Şimdi Ara

**BEKLENEN K790 N95 DÜZ 8 GBYT FOTO KARŞILAŞTIRMASI 3,2 VE 5 MP SAVAŞI** (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
503
Cevap
0
Favori
19.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • farukkk benim fotoları eklemekteki maksadım N95 in ilk sayfada karşılaştırmalardaki gibi rezalet fotolar çekmediğini göstermek. Eklediğim diğer kullanıcılar kadrajı, ışığı, odağı iyi ayarlamış iyi neticeler çıkmış.
  • Teşekkür ederim @farukk güzel bi karşılaştırma olmuş..allahtan nokia almamışım :D:D (çook uzun bir süredir nokia kullanıcısıydım) ama benim eniştenin telefonu bende cook büyük arzular uyandırdı (k750) dedim kesinlikle bu telefondan alacagım,sonra eniştenin kardesi bana" eger k750 alacaksan biraz daha fazla ver ver k790i al" dedi.araştırdım sorusturdum özellikleri ile beni sarstı.ve bir gün bir gün o %28 indirimi görünce affetmedim hemen aldım(369 ytl ye geldi ).şimdi çook sevdiğim bir k790i'm var.

tekrar teşşkür ederim bize ögrettin yazılımlar için

sana +100 rep

• quote:

Orjinalden alıntı: kartanem01

farukkk benim fotoları eklemekteki maksadım N95 in ilk sayfada karşılaştırmalardaki gibi rezalet fotolar çekmediğini göstermek. Eklediğim diğer kullanıcılar kadrajı, ışığı, odağı iyi ayarlamış iyi neticeler çıkmış.

ilk sayfadaki fotolarda odak sorunu hiç yok bunu fotolara bakıncada anlarsın ilk sayfadaki o fotolar 8gbytı ile çekildi odak sorunu olmadı

avea ve kova fotoları düz n 95 ile çekildi n 95 düzde odak sorunu oldu
  • quote:

Orjinalden alıntı: wildwolft

quote:

Orjinalden alıntı: kartanem01

K790 ile çekilen fotolarda ayarlar çok iyi ve tatmin edici neticeler çıkmış ortaya. N95 tamamen ayarsız çekilmiş, odak bile alınmamış o yüzden çok kaitesiz çıkmış. Kalitesiz olması kesinlikle makinada değil çeken kişiyle alakalı.
    Aşağıdaki linke tıklayın ve N serisi telefonlarla fotoğraf çekme tekniklerine bir bakın.
    http://forum.donanimhaber.com/m_22445509/tm.htm
    Nikon D80 makinayı kullanmasını bilmeyen birisine versem bikaç fotoğraf çekse rezaleti görün siz.

hadi birinciyi anladık ikinciyi anladık bunların hepsindemi fotoğraf çekenin hatası var telefonda sorun vardır dedik 3 tane farklı telefondan çekmiş size açık açık söylüyor karşılaştırma yapmak isteyen varsa pm atsın bundan sonrası n95 kullanıcılarına kalmış

aynen katılıyorum... ayrıca bence iyi fotoğraf çekmek o kadar da zor olmasa gerek. yani ben şahsen digital fotoğraf makinası aldım ve taş çatlasın 10. resimden sonra gayet te düzgün fotoğraflar çekmeye başladım bu durumun aynısını w810i dede yaşadım yani fotoğrafı çekeni bu kadar aşağıy açekmek saçmalık.... işin doğrusu cyber-shot üstünlüğünü kabul edip tebrik etmektir bence

• quote:

Orjinalden alıntı: farukkk

gökyüzü açık havada noıse var n 95 te böyle bir durum çok saçma soylunun fotoğrafındada var nerdeyse çoğu fotoda bu srun mevcut

benim fotoda noıse yok bi kere makro mod unda çektim onun için gökyüzü blur lu çıktı
  • evet arkadaşlar bugn bir kendime samsung digital camera aldım 7.2 megapixel (daha çok sesli video özelliği için aldım yoksda k790i dururken digital kamera almak saçmalık) ehem ehem neyse. şimdi hep beraber bir cep telefonunun (k790i) bir digital kameraya yaklaştığını göreceğiz.. işte karşılaştırma : (doğal olarak farklar olacak tabi)

Samsung 7.2 Megapixel Digital Camera

**BEKLENEN K790 N95 DÜZ 8 GBYT FOTO KARŞILAŞTIRMASI 3,2 VE 5 MP SAVAŞI**

k790i

Samsung 7.2 Megapixel Digital Camera

k790i

samsung

k790i

samsung

k790i

• çok benziyorlar...

