Şimdi Ara

***BEKO BM 6006 I BULAŞIK MAKİNESİ İNCELEMESİ*** ... 3 yılda erken emekli oldu ... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
2
Favori
13.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Üstat öncelikle hayırlı olsun.Acaba aldığınızda inox olmayanlar 6006 modeli ne kadardı?Bakalım aldığımız fiyat uygun mu?
  • Moldova_lover kullanıcısına yanıt
    teşekkürler ...
    ben 1200'e aldığımda aynı sitede beyazı 1300 liraydı, genelde tersi olur ama her nedense inox model daha ucuz ...

@Moldova_lover
  • Turbo ve yarım yük fonksiyonlarının sürelere etkisi hakkında bilgi verir misiniz ?
  • batu25 kullanıcısına yanıt
    sadece p1 (ekonomi) ve p3 (süper) programlarında iş görüyor ...
    p1 > normal süre 3.22 / yarım yük 2.44 / turbo 1.10
    p3 > normal süre 2.36 / yarım yük 2.04 / turbo 1.49

@batu25
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam, fanlı kurutmadan menuniyet ne durumda ( parlatıcı kullanmıyorsunuz sanırım) ve sessizlik konusu tam olarak nasıl açık mutfakta kullanılabilir mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    fanlı kurutmadan tam olarak memnun değilim hocam, şöyle ki; bulaşıklar öyle kupkuru olmasa da fena değil ancak makinenin içi ıslak kalıyor ...
    sessizlik konusunda da başarılı değil ama çok önemsemiyorum o meseleyi, hatta bazen sesini duymak iyi geliyor en azından etkili yıkadığını düşünüyor insan ...

@batu25
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    Peki hocam biliyorsunuz dedemlere bosch almıştık onun için iade kararı çıktı hakem heyetinden, şimdi bunun fiyatını en düşük 1099₺ buldum. Aklıma da yattı bir de aklımda 6364 vardı biraz önce de arçelikten aradılar 200₺ indirim hediye ettiler dün sitesinden bilgilerimi bırakmıştım şimdi o da 1249₺ fanlı kurutma yok onda ama program takip göstergesi falan var rengi beyaz. Sesleri aynı sanırım bakalım artık kısmet hangisine ise onu alacaz. Siz de güle güle kullanın makinenizi, verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

sizin için hayırlısı olsun, bu fiyat aralığında sanırım en mantıklı seçenek bunlar, 1.249'a bayiden almak daha mantıklı ...

@batu25
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

sadece p1 (ekonomi) ve p3 (süper) programlarında iş görüyor ...
    p1 > normal süre 3.22 / yarım yük 2.44 / turbo 1.10
    p3 > normal süre 2.36 / yarım yük 2.04 / turbo 1.49

@batu25

Yoğun programındaki turbo ile olan süre çok uzun geldi bana. Benim şimdiki makinem bile süre kısaltması olmadan yoğun programda 2 saate yakın sürede yıkamayı bitiriyor. Bu yeni makineler neden bu kadar uzun yıkıyor anlamış değilim. Eski leydiler gibi foşur foşur yıkayan makineler yok galiba.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • benımde aklımda olan bı modeldı ama makınanın ıcındekı sular ve bulasıklardakı su damlacıkları benı soguttu maalesef...

hala arastırmadayım...
    bosch servısınden bı arkadasla konustum makınalar eskı makına degıl...
    ne yapacagımı sasırdım...bulasık makınası alamıyorum gonul rahatlıgı ıle yaaa
  • yeni makinelerde fazla bir yenilik yok, önceki 2 programlı beko ile önemli bir farkı da yok hatta öncekinin kurutması daha iyiydi ...
    makine 6 programlı ama ikisi (5-6) gereksiz geldi bana, genelde p1 arasıra 2-4 kullanılıyor, p3 hiç kullanmadık, süreler de dediğiniz gibi uzun ...

@Ramen-
  • Ben de bu makineyi almayı düşünüyorum ya da Arçelik alacağım şu an tam netleştirmedim. Aslında ilk yola Grundig araştırarak çıktım, 5 programlısı 950 TL ama kafadan 8-10 sene kullandığım beyaz eşya için 200 TL fazla vermek israf gelmiyor açıkçası. Geçen sene Arçelik 9 kg çamaşır makinesi de aldım, yine geçen sene Grundig 43" Led TV'de aldım gayet memnunum şu an.

Fiyat 1299 TL görünüyor bayilerde, daha uyguna bulamadım henüz. Paro kampanyası falan varmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Ben de bu makineyi almayı düşünüyorum ya da Arçelik alacağım şu an tam netleştirmedim. Aslında ilk yola Grundig araştırarak çıktım, 5 programlısı 950 TL ama kafadan 8-10 sene kullandığım beyaz eşya için 200 TL fazla vermek israf gelmiyor açıkçası. Geçen sene Arçelik 9 kg çamaşır makinesi de aldım, yine geçen sene Grundig 43" Led TV'de aldım gayet memnunum şu an.

