Şimdi Ara

Belarus (Beyaz Rusya) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
810
Cevap
23
Favori
65.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • moskova senin olsun ben orda para verseler yasamam.. ayrica su var.. moskova artik bozuldu o kadar cok göç aldi ki.. guzel kadinlar disardan gelen cirkin erkeklerle evlenmis zamaninda simdi onlarin cocuklari erkekli kadinli alayi allah kaybi.. moskova sokaklarinda bi tane hatun bulamaz gelmis.. gen bozulmus.. aga ne minsk ne rusyanin baska yeri oyle degil.. sokaga cikinca gozun ruhun aciliyo.. moskova ya git bunalimin kralini yasa..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sychrius

moskova senin olsun ben orda para verseler yasamam.. ayrica su var.. moskova artik bozuldu o kadar cok göç aldi ki.. guzel kadinlar disardan gelen cirkin erkeklerle evlenmis zamaninda simdi onlarin cocuklari erkekli kadinli alayi allah kaybi.. moskova sokaklarinda bi tane hatun bulamaz gelmis.. gen bozulmus.. aga ne minsk ne rusyanin baska yeri oyle degil.. sokaga cikinca gozun ruhun aciliyo.. moskova ya git bunalimin kralini yasa..

Hocam bu dediklerini biliyorum..birsürü göçmen var, ayrica rusyanın bazı yerlerinde rus yok nerydese,kafkaslardan geln,orta asyadan gelen kaynıyor.. Rusya birleşik devletleri desek daha doğru
  • Arkadaşlar eğitim için acentasız gidecekler varsa benim gibi aklına takılan bir şey olursa ben de nacizane yardım etmeye çalışırım, kendi işlemlerimi tamamladım sayılır. Bir bilgi aktarayım, Belarus'a eğitim vizesine 1 yıllık davetiyenizle başvursanız dahi en fazla 3 aylık vize basıyorlarmış deftere. Belarus'a ulaştığınızda okul sizin adınıza registre işlemlerini yapıyor ve oturum izni pasaportunuza işleniyormuş. Yani şok olmayın pasaportta 3 aylık vizeyi görünce :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Privetki

Arkadaşlar eğitim için acentasız gidecekler varsa benim gibi aklına takılan bir şey olursa ben de nacizane yardım etmeye çalışırım, kendi işlemlerimi tamamladım sayılır. Bir bilgi aktarayım, Belarus'a eğitim vizesine 1 yıllık davetiyenizle başvursanız dahi en fazla 3 aylık vize basıyorlarmış deftere. Belarus'a ulaştığınızda okul sizin adınıza registre işlemlerini yapıyor ve oturum izni pasaportunuza işleniyormuş. Yani şok olmayın pasaportta 3 aylık vizeyi görünce :)

Öncelikle ülkemizin başı sağolsun,çok büyük bir aci yaşiyoruz ülke olarak...

Hocam, tabiki öyle..ben ilk giderken 1 aylık basmişlar.. onun mantalitesi şu,sen okula gidiyorsun, 1 yıllık vize verseler, gidip okumazsın okula kayıt olmadan, gez dolaş nede olsa 1 yıllık vize var pasaportta, eskiden 1 ay basiyorlardi, şimdi 3 aysa o bile iyi

Hani universiteye gidiyorsun?? Dil kursu mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: soniqueizm_777

quote:

Arkadaşlar eğitim için acentasız gidecekler varsa benim gibi aklına takılan bir şey olursa ben de nacizane yardım etmeye çalışırım, kendi işlemlerimi tamamladım sayılır. Bir bilgi aktarayım, Belarus'a eğitim vizesine 1 yıllık davetiyenizle başvursanız dahi en fazla 3 aylık vize basıyorlarmış deftere. Belarus'a ulaştığınızda okul sizin adınıza registre işlemlerini yapıyor ve oturum izni pasaportunuza işleniyormuş. Yani şok olmayın pasaportta 3 aylık vizeyi görünce :)

Hocam, tabiki öyle..ben ilk giderken 1 aylık basmişlar.. onun mantalitesi şu,sen okula gidiyorsun, 1 yıllık vize verseler, gidip okumazsın okula kayıt olmadan, gez dolaş nede olsa 1 yıllık vize var pasaportta, eskiden 1 ay basiyorlardi, şimdi 3 aysa o bile iyi

