Şimdi Ara

belli bi yaştan sonra arkadaş edinmek ne kadar zormus be (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
4.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

kesinlikle katılıyorum. En boş insanların bile arkadaş grubu oluyor bakıyorumda şöyle bir çevreme

uyumlu insanlar gelirse geliyor karşına, gelmez isede bizim gibi ilişki kuramıyorsun insanlarla. Tamamen şans işi

• Üniversite mezunu olana kadar arkadaşlık kurmak basittir ve çok fazla çaba sarf etmenize gerek olmaz. Sonuçta iyi kötü düzenli görüşeceğiniz bir ortam oluşur, eğitim hayatından sonra ise iş ortamınızda birileriyle arkadaşlık kuramazsanız ve sosyal yönden dışa dönük değilseniz işiniz ciddi manada zorlaşır.

Bunun sebebi, ortak yönünüz/çıkarınız olan insanları tanıma fırsatlarınız çok çok azalır, uyum sağladığınız insanı bile tanımak için vakit geçirmeniz gerekir. Ayrıca insanlar uyum sağlamadığı, sevemeyeceği biriyle samimiyet kurmak istemiyor, yaş ilerledikçe seçicilik artıyor haliyle bu tarz durumlar zorlaşıyor.

Benim lisede, üniversitede çok çok fazla arkadaşlığım oldu, üstüne profesyonel futbol oynadığım dönemde de ciddi yakın arkadaşlıklarım oldu, futbol sonrasında vücut geliştirme sporu yaparken de ciddi arkadaşlıklarım oldu, bunların olma sebebi ortak mekan/çıkar uyuşmasıdır. Bunlar hayatım çıktıkça çevremdeki arkadaş sayısı azaldı, şikayetçi miyim ? asla, çünkü yaşam tarzıma göre şuan çevremde az insan olmasını tercih ediyorum. Çünkü önceden hayatımda olan arkadaşlıkları şuan ki yaşam tarzımda barındıramam, ters düşerler...

Sizin yaşadığınız durumda bu, insanlar alıştıkları grubu ve yaşam tarzına göre belirli insanlarla samimiyet kurup diğerlerine kapıyı kapatıyorlar, bu durum sizinle değil karşınızdaki insanlarla alakalı, burada kötü bir durum yok sadece siz durumu duygusal ele alıyorsunuz. Sizde oyun konusunda uyum sağlayacağınız gruplara dahil olun, yeni gruplar oluşturun vs vs bir şekilde uyum sağlayacağınız gruplar olacaktır.

• Mantıklı cevabın için teşekkür ederim hocam. Evet insanlar kalıcı arkadaşlarını mekan/çıkar ilişkisi ile zorunlu olarak bulabiliyorlar dediğiniz gibi okul hayatında. Daha öncede yazdığım gibi benim üzüldüğüm nokta ben bu fırsatı kaçırdım, mezun oldum artık okula gitmiyorum böyle bir şansım kalmadı maalesef. Ayrıca üniversitede tanıştığım bir çok insan, üniversite arkadaşlıklarını samimi bulmadıklarını ve liseden arkadaş gruplarıyla konuşmaya devam ettiklerini dile getirip duruyorlardı. Bende zaten bir çok insanın hala lise arkadaşlarıyla takıldığını ve yeni insanlara kapalı olduğunu düşündüğüm için kulüplere ve benzeri şeylere girmeyip yeni insanlarla tanışma fırsatını kafamda yok etmiştim. Şu an pişmanım bu yaptığım şeye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Monoman -- 4 Ağustos 2021; 1:53:14 >
  • toplumumuz buna sebep oluyor ne yazık ki.
    doğru düzgün karaktere sahip insanlar kendilerini toplumdan uzak tutmaya çalışıyorlar çünkü zarar görüyorlar. artık sokaklarda çok da iyi insanlara rastlanmıyor. iyiler izole olmanın peşinde.
    bu sebeple dışarı çıkın, iki üç iyi insan tanıyın ve birlikte devam edin diyemiyorum. zira çoğuyla sağlıklı bir hayat yaşanmaz.

