Şimdi Ara

Beko Afbd 14300 SKS Fırın , Bocl T 6510 Es Ocak (TAMAMLANDI)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Konuyu bilgilendirme amaçlı yazıyorum. Burası pek aktif değil ve çok fazla kafası karışık arkadaş var. Ben Ocak-Fırın için Beko markasını tercih edip sipariş verdim. Belki bütçemdeki arkadaşlara alternatif olur.

Ocak ; Beko BOCL T 6510 ES
    Fırın ; Beko AFBD 14300 SKS
    Fiyat 3273Tl toplam.

Ürünler gelince deneyimlerimide ekleyerek paylaşacağım.

Tercih sebebim fırın için buharlı pişirme , 3d pişirme , kolay temizleme , buharlı temizleme vs iyi bir ürün olarak gördüm. Teleskopik tepsi vs gereken her özellik var gibi , ocak beko olması gerekiyordu wok gözlü almama sebebim +500tl fiyat için sadece saç kavurma vs uygun bir ocak kW değeri çok yüksek benim ona uygun fazla tencerem yok. Olanların muhtemelen yapısını hızlıca bozup kulplarını yakardı...

Baktığım markalar ; Vestel , Profilo , Siemens , Bosch , Arçelik , Beko bunların ürünlerini inceleyerek tercih ettim. Tabi konumumdaki montaj servisi olarak Arçelik/Beko tanıdık tercih etmemde etkili sebep oluyor. Siemens 2. tercihimdi ablamda seti var ama yereldeki satıcısı kötü serviside aynı şekilde...

Ürünler gelince editlenecektir.

EDİT/1
    Montajı yaptık.

Öncelikle Standart montajda duvarıma göre büyük ocak konumunu beğenmedim. Ürünü ters çevirdik öyle daha kullanışlı oldu.

OCAK ;

Camı beğendim basit durmuyor baya sağlam bir cam, ocaklar sabit duruyor metal kısım oturunca çok az hareket ediyor. Hassaslık ayarı vs fiyatına göre normal geldi.

65cm ocak için birkaç tencere koyup denedim. 3 tane 26-26-28cm tencere orta gözler ve büyük göze sığıyor. 30-32 ler sorun yaşatır 3 gözde o zaman kullanılamaz.

Bu arada ocak 60cm ocaklarla aynı kalıplı yerlere sığabiliyor. Yani 60-65 lerin alt kısmı aynı bu modellere 60cm ocak için mermer kesilmiş ise buda uyacaktır.

Gaz emniyetinide denedim çalışmasını test ettim sıkıntı yok.

Ocak Temizliği ; Praticclean özelliği yazılıyor ve yazdığı gibi cam yüzey kolay temizleniyor. Tabi ocaktaki metal parçaların arasına giren parçaları vs temizlemek meşakkatli üstünkörü almak yetmiyor. Bütün parçaları çıkarıp öyle temizlemek lazım.

[simage]https://store.donanimhaber.com/23/7c/9c/237c9c46a01d98e77f61aa10e148486c.jpeg[/

FIRIN;
    Teleskopik ray hoşuma gitti üründe bir tane var. Buharlı pişirmeyi şimdilik çözemedim. En soldaki bölmeye suyu koyup içine tam ittiğim anda suyu alıp boşaltıyor yani kendisi gerekince koymuyor. O buharlı pişirmeyi ne zaman başlatmak gerekir bilmiyorum.

Buharlı pişirme ; Olayı basit su haznesini itince suyu en altta bir hazneye boşaltıp buhar yapıyor. Aslında metal bir kap ile her fırında yapılabilir kolaylığı yemek kızardıktan sonra fırını açmadan suyu eklemek yani ekmeğin vs sönmesinin önüne geçiyor. Büyük bir numarası yok.

Isı kaçırma , üfleme gibi şeyler yok. Bazı yerlerde okudum köşelerden sıcak hava kaçması vs yaşayanlar oluyormuş teste baktım karşılaşmadım.

Fırın duvarları kolay temizlenebilir buharla birlikte temizliğinin zor olmayacağı kanısındayım. Ayrıca buharla temizleme modunu denedim. Aslında tam bir temizleme değil temizliği kolaylaştırmak için var, bir ürünün üstündeki yağ et sebze vs sıcakken daha kolay temizleniyor buda onu sağlıyor.

Sonradan raf konumlarının numaralı olduğunu farkettim kitapçıktada tarifler için konumlar yazılı eski fırında yoktu. Neyi nerede pişireceğini bilmeyen kişiler için ideal ben çok anlamam mesela neyi yukarıda neyi aşşağıda yaparım vs...

KIZARTMA ; (Canınız çekebilir dikkat )

3D+Buharlı pişirme modu ile yaptık. 190 derece 45 dakika , son 15 dakika buhar verdim. Sonuçlar muazzam derecede güzel oldu. Etler dışı sert içi yumuşak mangal tadında , sebzelerde aynı şekilde hatta patlıcan son zamanların en iyi yediğim pişirilmiş sebzesi idi. Kızartma testi başarılı...

Beko Afbd 14300 SKS Fırın , Bocl T 6510 Es Ocak (TAMAMLANDI)3

KEK ;

Bir kek denemesi yaptık. Kitapçıkta denildiği gibi sadece alt-üst ısıtıcıyı çalıştırıp , 3. rafa yerleştirdim. 25dk 190 derecede pişirdik. Alt ve üst güzel pişmiş gibi gözükünce kapattım. Orta kısım biraz hamur kalmış. 5 dakika daha kalsa ortasıda çok iyi olacak ama o 5 dakikada muhtemelen üstü yanacaktı. Tepsi yerine kek kalıbı kullandığım için midir bilemem. Zaman/derece olayına dikkat etmek lazım. Dereceyi düşürüp süreyi attırmak lazımdı galiba...

