Şimdi Ara

**BEKLENEN K790 N95 DÜZ 8 GBYT FOTO KARŞILAŞTIRMASI 3,2 VE 5 MP SAVAŞI** (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
503
Cevap
0
Favori
19.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • faruk bence senin karşılaştırma yaptığın n95 lerde sorun var bi Révølvér in çektiği resme bak birde senin verdiğin resme bak bence iyi bir karşılaştırma olması için gerçekten n95 ile fotoğraf çekmesini bilen veya sağlam bir n95 i olan birini bulman lazım
  • işte benim çektiğim fotolar

n95 8gb

**BEKLENEN K790 N95 DÜZ 8 GBYT FOTO KARŞILAŞTIRMASI 3,2 VE 5 MP SAVAŞI**

• heyt beeeeeee
    işte foto budur.
    @soylu fotolar süper.
    bişe yazmıcam demiştim ilk başta da yani nedir bu.
    siz de biliyosunuz ki n95 bu kadar rezil çekmiyo.ben o telefonu ilk elime alıp fotoraf çektiğimde bile bukadar kötü sonuçlar almayı başaramamıştım
  • arkadaşlar dikkat ederseniz yukarıdaki fotoda odaklama sorunu olduğunu söyledim

ve bu odak sorunu n 95 düzlerde mevcut

onu söylemek istedim

karşılaştırmalarımda n 95 in ve k 790 nın lenslerini temizleyip çektim

zaten optikçiyim bez cebimde geziyorum
    bakın karşılaştırma adil olmadı diyenler içinde şunu söyledim pm ile ulaşabilirler bana karşılaştırmayı

kullanıcılarlada yapmaya hazırım

n 95 konusunda fortoğraf örneklerine bakarsanız kullanıcı fotolarına bütün çoğu fotolarda sislenme olayı ve ışık parlama olayı mevcut

bunları karşılaştırmadanda anlayabiliriz

amacım marka karalamak tartışma ortamı yaratmak değil

• @soylu resimlerin gerçekten güzel en iyisi sen farukla karşılaştırma yap bak yol masrafınıda veriyordu
  • quote:

Orjinalden alıntı: wildwolft

@soylu resimlerin gerçekten güzel en iyisi sen farukla karşılaştırma yap bak yol masrafınıda veriyordu

evet
  • menekşe fotosu mükemmel
  • bakın arkadaşlar çekimlere devam edeceğim karşılaştırma sürecek ben tabi şu kanıyada katılıyorum kullanıcıların

çektiği fotolarda değişik fark olacaktır ama benim çekimlerimde 3 değişik n 95 ile çekilmiştir

birde n 95 kamera arkasına baktığınızda kamera lensinin camında filitre yaok bu filitre optikçi olduğum için

biliyorum filitre ışığı parlamayı yansımayı önleyici özelliği ve renkleri bir noktada toplama işine yarıyor

ama n 95 dahil hiç bir modelinde kamera camında bu özellik mevcut değil filitre bilmeyen ler için kamera camında

parlayan mavi mor ışıklı yüzeye deniyor

• Abi fena titrettin galba o ne ya öyle...

Yada sert bastın odaklatmadın.

Direkt çekim yaptın yani.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Reis-i Eagles

Abi fena titrettin galba o ne ya öyle...

Yada sert bastın odaklatmadın.

Direkt çekim yaptın yani.

evet arkadaşım odaklama problemi olduğunu söyledim
  • Ben biraz da kendi çekimim olan iç mekân flaşlı çekim ekleyim N95 ile :

• hocam bu fotolar ile tam karşılaştırma yapamayacığımızı biliyorsun

istersen konuyu nokıa tarafınada açayım
    kulanıcılar ile bir karşılaşırma sunabilirim
  • Faruk amacım karşılaştırma yapmak değil.
    Hiçbir şekilde yarışa sokmak da değil. Sadece N95 yukarıda eklenen gibi foto çekmiyor onu belirtmeye çalıştım. Bugüne kadar kullandığım AutoFocus yapabilen tellerden en kolay odaklanan da bu cihaz bunu da belirteyim. Ya bende bir tuhaflık var ... :)
    Yoksa K790 geçmiş, K850 geçmiş ya da Samsung'dan bir model geçmiş bunun benim için bir önemi yok. Liberal bir kullanıcıym her zaman sen de
    biliyorsun. Ha ben bu fotoları neden ekledim, ben üstteki postumda da yazdığım gibi, çektiğim fotolardan memnunum ve bunun örneklerini sundum sadece. Meşgul ettiğim için de özür diliyorum. Konu kaldığı yerden devam edebilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Révølvér

