Şimdi Ara

Beklenen Konu: 7-Gang DSG (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
482
Cevap
7
Favori
40.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.vwturk.com/forum/showthread.php?t=48109
    http://www.vwturk.com/forum/showthread.php?t=53456

bu iki konuda çok düşük kmlerde oldukç afazla sayıda arıza yaşan araçlar var. okumadıysanız tavsiye ederim. dsg almayı düşünenler için
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadall
    eger boyle kus sesleri dinleyerek gitmek istiyosan saygi duyarim tabi :)
    VW bu sesede normal diyor

Bu ses için bi ton para veriyorlar siz beğenmiyosunuzFree Blow Off işte sana
  • DSG7 alınmaz canım, artık orası kesinleşti. Bir tane memnun olan yok. Herkes 2 ay sonra kafasını taşlara vuruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elrohir

Golf 6 Kullanıcıları Kulübünde 62 üye var 40 tanesi 7 ileri DSG şanzımanlı

Şu anda kadar 4 kişide araç 2. vitesten 1. vitese geçerken gerekli vites küçültmesini yapamadığından stop ediyordu. Güncellenen yazılımla sorunları tamamen çözüldü.

Ve bahsi geçen ses olayından rahatsız olup forumda bu rahatsızlığını belirten yalnızca 2 kişi var.

7 ileri DSG şanzımanla ciddi bir sorun yaşamış/zor durumda kalmış kimse yok.

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faux Carnival

DSG7 alınmaz canım, artık orası kesinleşti. Bir tane memnun olan yok. Herkes 2 ay sonra kafasını taşlara vuruyor.

öyle mi ?
  • 7 DSG ile 16000km'deyim. Hiçbir sorun, ses yok şimdilik. Bundan sonra da olmaz herhalde.
  • Bir ödülde tuv nord da dsg ye.Somut olarak şu ana kadar ispatlanmış ağır sorunu bulunmayan dsg form da haksız yere ve yanlış yönlendirmelerle yerilirken avrupada onlarca ödüle bir tanesini daha ekledi.
  • quote:

DSG7 alınmaz canım, artık orası kesinleşti. Bir tane memnun olan yok. Herkes 2 ay sonra kafasını taşlara vuruyor.

4 aydır 7 DSG kullanıyorum. Bir arkadaşım da bir yıldır kullanıyor. Bir problem çıkmadı henüz. Sizce kafayı kurtarmış olabilir miyiz? .
  • Ya arkadaş dün C5 e karar verdim ..Baskı balata volan kronik sorunu çıktı .. Bugün Jetta 1.6 tdi dsg dedik .. Bunda da problem.. Ne alacağız şimdi ?? kafam şişti forumları okumaktan
  • tam dsg li jetta ya karar veriyordum ki bu konuyu gördüm.

yapılır mı bu bana
  • quote:

bu forumdan bilgi fışkırıyor maşallah
  • .......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darknessen -- 10 Mayıs 2010; 20:05:00 >
  • Aracınız kaç km oldu?
    Sanırım anlatılan problemler sadece bazı serilerde mevcut
  • Şikayetvar da çok fazla ses ile ilgili şikayet vardı DSG ile ilgili.
  • Çok ciddi bir kronik problem yoksa dahi ortalıkta dolaşan bu kadar olumsuz kanaat karşısında VW yada Doğuş Oto'nun birşeyler yapması lazım...

Benim 1,6 TDI DSG bir Golf VI'ya çok ciddi niyetim var iken, ve başlarda DSG ile ilgili ses ve mekatronik ünitesi ile ilgili sorunlarını duymuş olmama rağmen; duyduklarım, okuduklarım, karşılaştıklarım satın alma kararımı çok ciddi etkilememişti. VW markasında satış sonrasına olan güvenimde bu konuda çok etkiliydi elbette...

Ancak son dönemde bu tür problemlerin özellikle internet ortamında tahmin ettiğimden fazlaca dillendirilmesi ve sandığımdan çok daha fazla şikayetle karşılaşmam sebebiyle satın alma kararında çok ciddi tereddüte düştüm. Aslında bu tereddütüm DSG'nin ne derece problemli olduğundan ziyade olası herhangi bir problemde satış sonrasında ve garantide mağdur olurmuyum şeklinde idi. Zira %100 kusursuz bir araç ütopyasını taşımıyorum elbette, ancak bu konuda alacağım araçtan ve onu satandan beklentim hep şu oldu; sorun çıkma olasılığı düşük olmalı ve daha önemlisi olası bir sorunda en azından 5 yıl distrübütör beni ciddi bir mağduriyete uğratmamalı. Herhangi bir problem ille garantiden çözülmese dahi yetkili serviste makul rakamlar çerçevesinde halledilmeli mutlaka. Hiçkimsenin garantisi biten en az 2 yaşındaki bir aracın şanzımanına değişim/onarım için 10-15 bin TL para ödemeyi makul sayacağını sanmıyorum. Galiba Doğuş Oto garanti süresini artırmadığı ve zihnimdeki güveni tazelemediği sürece DSG (STronic) li bir dizel otomatik (Audi-VW-Seat-Skoda) fikrinden vazgeçeceğim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiyahPelerinliAdam -- 6 Mayıs 2010; 4:31:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SiyahPelerinliAdam

Çok ciddi bir kronik problem yoksa dahi ortalıkta dolaşan bu kadar olumsuz kanaat karşısında VW yada Doğuş Oto'nun birşeyler yapması lazım...