Fiyat 1299 TL görünüyor bayilerde, daha uyguna bulamadım henüz. Paro kampanyası falan varmış.

Hocam Arçelik ile Grundig tasarım dışında aynı ürünler. Grundig Arçelik e göre daha alt segment ürünler üretir ama Arçelik e denk modelleri var. Kalite olarak bazı ürünlerinde Arçelik e göre %10 daha düşük. Bazı ürünlerinde ise daha yüksek. Bence grundig alın 300 TL fark az değil çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Peki hocam biliyorsunuz dedemlere bosch almıştık onun için iade kararı çıktı hakem heyetinden, şimdi bunun fiyatını en düşük 1099₺ buldum. Aklıma da yattı bir de aklımda 6364 vardı biraz önce de arçelikten aradılar 200₺ indirim hediye ettiler dün sitesinden bilgilerimi bırakmıştım şimdi o da 1249₺ fanlı kurutma yok onda ama program takip göstergesi falan var rengi beyaz. Sesleri aynı sanırım bakalım artık kısmet hangisine ise onu alacaz. Siz de güle güle kullanın makinenizi, verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Hocam merhaba nasılsınız? Ne yaptınız dedenize bulaşık makinesini aldınız mı? Almadıysanız önemli bir bilgi gördüm sizinle paylaşmak isterim.

Bugün tesadüfen grundig ın sitesinde bulaşık makinelerine bakarken inverter motorlu bulaşık makinesinde aynı bu yazıyordu. Durum o zaman tüm inverter motorlu Arçelik grubunun bulaşık makinelerinde aynı olduğunu düşünüyorum
    ***BEKO BM 6006 I BULAŞIK MAKİNESİ İNCELEMESİ*** ... 3 yılda erken emekli oldu ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Ramen-

quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Ben de bu makineyi almayı düşünüyorum ya da Arçelik alacağım şu an tam netleştirmedim. Aslında ilk yola Grundig araştırarak çıktım, 5 programlısı 950 TL ama kafadan 8-10 sene kullandığım beyaz eşya için 200 TL fazla vermek israf gelmiyor açıkçası. Geçen sene Arçelik 9 kg çamaşır makinesi de aldım, yine geçen sene Grundig 43" Led TV'de aldım gayet memnunum şu an.

Hocam Arçelik ile Grundig tasarım dışında aynı ürünler. Grundig Arçelik e göre daha alt segment ürünler üretir ama Arçelik e denk modelleri var. Kalite olarak bazı ürünlerinde Arçelik e göre %10 daha düşük. Bazı ürünlerinde ise daha yüksek. Bence grundig alın 300 TL fark az değil çünkü.

Hocam grundig olan 5 program, beko olan ise 6 program. Beko inverter motorlu, grundig 5 programlıda inverter söz konusu değil baktığım kadarıyla. Grundig de üzmeyecek biliyorum ama gönlüm Beko'dan yana yinede.

Bu hafta tam olarak bi araştıracağım modelleri. Buraya da yazayım da aklımda bulunsun.

Grundig,http://www.grundig.com.tr/bulasik-makinesi/gdf-5301-bulasik-makinesi.html 900 TL (MediaMarkt)http://www.grundig.com.tr/bulasik-makinesi/gdf-5301-s-bulasik-makinesi.html 950 TL'den fiyat artmış 1200 TL (MediaMarkt)

Arçelik,https://www.arcelik.com.tr/bulasik-makinesi/6366-i-bulasik-makinesi.html 1300 TL (Arçelik Mağazaları)https://www.arcelik.com.tr/bulasik-makinesi/6354-i-bulasik-makinesi.html 1200 TL (Arçelik Mağazaları)

Beko,https://www.beko.com.tr/bulasik-makinesi-bm-6006-i.html 1300 TL (Beko Mağazaları)

Benim gönlüm 6 programlı Arçelik ve Beko arasında gidiyor. Sizce hangisinin paneli daha kullanışlı? Sepet dizilimi farklıysa hangisi daha tercih edilebilir? Telefonu gidip S7 alıp evde her gün kahrımızı çekecek makineye 2-3 taksit fazla öderim. Her ne kadar sıcak fırsatlar erbabı olsam da eğriyi doğruyu biliyorum.

İncelediğim kadarıyla,
    Arçelik 3080 lt. Su Tüketimi (Yıllık)
    Beko 2800 lt. Su Tüketimi (Yıllık)

Beko fincan rafı 4 adet
    Arçelik fincan rafı 2 adet

Beko üst sepet katlanır tel sayısı 2
    Arçelik üst sepet katlanır tel sayısı 3

Sözde,
    Arçelik 14 kişilik
    Beko 12 kişilik

Diğer özellikleri aynı görünüyor. Yani sepet dizilimi farklı yalnızca. Su tüketimini önemsemiyorum 1 lt. fazla çeksin iyi yıkasın kafi. Markadan ötürü iç pazar-dış pazar aldatmacası da olabilir. İki ürünü de gidip tekrar tekrar incelemem gerekiyor sanırım.