Faruk amacım karşılaştırma yapmak değil.
    Hiçbir şekilde yarışa sokmak da değil. Sadece N95 yukarıda eklenen gibi foto çekmiyor onu belirtmeye çalıştım. Bugüne kadar kullandığım AutoFocus yapabilen tellerden en kolay odaklanan da bu cihaz bunu da belirteyim. Ya bende bir tuhaflık var ... :)
    Yoksa K790 geçmiş, K850 geçmiş ya da Samsung'dan bir model geçmiş bunun benim için bir önemi yok. Liberal bir kullanıcıym her zaman sen de
    biliyorsun. Ha ben bu fotoları neden ekledim, ben üstteki postumda da yazdığım gibi, çektiğim fotolardan memnunum ve bunun örneklerini sundum sadece. Meşgul ettiğim için de özür diliyorum. Konu kaldığı yerden devam edebilir.

hocam seni çok iyi tanıyorum biliyorsun bende bu konudaki amacım kam driver atılarak k 790 nın fotoda ne duruma geldiğini göstermek yukarıdaki fotoda odak problemi olduğunu söylemiştim

biliyorsun geçenlerdede k 850 ile k 790 karşılaştırması eklemiştim yabancı forumdan bende kendim n95 ile bir karşılaştırma yapmak aklıma geldi

bu fotoları yabancı forumlarada ekledim şimdi yabancı konularda n 82 k 810 karşılaştırılması yapılıyor ve buda cam driverlerin başarısı olarak görünüyor

bende bu konuda onu anlatıyorum orjinal cam değil sonuçta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukkk -- 11 Nisan 2008; 22:49:01 >

• İlk sayfadaki karşılaştırmalarda bence çekim hataları var. Şöyle söyliyeyim 2000 ytl değerinde dslr fotoğraf makinası ile 150 ytl değerinde çin malı dandik bir fotoğraf makinasını kıyaslarken çekim hatalarından dolayı ve yanlış pozlama ve yanlış ayarlardan dolayı ucuz kalitesiz çin malı daha iyi fotoğraf çekiyormuş gibi görünebilir. Ben kesinlikle N95 in gerekli ayarlar ve gerekli çekim teknikleriyle ilk sayfadaki gibi kötü resim çekmesine inanmıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Révølvér

N95 mi şimdi bunu çekti ?
    Yapmayın beyler ya, ben daha bugün çektim bu fotoyu . İşte N95 :

Valla ben kendi çektiğim fotoları gerek N95 le olsun, gerek N82 ile her zaman sevmişimdir.
    Çekenden çekene çok fark var.

Dünyanın en iyi makinasıyla bile yanlış pozlam yanlış ayarlrla rezalet fotoğraflar çekilebilir. Üstad söylediğin gibi makinanın hakkını vermek gerekli, ben amatör fotoğrafçıyım. Fotoğraftan az çok anlarım. Güzel çekmişsin eline sağlık. İlk sayfadaki karşılaştırmalarlda ayarlar çok kötü ve çekim hataları var. Saygılar. İyi fotoğraflar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phileo Sophia -- 12 Nisan 2008; 0:26:19 >

• karşılaştırma gerçek bir kullanıcı ile yapılmadığı sürece tam anlam kazanmayacaktır

ben her türlü karşılaştırmaya hazırım arkadaşlar pm den ulaşabilirsiniz bana

matrixliğim tuttu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukkk -- 12 Nisan 2008; 7:06:34 >
  • çok güzel bir karşılaştırma ellerine sağlık.

am son resimlerde n95 biraz döktürmüş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kangaetemo -- 12 Nisan 2008; 7:31:29 >
  • alın size n95 in çekemiyceği bir foto;

direk lense güneş ışığı vuruyo havuzdan ancak makine karartmadı ve bu kareyi yakalamayı başardı

• quote:

Orjinalden alıntı: kartanem01

İlk sayfadaki karşılaştırmalarda bence çekim hataları var. Şöyle söyliyeyim 2000 ytl değerinde dslr fotoğraf makinası ile 150 ytl değerinde çin malı dandik bir fotoğraf makinasını kıyaslarken çekim hatalarından dolayı ve yanlış pozlama ve yanlış ayarlardan dolayı ucuz kalitesiz çin malı daha iyi fotoğraf çekiyormuş gibi görünebilir. Ben kesinlikle N95 in gerekli ayarlar ve gerekli çekim teknikleriyle ilk sayfadaki gibi kötü resim çekmesine inanmıyorum.

yani sen k790 a dandik mi diyiyorsun

ghostweb cevabın güzel olmuş eline sağlık
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.