Şimdi Ara

Beko çamaşır makinelerinde leke çıkmaması(Electrolux alindi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
2.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    6 ay kadar önce Beko 9101 EYS modeli çamaşır makinesini aldım. eşim her türlü sıvı toz deterjanı denemesine rağmen çamaşırlardaki lekeler 60 derecede dahi çıkmıyor. deterjan miktarını en son seviyeye kadar artırdık fakat yine de bir değişiklik yok.

biraz araştırma yaptım bir sürü kişi lekelerin çıkmadığından şikayet etmiş ve çözüm bulunmamış. görünene göre bu birkaç makineye has bir arıza değil. makinelerin genel sorunu. düşünüyorum, bir makinede kazan yarısına kadar dolu olduğu halde 60 derecede 3 saat dönen çamaşırlar nasıl temizlenmez?

nasıl bir yol izleyebiliriz? servis çağırsam birşey yok diyip geri gidecek. İade şansım da yok. siz ne dersiniz?

Ekleme: Bir çözüm bulamayinca Elelctrolux Ew8f229st modelini satin aldim. Beko'nun cikaramadigi lekeleri, electrolux leke programi acmadan standart pamuklu programinda cikardi.

İki makinenin calisma seklini inceledigimde electroluxun camasirlari bariz daha iyi citiledigini, deterjani kopugu en derine kadar isledigini gordum. Bekoda bu citileme ve kopuk islemi olmiyordu. Camasirlari havalandirip kazana carpmaktan baska birşey yaptigi yoktu. Bu sure zarfında bir suru makine videosu izledim. Diger markalar camasiri yigma gibi ust uste devirerek yıkarken beko camasiri kazanin karsisina carpiyor. Camasirlar birbirleri ile yeteri kadar temas etmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 28 Haziran 2020; 16:14:9 >

• hangi marka olursa olsun bir çamaşır makinesi dakikada 52 devir sağlı sollu yıkama yapıyorsa, suyu ısıtıyorsa o makinenin temiz yıkamama diye bir sorunu olmaz. Yanlız leke çıkarma farklı bir durum bir çamaşır makinesinin leke çıkarma diye fonksiyonu yoktur.
    Bunun dışında temiz yıkamama sorunu genelde kullanılan deterjanın ağzı açık bırakılmasıdır..Deterjanların yıkamadaki asıl etken maddesi uçucudur.. açık bırakılan deterjanın sonuçta posası kalır sonuç da temiz yıkanmayan lekeli çamaşırdır.
  • veysi89 kullanıcısına yanıt
    Hocam bende ayni sekilde dusunuyorum. Kazana carpa carpa 3 saat donen camasir nasil yıkanmaz? Sıcaklık normal, on cam isiniyor. Su da var.

Yeni deterjanlar aldim. Ariel alo bingo sonuc değişmedi.

Hadi benim hatam var internette beko camasir makinesi diye aratinca şikayetlerin buyuk kismi makinenin temiz yikamadigina yonelik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: veysi89

hangi marka olursa olsun bir çamaşır makinesi dakikada 52 devir sağlı sollu yıkama yapıyorsa, suyu ısıtıyorsa o makinenin temiz yıkamama diye bir sorunu olmaz. Yanlız leke çıkarma farklı bir durum bir çamaşır makinesinin leke çıkarma diye fonksiyonu yoktur.
    Bunun dışında temiz yıkamama sorunu genelde kullanılan deterjanın ağzı açık bırakılmasıdır..Deterjanların yıkamadaki asıl etken maddesi uçucudur.. açık bırakılan deterjanın sonuçta posası kalır sonuç da temiz yıkanmayan lekeli çamaşırdır.
    Yazılım ile de alakalı yıkama devri su seviyeleri ısıtma algoritması dönüş hızı süresi ara sıkma düzeni ara sıkma hızı vb...
  • -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    Ben sonuc olarak beko marka bir camasir makinesi tavsiye etmiyorum. Ciddi bir problem var. En onemli ozelligi olan yıkamayı dahi yerine getiremiyor. Auqafusion devreye girdiginde carrttt diye ses cikarmasini hic saymiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 20 Nisan 2020; 18:59:37 >
  • hardcrss kullanıcısına yanıt
    Su jetli bir makine hem de
    Koç grubunun makineleri gerçekten bitik durumda. Ben zaten ablamdaki 7103 HEnin yıkama performansından biliyordum bunu da en azından yeni makinelerde kazan deseniydi su jetiydi şuydu buydu derken yıkamasıda iyidir diye düşünmüştüm oysaki. Demekki almamak gerekliymiş.