Son gidenler 3 aylık basıldığını söylediler vizenin hocam. Dil kursuna gidiyorum tekrardan. Hazırlıkta sınavla, projeyle uğraşmak yerine kursa gideyim ben sorayım o anlatsın olayı daha mantıklı geldi bana. Geçen sefer BGU'ya gitmiştim bu sefer İnyaz'a karar kıldım. Dil anlamında çok daha iyi olduğu için. Yukarıda bir arkadaş İnyaz bana cevap yazmıyor demiş fakat öyle bir sıkıntı yaratmıyorlar. Malum ülkedeki devalüasyondan sonra dövize çok ihtiyaç duyuyorlar. Hatta eskisinden de kolay şu an orada eğitim almak sırf bu yüzden. Bence arkadaş bir kez daha şansını denesin. Onca mailin içinde kaynamış olabilir, görmemiş olabilirler. En geç 1 haftada yanıtlamak üzere her yazdığım mailde çok ilgili davrandılar. Çoğu zaman ertesi gün cevabı göndermiş oldular. Oldukça ilgililer yani.

Bir de Belavia Airlines konusuna değinmek isterim. Arkadaşlar resmi olarak ülkemizde bu havayollarının ofisi bulunmamakta. Fakat İstanbul'da bulunan Adriyatik Tur ile anlaşmaları var. Belavia'nın resmi sitesine girerseniz zaten Türkiye temsilcisi olarak Adriyatik Tur yazıyor. Uygun yollu bir seyahat istiyorum derseniz şu an fiyatı tek yön 600-650 arası seyrediyor diyebilirim. Thy şu an 840 liradan uçuyor. Adriyatik Tur ile iletişime geçip havale yöntemiyle veya bizzat gidip biletinizi alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Privetki -- 15 Mayıs 2014; 18:33:40 >

• Privetki kullanıcısına yanıt
    ben yazmistim bu okula ama hala ses seda yok.hangi mail adresine yazdigini ve kimle kontakt kurdugunu yazabilir misin buraya ? sen yurtda mi kalmayi dusunuyorsun orada onlari falanda ayarlayabildin mi ?
  • quote:

quote:

quote:

Son gidenler 3 aylık basıldığını söylediler vizenin hocam. Dil kursuna gidiyorum tekrardan. Hazırlıkta sınavla, projeyle uğraşmak yerine kursa gideyim ben sorayım o anlatsın olayı daha mantıklı geldi bana. Geçen sefer BGU'ya gitmiştim bu sefer İnyaz'a karar kıldım. Dil anlamında çok daha iyi olduğu için. Yukarıda bir arkadaş İnyaz bana cevap yazmıyor demiş fakat öyle bir sıkıntı yaratmıyorlar. Malum ülkedeki devalüasyondan sonra dövize çok ihtiyaç duyuyorlar. Hatta eskisinden de kolay şu an orada eğitim almak sırf bu yüzden. Bence arkadaş bir kez daha şansını denesin. Onca mailin içinde kaynamış olabilir, görmemiş olabilirler. En geç 1 haftada yanıtlamak üzere her yazdığım mailde çok ilgili davrandılar. Çoğu zaman ertesi gün cevabı göndermiş oldular. Oldukça ilgililer yani.

Bir de Belavia Airlines konusuna değinmek isterim. Arkadaşlar resmi olarak ülkemizde bu havayollarının ofisi bulunmamakta. Fakat İstanbul'da bulunan Adriyatik Tur ile anlaşmaları var. Belavia'nın resmi sitesine girerseniz zaten Türkiye temsilcisi olarak Adriyatik Tur yazıyor. Uygun yollu bir seyahat istiyorum derseniz şu an fiyatı tek yön 600-650 arası seyrediyor diyebilirim. Thy şu an 840 liradan uçuyor. Adriyatik Tur ile iletişime geçip havale yöntemiyle veya bizzat gidip biletinizi alabilirsiniz.

bu ucus ne zaman icin peki? asagidaki resime dikkat edin.. 535$
    Belarus (Beyaz Rusya)

• beyler biletleri gidis donus olarak hesaplayin lutfen.. o zaman gercek maliyey ortaya cikar..

• haa bu arada aklima gelmisken soyliyim.. neden tek gidis olarak ucak biletlerini hesaplayacaginiza gidis belli donusu acik bilet kestirmiyorsunuz? bu mantik tek gidis ve tek donusten daha karlidir.. ayrica ucus hakkiniz gidis tarihinden itibaren 1 sene garanti altindadir..

