Şimdi Ara

Beklenen Konu: 7-Gang DSG (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
482
Cevap
7
Favori
40.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Milyonlarca aracı geri çağırma kararı alan Toyota'nın gaz pedalı arızasıyla ilgili 2 binden fazla şikâyeti dikkate almadığı ortaya çıktı. Toyota, ABD'de gazı basılı halde kalan ve acil yardım hattında sorunu anlatırken kaza yapan sürücü ve üç yolcunun ölümünün ardından araştırmalara başlamış

kaynak: milliyet.com.tr

Ne kadar tanidik bir durum oyle degil mi? VW'de musterilerinin sikayetlerini vurdum duymazliktan geliyor.
  • yeni polo da aynı sorun varmı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: dt1907

yeni polo da aynı sorun varmı acaba

ondada dsg7 olduguna gore ondada vardir.
    bu devirde sadece 2 airbag li ESP'siz aracmi alacaksiniz? 2010 Polo??
  • 7-DSG'den gelen ses anladığım kadarıyla arızadan değil,şanzımanın karakteristiğinden (kuru ortamda çalışması) kaynaklanıyor.O sesler geliyor diye mesela 40 bin km'de şanzıman bozulacak diye bir mantık yürütmek bence doğru değil.

Ama o sesler (videolardan gördüklerim,youtube'da var birkaç tane) hoş değil.Dünya para ver,tangır tungur ses gelsin.Utanırım milletin yanında,adamlar der verdiği paraya bak,aldığı arabaya bak.Zaten sanıyorum yeni DSG'lerde olmaz bu ses.

Not:Geri çağırma olmaz bence,Toyota falan çağırıyor da ufak bir gaz pedalı işlemi.Burada şanzımandan bahsediyoruz,markaya çok zararı olur.
  • düşünüyorum yeni polo yu ama kızgınım donanımdan dolayı ama şuan için değil ilerde polo fiesta ve ibiza arasında kararsızım otomatik vites olarak istiyom
  • quote:

düşünüyorum yeni polo yu ama kızgınım donanımdan dolayı ama şuan için değil ilerde polo fiesta ve ibiza arasında kararsızım otomatik vites olarak istiyom

Hocam kusura bakma ama o kadar parayi verdikten sonra arabada ben full guvenlik ararim. Polo da bu yok maalesef. TR ye getirilen modellerde 2 airbag var ve ESP opsiyonel bile degil! hic yok!!!
    Gitmisler yaninda car of the year logosunu koymuslar. Car of the year secilen aracin donanimina bak bakalim TR de alabiliyomusun o araci?

O kadar para ona verene kadar ayni fiyata diger markalara iyi bakin derim. 2010 yilinda boyle bir arac nasil satarlar hayret ediyorum. Alanlarin cogu zaten arabanin ozelliklerini bilmeden alan bilincsiz tuketiciler. VW iyidir deyip aliyorlar. Butcenize bi kac bin lira daha eklerseniz C sinifina gecip daha guzel komforlu araclar dusunebilirsiniz.

VW Polo
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

7-DSG'den gelen ses anladığım kadarıyla arızadan değil,şanzımanın karakteristiğinden (kuru ortamda çalışması) kaynaklanıyor.O sesler geliyor diye mesela 40 bin km'de şanzıman bozulacak diye bir mantık yürütmek bence doğru değil.

Ama o sesler (videolardan gördüklerim,youtube'da var birkaç tane) hoş değil.Dünya para ver,tangır tungur ses gelsin.Utanırım milletin yanında,adamlar der verdiği paraya bak,aldığı arabaya bak.Zaten sanıyorum yeni DSG'lerde olmaz bu ses.

Not:Geri çağırma olmaz bence,Toyota falan çağırıyor da ufak bir gaz pedalı işlemi.Burada şanzımandan bahsediyoruz,markaya çok zararı olur.

Geri cagirilmasi icin bi kac kisinin hayatini kaybetmesi lazim maalesef. Arac ureticilerinin gozunu artik musteri memnuniyetinden cok para burumus durumda.
    Hadi geri cagirmayi gectik, su soruna adam gibi bir cagre uretmemeleride ilginc.
    VW - Audi calisanlari bu forumu cok yakindan takip ettigini bizzat biliyorum, kendileriyle yaptigim telefon gorusmelerinde bu topic ten haberdar olduklarini ogrendim hatta ara sira gelip fanatik seviyesinde yorum yaptiklarinida hepimiz goruyoruz.

Benimde kizdigim bu, sorun var kendileride farkinda boyle bir ses olmamasi gerekiyor diye ama halen inkar etmeleri cok cirkin bir davranis. cok sogudum VW den.

Gidip hindistan markasi dandik ise yaramaz Tata alacam sinirden, en azindan aractan ses cikarsa uzulmem nasi olsa az para verdim ses normaldir derim
  • Arkadaşım sen tata alda bizde rahatlayalım.
  • 7-dsg nin kuru kavramalıydı. şimdi yeni bir ıslak kavramalı 7-dsg mi çıktı.
  • tartışılanlara bakıyorumda hala dsg'yi savunanlara şaşıyorum.

bu şanzıman tamiratı olan veya ucuz bir şanzıman olsa arıza yapması hoş görülebilir ama değeri 20.000 ytl olan bir şanzımanın arıza yapması hoş görülemez.

aramızda kaç kişi var ki bozulduktan sonra şanzıman tamir için 20.000 ytl verebilsin? bu çok ciddi bir problem. bu fiyatı öğrendikten sonra şahsen ikici elde dsg benim için tercih sebebi olamayacak kadar büyük bir lükstür ve bu demektir ki garanti süresi dolan her dsg'li vw grubu araç benim gözümde potansiyel çöptür.

