Şimdi Ara

Belgesel Paylaşım ve Öneri Bölümü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
330
Cevap
89
Favori
39.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler ben Bu Nat-Geo'daki Mega Fabrikalar ve Parmaklıklar Ardında'nın yayınlanan tüm bölümlerini indirmek istiyorum ama nerden bulabilirim ? Onlar olmasada yani Nat-Geoda yayınlanan belgeselleri bulabileceğim bi yer var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ronaldinho820 -- 13 Haziran 2011; 22:41:19 >
  • Bir arkadaştan 110 gblık belgesel arşivi aldım tabi aldığım kişi ingilizceyi ana dili gibi bildiği için bazılarında altyazı yok yarısı türkçe izledikçe buraya eklerim bende belgeselleri
  • Şöyle örümcekler, böcekler veya sürüngenler üzerine belgeseller var mı?
  • The Universe altyazısı yok malesef :(

Mısır belgeseli arıyorum varsa yazıverin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lucky Mustard -- 10 Temmuz 2011; 12:27:01 >
  • Böcekler üzerine "Life in the Undergrowth" var.
     Belgesel Paylaşım ve Öneri Bölümü
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrEvo8

Böcekler üzerine "Life in the Undergrowth" var.
     Belgesel Paylaşım ve Öneri Bölümü

Sadece böcekler mi yoksa örümcekler de var mı?
  • evrimi tanıtan , anlatan , açıklayan ; bulunan fosillerle , bilinen örneklerle işleyen belgesel ya da evrimin tamamını veya bir kısmını reddeden kendine ait kanıtları belgeleri fosilleri örnekleri olan belgesel tavsiyesi verebilir misiniz ? evrimle ilgili herşey olabilir. darwinizmden modern biyolojiye evrimsel biyoloji sistemine dair olabilir. sudan karaya geçiş formları olabilir. dinazorların gidişinden sonra memelilerin hayatta kalan türünden evrimleşen canlılar olabilir denizin derinliklerinde yaşayan ilkel yada kompleks canlılar olabilir doğadaki ekosistemine mükemmel uyum sağlamış üstün yetenekli canlılar olabilir.
    edit : yani sadece insanın evrimini değil sokakta gördüğüm kediyi ciğerotlarını da merak ediyorum anlatabildim sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaFleur- -- 18 Temmuz 2011; 13:32:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İnsectboy

evrimi tanıtan , anlatan , açıklayan ; bulunan fosillerle , bilinen örneklerle işleyen belgesel ya da evrimin tamamını veya bir kısmını reddeden kendine ait kanıtları belgeleri fosilleri örnekleri olan belgesel tavsiyesi verebilir misiniz ? evrimle ilgili herşey olabilir. darwinizmden modern biyolojiye evrimsel biyoloji sistemine dair olabilir. sudan karaya geçiş formları olabilir. dinazorların gidişinden sonra memelilerin hayatta kalan türünden evrimleşen canlılar olabilir denizin derinliklerinde yaşayan ilkel yada kompleks canlılar olabilir doğadaki ekosistemine mükemmel uyum sağlamış üstün yetenekli canlılar olabilir.
    edit : yani sadece insanın evrimini değil sokakta gördüğüm kediyi ciğerotlarını da merak ediyorum anlatabildim sanırım.

Earth: Making of a Planet
    http://www.youtube.com/watch?v=S6PEFXr7xDA

• quote:

Orijinalden alıntı: VIKING

quote:

evrimi tanıtan , anlatan , açıklayan ; bulunan fosillerle , bilinen örneklerle işleyen belgesel ya da evrimin tamamını veya bir kısmını reddeden kendine ait kanıtları belgeleri fosilleri örnekleri olan belgesel tavsiyesi verebilir misiniz ? evrimle ilgili herşey olabilir. darwinizmden modern biyolojiye evrimsel biyoloji sistemine dair olabilir. sudan karaya geçiş formları olabilir. dinazorların gidişinden sonra memelilerin hayatta kalan türünden evrimleşen canlılar olabilir denizin derinliklerinde yaşayan ilkel yada kompleks canlılar olabilir doğadaki ekosistemine mükemmel uyum sağlamış üstün yetenekli canlılar olabilir.

bu belgeseli zaten izledim. istediğim konularda yayınlanmış ayrı ayrı belgeseller önerisi bekliyorum. yukardaki belgeselleri bilmiyordum onları da izlerim ama evrim odaklı belgesel bulabilirsem çok daha iyi olacak.