BAKLAVA;

Memnun kalmadım. 3D pişirme (turbo+alt-üst ısıtıcı) ile yaptık. Baklavanın bir kısmı yandı. Neden sadece bir kısmının yandığını anlamadım. Isı eşit dağılıyorsa hepsi yanardı heralde. Çok bir şey diyemem ss leri atayım.

BÖREK ; Önce alt-üst ısıtma sonra buharlı pişirme ile yaptık. Kitapçığa göre konumlandırdım. (Alttan ikinci raf) Sonuç gayet güzel oldu. Baklavayı becerememiştik ama börek konusunda gayet iyi iş yaptı. Dışı kıtır içi yumuşacık su böreği gibi oldu diyebilirim. 190 Derecede 30 dakika 5 dakikada buharlı pişti...

PİZZA ; Gelelim son olarak pizza denemesine klavuzda önerdiği gibi alt/üst ısıtıcı modu , 200 derece , raf konumu 2 , 20 dakikada pişti. Hamur çok güzel pişmiş , alt/üst tam istediğim gibi ve tadı mükemmel.

SONUÇ => Kısa dönem incelemesinde memnun kaldım. Tarifleriniz süre/derece/mod doğru ayarlandığı sürece başarılı sonuçlar tatmin edici...

UZUN DÖNEM İNCELEMESİ

Karantina döneminde bir hamburger yapmaya niyetlendik, ekmek hazır almadık kendimiz yaptık.

EKMEK ; 180 derecede alt üst ısıtıcı modunda yaptık. (Buharsız pişirme) 30 dakika kadar pişti. Altı üstü gayet iyi pişti, içide mükemmel oldu. Belki eksi olarak dışının yumuşak kalmasını yazabilirim. Buharlı pişşe neler değişirdi bilemem.

SON OLARAK

Fırından memnun olmakla birlikte teleskopik rayın biraz gereksiz olduğunu düşünüyorum. Bu bütçede alınabilir ürünler pişman edeceğini düşünüyorum

Genel memnuniyet 100 üzerinden 90 totalde 10 puan kırmamın sebebi ocakta bazen yakıyorum ama gaz kısmında olmasına rağmen sönüyor. Ocak içinde kapağın kendisinin yavaş kapanması pek beklediğim gibi değil. Haricen fahiş bir hata veya bunu neden böyle tasarlamışlar vs demedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Raider -- 6 Aralık 2020; 20:16:35 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ürünler tarafımıza teslim edildi. Diyarbakır beko bayisinden Antalyaya borusan lojistik ile geldi. bu ayın 12 sinde yola çıktı 21 temmuzda hedefe ulaştı. Biz evde olmadığımız için bugün teslim edildi. Yarın montaj ve denemeler başlayacak bakalım...

UZUN DÖNEM GÖRÜŞLER ; 6-8 Ay Sonra Editlenecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Raider -- 5 Ağustos 2020; 17:26:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tamamlandı arkadaşlar ocak/fırın arayanların bilgisine sunulur. Bölüm çok pasif olduğu için katkım olsun dedim zaten internette ürünün kullanıcı incelemesini görmedim. Belki arçelik versiyonunda kullanıcı incelemesi vardır.

• Storm Raider kullanıcısına yanıt
    arçelik vers,yonu hanigis?

ben de ankastre arıyorum ama hiç bilgim yok. burayı da takip ediyorum ama dediğiniz gibi .ok pasif.
    sizin aldığınız ürün fiyat olarak nasıl?
  • merkep kullanıcısına yanıt
    Aldığım ürün beko internet sayfasında 2.150tl olması lazım. İnternetteki bayilerde daha ucuz bulunuyor. Aldığım yer Diyarbakır Beko Azm Çınar Yetkili Satıcısı 1974tl fiyata geldi. (azmcinar web sayfası)

Arçelik Fırın Aynı Modeli ; Arçelik 9549 Cdbs (Özellikler birebir aynı tipte ve fiyatta aynı sadece logo farklı zaten aynı marka olduğunu biliyorsunuzdur Arçelik/Beko/Flavel/Altus/Grundig)

https://www.arcelik.com.tr/ankastre-firin/9549-cbds-ankastre-firin

Aldığım fiyattan memnunum hocam. Dokunmatik panel , gömme tuşlar , teleskopik ray , buharlı pişirme , kolay temizlenebilir arka yan katalitik duvarlar , kolay temizleme (buhar destekli) bu özellikler için en az 1800-1900tl ödemek lazım. İthal markalarda çok daha fazla ödemek gerekebilir.

Birçok yetkili satıcıyı gezip 20 ye yakın fırına baktım aldığım fırın parasına göre istenebilecek her özelliğe sahip. Sadece akıllı telefon ile başlatma , internet ile erişim gibi ekstrem özellikler yok keza onlarda bir 5000tl den başlar heralde...

• sağolun bilgi için değerelendireceğim
  • Finali yaptık vallaha mutfak çalışıp gastronomi okusam yeriymiş fena bir inceleme oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emeğinize sağlık. Konu hakkında araştırma yapmak istedikmi önümüze artık satıcılar çıkıyor malesef. çok güzel inceleme olmuş teşekkürler

• fırın çok kötü altını pişirme yapmıyor satış sonrası teknik servis zaten rezalet. detaylarını şikayet vara da yazdım(Beko Afbd 14300 Sks Ankastre Fırın Ve Müşteri Hizmetleri

). ürünü iade edip

parasını aldık. almayı düşünenler okur diye buraya da ekledim. koç grup maalesef bu konuda başarısız çıktı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.