Şimdi Ara

Bellek kaç MHz'de çalışıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlar kafayı yiyeceğim. Hemen durumu özetliyorum; kısa süre önce hem yeni çıkan windows güncellemesini (1903 update) edinmek hem de yeni bir başlangıç yapmak maksadıyla format attım. Gerekli kurulumlarımı yaptım ve görev yöneticisinde gezinirken bellek sekmesindeki hız değişkeninin 1600 MHz olduğunu gördüm. Bugüne kadar orada sadece 3200 MHz yazmıştı. Bu durum beni oldukça tedirgin etti. BIOS'ta XMP profili aktifti ve 3200 MHz değerinde çalıştığı görünüyordu. Hata ile karşılaşmış olabileceğimi düşünerek 2. XMP profilini ve XMP'nin kapalı olduğu senaryoları test ettim. Görev yöneticisindeki sonuç, her seferinde BIOS'taki değerin yarısıydı. Bu sırada MHz değerini görmek için bildiğim diğer yollara da başvurdum, görseli sizlerle de paylaşıyorum. Kafamda bir kaç farklı sonuca vardım ama hangisine inanacağımı bilmiyorum. Normalde Görev Yöneticisi ve CPU-Z'de 3200 MHz görünen değer ne oldu da 1600 MHz görünüyor? Gerçekten yarı hızda mı çalışıyor RAM setim?

Bellek kaç MHz'de çalışıyor?

• bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 17:11:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orada bios'taki hızın yarısı gösterilir konu açmadan önce arana yapsaydınız keşke

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.