• quote:

haa bu arada aklima gelmisken soyliyim.. neden tek gidis olarak ucak biletlerini hesaplayacaginiza gidis belli donusu acik bilet kestirmiyorsunuz? bu mantik tek gidis ve tek donusten daha karlidir.. ayrica ucus hakkiniz gidis tarihinden itibaren 1 sene garanti altindadir..

bu mantıkla thy tam 1000 tl görünüyor gidiş dönüş. eğer dediğiniz gibi 1 yılsa süresi yaklaşık 600 liralık bir kar söz konusu. peki şöyle sorayım açık biletin ekstra bir ücreti var mı? internet sitesinde öyle bir seçenek göremedim. 4 ay sonrasına rastgele bir tarih baktım fiyatlara. ben gittikten 3-4 ay sonra dönerim ufak bir tatil için ama tarih belli olmaz işte.
  • quote:

quote:

quote:

Mrb hocam,

Hayırlısı olsun..Zaten inyas seçimi en doğrusu, belarusta dil eğitimi en iyi yer bence, inyaz.. süreklide yazmak istemiyorum,kalkıp demesinler inyasın reklamını yapiyorsun, alakam bile yok okulla..ama inyas,adi üstünde dil universitesi, birçok uluslaralanda sertifikası varmış, yok kolejmişmiş,yok kayturuk universitelerde dil öğrenmeyin,ama seçim sizin, diğer gidecek arkadaşlara diyorum.

Hocam evet dövizi ihityaç duyuyorlar ama,okullarda aşırı pahalandı..

2007 den, inyaz 10 aylık kurs + yurtta kalma 900 dolardı, 1 dolar= 1,3 tl

2014 , inyaz da sadece 10 aylık kurs, yurt dahil değil..2000-2500 dolar, ve 1 dolar = 2,07

Eski ucuzluk yok, giden arkadaşlar bilsin, okul ücretlerinden, ev kiralarına,yaşam ücretlerine kadar herşey zamlanıyor,her geçen sene dahada pahalı oluyor belarus.

Hocam doğru söylediniz, belavia biletlerini istanbulda adriyatik tur satiyor.. tarifeli sefeleri istanbul - minsk..

Yazın gidecekleri yine söylüyorum, dalaman,antalya, izmir taraflarında yaşayanlar belavia charterları var,turizm sezonunda, buralarda veya yakınlarda yaşayanalr boşuna istanbula gitmesin,direk charter bilet bulursa,minske uçabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ComradeMRX -- 16 Mayıs 2014; 2:08:24 >

• quote:

quote:

haa bu arada aklima gelmisken soyliyim.. neden tek gidis olarak ucak biletlerini hesaplayacaginiza gidis belli donusu acik bilet kestirmiyorsunuz? bu mantik tek gidis ve tek donusten daha karlidir.. ayrica ucus hakkiniz gidis tarihinden itibaren 1 sene garanti altindadir..

bu mantıkla thy tam 1000 tl görünüyor gidiş dönüş. eğer dediğiniz gibi 1 yılsa süresi yaklaşık 600 liralık bir kar söz konusu. peki şöyle sorayım açık biletin ekstra bir ücreti var mı? internet sitesinde öyle bir seçenek göremedim. 4 ay sonrasına rastgele bir tarih baktım fiyatlara. ben gittikten 3-4 ay sonra dönerim ufak bir tatil için ama tarih belli olmaz işte.

Bunuda geçen sene giderken ,thy den bileti aldıgımda sordum.. dedim dönüş açık olursa, kadın dedi ozaman çok pahalı olur, tek gidiş, tek dönüş aynı hesaba gelir dedi..Mecburen 1 aylık gidiş-dönüş kestirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ComradeMRX -- 16 Mayıs 2014; 2:07:33 >

• quote:

quote:

onu ogrenmen icin bi acenteye tlf acman lazim acik biletli fiyati sana ancak onlar soyler.. ama tanidik bi yer olsun cunki cok cakal var fazla kitlemesinler..

