edilen markaların tasarım ve fiyatları baz alındığında.. Fiyatlarını çok yüksek, tasarımlarınıysa vasat buluyorum..
    Son dönemde ki Masko ve Modoko tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki..

Tasarım açısından..
    Tv üniteleri, Yemek Odaları, Yatak Odaları, Genç Yatak Odaları konusunda Fuga mobilyayı tek geçiyorum.. Harikulade diyebilirim.."Yatak odalarında yatak ve gardrobu istediğiniz boyutta yapabiliyorlar.." (2 yatak odası birden aldığımız için biliyorum..)
    Oturma Grubunda ise özellikle köşe takımı olarak Seray mobilyanın göz doldurduğunu gözlemledim.. (Bakınız : Seray Sernil Köşe Takımı) Kesinlikle alınası bi koltuk takımı.. Ve en kısa zamanda inşallah alıcam..
    Birde Vira Home Concept adlı firma var.. Ürünleri hoş..

Pazarlık olayına gelince.. Eğer nakit alım söz konusuysa masko ve modoko da sonuna kadar pazarlığınızı yapın derim..

• Mobilya da zevk meselesidir.Beğenilen tasarımlar yaşa ve tercihe göre değişir.Gençler modern tasarımlı ürünleri beğenirken, orta yaş ve yaşlı kişiler ise klasik ve daha ağır, oturaklı tabir edilen modelleri tercih edebilir.Ürün seçiminde, mobilyanın koluylacağı odanın da payı vardır.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egenin_efesi -- 30 Haziran 2010; 14:59:14 >
  • lazzoni mobilya nasıldır,kullanan varmı forumda?
  • Arkadaşlar son mesajlarda geçen firmaların çoğu Bursa İnegöl firması.

Farklı ve şık dizayn olarak adlandırdığınız bu ürünler bir çok firmada bir birinden kopyayla sunuluyor. Bunu göz önünde tutarak kalite/işçilik ve fiyat bakımından doğru kararı verin...

Gerçekten Bursa firmaları çok yenilikçi tasarımlı mobilyalar ortaya sunuyor fakat seri üretim konusunda başarıları tartışılmalı...
  • Arkadaşlar ,

Ben de oturma grubu veya kanepe gibi birşey arıyorum. Aslında amaç tv seyrederken rahat bir şekilde yayılmak.

Koltuk takımı ile olmuyor ve boynum hergün tutuluyor , ayrıca rahat da olmuyor. 2li veya 3lü olabilir , alt kısmından uzatma kısmı çıkabilir , yani tam veya yarı yatak gibi olabilir. Tv koltuklarına bakıyorum ama eski arstil gibi geniş değil , mezar gibi daracık , koltuktan ziyade süngerli sandalye gibi.

Bazı ürünlerin arkası biraz daha eğimli ve relax modu diye geçiyor. Bu konuda tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bellona, istikbal vs.

Bellona, istikbal vs.

Bellona, istikbal vs.

Bellona, istikbal vs.

• ender dostum,

Koltuk ihtiyacı aslında benimde var. Ama maddiyat bugünlerde biraz sorunlu olduğundan erteleyip duruyorum. Fotoğraflarını koyduğun sanırım İstikbal'in bir takımı. Uzun süredir dikkatimi çekiyor. Fakat canlı görmek nasip olmadı.

Eğer gerçekte de fotoğraflardaki gibi şık duruyorsa ve sağlamsa alternatiflerim arasında yukarılarda yer alır.

Gerçi sen benden yorum istemişsin ama eğer benden önce alırsan ve fikirlerini paylaşırsan mutlu olurum.
  • Bence istikbal ve Bellona son derece zevksiz, kaba ve pahalı ürünler satıyor. Güzel ürünleri çok istisnai %1 bile değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-una

Arkadaşlar son mesajlarda geçen firmaların çoğu Bursa İnegöl firması.

Farklı ve şık dizayn olarak adlandırdığınız bu ürünler bir çok firmada bir birinden kopyayla sunuluyor. Bunu göz önünde tutarak kalite/işçilik ve fiyat bakımından doğru kararı verin...

Gerçekten Bursa firmaları çok yenilikçi tasarımlı mobilyalar ortaya sunuyor fakat seri üretim konusunda başarıları tartışılmalı...

