Şimdi Ara

Behzat Ç. | Blu Tv (Efsane Geri Geliyor) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.647
Cevap
59
Favori
483.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    behzatın kendınden bıseyler katmasına bayılıyorum tam sanat yapıyor vali de de cok etkılyıdı
  • 2. bölümde bir tavşan alma olayı var yan sokaktaki pet shoptan almışlar
  • Ankara'lı olarak çok sevindim ve beğeniyle izledim ilk bölümü.

Kesinlikle çok güzel tutacak bir dizi.

Yalnız La Lan gibi kelimeler çok kullanırız buna çok dikkat etmişler ama ilk bölümde dikkat etmedikleri 2 hata buldum:)

-Bahçelievler dedi birisi Ankara'lı asla Bahçelievler demez Bahçeli der...

-Tunalı Hilmi dedi yine birisi Ankara'lı Tunalı der Hilmi'yi katmaz:)

Ayrıca yarın bir gün Etimesgut lafı geçerse şayet Etimesut demeleri şart kaldı ki biz Etimesgut demeyiz:)
  • ^^^^^^
  • quote:

Orijinalden alıntı: pprodigyy

Ankara'lı olarak çok sevindim ve beğeniyle izledim ilk bölümü.

Yalnız La Lan gibi kelimeler çok kullanırız buna çok dikkat etmişler ama ilk bölümde dikkat etmedikleri 2 hata buldum:)

Ayrıca yarın bir gün Etimesgut lafı geçerse şayet Etimesut demeleri şart kaldı ki biz Etimesgut demeyiz:)

keçiören ---> keçören
    demetevker ---> demet

ama ne hikmetse gazi osman paşa'ya gop demeyiz inatla uzun uzun söyleriz adını

• Dizinin yeni bölümü yarın hadi bakalım ikinci bölüm nasıl olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: DXM06

quote:

keçiören ---> keçören
    demetevker ---> demet

ama ne hikmetse gazi osman paşa'ya gop demeyiz inatla uzun uzun söyleriz adını

evet ,semtlerde acaip dikkatli olunmalı af yok
    Demet neyse de Etimesut değil hatta Eti derdik aramızda

ben Ankara dışındayım ama 90 larda ordaydım İzmir.Cad dersanem vardı ,sonradan gidip geldim bikaç yıl !
    o zamanlarda Tunalı´da bi Tivoli´miz vardı bi de Esat´a giderdik bi cafeye ne günlerdi beaaa

piyasa şimdilerde AVM lerdir tabii

• Ankara dizisi olması güzel de biraz da üniversitelerde falan çekim yapılsa daha güzel olur. Gerçi ilk bölümde de vardı ama yeterli değil sonuçta Ankara'da üniversiteler ve içindeki insan popülasyonu azımsanmayacak derecede çok.
  • 2. bölümün başını anlamadım Behzat niye yakalanan çocuğu vurdu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: İlahi Morluk

2. bölümün başını anlamadım Behzat niye yakalanan çocuğu vurdu?

psikolojisi iptal sanırım ondan.deli hastanesine girmiş.

ayrıca bu dizinin karşısına geniş aile koymuşlar yazık etmişler.hoş o da sıktı artık...
  • ne ara yağdı bu kadar yağmur
  • quote:

Bence yanlış bir tespit olmuş. Siz öyle diyor olabilirsiniz ama Ankara'yı bilmeyen milyonlarca insan var. Emin olun ki hiç birisi bilmiyordur öyle kısaltma kullanıldığını.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1881

quote:

Bence yanlış bir tespit olmuş. Siz öyle diyor olabilirsiniz ama Ankara'yı bilmeyen milyonlarca insan var. Emin olun ki hiç birisi bilmiyordur öyle kısaltma kullanıldığını.

dizide sürekli la lu lanlı konuşuyorlar bu Ankara'lıların bir nevi konuşma tarzı ya da şivesi diyelim.Tabii hepsi değil ama bir çoğu böyle.Ayrıca böyle konuşuyorlarsa Bahçelievler demeleri bana abes geldi.

Ankara'lıysanız doğma büyüme anlarsınız ok?

• quote:

dizide sürekli la lu lanlı konuşuyorlar bu Ankara'lıların bir nevi konuşma tarzı ya da şivesi diyelim.Tabii hepsi değil ama bir çoğu böyle.Ayrıca böyle konuşuyorlarsa Bahçelievler demeleri bana abes geldi.

Bahçeli derse bana hiç bir şey ifade etmez, ya da Tunalı derse. Eminim milyonlarca insan da anlamaz. Tabii ki bunları anlamam için orada doğup büyümüş olmam lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1881

quote:

Bahçeli derse bana hiç bir şey ifade etmez, ya da Tunalı derse. Eminim milyonlarca insan da anlamaz. Tabii ki bunları anlamam için orada doğup büyümüş olmam lazım.

ya da şöyle anlatayım.

Komiser ve ekibindekiler lan la v.s çok kullanıyosa bunlar ya Ankara'lı ya da Ankara'lı gibi olmuşlar kaldıkları süre içinde.Ankara'lılar da bazı semtleri kısaltmayıp uzun söylerlerse benim gibi Ankara'lının dikkatini çekiyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pprodigyy -- 26 Eylül 2010; 21:10:18 >

• Behzat'ın hastaneden "manik" arkadaşı olan kız çok tatlıymış.
  • Şu anda yeni bölümü izliyorum :) Ankaram benim ya :)
  • Tutması çok zor, aynı es es dizisinde olduğu gibi şehir fanatizmi ile reyting toplamaya çalışacaklar ancak o da en fazla 7 ya da 8 bölüm kurtarır, göreceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Le petit prince

Tutması çok zor, aynı es es dizisinde olduğu gibi şehir fanatizmi ile reyting toplamaya çalışacaklar ancak o da en fazla 7 ya da 8 bölüm kurtarır, göreceksiniz.

Hala can çekişiyor musun sen?
  • quote:

Orijinalden alıntı: İlahi Morluk

Behzat'ın hastaneden "manik" arkadaşı olan kız çok tatlıymış.

evet şirin bir kız

oran'a gidiyoruz olayını ilkokulda yapardık ankara dizisi diye koymuşlar bu espriyide
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.