Şimdi Ara

Belarus (Beyaz Rusya) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
810
Cevap
23
Favori
65.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam bir sorum var, 3 aylıgina arkadaşla giticez, rusça öğrenmek ana hedefimiz. Para biriktiriyorum elimde 4 bin dolara yakın para var, 6 aylik mi yapmaliyim ? Kur için, para bakımından detaylı anlatir misiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SolSerçe

Hocam bir sorum var, 3 aylıgina arkadaşla giticez, rusça öğrenmek ana hedefimiz. Para biriktiriyorum elimde 4 bin dolara yakın para var, 6 aylik mi yapmaliyim ? Kur için, para bakımından detaylı anlatir misiniz ?

ben de bu konuda bilgi bekliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SolSerçe

Hocam bir sorum var, 3 aylıgina arkadaşla giticez, rusça öğrenmek ana hedefimiz. Para biriktiriyorum elimde 4 bin dolara yakın para var, 6 aylik mi yapmaliyim ? Kur için, para bakımından detaylı anlatir misiniz ?

Hocam mrb, rusçan hiç yoksa..3 ayda anca alfabe,kendini tanitma vs öğrenirsin.. imkanın varsa 6 ay.. tabi rusçayı iyi derece öğrenmek 2 senede.. işte uzun süre ve maliyetli olur..

Okul olarak minskteki inyaz, diğer adı ile Minsk yabancı diller universitesi, belarusun en iyi dil universitesi ve kursları burda..diğer okullar salla, en iyi okul inyas.. diğer arkadaşlarda bilir zateb..inyasta aylık kurs ücretleri 350 dolar.. 6 ay 1500 dolar felandır..

Diğer konulara değindim..uçak thy ve belavia çok pahalı..eğer imkanın ve becerebilirsen..rusyaya veya ukraynaya git ordan belarusa geç.. çünkü minske uçak bileti direkt çok pahalı.

Yurtta kalırsa ucuz,yurtlar aylık 40-50 dolar civarı..yok evde kalırım dersen.. eğer ilk gidiyosan,kazıklanmamaya dikkat et, orda yeni gelenleri kazıklamaya çalışanlar var,yani evi 3 liradir sana 5 der, dil bilmediğinden ev olayı minskte,emlakçiya gidersin..sana ev göstermez,ev adresi verir..sen gider bakarsın..kafana yatarsa anlaşırsın..kafana yatmazsa..yeni adresler verir..

Yaşam giderleri, yiyecek içecek türkiyeye göre pahalı..ulaşım,benzin,araba,alkol,sigara ucuz türkiyeye göre.

• Merhaba Hocam ; Benim eşim belarus vatandaşı ve 1 yıl önce evlendik. Şimdi birlikte belarus'a gideceğiz. Vize işlemleri kaç gün sürüyor ? Ona göre bir plan yapıp bilet almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerrasit

Merhaba Hocam ; Benim eşim belarus vatandaşı ve 1 yıl önce evlendik. Şimdi birlikte belarus'a gideceğiz. Vize işlemleri kaç gün sürüyor ? Ona göre bir plan yapıp bilet almayı düşünüyorum.

Merhaba hocam,

evet daha vizeler kalkmadı..vize alacaksın.

Kendin alacaksan ankarada,belarus elçiliği 120 euro ücreti.

Aracı firmalar var onlar 250 euro aliyor vizeyi.

vize 5-7 günde çıkıyor..express vizede var, +60 euro daha ödersen fazla 1-2 için belarus vizesi çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soniqueizm_777

quote:

Merhaba Hocam ; Benim eşim belarus vatandaşı ve 1 yıl önce evlendik. Şimdi birlikte belarus'a gideceğiz. Vize işlemleri kaç gün sürüyor ? Ona göre bir plan yapıp bilet almayı düşünüyorum.

Merhaba hocam,

vize 5-7 günde çıkıyor..express vizede var, +60 euro daha ödersen fazla 1-2 için belarus vizesi çıkar.

Yalnız daha 1 ay önce aradım bana elçilikten 60$ dediler.