Belli ki İnegöldeki mağazalar hakkında bilginiz girip çıkmışlığınız var.Bende Şubat gibi almayı düşünüyorum da (Hernekadar epey bir süre olsada) özellikle şu şu mağzalara kesin uğra hem modelleri güzel çesitli hem de fiyatta (peşin) kolaylık yapar diyebileceğiniz mağaza isimleri varmı T-una ve GreatWhite

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaccar -- 22 Eylül 2010; 14:26:56 >

• Merhaba arkadaşlar, beyaz eşya alanların aynı zamanda mobilya ile de ilgilendikleri düşüncesiyle buraya da yazmak istedim. Biraz konu dışı olucak ama tecrübesi olanlar paylaşırlarsa sevinirim.

Yeni evlendim, ilk defa çift kişilik yatak kullanıcaz. İstikbal, Mondi, Bellona, İdaş, Yataş, Konfor, Merinos mağazalarının hepsine girdim. 160 x 200 boyutlarında max. 450 TL lik ortopedik yatakları inceledim. Ürün kalitesi , satıcıların verdiği bilgiler ve fiyatları göz önüne alarak aşağıdaki yatakları gözüme kestirdim. Kullandıklarınız ve sizin önerebileceğiniz var mı, memnuniyer durumlarınız nedir ? Şimdiden cevaplar için teşekkürler...

İstikbal

-http://herevemobilya.com/STRES-FREE-YATAKLAR-pid-530.html

-http://herevemobilya.com/STRES-LESS-YATAKLAR-pid-531.html

Bellona

-http://www.bellona.com.tr/yatak-ve-baza/yataklar/nova-dream-yatak

Mondi :

-http://www.mondi.com.tr/yataklar/comfort-clean-yatak

-http://www.mondi.com.tr/yataklar/ergoflex-yatak

-http://www.mondi.com.tr/yataklar/silver-soft-yatak

• quote:

Orijinalden alıntı: awakado

Merhaba arkadaşlar, beyaz eşya alanların aynı zamanda mobilya ile de ilgilendikleri düşüncesiyle buraya da yazmak istedim. Biraz konu dışı olucak ama tecrübesi olanlar paylaşırlarsa sevinirim.

Yeni evlendim, ilk defa çift kişilik yatak kullanıcaz. İstikbal, Mondi, Bellona, İdaş, Yataş, Konfor, Merinos mağazalarının hepsine girdim. 160 x 200 boyutlarında max. 450 TL lik ortopedik yatakları inceledim. Ürün kalitesi , satıcıların verdiği bilgiler ve fiyatları göz önüne alarak aşağıdaki yatakları gözüme kestirdim. Kullandıklarınız ve sizin önerebileceğiniz var mı, memnuniyer durumlarınız nedir ? Şimdiden cevaplar için teşekkürler...

İstikbal

-http://herevemobilya.com/STRES-FREE-YATAKLAR-pid-530.html

-http://herevemobilya.com/STRES-LESS-YATAKLAR-pid-531.html

Bellona

-http://www.bellona.com.tr/yatak-ve-baza/yataklar/nova-dream-yatak

Mondi :

-http://www.mondi.com.tr/yataklar/comfort-clean-yatak

-http://www.mondi.com.tr/yataklar/ergoflex-yatak

-http://www.mondi.com.tr/yataklar/silver-soft-yatak

bellonaya girmişsin ama belliki offset tech yatağı görmemişsin. ben istikbalden yatak almak üzereydim, bellonaya bi bakayım dedim ve istikbaldekinden vaz geçip onu aldım. 470tl peşin fiyatıydı ama ben 450 tl 12 taksit aldım. kesinlikle o yatağı bi gör derim. internette bellona sitesinde var ama resimde bişey anlaşılmıyor.

• Bir yerden yeni yatak adığımızda eski yatağı bunlara verebiliyor muyuz? Çünkü koca yatağı çöpe atmak bile zor iş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Bir yerden yeni yatak adığımızda eski yatağı bunlara verebiliyor muyuz? Çünkü koca yatağı çöpe atmak bile zor iş...

eskiyi getir yeniyi götür kampanyası yatakta hiç olmuyor yanılmıyorsam. en iyisi öğrencilere falan vermek. ya da ikinci elciye.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.