• Daha önce okudugum olayı paylaşiyorum 1 yıllık biletlerle ilgili, kimseyi savunmam ve lekelemem özgür düşünce olarak yaziyoruz..ama herşeyi bilelimki,en iyi,ucuz,kolay şekilde gidip gelelim..burda seneler önceki bir olay 2 tane açık bilet alanın yaşadığı bir olay nette gözüme çarpmişti.Herşeyi dikkatli okumak lazım,malesef ülkemiz avustralya,kanada seviyesinde değil, sycrius hocamın dediği gibi kazıkçı,yalan beyan verenlerde oluyor,dikkat edin.

"BELAVİA AİRLİNES Biletimizi Kullanarak Dönüş Yapamıyoruz!
    Kasım 2010 tarihinde, İstanbul'dan Minsk'e gidebilmek için Belavia Airlines'in Taksimdeki satış temsilcisi Adriyatik Turdan 2 adet gidiş-dönüş açık bilet aldım. (Bilet olarak verdikleri a4 printout).
    Biletleri alırken öğrenci olduğumuzu, 1 yıla yakın kalacağımızı, dönüşümüzle ilgili bir sorun çıkıp çıkamayacağını ısrarla sordum.

Geri dönüş biletlerimizin 1 yıl geçerli olduğunu ve hava yollarının herhangi bir şubesine başvurmamızın yeterli olacağı söylendi. 19 Eylül 2011 tarihinde geri dönüş için Belavia Havayollarının Brest'teki merkezine gittiğimizde biletlerin 1 ay süreli açık olduğunu ve yeni bilet almamız gerektiği söylendi.

Hemen Adriyatik Tur'u aradık. Ama sorunumuzu baştan savdılar.Bir çözüm üretebilmek adına Minskde'ki Türk tur operatörlerini aradığımızda Adriyatik Turun açık bilet isteyenleri biletlerin geçerlilik süresi konusunda yolcuları uyarmadığından, Belvia'da durumu anlayan yolcuların muhatap bulamadığından yakındılar.

Biletimiz var diye son derece rahat davrandık. Biletlerimiz yandığı gibi birde 2 bilet için 545 $ ödemek zorunda kaldık. Yanacağını bile bile açık 1 ay süreli açık bilet satmayı ve bunu adet haline getirmenin bir kuruma yakışmayacağını düşünüyor ve hem bir özür hemde ödediğimiz 545$ iadesini talep ediyoruz "

http://www.havayolusikayetleri.com/sikayet-detay/kasitli-bilgilendirmeme-ve-yanlis-bilet-kesimi-556/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ComradeMRX -- 16 Mayıs 2014; 2:40:32 >

• quote:

Daha önce okudugum olayı paylaşiyorum 1 yıllık biletlerle ilgili, kimseyi savunmam ve lekelemem özgür düşünce olarak yaziyoruz..ama herşeyi bilelimki,en iyi,ucuz,kolay şekilde gidip gelelim..burda seneler önceki bir olay 2 tane açık bilet alanın yaşadığı bir olay nette gözüme çarpmişti.Herşeyi dikkatli okumak lazım,malesef ülkemiz avustralya,kanada seviyesinde değil, sycrius hocamın dediği gibi kazıkçı,yalan beyan verenlerde oluyor,dikkat edin.

"BELAVİA AİRLİNES Biletimizi Kullanarak Dönüş Yapamıyoruz!
    Kasım 2010 tarihinde, İstanbul'dan Minsk'e gidebilmek için Belavia Airlines'in Taksimdeki satış temsilcisi Adriyatik Turdan 2 adet gidiş-dönüş açık bilet aldım. (Bilet olarak verdikleri a4 printout).
    Biletleri alırken öğrenci olduğumuzu, 1 yıla yakın kalacağımızı, dönüşümüzle ilgili bir sorun çıkıp çıkamayacağını ısrarla sordum.

Geri dönüş biletlerimizin 1 yıl geçerli olduğunu ve hava yollarının herhangi bir şubesine başvurmamızın yeterli olacağı söylendi. 19 Eylül 2011 tarihinde geri dönüş için Belavia Havayollarının Brest'teki merkezine gittiğimizde biletlerin 1 ay süreli açık olduğunu ve yeni bilet almamız gerektiği söylendi.

Hemen Adriyatik Tur'u aradık. Ama sorunumuzu baştan savdılar.Bir çözüm üretebilmek adına Minskde'ki Türk tur operatörlerini aradığımızda Adriyatik Turun açık bilet isteyenleri biletlerin geçerlilik süresi konusunda yolcuları uyarmadığından, Belvia'da durumu anlayan yolcuların muhatap bulamadığından yakındılar.

