Şimdi Ara

/// BEKLENEN YENİ KIA CERATO 2016 /// ANA KONU

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
12
Favori
60.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni Kia Cerato yeniden Türkiye yollarında..
    Kia Türkiye web sitesinde ayrıntılı olarak tanıtılıyor.
    2 donanım seviyesi ve 2 motor seçeneğiyle ve otomatik opsiyonuyla
    sunuluyor.. Benzinli olan 1,6 Lpg uyumlu 130 HP MPI motor,otomatik olanı 6 ileri. Diğeri CRDİ 136 HP
    ve 7 ileri DCT şanzımanla kombine edilmiş.
    Donanım Comfort ve Consept Plus. pekçok donanım standart.
    Detaylar kia.com.tr de

•  /// BEKLENEN YENİ KIA CERATO 2016 /// ANA KONU

4560 mm uzunluk, 1780 mm genişlik ve 1445 mm yükseklik değerlerine sahip Yeni Kia Cerato 482 litrelik bir bagaj hacmi barındırıyor.

Tüm modellerinde 16 inçlik alaşım jantlar bulunuyor. Kia Türkiye tarafından duyurulan Yeni Kia Cerato modelinde 1,6 litrelik benzinli, benzin-otomatik ve dizel-otomatik olmak üzere 3 farklı motor seçeneği bulunacak.

1591 cc'lik benzinli motorlar 130 beygir güç üretirken 157 Nm torka sahip. 1582 cc'lik dizel motorun gücü ise 136 hp ve 320 Nm tork gücüne sahip.
    Benzinli motorların ortalama 7 litrelik yakıt tüketim değerlerine sahip iken güncellenen yeni dizel motorun 100 km'de ortalama yakıt tüketimi ise 4,6 litre olarak açıklanmış.

Gümüş Gri, Gece Mavisi, Kırmızı ve Beyaz olmak üzere 4 farklı metalik boya seçeneği sunan Kia Cerato, Comfort ve Concept Plus olmak üzere 2 farklı donanım seçeneğine sahip.

Baz donanım paketinde yeterli donanımlar sunan Yeni Cerato, üst donanım paketi olan Concept Plus ile tercih edildiğinde Geri görüş kamerası, LED gündüz sürüş farları, Çift bölgeli otomatik klima, Sürücü ve ön yolcu koltuğu ısıtma sistemi, Sunroof gibi donanımlar ile birlikte geliyor....

http://www.motobilim.com/2016/05/yeni-kia-cerato-turkiyede-satisa.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technova -- 11 Mayıs 2016; 19:42:45 >

• Çelik Motor fiyatları internet sitesine eklemiş;

1.6lt Benzinli 130hp Manuel Comfort 64.900-TL
    1.6lt Benzinli 130hp Otomatik Comfort 69.900-TL

1.6lt Dizel 136hp DCT (Otomatik) Comfort 78.900-TL
    1.6lt Dizel 136hp DCT (Otomatik) Concept Plus 83.900-TL

Fiyat seviyeleri makul gözüküyor, bu fiyatlar ve Dizel Otomatik seçenekleri ile Cee'd SW' nin ruhuna el fatiha diyebiliriz... (Cee'd SW tümü 1.6lt Dizel 136hp DCT olmak üzere Comfort 83.500-TL, Concept Plus 91.700-TL, Premium 99.900-TL)
  • Ben test ettim. MalZeme kalitesi, yalıtım ve genişlik/ferahlık olarak oldukça iyi. Donanım olarak oldukça tatminkar. F/P ürünü. Hatta başka marka adı altında getirilse fiyatının 90-95 aralığında olacağını düşünüyorum. Tek zayıf kaldığı nokta koltuk yanal desteği. (Bagajın dışarıdan düğme ile (anahtar hariç) açıklamaması) C segmenti bir araç için bence iyi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende inceleme imkanı buldum
    tasarımı çok hoşuma gitti, iç kabin kalite hissi gayet iyi, eşya gözleri bolca var kapı içi cepleri çok güzel düşünülmüş, oturma pozisyonuniyi, comfortta bile arka havalandırma kanalı olmasıniyi, arkada şaft tüneli yok bu çok çok iyi, 2700 mm aks mesafesi çokniyi ve başarılı arka diz mesafesi var . Gelelim beni çoknüzen yönlerine confortta kol dayamanın ileri gerinayarı yok ve çok geride kalıyor ancak dirseğime yetişiyor ve kapı içindeki kol dayama yeride aynen öyle çok geride boyım 178cm biraz ileride otururm ama o gün bir çok farklı marka model inceldim hiç birinde bu sorun yoktu, ikin ci olumsuz yönü bagajı 482 lt diyorlar ama bakınca sanki anca 400 lt gibi belkide yedek lastiğin yeri ile toplam 482 lt dir, birde onkasq bi araça çok daha fazla bagaj sığdırılabilirdi. Aklımda ki en büyük soru işaretti ise 1.6 crdi otomatiklerin çok fazla yakma durumu, forum sitelerinde bu konuda oldukça şikayet var. Bana confort 1.6 crdi dct için 77 bin fiat verdiler ancak öyle ciddi bir alıcı değildim ciddi ciddi pazarlıkla biraz daha belki diüşerler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yok mu cerato alan?

• Ben aldım yeni Kia cerato consept plus araba harika arkadaşlar tek eksik yanı start stop yok ama şöyle diye bilirim araba gerçekten de hızlı gerçekten de harika yol tutuşu çok güzel arabanın içi geniş ikinci eli alınır arabanın arkadaşlar 2016 en üst modelleri 75 den başlıyor.