şu daha iyi demek zor...
  • Sıkı bir k790 kullanıcısyım çok seviyorum telefonu ama kartanem01 koyduğu açık alan resimlerinde n95 in okadar kötü olduğunu görmedim. Bence harika yani göz var nizam var yalan söyleyecek durum yok. İnanmadım şu ssahil fotosunda exif bilgisine baktım HDR mi yapıldı acaba diye ama yok orjnal kendi çekimiymiş. Sanırım objektif önünde n95 in filtre olması lazım çünkü gök yüzünü parlatmadan çok güzel çekmiş.

Ama k790 nın da çoğu alanda n95 i çektiğini söyleyebilirim.. Örneğin farukk arkadaşımın yaptığı karşılaştırmalar. Sanırım bazı ürünlerde sorun var. Bazı yerde n95 fotosu görüyorum çok net bazı yerde görüyorum çok kötü.

Aslında en güzeli n95 bi tel alıp incelemek, ama gerçi ben nokia pek sevmiyorum

Ayrıntılı karşılaştırmayı bende çok merak ediyorum, çünkü bi yerde berbat resimler bir yandada kartanem01 'in verdiği resimler. Kafam karıştı cidden

ghostweb

En belirgin fark iç mekanda olacaktır. İç mekanda fotolar çek ve karşılaştır. Bendede Kodak marka 7 yıllık bir makina var 3,2 mp. Alkalin pil vardı biraz kullanayım dedim iç mekanda çok fena fark atıyor Hele biraz parlaklığı arttırıp fill flash açtım mı off sanki 3-4 florasan ampül aydınlatıyor odayı

Ama dış mekan resmiçektim bitane öyle ahım şahım bi fark yoktu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 13 Nisan 2008; 18:16:58 >

• yukarıdaki karelerde k790 digital kamera kadar iyi bir iş çıkarmış,
    bence k790 foto konusunda oldukça başarılı..

ama özellikle foto kalitesinin tartışıldığı bu konuda kesip biçmek için bile kullanılmışda olsa bu tür edit lemeler kuşku uyandırır sanıyorum,
    lütfen imageShack te boyutunu küçültün..

• yeni karşılaştırma

samsung ve ultimate standart karşılaştırması

samsung 7.2 mp

k790i

samsung 7.2 mp

k790i

• evet soylu haklısın picasa ile çok kolay küçüldüğü için yapıyorum imageshackta 10 saat yüklenmiyo zaten şüphelenen olursa resmi söylesin orjinal boyutunuda upload ederiz.. bundan sonra photobuckette boyutlandırabilirim aslında..
  • image resize diyebi program var bende. Bi klsördeki resimleri toplu halde küçültebiliyor. isterseniz exif bilgilerini de koruyor.

Ama bana öyle bi program lazım ki, exif bilgileri kaybolmadan üstüne imza eklemek istiyorum. Photoshp ila yapıyorum ama xif kayboluyor bide çok uzun sürüyror
  • @ ghostweb fotolar çok başarılı..ben bi fark göremedim...

Bazen arkadaşlardan n95 alıp inceliyorum kamerasını falan ...Aslında ben çektiğim zaman bu kadar kötü çıkmıyor...Neyse artık başka fotoları bekliyoruz
  • Yarın da benden gelir umarım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ghostweb

yeni karşılaştırma

samsung ve ultimate standart karşılaştırması

samsung 7.2 mp

k790i

samsung 7.2 mp

k790i

aynı gibi.hatta k790i daha başarılı diyebilirim

• quote:

Orjinalden alıntı: ghostweb

evet soylu haklısın picasa ile çok kolay küçüldüğü için yapıyorum imageshackta 10 saat yüklenmiyo zaten şüphelenen olursa resmi söylesin orjinal boyutunuda upload ederiz.. bundan sonra photobuckette boyutlandırabilirim aslında..

imageshack toolbarı indir upload ederken 15 sn falan sürüyor
  • yakın çekimlerde nerdeyse hiç fark yok dijital makinayla. uzak alan çekimlerindede ahım şahım fark atmamış foto makinası
  • quote:

ghostweb

evet arkadaşlar bugn bir kendime samsung digital camera aldım 7.2 megapixel (daha çok sesli video özelliği için aldım yoksda k790i dururken digital kamera almak saçmalık) ehem ehem neyse. şimdi hep beraber bir cep telefonunun (k790i) bir digital kameraya yaklaştığını göreceğiz.. işte karşılaştırma : (doğal olarak farklar olacak tabi)

ghostweb digital makinan hayırlı olsun. video özelliği nasıl? kaça aldın makinayı? ilerde bende almayı düşünüyorumda bilgi verirsen hora geçer...
  • Çok zamanım yok ama, bi kac foto ekliyeyim dedim,http://www.imageshack.us/ çalışmıyor bende şuan.
  • rapid e falan upload et istersen ordan ben çekip upload edebilirim istersen..
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.