• quote:

quote:

quote:

bu belgeseli zaten izledim. istediğim konularda yayınlanmış ayrı ayrı belgeseller önerisi bekliyorum. yukardaki belgeselleri bilmiyordum onları da izlerim ama evrim odaklı belgesel bulabilirsem çok daha iyi olacak.

Are We Still Evolving? 2011

• quote:

quote:

quote:

quote:

Are We Still Evolving? 2011

tamam listeye aldım. bide 3 bölümlük national geographic evolutions setini indirirsem şimdilik götürür ama başka önerisi olan varsa bekliyorum.

•  Belgesel Paylaşım ve Öneri Bölümü

David Attenborough bu belgeseli hakkında şöyle diyor.

"Bu programın benim için anlamı büyük aslında biraz şaşırtıcı ama benim için nekadar değerli olduğunu yapmaya başlayana kadar anlamamıştım çünkü evrim sıralarına göre farklı türdeki hayvanlar üzerinde bir dizi program yaparak 25,30 senemi harcadım ancak yaşamın başlangıcı hakkında hiçbir şey yapmadım. Bu programı yapmak sadece bu 30 yıllık seriyi tamamlamıyor aynı zamanda beni huzur içinde başladıkları yeri görmeye götürüyor.

Aslında oldukça dokunaklı yani, Yaşamın başlangıcında 500 milyon yıl önce yaşamakta olan muhteşem,sayısız ve karmaşık fosil tabakasını görmek. Seriyi tamamlayıp üzerinde çalışmayı bırakana kadar bu seri tam anlamıyla takdir edilmemişti.
    "
    İşin acaip yanıysa belkide yaptığım en son seri belgesel aslında ilk belgeselim
    ."

Tarafımdan The First Life Camera arkasından çevirilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi J'aime le gâteau -- 22 Temmuz 2011; 15:08:17 >

• The Universe' ü listeme ekledim, benimde izlediğim belgesel dizileri;

Through The Wormhole,
    Human Planet,
    Wonders Of The Universe..

Üçüde çok çok güzel yapımlardı, Uzay ve Fizik temalı olanlar zaten benim ilgi alanıma giriyor onun dışında ise, Human Planet'in çekimleri ve konusu çok çok güzel. Herkese Tavsiye ederim...
  • siyasi tarih belgeseli önerebilecek olan var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaatliBomba

siyasi tarih belgeseli önerebilecek olan var mı

Siyasi tarih değil de siyasi var.Michael Moore'un "Bowling For Columbine", "Fahrenheit 9/11", "Sicko" ve "Capitalistm : A Love Story" belgesellerine bakabilirsin.
  • Zeitgeist - Addendumu izledim , eğer anlatılanların hepsi doğruysa durum çok vahim gerçekten neredeyse her işgal , her devrimin arkasından Amerika çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkan* -- 4 Ağustos 2011; 18:39:33 >
  • beyler nerden izliyosunuz bulamadım bir türlü site(torrent yok) dmanagerle çekicem.
    son izlediğim belgesel first world war çok kaliteli
  • öncelikle çok güzel bir konu olmuş.ben de birkaç tane yazayım.yazacaklarımın hepsi altyazı destekli, malum yerlerden temin edebilirsiniz.yoksa türkçe dublaj ile belgesel izlenmez xd