• şu vize gerçekten nekadar banada 120 € dediler 60 $sa hemen alirim

• Hocam bakınhttp://turkey.mfa.gov.by/tr/consular_issues/visas/tourist/ sitede zaten açıklama var. Ekspres vize olarak nitelendirilen 2 gün içinde netleşen vize harcı 120 Euro, Ancak Normal ( iş günü içinde çıkar) vize uygulaması sadece 60 euro olarak belirtilmiş. Bana da söylenen bu olmasına karşın ben yanlış ifade etmişim. 60 Dolar değil, 60 Euro olacak.
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba hocam,

Yalnız daha 1 ay önce aradım bana elçilikten 60$ dediler.

Hocam son fiyatı bilmiyorum..2013 ağustosunda alınmış bir aylık vize var bende,şuna pasaportumda.. 120 euro yaziyor vize üzerinde.

Ben acentedan almıştım ankaradan, 250 euro.. kargoyla gönderdim pasaportu,onlar vizeyi alip,tekrar göndermişlerdi izmire..

Son fiyat nedir bilmiyom,ben elçilikle muhatap olmadım,istersen ara telefonla sor..zaten sana firma ismide yazmadım acentadan alcaksan,internette belarus vizesi alan çok firma var, kendin karar verip alirsin acentadan alcaksan, yok elçilikten direk alcaksan,önce ara sor evrak ve ücretini daha sağlıklı olur.

Vizeler kalkacak,2013 mart ayında belarus-türkiye vizesiz seyahat antlaşması imzalandı,bizde bakanlar kurulundan geçip resmi gazetede yayınlandı,ama daha belarus tarafı meclisten geçirmediğinden kalmadı,ama yakın zamanda kalkacak..

Eğer hocam para ödemek istemiyorsan,işin acele değilse..vizenin kalkmasını bekle, kalkınca direk uçak bileti al ve uç.

• quote:

Hocam bakınhttp://turkey.mfa.gov.by/tr/consular_issues/visas/tourist/ sitede zaten açıklama var. Ekspres vize olarak nitelendirilen 2 gün içinde netleşen vize harcı 120 Euro, Ancak Normal ( iş günü içinde çıkar) vize uygulaması sadece 60 euro olarak belirtilmiş. Bana da söylenen bu olmasına karşın ben yanlış ifade etmişim. 60 Dolar değil, 60 Euro olacak.

Hocam ,benim yazın aldıgım vize expressti,bayram dolayısıyla express almiştim..ama acentadan..tam fiyati vizenin nedir bilmiyom..okula kursa giderkende,gezme tatil hep acentadan aldım vizeleri..o yüzden ne desem yalan olur.. ama vize pahalı ilk 2007 senesinde gittiğimde vize 40 dolar yaziyordu düşün..ama acentadan almıştım 100 dolara..işte en son 2013 yazın 250 euro ödedim.. yukarda yazdım vizesiz antlaşma imzalandı,belarus tarafı bekleniyor..eğer acil gitmeniz gerekmiyorsa..vize kalkmasını bekleyin, kalkınca.. vize parası ödememiş olursunuz,hemde direk uçak bileti alıp uçarsınız.

• Geçen yaz aylarından Belarus - Minsk kareleri

Belarus (Beyaz Rusya) Belarus (Beyaz Rusya)

• güzel konu olmuşhocam sanırım sen sürekli gezme eğlenme amaçlı gidiyorsun değil mi..yani bir iş icabı vs değil..?

bide sırf Rusça öğrenmek içinmi gitmiştin bu ülkeye...peki 10 ay yettimi dili öğrenmen için yani doğru düzgün öğrenebildinmi..?
    bu sürede nerede kaldın ne kadar harcaman oldu..?

bu arada burda meslek ne çalışıyormusun..maddi durum iyi burda herhalde..

ben Belarusu hiç güvenli ve tekin bir yer değil diye duymuştum...

bide bu kadar kız nedir yav hepsi kurstan arkadaş mı nasıl tanıştın bu kadar...yoksa işte varmı içlerinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi search in vain -- 30 Nisan 2014; 14:00:33 >
  • BEYLER BEN GELDİM))) NABER? soniqueizm_777?))
  • quote:

Orijinalden alıntı: netmania

güzel konu olmuşhocam sanırım sen sürekli gezme eğlenme amaçlı gidiyorsun değil mi..yani bir iş icabı vs değil..?