• denizata06 D kullanıcısına yanıt
    Bu makineye 3 bin tl para verdim. O sira profilo cmg120dtr 2 bin tl idi. O en azindan tertemiz yikiyor. Simdi param cope gitmis gibi oldu. Diyeceksiniz servis cagirin, burasi turkiye. Gelip birşey yok diyip geri gidecekler

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

Bu makineye 3 bin tl para verdim. O sira profilo cmg120dtr 2 bin tl idi. O en azindan tertemiz yikiyor. Simdi param cope gitmis gibi oldu. Diyeceksiniz servis cagirin, burasi turkiye. Gelip birşey yok diyip geri gidecekler
    Ben bosch servisiyle bir yere varamadım hocam. Arızalı makineye bişey yok dediler. Bu bağlamda sizin hiç şansınız yok. Size tavsiyem satılığa koyun makinenizi. 3000 değilde 2500-2000 yazın.
    Oradan gelecek paraya da dediğiniz makineyi alabilirsiniz. Hatta almışken electrolux alın. 10 kg geniş makineniz olsun. Ya da şu sıra bu işe girerim diyorsanız mielenin çelik kazanlı 7 kg makinesi indirimde. Almışken tam almış olursunuz.(7 kg ama tamburu profilo kadar çamaşır alabilecek kadar geniş)

• denizata06 D kullanıcısına yanıt
    Annemler 4 yildir electrolux kullaniyor yikamasi cok guzel. Su jetide sessiz calisiyor. Pompa sesi duymuyorsunuz. Ama onda da kazanda amortisor sorunu oluştu sikma sirasinda vuruntu yapiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

Annemler 4 yildir electrolux kullaniyor yikamasi cok guzel. Su jetide sessiz calisiyor. Pompa sesi duymuyorsunuz. Ama onda da kazanda amortisor sorunu oluştu sikma sirasinda vuruntu yapiyor.
    Bir electrolux mağduru olarak, uzak durmanızı tavsiye ederim. Bahsedildiği kadar iyi değil.

Ayrıca sorun yaşadığınızda servisleri hem bilgisiz, hem yetersiz. Verilen paralara çok yazık.

Daha ilk senesinde defalarca kez arıza verdi, servisle her seferinde kavga dövüş yaptırdık. Her seferinde garanti dışı bırakmak için uğraşıp durdular.

En küçük arızasında alıp götürüyorlar, yerinde hizmet veremiyorlar, zira personeller bilgisiz ve yetersiz. Sonra günlerce bekliyorsunuz, makinesiz.
  • deepkurt kullanıcısına yanıt
    Ben bir kez sorun yasadim sikma sirasinda tak tak amortisör vuruntusu geliyordu. Servis geldi bakti amortisorleri degistiricez ama yurtdışından gelecek uzun surer dediler. Sonra bir hafta geçti aradilar, geldiler degistirdiler. Daha sonra yine ses yapmaya basladi. Demekki amortisorlerin kaderi bu diyerek ellemedim artik o sekilde çalışıyor.

Onun dışında yikamasindan sesinden cok memnunuz.

Bende beko 9141e model çamaşır makinesi kullandim 2 sene fakat herhangi bir leke çıkarma ile ilgili bir problemle karşılaşmadım sizin makinenizde sorun olduğunu düşünüyorum Nornal şartlar altında çıkarması gerek motor tamburu yüksek devirde çeviriyor aldığı su iyi imkan vermiyorum kötü yıkanmasına suan arcelik 9147ycm kullanmaktayım beyazlarımı 60 ml deterjan ile pamuklu 40 da 2 saatde yikattim ve 0 leke kar gibi çamaşırlar elde ettim sizin leke çıkarmama problemini 4 ay önce aldığım bosch wat24581tr de yaşamıştım 3 saat de 60 derecede yikadim beyazlar lekeli çıktı banada sorunlu geldi yada makinenin geneli böyle yıkama şikayeti her markada var mielede aeg/electroluxdede bshdede arçelik bekodada vs servisle bu konuyu görüşün yıkama testi yapsınlar eger lekeli çıktığını görurseler gerekeni yaparlar 😊