Kullanışlılık açısından beko paneli daha sade, arçelik biraz daha pratik gibi. Programlar üzerinde yazıyor mesela, beko'da içeriden hangi program hangi mod görüp ondan sonra önden seçiyorsun. Bana sorun değil anne-baba kullanırken 20 yıllık prenses-leydi makineyi çöpe atacağımı düşünerek hareket etmek zorundayım.
    Ek olarak beko ve grundig makinenin tuş yapısı için pek güven vermiyor denilmiş. Arçelik kapasitif dokunmatik olması lazım, çamaşır makinesini de kullanıyorum; aynı panel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 13 Temmuz 2017; 2:24:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ramen-

quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Hocam merhaba nasılsınız? Ne yaptınız dedenize bulaşık makinesini aldınız mı? Almadıysanız önemli bir bilgi gördüm sizinle paylaşmak isterim.

Bugün tesadüfen grundig ın sitesinde bulaşık makinelerine bakarken inverter motorlu bulaşık makinesinde aynı bu yazıyordu. Durum o zaman tüm inverter motorlu Arçelik grubunun bulaşık makinelerinde aynı olduğunu düşünüyorum
    ***BEKO BM 6006 I BULAŞIK MAKİNESİ İNCELEMESİ*** ... 3 yılda erken emekli oldu ...

Merhaba hocam, iyiyim teşekkürler sizi sormalı ? :)

Aynı bilgi arçeliğin sitesinde de denk gelmişti site görünümü değişmeden önce ama daha sonra denk gelmedim yani arçelikte de durum aynı demek ki. Umarım yıkamaya olumsuz bir etkisi dokunmaz. Aklımdaki modeller 6364 ve beko 6006I idi ama mağazaya gittiğimizde anneannem 6364 ü beğenmedi açıkcası mağazada ben de detaylı inceleyince kapak falan bi hafif geldi tabi bu yanındaki 6488 e göre bir kıyaslama, 6488 modelini inceledi anneannem özellikle ona sen bak hangisini beğeniyorsan onu alalım dedim gitti 8 programlı en üst modeli beğendi, fiyatta da anlaşınca mağazayla aldık biz de Eve geldi kutusunu açtırmadık daha taşınma durumu var yeni eve kurulsun dedik. Zaten bosch'u da gelip alan yok hala duruyor mutfaktaki yerinde makinenin özelliklerine gelince dolu dolu bir makine, aqua intense teknolojisinden aqua stop a kadar her şey var makinede. Ses seviyesi 44db arka tarafında kalın yalıtım var. Ön panel inox makine rengi beyaz ve bu da mükemmel bir görünüm kazandırmış. Ayrıca ion fresh ve fanlı kurutma sistemi de mevcut. Üç sepet var ve üçüncü sepetin üstünde de minik bi tavan pervanesi var. Kutulu ağırlığı 53kg imiş kutu üstünde yazdığına göre, net ağırlığı da 49-50kg olsa gerek. Açıkcası makine benim içime sindi. Eski makineyle aynı fiyata dolu dolu bir makine aldığımız için mutluyum yıkama ve sessizlik konusunda özellikle de şu aqua intense (arçelikteki adı dinamik yıkama) hakkındaki perfomansını merak ediyorum. Kurulum yapıldıktan sonra bir inceleme yapmayı düşünüyorum.

• Ado kullanıcısına yanıt
    Ado sen de beni daha önceden tehdit ettin farkında mısın senin birilerine yalvardığın ss leri atalım biz de diye. Verirsen ver çünkü senin de tehditin var .

Ha o zaman seni tüm cümle aleme rezil edeceğim bunu sen istedin. O yönetim kadrosundan da seni attıracağım göreceksin bak. Pes etmeyeceğim çünkü anlaşamadığın insanlara yersiz ceza vererek susturmak istiyorsun. Yazık acınacak bir zavallısın.

• Yukarıdaki mesajıma istinaden 6366 modelini 6 taksitle 1200 TL'ye almış bulunuyorum. Garanti bonus bana özel 50 TL bonus verdi harcama hedefinden, 1150 TL'ye geldi bana.

https://www.arcelik.com.tr/bulasik-makinesi/6366-i-bulasik-makinesi.html
  • Nétwork kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun ...
    özelliklerine baktım sanırım benim makine ile aynı ama kapasite beko 12-arçelik 14 kişilik nasıl oluyor onu anlamadım ...

@Nétwork
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.