bide sırf Rusça öğrenmek içinmi gitmiştin bu ülkeye...peki 10 ay yettimi dili öğrenmen için yani doğru düzgün öğrenebildinmi..?
    bu sürede nerede kaldın ne kadar harcaman oldu..?

bu arada burda meslek ne çalışıyormusun..maddi durum iyi burda herhalde..

ben Belarusu hiç güvenli ve tekin bir yer değil diye duymuştum...

bide bu kadar kız nedir yav hepsi kurstan arkadaş mı nasıl tanıştın bu kadar...yoksa işte varmı içlerinde

Hocam saol..açtık kendi çapimizda konu,başka ülkelerede gittimde..onların konusu var..baktim belarus yok..tanitiyim dedim.

ben 3 kere gittim belarusa.. 1 yıl dik kursu.. diğer 2 seferde gezme amaçlı.

Rusçam fena değil.. o olay kendini geliştirmene bağlı.. 3 yıl kalıp kem küm konuşan var..6-7 ayda iyice dili çözen adamda var..senin çalışmana bağlı ve dili öğrenme isteğine bağlı..ama adam akıllı için rusça 2 yıl diyorum..gerçekten zor bir dil.

Okurken aylık harcamanan 600-700 dolar seviyesinde..gezme amaçlı gittiklerimde aylık 1500 doları geçiyor..tabi senin yaşam kalitene bağlı..ne yersin,ne içersin, nereye gidersin bunlara bağlı.. ama 200-300 dolara yaşayan çinlilerde var belarusta

Ben bilgisayar mezunuyum universiteden, durumumuz kötü değil süperde değil.. eğlece gezmeye bütçe ayirabiliyorum.

Hocam belarus 3 kere gittim.. ben okadar kötü olay görmedim.. yani her ülkede olay var kötü..amerikaya bile gitsen olay oluyor.. belarusa 3-4 sene önce metroda bomba patlattılar 30-40 kişi öldü.. 2 sene önce türk öğrenci taylan arkadaşımız bar kavgasında merdivenlerden itildi, komada kaldı ve öldü..böyle olaylar yaşandi.. Tabikide yabancı bir ülkede orası,siyaset yapma,insanalrın inancını,siyasi tercihini felan konuşmamak daha iyi.. bilmediğin,gözünün tutmadığı yere ,mekana girmeyceksin,kavga olayında, çöplük ve horoz meselesi, sen haklı veya haksız olsan bile..yabancı oldugundan sen suçlu çıkarsın.

Yok hocam kurstan değil hepsi..daha koyamadıkalrımda var..site kuralları yani orda bir kızla tanışmak çok basit..parkta otururken,barda,discoda vs vs bu tek belarus için değil.. genelde avrupa ve batılı ülkelerde rahtattır tanışma meselesi,sıkıntı yok.. biz türkiye kafasında düşnüyoruz,ama başka ülkeleri görünce,yaşam şekilleri gerçekten çok farklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: sychrius

BEYLER BEN GELDİM))) NABER? soniqueizm_777?))

Hocam hoşgeldin :-) iyiyim spasibo)) sen nasılsın? nasıl geçti rusya tatili??
  • quote:

quote:

eywallah pasam)) da.. ben tatilde degildim)) ben asil simdi tr ye tatile geldim)) sizlerden naber?

• quote:

quote:

quote:

eywallah pasam)) da.. ben tatilde degildim)) ben asil simdi tr ye tatile geldim)) sizlerden naber?

oo ozaman dobro pajalovat hocam.. artık 9 mayıs sonrası sezon başlar milli günleri geçsin)) iş güç koşturmaca,arada takılmaca..ama 1 ay sonra şenlenir türkiyede

Hocam bu arada belarus kadar yavaş bürokrasi görmedim..2011 den beri vizeler kalkacak 2015 doğru gidiyoruz ses seda yok,bir meclisten geçiremediler

• quote:

quote:

quote:

quote:

oo ozaman dobro pajalovat hocam.. artık 9 mayıs sonrası sezon başlar milli günleri geçsin)) iş güç koşturmaca,arada takılmaca..ama 1 ay sonra şenlenir türkiyede

Hocam bu arada belarus kadar yavaş bürokrasi görmedim..2011 den beri vizeler kalkacak 2015 doğru gidiyoruz ses seda yok,bir meclisten geçiremediler

gecirmeyede niyetleri yok.. olsa idi simdiye kadar gecerdi zaten.. putin bu ise sirt vermeden de bizim vize isi patlak gibi..

zaten vize meselesi bitse ilk isim.. lida ya gidecem..