Benim 1,6 TDI DSG bir Golf VI'ya çok ciddi niyetim var iken, ve başlarda DSG ile ilgili ses ve mekatronik ünitesi ile ilgili sorunlarını duymuş olmama rağmen; duyduklarım, okuduklarım, karşılaştıklarım satın alma kararımı çok ciddi etkilememişti. VW markasında satış sonrasına olan güvenimde bu konuda çok etkiliydi elbette...

Ancak son dönemde bu tür problemlerin özellikle internet ortamında tahmin ettiğimden fazlaca dillendirilmesi ve sandığımdan çok daha fazla şikayetle karşılaşmam sebebiyle satın alma kararında çok ciddi tereddüte düştüm. Aslında bu tereddütüm DSG'nin ne derece problemli olduğundan ziyade olası herhangi bir problemde satış sonrasında ve garantide mağdur olurmuyum şeklinde idi. Zira %100 kusursuz bir araç ütopyasını taşımıyorum elbette, ancak bu konuda alacağım araçtan ve onu satandan beklentim hep şu oldu; sorun çıkma olasılığı düşük olmalı ve daha önemlisi olası bir sorunda en azından 5 yıl distrübütör beni ciddi bir mağduriyete uğratmamalı. Herhangi bir problem ille garantiden çözülmese dahi yetkili serviste makul rakamlar çerçevesinde halledilmeli mutlaka. Hiçkimsenin garantisi biten en az 2 yaşındaki bir aracın şanzımanına değişim/onarım için 10-15 bin TL para ödemeyi makul sayacağını sanmıyorum. Galiba Doğuş Oto garanti süresini artırmadığı ve zihnimdeki güveni tazelemediği sürece DSG (STronic) li bir dizel otomatik (Audi-VW-Seat-Skoda) fikrinden vazgeçeceğim...

%100 katılıyorum. VW nin Amerikadaki 10 yıl DSG garantisini Türkiyede de vermesi gerekiyor. hiç başka söze gerek yok. VW güven vermeli. Ateş olmıyan yerden duman çıkmaz. Kaldıkı Amerikada bu garantiyi vererek zaten kendiside kabul etmiş oluyor... DSG ye olan gvensizlik Kavramı gerçektir.

• Arkadaşlar dsg ile ilgili sorun yaşayan ses v.s varsa ilk önce vw e gitsin eğer bahsedildiği gibi sorun olduğu kanaati varsa niye hakem heyetine gitmiyorsunuz tüketici şikayeti olarak yada giden varsa sonuç nedir??Sorun varsa hakem heyetiyle %100 tesciller ve iddaa edildiği gibi sorun varsa ortaya çıkar üretiicide kabul etmek zorunda kalır,aynı zamanda şikayeti olanlar içinde bu bir emsal teşkil ederek herkesi üreticiye karşı haklı duruma taşır.Yoksa herkesin kafasını burda karıştırmaya gerek yok.Acilen sorun olduğunu iddaa edenler ilk önce üreticiye arkadan hakem heyetine.Herkese kolay gelsin sonuçları merak ediyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ftk44

Arkadaşlar dsg ile ilgili sorun yaşayan ses v.s varsa ilk önce vw e gitsin eğer bahsedildiği gibi sorun olduğu kanaati varsa niye hakem heyetine gitmiyorsunuz tüketici şikayeti olarak yada giden varsa sonuç nedir??Sorun varsa hakem heyetiyle %100 tesciller ve iddaa edildiği gibi sorun varsa ortaya çıkar üretiicide kabul etmek zorunda kalır,aynı zamanda şikayeti olanlar içinde bu bir emsal teşkil ederek herkesi üreticiye karşı haklı duruma taşır.Yoksa herkesin kafasını burda karıştırmaya gerek yok.Acilen sorun olduğunu iddaa edenler ilk önce üreticiye arkadan hakem heyetine.Herkese kolay gelsin sonuçları merak ediyoruz

Olmaz. Neden olmaz derseniz, Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu'nun 237. maddesini okumanızı öneririm.

Ama mesajınızın geri kalan kısmı çok doğru, konunun yargı yoluna taşınması gerekiyor.

• Niye olmasın ki ayıplı mal statüsünde işlem yapılacak.
  • Medeni Usul Hukukunda kesin hüküm kavramı ile ilgili bilginiz var mı?

Olmadığı çok açık, o yüzden ben açıklama yapayım.

Türk hukukunda her dava tarafları, konusu ve sebebi bakımından bağımsızdır.

Yan, olay emsal teşkil etmez, sadece delil olarak kullanılabilir.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.