• quote:

Orijinalden alıntı: Riverice030

Bende beko 9141e model çamaşır makinesi kullandim 2 sene fakat herhangi bir leke çıkarma ile ilgili bir problemle karşılaşmadım sizin makinenizde sorun olduğunu düşünüyorum Nornal şartlar altında çıkarması gerek motor tamburu yüksek devirde çeviriyor aldığı su iyi imkan vermiyorum kötü yıkanmasına suan arcelik 9147ycm kullanmaktayım beyazlarımı 60 ml deterjan ile pamuklu 40 da 2 saatde yikattim ve 0 leke kar gibi çamaşırlar elde ettim sizin leke çıkarmama problemini 4 ay önce aldığım bosch wat24581tr de yaşamıştım 3 saat de 60 derecede yikadim beyazlar lekeli çıktı banada sorunlu geldi yada makinenin geneli böyle yıkama şikayeti her markada var mielede aeg/electroluxdede bshdede arçelik bekodada vs servisle bu konuyu görüşün yıkama testi yapsınlar eger lekeli çıktığını görurseler gerekeni yaparlar 😊
    hocam zaten bana da mantıksız geliyor. yüzlerce mühendis çalştıran arge yapan bir firma nasıl olur da leke çıkaramayan bir makine çıkarır değil mi?

bazen diyorum acaba benim mi beklentim çok yüksek? su mu çok sert? deterjan dozajında mı sorun var vs gibi.

acaba diyorum arçelik ile beko arasında yıkmama performansı farkı mı var?

Evet kullandığım beko ile arçelik arasında yıkama farkı var fakat ya sizin makinenizde sorun var yada deterjandan aynı makineyi dayım 5 senedir 0 sorunla kullanıyor çevremde çok arçelik kullanan var çok memnunlar yani kötü yıkaması saçma geliyor bana şuana kadar bosch was24361tr bosch wat24581tr beko arçelik kullandım en iyi yikama durulama performansını arcelikten alıyorum. Üstelik makinemde su jeti var ama yikamada çalışmıyor sabit devirle dönüyor ona rağmen çok güzel yıkıyor bide su jeti çalışsa değişken devirli teknoloji gelse yikama performansı cok iyiken cok cok daha iyi olacağını düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Riverice030

Evet kullandığım beko ile arçelik arasında yıkama farkı var fakat ya sizin makinenizde sorun var yada deterjandan aynı makineyi dayım 5 senedir 0 sorunla kullanıyor çevremde çok arçelik kullanan var çok memnunlar yani kötü yıkaması saçma geliyor bana şuana kadar bosch was24361tr bosch wat24581tr beko arçelik kullandım en iyi yikama durulama performansını arcelikten alıyorum. Üstelik makinemde su jeti var ama yikamada çalışmıyor sabit devirle dönüyor ona rağmen çok güzel yıkıyor bide su jeti çalışsa değişken devirli teknoloji gelse yikama performansı cok iyiken cok cok daha iyi olacağını düşünüyorum.
    anladım hocam, teşekkürler. demekki bir sorun varsa benim makineme hasmış. en azından buna sevindim. her makinenin böyle olması beni üzerdi. sağlık olsun.

Zaten her marka modelde yıkama şikayeti var tek size özgü değil bende yaşadım bu şikayeti bide sorunlu gelince hemen iade ettim arçelik aldım.

• Altus AL9120X modelini 3 ay kullandım sıfır cihazdı altus'un tepe modeliydi yıkamasından memnun kaldım özellikle su seviyesi konusunda hiç sorun yaşatmadı maalesef kazan temizleme programı çalışmadığı yani kartında sorun olduğu için iade ettim servisi çok ilgiliydi uğraştırmadan kabul ettiler.

Daha sonra kalitesinden emin olduğum profilo cmg100dtr modelini aldım tipik bosch özelliği olan tükürük kadar su ile yıkaması hoşuma gitmesede şuanlık memnunum tek şikayetim bazı bosch modellerinde de görülen sıkma esnasında tamburun kasa da ses yapması.
  • Vallahi arkadaşlar acaba biz mi kötü dusunduk, beklentiyi mi cok yükselttik acaba :) siz boyle yazdiktan sonra kendimden şüphe ettim :)

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.