üstelik vw yeni motorlarında lpg uyumluluğuda olmadığı için artık vw sahibi olmak premium'un da üst tabakasından, direk krem dö la krem tabakadan olmak gerektirecek sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Platinium -- 7 Şubat 2010; 17:54:11 >
  • Arkadaşşımdaki 6 ileri DSG şanzımanda da ses sorunu var ve ben ona sölediğimde şaşırdı zira haklısın bende sana onu sölücektim dedi. Çıktık tecrübe ettik hakkatende var.

İzmir Gönen'i aradık evet normal bu ses sorun yaratmaz merak etmeyin dediler. Arkadaşımda çok umursamadı.

Araç 2010 Passat CC 2.0 TDI 140hp 6-DSG
  • Almanlar da konuyu 7 aydır tartışıyor. Birisi bozuk yollardan gidersen ses çıkar diyor, diğeri kavramalar kuru olduğundan takırtı yapar diyor... Sorun yaşayanların (ses, takırtı, tıkırtı, tukurtu, pürüzsüz olmayan vites geçişleri, aracın sarsılması, sarsıntının motor ve vites kutusu arasında kalmaması vb.) derhal VW Yetkili Servisine gitmeleri öneriliyor. Zaten başka nereye gidilebilir ki? Bu iş ya serviste, ya da mahkemede biter.

Bakalım bizde sonuç ne olacak?

DSG 7 Ganggetriebe mit Rasselgeräuschen

http://www.motor-talk.de/forum/dsg-7-ganggetriebe-mit-rasselgeraeuschen-t2359675.html
  • gercekten bu dsg bozulunca 20000 liramı yenisi
  • quote:

gercekten bu dsg bozulunca 20000 liramı yenisi

Gerçek, bozulunca 20 kağıt aynen domalainen
  • oha yani peki garanti bitince sigorta karşılarmı böyle bir olayı
  • ıyı gunler arkadaslar golf almayı dusunuyorum 1.6dsg tdı bundada sanzımanında bı hata varmı yardımcı olunn lutfen herkeze tsk ler
  • @armedeus44

Arkadasim en son hqberlere gore butun DSG 7 ilerilerde ses problemi var.
    3 gun once yabanci bir forumda okudum ama simdi linki bulamiyorum. Bulursam bi ara buraya koyarim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: armedeus44

ıyı gunler arkadaslar golf almayı dusunuyorum 1.6dsg tdı bundada sanzımanında bı hata varmı yardımcı olunn lutfen herkeze tsk ler

Ses var ama o sesin problem olduğunun kanıtı yok.Servisler normal ses olarak değerlendiriyor ve almanyadada herhangi bir geri çağırma bu sesten yok.
    Alacağınız araç almanyanın en çok satılan otomobili.Ayrıca ocak ayı kompakt sınıfın en çok satan aracı türkiyede.
    Bence alacaksanız Aracı kullanan kişilerden fikir almanız daha mantıklı.Yoksa işin dedikodusuna kulak vermiş olursunuz.
  • DSG'li bir aracım yok.

Ama bu konu canımı çok sıkmaya başladı. DSG'li bir araca şimdi (artık) sahip olmak isterdim ancak 2 yıl önce hem o zaman bu motor seçeneği ile üretilmediğinden (6 ay sonra geldi), hem otomatik vites kutusuna ihtiyacım olmadığından 6 ileri manüel vites seçeneğini kabul etmiştim.

Acaba yeni kasa Passat (B7) çıktığında ve beğendiğimde aracımı 1.6 TDI 140 HP 7-DSG Comfortline Sedan/Variant ile değiştirebilir miyim acaba diye düşündüm (VIALLE LPdi beklentim uzar ya da gerçekleşmezse olasılığına karşı).

İnşallah bu sorun en kısa zamanda VOLKSWAGEN tarafından kendisinden beklenecek bir şekilde sorunsuzca çözülür.

Taner Göde
  • quote:

Orijinalden alıntı: ftk44

quote:

Orijinalden alıntı: armedeus44

ıyı gunler arkadaslar golf almayı dusunuyorum 1.6dsg tdı bundada sanzımanında bı hata varmı yardımcı olunn lutfen herkeze tsk ler

Ses var ama o sesin problem olduğunun kanıtı yok.Servisler normal ses olarak değerlendiriyor ve almanyadada herhangi bir geri çağırma bu sesten yok.
    Alacağınız araç almanyanın en çok satılan otomobili.Ayrıca ocak ayı kompakt sınıfın en çok satan aracı türkiyede.
    Bence alacaksanız Aracı kullanan kişilerden fikir almanız daha mantıklı.Yoksa işin dedikodusuna kulak vermiş olursunuz.

Sesten geri cagirma olmaz zaten, hayati bir durum soz konusuysa geri cagirma olur. Araclarindan olur olmaz ses yapiyor diye geri cagirilan duymadim.
    Ama en azindan problemin uzerine gidilip VW nin duzgun bir aciklama yapmasi lazim ki eger boyle bir aciklama yapsa zaten kimse DSG li VW kimse almaz.
    O yuzden belki yeni model DSG lerde bu probleme kalici cozumler getirmelerini bekliyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.