• vgrkaya V kullanıcısına yanıt
    Biraz izlenimlerinizi anlatır mısınız bende düşünüyorum

• Benim de dikkatimi çeken araçlardan biri yeni cerato donanım olarak baya dolu bir araç.. otomatik dizel consept plus modeli 85,500 .. fiyatı daha aşağı çekme imkanı olur mu acaba arkadaşlar ?

kullananlar tavsiye eder mi ?
  • dizel için manuel seçeneği gelecekmi acaba?
  • Merhaba normalde Skoda octavia istiyordum ama kısmet kia oldu aracı sürdükten sonra Skoda octavia gözümde küçüldü Skoda nin tek artı si iç hacım@ birde bagaj liftback benim boyum 1.90 iç kısım hiç sıkıntı olmuyor araba çok atik octavia ile viraj lara korkarak girerdim ama bu araba ile hiç korkmadan giriyorum bence önce test sürüşü yapin derim ben hiç sürüş yapmadan aldım gayet te güzel beklediğim den de fazla çıktı ben uzun yol da octavia ile bulduğum değerleri kia ile İstanbul da buldum enteresan uzun yola daha çıkmadım eğer arabayı gerçekten alacak arkadaşlar var ise yardımcı olurum

• quote:

Orijinalden alıntı: ZMY3435

Çelik Motor fiyatları internet sitesine eklemiş;

1.6lt Benzinli 130hp Manuel Comfort 64.900-TL
    1.6lt Benzinli 130hp Otomatik Comfort 69.900-TL

1.6lt Dizel 136hp DCT (Otomatik) Comfort 78.900-TL
    1.6lt Dizel 136hp DCT (Otomatik) Concept Plus 83.900-TL

Fiyat seviyeleri makul gözüküyor, bu fiyatlar ve Dizel Otomatik seçenekleri ile Cee'd SW' nin ruhuna el fatiha diyebiliriz... (Cee'd SW tümü 1.6lt Dizel 136hp DCT olmak üzere Comfort 83.500-TL, Concept Plus 91.700-TL, Premium 99.900-TL)

Aracın 1.6lt Dizel 136hp DCT (Otomatik) Concept Plus versiyonunu denedim ve yukarıdaki yorumlarıma bir kaç not yazma gereksinimi ortaya çıktı.

Ana Fikir: Kia Cee'd SW' nin 'ruhuna el fatiha' değilmiş.

1. Aracın sürüş aksamından kaynaklı belirgin negatifleri var, arka süspansiyonların bağımsız olmaması, 'Cee'd e nazaran' sürüş anında hissediliyor.
    2. Koltuk döşemeleri, gösterge paneli, direksiyona kaplanan derinin kalitesi, bagajın içi vb. gibi konularda her beklentiyi karşılayacak bir araç olmadığını düşünüyorum. Keşke Premium donanım seviyesi de gelseydi.
    3. İzolasyon ve içindekileri dış ortamdan soyutlama konusunda kesinlikle bir Avrupa aracı seviyesinde değil. Bu konuda özellikle makyajlı Cee'd in çok gerisinde. (Makyajsızın da gerisinde)

Özet olarak makul fiyat seviyesi ve 'yeterli' donanımı ile Corolla, Civic gibi modellere net rakiptir ancak Avrupalı muadil modeller ile rekabet edebilecek kadar rafine bir araç değil. Asya/Amerika pazarının önceliklerine göre geliştirilen bir model olduğunu her hali ile belli ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Subat

Benim de dikkatimi çeken araçlardan biri yeni cerato donanım olarak baya dolu bir araç.. otomatik dizel consept plus modeli 85,500 .. fiyatı daha aşağı çekme imkanı olur mu acaba arkadaşlar ?

kullananlar tavsiye eder mi ?

80 e kadar bırakan bayiler var.
  • lazloo kullanıcısına yanıt
    Bu özelliklerde bir araç 80000e bedava

• quote:

Orijinalden alıntı: Nirvana333

Bu özelliklerde bir araç 80000e bedava

Dahası concept plus in 5, 10k kilometre kullanılmış olanlarını 75 gibi fiyatlardan satıyorlar. Bu aracı takipteyim. Astra güzel araç ama benzin beni korkutuyor.

• Merhaba arkadaşlar İstanbul trafiğinde dur kalk ta araba. 6.6 yi gördü İstanbul boş yolda sokak araları ile otoban yarı yarıya kullanım olarak yarım saat südüm 5.1 e kadar indi bursada bir arkadaş 4.6 ya kadar düşürmüş araba bence güzel tüketim konusunda eğer uzun yol olur ise tüketim değerlerini yazarım.

• Bugün test ettim ve kia markasına karşı bakış açım değişti. Eğer sedan bir araç alacak olursam kesinlikle cerato seçeneklerim arasında olacak

• Nasipse yarın beyaz rengini teslim alacağım. Kullandıkça izlenimlerimi buradan aktarmayı düşünüyorum.
  • hllnz H kullanıcısına yanıt
    Hayirlisi olsun, kazasiz belasiz.

Izlenimlerinizi bekliyoruz en kisa surede cunku bende Cerato ile Cee'd arasindayim.

Yakit tuketimi nasildir arkadaslar bu aracin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guzelyali -- 25 Ekim 2016; 17:13:45 >
  • 1.6 benzinli comforta baya iyi yani donanımda boş değil bu motor lpg uyumlu mu ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.