2 gun once putin kazak ve belarus baskanlari ortak pazar icin kendi aralarinda bir muzakere hazirladilar imza 29 mayista.. bunu anlami su.. eski ussr ruhu yeniden yukselmeye baslayacak gibi.. olan kendini fasulyeden nimetten saymaya kalkan ukrayna ve ukraynali denen o aylaklar surusunun basina patladi..

bu isten en karli cikan putin oldu.. karisiklik arasinda tereyag ve kil mevzusu.. kirimi aradan kurtardi..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

gecirmeyede niyetleri yok.. olsa idi simdiye kadar gecerdi zaten.. putin bu ise sirt vermeden de bizim vize isi patlak gibi..

zaten vize meselesi bitse ilk isim.. lida ya gidecem..

2 gun once putin kazak ve belarus baskanlari ortak pazar icin kendi aralarinda bir muzakere hazirladilar imza 29 mayista.. bunu anlami su.. eski ussr ruhu yeniden yukselmeye baslayacak gibi.. olan kendini fasulyeden nimetten saymaya kalkan ukrayna ve ukraynali denen o aylaklar surusunun basina patladi..

bu isten en karli cikan putin oldu.. karisiklik arasinda tereyag ve kil mevzusu.. kirimi aradan kurtardi..

Oo hocam grodno/lida..yakışır..devushkiler herhalde bekliyor

Vize kabak tadı verdi..ben 2011 yılında beri belarus vizesi kalkacak haberleri çıktı..geçen yıl martta imzalandı..bizimkiler bakanlıktan geçirdi..belarus sanki marstan taş getiriyor..alti üstü kağıt imzalayacaksın.

Doğru ,ona katılırım..rusya ne dese belarus onu yapar,oğlu gibi..bu siralar abisi rusyayı izliyor belarus..o yüzden kendi işlerine bakmiyorlar

Zaten şangay iş birliği, bdt toplulukları..herşey ortada..artık batı avrupa tükeniyor,yaşlı nüfus,sermayede asyaya kayiyor..gelecek 100 sene asya senesi, zaten çin,hindistan felan 20-30 yıl sonra dünya siyasetine girsin dengeler değişir.. geçende baktım rusya,kuzey kore,küba vs borçları silmiş batıya nispet yapiyor..rusya artık asya kayiyor,güç orda diye..aslında doğrusnu yapiyor..

Ukrayna hapi yuttu,kırım gitti..bakalım doğu ve batı olarakda bölünecekmi,bundan sonra zor birada yaşamaları.

• Hocam merhaba. Gayet iyi bir konu olmuş, minsk sana tüm güzelliklerini tattırmış, her şey yolunda görünüyor :) 2010'dan sonra tekrar eğitim için 2 yıllığına oraya gideceğim. üniversite ile görüşmelerim sürüyor fakat aklıma 2 konu takıldı sana onları soracaktım. birincisi çok girişli vize muhabbeti olması lazım onda beni aydınlatır mısın? zira 2 yıl uzun bir süreç gelip gitmem gerekecektir. başka ülkeleri gezip minsk'e dönmem gerekecektir. o yüzden merak ettim fiyatı hakkında vs bir bilgi de bulamadım belki sen biliyosundur. ikincisi de bazı arkadaşlara rusya üzerinden gidin uçak pahalı demişsin. evet doğru belavia da thy de pahalı uçuyor ve şu an pegasus'ta 250 liraya moskova falan var bu da çok cazip geliyor. fakat merak ettiğim neticede vize almadan rusya'ya ineceğiz. onların da bizi ülkeye alması için otel rezervasyonu, dönüş bileti vs istemesi gerekmez mi? bu bakımdan sorun yaşayacağımızı düşündüğüm için cazip gelmedi. bu konuda görüşün nedir?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.