Armadillo--- Savaş belgeseli
    Atom ---Adından anlaşılacağı gibi atom üzerine
    Babies---Envai çeşit tatlı bebekler görebileceğiniz bir belgesel xd
    Baraka---Birçok güzel görüntünün bulunduğu herşey hakkında belgesel
    Bigger, Stonger, Faster---Vücut geliştirme ve steroidle alakalı
    Born Into Brothels:Calcuttas Red Light Kids---Fahişelerin hayatının anlatıldığı bir belgesel
    Burma VJ---Faşizm ile alakalı
    Capitalism:A Love Story---Politik belgesel
    Deep Sea---Denizin derinliklerindeki canlılar ile alakalı.Johnny Deep seslendiriyor
    Deliver Us From Evil---Faşizm ile alakalı
    Earth:Making of a Planet---Dünya'nın oluşumuyla ilgili
    En El Mundo A Cada Rato---Farklı insanların hayat hikayeleri
    Encounters at the End of the World---Antartika ağırlıklı
    Galapagos---Galapagos'un geçmişinden bugüne
    Ganges---Ganj Nehri ile alakallı
    Gasland---Doğalgazın doğaya etkisi
    Grizzly Man---Bir çılgının bozayılarla yaşaması ve sonunda yenmesiyle alakalı xd
    Growing up in the Universe---Evrim ile alakalı
    Heima---İzlanda üzerine
    How Earth Made Us---İnsan yerleşimi hakkında
    Human Sense---İnsan duyularıyla ilgili
    Journet into Amazing Caves---Müthiş mağara manzaraları
    Journey To The Edge Of The Universe---Güneş sistemi, gezegenler hakkında
    Les Animaux Amoureux(Animals in Love)---Adından da anlaşılacağı üzere hayvanların aşkı üzerine xd
    Life in Cold Blood---Soğukkanlı hayvanlar
    Life in the Undergrowth---Envai çeşit böcekle ilgili ilginç bilgiler
    Life(2009)---Müthiş doğa belgeseli
    Lost Land of the Jaguar---Guyana'daki yağmur ormanları, vahşi yaşam
    Madagascar(2011)---Madagascar üzerine
    March of the Penguins(Marche de l'empereur)---İmparator penguenleri üzerine
    Microcosmos---Böcekler üzerine
    No Impact Man---Küresel ısınmayla ilgili
    Nostradamus 2012---Nostradamus ve kehanetler üzerine
    Oceans(2009)---Okyanuslarda yaşam
    Roman Polanski Wanted And Desired---Roman Polanski meraklılarına
    Sharkwater---Köpekbalıkları ve köpekbalıklarını kurtarmaya çalışanlarla ilgili
    Supercroc---Timsahlarla ilgili belgesel
    Taxi to the Dark Side---ABD'yi yeren belgesellerden
    The 10 Conditions Of Love---Rabia Kadir'i anlatır
    The Age of Stupid---Dünya'nın geleceği
    The Big Bang Machine---Meşhur CERN deneyi
    The Cove---Yunuslarla alakalı
    The Great Rift---Afrika'da vahşi yaşam
    The Human Face---İnsan yüzüyle alakalı
    The Quest For Noah's Flood---Nuh Tufanı ve Karadeniz
    The Secret Life of Chaos---Yaşam ve evrim
    Under the Sea---Denizler altındaki yaşam
    War Photographer---Ünlü bir savaş fotoğrafçısı ve güzel savaş kareleri
    Why We Fight---Irak Savaşı ile ilgili
    Wild Russia---Rusyada'ki vahşi yaşam
    Winged Migration---Envai çeşit kuş
    Wonders of the Solar System---Evreni daha iyi anlamak için

Evet şimdilik bu kadar.Hepsini teker teker özene bezene yazdım, alıntı falan değildir.Umarım işinize yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dess55 -- 27 Ağustos 2011; 19:22:57 >

• History Channel'ın moğollarla ilgili bir belgeseli varmış ama bulamadım , bilen varmı acaba ? yada tüm history channel belgesellerini bulabileceğim bir yer ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkan*

History Channel'ın moğollarla ilgili bir belgeseli varmış ama bulamadım , bilen varmı acaba ? yada tüm history channel belgesellerini bulabileceğim bir yer ?

Mamundada içinde yaklaşık olarak 150 adet History Channel belgeselinin bulunduğu bir pack var. Onun içine bir bak derim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.