Biletimiz var diye son derece rahat davrandık. Biletlerimiz yandığı gibi birde 2 bilet için 545 $ ödemek zorunda kaldık. Yanacağını bile bile açık 1 ay süreli açık bilet satmayı ve bunu adet haline getirmenin bir kuruma yakışmayacağını düşünüyor ve hem bir özür hemde ödediğimiz 545$ iadesini talep ediyoruz "

http://www.havayolusikayetleri.com/sikayet-detay/kasitli-bilgilendirmeme-ve-yanlis-bilet-kesimi-556/

kotu olmus.. ancak bu olayda bileti satan turz. acentesinin islem eksikligi ve musterinin bilincsizligi de var bence.. bu tarz biletler aldiginizda acente ekraninda remarks denen kisma serh dusulur.. musterinin donus bileti 1 sene aciktir diye.. bunu yapamiyoruz diyen acentenin ben alnini karislarim.. resmen ben olsam orda kan cikar.. bende arada sirada aeroportta turz. ac. islemi yapan herifin mongol olmasi sonucunda ufak tefek problemler yasadim.. ama aklin yolu bir..

1-bileti nerden aldiysaniz kesinlikle islemi yapan adamin cep ve diger tum bilgilerini alin o kisinin gorevi sadece size bilet satmak degil; ucus ani ve sonrasinda tum problemlerle bizzat ilgilenmektit

2-gidecek olan kisi heyecan ve bunun gibi sebeplerden dolayi saglikli dusunemez.. en nihayetinde belarusa gidecektir ici heyecan doludur.. o an kafada bi tek belarus vardir)) o an desenki adama sen esseksin.. adam sana otomatikman cvplar)) hee ben essegim.. cunki kafa belarustadir)) beyler soguk kanli olun ve biletlerinizi sanki teyze kizi belarusa gidiyormuscasina satin alin.. ekrandaki bilgileri gerekirsr izin isteyip kendiniz kontrol edin.. satici buna musaade etmez ise bilet alimini iptal edip gidip baska yerden alin.. alim sonrasi elimizdeki elk. ticketteki bilgileri acenteden cikmadan cok iyi inceleyin..

• Yurtdişinda En iyi universiteleri listesine bakin verdğim linkten, biz ve doğu avrupa,eski sovyet ülkelerinin durumu ortada.. listede tek rusyadna ,moskova devlet universitesi girmiş. Eğitim yurtdişi düşünenler, bence amerika,kanada ve bati avrupayi araştirsin,durum ortada.. konu gezi bölümünde ama eğitimide konuştuk,havada kalmasın,millet bilsin diye paylaşiyorum.

http://www.topuniversities.com/university-rankings/university-subject-rankings/2013/computer-science-and-information-systems

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ComradeMRX -- 17 Mayıs 2014; 9:32:18 >

• Arkadaşlar sonunda vize kalkmış. Aşağıdaki linkte resmi açıklama yapılmış.
    http://www.minsk.be.mfa.gov.tr/ShowAnnouncement.aspx?ID=192273
    Ben 2 haziranda 1 haftalığına gidiyorum. Bana katılmak isteyen varsa aynı evi paylaşabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osman3266

Arkadaşlar sonunda vize kalkmış. Aşağıdaki linkte resmi açıklama yapılmış.
    Ben 2 haziranda 1 haftalığına gidiyorum. Bana katılmak isteyen varsa aynı evi paylaşabiliriz.

Hocam paylaşım için teşekkürler..

Evi sorması ayıp kaçtan tuttunuz?
  • quote:

quote:

evetttt... iste oldu.. size demistim 31 mayis gecesinden itibaren karsilikli kaldirilacak diye.. ancak cok acele etmeyin.. ilk giris cikislar sikintilidir.. ben sizin yerinizde olsam 6-7 hazirani bekler oyle giderdim..

• quote:

quote:

quote:

evetttt... iste oldu.. size demistim 31 mayis gecesinden itibaren karsilikli kaldirilacak diye.. ancak cok acele etmeyin.. ilk giris cikislar sikintilidir.. ben sizin yerinizde olsam 6-7 hazirani bekler oyle giderdim..

Katılıyorum hocam, ilk günler sıkıntılı olabilir..6-7 sinden sonra planınızı yapsanız iyi olur.. Ben zaten haziranda gidemem işlerim var

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.