Şimdi Ara

Bekar Yaşamak Nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar evlenmeyi kesinlikle istemiyorum 1 sene sonra mezun olacağım işim hazır sayılır Türkiye ortalamasının üstünde bir maaşım olacak büyük ihtimalle

Ankara da iyi bir semtte 1+1 de yaşayacağım babam da sağ olsun ev eşyalarını filan ayarlayacak yani maddi açıdan bir sorunum olmayacak

Her hangi biriyle hayatımı paylaşmayı kesinlikle istemiyorum.

Düşününce hoşuma gidiyor akşam işten 6 gibi çıkarım eve gelirim bir yemek yerim üstüne güzel bir duş alıp 1-2 saat dizi film izleyip 1-2 saat bilgisayar da oyun filan takılıp yatıp uyurum kafam rahat sorun yok işe gider gelirim.

Fakat aileme biraz düşkünüm aramız gayet iyidir onlar şehir dışına gidince 3-5 gün yalnız kalınca biraz bunalıyorum açıkçası.

Ailem istediğin kadar bizimle kalabilirsin diyor fakat ben kişisel gelişim açısından ayrı yaşamak istiyorum.

Merak ettiğim şey bekar yaşayanlar varsa eğer arada bir insanı bunaltan yalnızlık hissiyle nasıl başa çıkıyorlar yani benim planıma göre işten eve gelip dinlenecek konuma gelince saat zaten 8i bulacak kalan 3-5 saatlik dilimde de her gün yalnız başına dizi/film izlemek, oyun oynamak filan bir süre sonra insanın canını sıkar mı? Bunların dışında neler yapıyorsunuz

Yaklaşık 10 gün kadar bu şekilde evde kalıp hiç sıkılmamıştım fakat bunu uzun yıllar yapmak biraz düşündürücü

En az 1-2 senedir bekar kendi evinde yaşayıp işe gidip gelen varsa az çok anlatabilir mi neler yaptıklarını?

• Ben bu dediğiniz şeyleri yapmanın hayaliyle yaşıyorum umarım yaparım.
  • Benim de ayni sekilde dev bir tv alip ses sistemi kurup film dizi izlemek.

Playstation da oyun oynamak yiyip içmek sessiz sakin uyumak

buyuk ihtimalle bunlari 1-2 sene icerisinde yapacagim fakat benim korkum bu sekilde 3-5 sene yasadiktan sonra sıkılır mıyım

• Türk kızıyla evlenip başına bela mı alacan hocam takıl hayatını yaşa ne karı dırdırı var ne bişey artık kadınlar evde dursa bile ev işi yapmıyor zaten bekar kalsan da yemeği dışarıdan söyleyecen evlensen de hiç gerek yok şimdi sırf evlenip yuva kurmak için bulduğun ilk kızla evlenicen düğünün en pahalısını isteyecek eşyanın en pahalısını isteyecek 10 sene ite kaka götürürsün sonra boşandın tak devlet neyin varsa aldı verdi karının eline sende yıllarca didinip kazandığın onca şeyin gidişini seyrettin kaldın dımdızlak ortada evli olduğu için mutlu olan bir kişi görürsen o zaman evlen
  • yazdıklarını okumadan yanıt veriyorum, zira okusam da cevabım aynı olurdu. evlenme. hayatın tadını çıkar. detaya gerek bile yok.
  • 742617000027 7 kullanıcısına yanıt

Bunları biliyorum zaten bu yüzden evlenmek istemiyorum. Bana düğün istemeyecek kimseye haber vermeden sessiz sedasız evleneceğim kafa dengi olacak falan filan bu da Tr de imkansız tek dertleri instaya story atmak en pahalı şeyleri alıp hava atmak vs.

Zaten çoluk çocukla uğraşmak filan da istemiyorum maaşımı tek yemek istiyorum. Olur da bir ihtimal yurt dışında staj veya çalışma fırsatı bulursam orada yabancı bir kız bulursam beeeelki evlenirim onun dışında evlenmeyeceğim.

Benim merak ettiğim bekar yaşayan arkadaşlar bu dediklerim dışında vakit geçirmek, sıkılıp bunalmamak için neler yapıyorlar

• kamyonlarkavuntaşır kullanıcısına yanıt

yok hocam evlenmeyeceğim de merak ettiğim şey bekar arkadaşlar benim söylediklerim dışında zaman geçirmek için, eğlenmek için neler yapıyorlar?

• "Türk kızı" diye genellemek doru değil bence, içlerinde iyisi de vardır, kötüsü de vardır. Ben de bir ara "Evlenmem asla." diye düşünüyordum; ama olacak gibi değil. Çünkü bir gün anne-baba bu dünyadan göçüp gittiğinde bir başına kalıyorsun ki yalnızlık uzun süre tolere edilebilecek bir şey değil.

Düşünsenize, işten eve geliyorsunuz ve bomboş, sessiz. Siz duvarlara, duvarlar da size bakıyor adeta. Bu şekilde ne kadar idare edebilirsiniz ki? Her şeyi geçtim, hasta olduğunuzda yanınızda biri olsun, size çay-çorba yapsın istemez misin?

• SarıSarman kullanıcısına yanıt

evlenme derken yalnız kal hep demedim, sosyal hayatın olsun zaten akar gider zaman. kendinden ödün vermek isteyen asosyaller evlenmeli.

• DrakeMcCain kullanıcısına yanıt

Hocam yazdıkların güzel ama sırf bunlar için evlenmek pire için yorgan yakmak olmaz mı?

• DrakeMcCain kullanıcısına yanıt

Anam babam 20 yas buyuk benden diyelim ki 85-90 yasina kadar olmediler ben de zaten o zamana kadar yasarsam 65-70 olurum yani belki onlardan once bile ölürüm ha diyelim onlar öldü 65 yasindan sonra ha karim olmus cay corba yapmis ha olmamis bir sey farketmez benim icin.

• Ben de yurtdışından 1 ay sonra dönecem 1 senedir dışardayım
    Bekar yaşamak iyidir paran olduktan sonra kendi ayağın üstünde duruyorsan alfasındır zaten kaliteli giyinip istediğin şeyleri almak düzgün beslenip kaliteli yaşamak her zaman vizyonum olmuştur düşünmüyorum zaten de evleneceğim insan bana ayak uyduramaz en basiti bir araba parası kadar parfümüm var benim :) evlenecen dırdır ne bunlar 3 tane neyine yetmiyor falanda filanda uğraşamam
    Velhasıl gelince ben de ev alacam para hazır eşya hazır ev eksik sadece
    Senin de hakkında hayırlısı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abboww -- 21 Ağustos 2020; 22:5:23 >
  • O senin görüşündür, saygı duyarım.

• Efsane bir duygu tavsiye ederim.
  • e ailenle kal. neden ailenle yaşamıyorsun işte.

• hocam yaş kaç bir de hep ailenizle mi kaldınız

• bekar yaşarsan hayat ilerlemez hocam. 25ten sonra hep aynı devam eder.

• duygusal birlikteliği evlenerek yok etme
    bir de çocuk yapardan garı ile gardaş olyon
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.