Şimdi Ara

Beklenen ÖTV matrah düzenlemesi resmen yürürlüğe girdi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
1
Favori
21.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş

Zararınız falan yok. Olmayan araçların fiyatı indi. Ocaktan itibaren görün fiyatları.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Virtual Reality kullanıcısına yanıt

Şu enflasyon ortamında kredi alıp TL borçlanmak varken beklemek mantıklı değil.

• Ekonomikden anlamayan insanlar bakan olursa olucağı budur 2023 te soyguna hırsızlığa dur deyin gençler. Sonra güzel setup yaparsınız refah seviyesi bunlar gittiğinde gelicek.

• EYT'ye, KKM'ye ve bunlara ek bir sürü harcamanın getireceği ek yük tabi ki vergiler ile karşılanacak. Niye ÖTV matrahının çok yükseleceğini beklediniz ki?

Halkımız dengesiz beklentiler içinde, devletimiz de dengelerden uzak kararlar alma sürekliliğinde...

• Vergi baremlerini enflasyon kadar artırmadan, yani gizlice vergileri artırarak, hükümetin alım gücünü arttırdığını iddia etmek tam aktrollere yakışacak laflar, aynen devam, cevabı sandıkta vereceğiz.

• Markalar keyfinden daha çok kazanmak için zam yaptı değil mi, klasik tipik suçlu marketler aktroll lafları, zamların yapılmasında elektriğe, doğalgaza(sanayi tipi), asgari ücrete, dövize gelen bindirimlerin hiç etkisi yok! Tek suçlu araba markaları, onlar artırıyor fiyatları sadece!

• Yiğit olması şart değil, tuvalet terliği olsun karşısında oyum ona.

• ENGELLİ ARAÇ ALICAK OLAN İÇİN BU İNDİRİMİN AVANTAJI VARMI

• Benim bu durumdan anladığım şey şu:
    Devletimiz fakirden alıp zengine veriyor.
    Son yıllarda kredi kullanım oranlarının ve icra davalarının artışı bunu gösteriyor. Kendilerine "banka" diyen tefecileri zengin etmek için çalışıyoruz.

• iskender86 kullanıcısına yanıt

Bayon Elite’in kaporasını Kasım ayı başında vermiştim. ÖTV matrahından 30.0000 TL indirim oluştu ama ben 1 gün ile kaçırdım. Aracın ötv tutarı bir gün önce yatırıldı. Çok üzerinde durmadım, araç bulduğuma ve elimdeki mevcut aracı hızlıca satabildiğime sevindim artık.

Esasen zarar diye birşey yok. Liste fiyatında araç almak imkansıza yakın zaten. Kapora versen Aralık veya Ocak ayını beklemen gerekiyor ki fiyat garantisi yok. Bayilerde araç yok, fiyatlar hayali araçların hayali fiyatları. Aralık ve özellikle Ocak ayı başında fiyatlar Hyundai’de Euro kuru nedeniyle yukarı gidecek.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.