fakat şu da bir gerçek yalnızlıktan çoğu insan muzdarip. yani bir yerde mutlaka yollar kesişecek ve iyiler birbirini bulacak gibi ütopik umutlarım var.
    o vakte kadar dayanın hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaiser. kullanıcısına yanıt

ya hocam aslında nadirde olsa iyi insanlar var fakat hepsinin uzun süredir tanıdıkları, beraber oldukları arkadaş grupları var ve dediğim gibi maalesef yeni insanlara kesinlikle kapalı bu gruplar. Kiminle konuşsam arkadaş oldukları insanlar ile +10 yıldır beraberler. 23 yaş sanırım sıkı dost bulmak için geç bir yaş, keşke çocukluk zamanımda karşıma uyabileceğim insanlar çıksaydı da şöyle beraber geçmişi hatırlayıp nostalji yaşayabileceğim, yanlarında koşulsuz rahat hissedebildiğim arkadaşlarım olsaydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Monoman -- 5 Ağustos 2021; 3:9:15 >
  • Burası hiç arkadaşı olmayan konuşucak kimsesi olmayanlar discordda bildirim sesi bekleyenlerin içlerini döktüğü bir yer bari buraya gelmeyin be

• Pykecan Cımbızoğlu kullanıcısına yanıt

ne yazmıs hocam silinmiş mesaj merak ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Monoman -- 9 Ağustos 2021; 18:8:59 >
  • benim de durum aynı kişilik karakter galiba bunun sebebi yoksa milletin hayatına girenin çıkanın haddi hesabı yok , bizim için en mantıklısı kafa dengi 4-5 kişilik bir arkadaş grubu yapıp onlarla takılmak

• Monoman kullanıcısına yanıt

Hocam bir link paylaşmıştı ama virüs olduğu belli bir şey. Silmiş ama banlanmış yine de sanırım

• Boomcu kullanıcısına yanıt

4-5 kişilik arkadaş grubum olsa zaten bu konu açmazdım hocam :D ben 10-20 kişilik arkadaş grubum olsun istemiyorum zaten 2-3 kişilik sağlam arkadaş grubum olsa yeter ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Monoman -- 12 Ağustos 2021; 21:48:23 >
  • Gel kanka gezek

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Dertler bile digital oldu..

• Hocam bu konularda gerçekçi yaklaşmak gerekirse belli bir yaştan sonra dost veya arayıp hal hatır soran sağlam arkadaşlıklar bulmak gerçekten imkansız olmasa da çok zor, ama oyuna girebileceğin ya da dışarda herhangi bir aktiviteye çağırabileceğin arkadaş bulmakta zorlanıyorsan yapman gereken hiç tanımadığın veya ortak arkadaş vasıtasıyla içinde bulunduğun gruplarda insanlara karşı girişken yaklaşıp çoğuyla sonradan ortak arkadaşınız yanınızda değilken zaman geçirerek samimiyet kurmanız, odağınızı yeni insanlar tanımaya çevirip arkadaşınıza o ortamda pek bağlanmamanız. Elbette arkadaşlık kurmak istemeyenler olacaktır veya tavırlarıyla sizi istemediğini, takmadığını belli eden insanlar ama sonuçta her insan aynı değil ve eninde sonunda kafa dengi birini bulabileceğinizi düşünüyorum. Önceden kurulmuş bir arkadaş grubuna katılmak kendi grubunuzu kurmaktan bile daha zordur, o yüzden arkadaş grubu olan insanlardan sizi bir yerlere davet etmelerini, sizi düşünmelerini beklemeyin.

Ama dediğim gibi dost bulmak, sağlam arkadaşlıklar kurup ilerletmek veya sevgili bulmak belli bir yaştan sonra git gide zorlanıyor ve biraz da şansa bağlı. Üzücü ama durum bu.

• yorumları okuyunca çok üzüldüm keşke samimi arkadaş grubum olsaydı arkadaşlarım olsaydı.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.