Şimdi Ara

Bedelli Asklerlik - Yoklama Görünmüyor ve Sevk Belgesi Alınamıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bedelli askerlik başvurusunu aylar önce yapmıştım ve ücretini ödeyip evrakları Avcılar Askerlik Şubesine teslim etmiştim ve yoklama başvurusu kalmıştı. Yoklama için tarih 25.10 görünüyordu, bu tarihten önce E Devletten yoklama başvurusunu yaptım, aile doktoruna gidip muayene oldum, bir iki şikayetim ile ilgili beni hastaneye sevk etti, orada da muaeyene olup askere elverişlidir raporlarını da alıp Bakırköy Askerlik Şubesine 25.10 tarihinden önce teslim ettim ve 25.10 ile 09.11 (sevk tarihi) arasında sevk belgemi e-devletten almam gerektiğini söylediler fakat hala Yoklama YOK görünüyor ve sevk belgesi alamıyorum, ilgili sayfada bakım çalışması var diyor. Bakırköy Askerlik Şubesini aradığımda da şu an E Devlete erişilemiyor deniyor ve kendilerinin cumaya kadar erişim sağlayamayacağı ve yarın da belgeyi alamazsam başka şubeye gitmemi söylüyorlar.

İstanbul'da yaşıyorum, askerlik yapacağım yer İzmir. 09.11 sevk görünüyor, teslim tarihi için kesin bir zaman düşünebilir miyiz ya da illa sevk belgesi mi gerekli? Ayrıca telefondaki kadın bana 21 gün sürenin katılım süresinden itibaren geçerli olduğunu söyledi, 21 gün askerliğe yol süresi de dahil diye duymuştum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sevk belgesi bende de görünmüyordu edevlette ama şubeden kolaylıkla aldım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thermodynamiker

Sevk belgesi bende de görünmüyordu edevlette ama şubeden kolaylıkla aldım.
    Teşekkürler, ben de yarın şubeye gidiyorum. Aynı şube olması gerekmez herhalde bunda da?

• HuNTeR_1907 kullanıcısına yanıt
    O konuda bir bilgim yok hocam. Ben kendi şubemden almıştım. Ama başvururken her şubeden başvuru yapılabiliyordu. Zaten sevk belgesini de ortak bir sistemden aldıkları için erişim sağlayabilirler diye düşünüyorum. Ama şube başkanı’nın imzası gerektiği için illa ki kendi şubenden alman lazım gibi bir şey söylerler mi onu bilemiyorum.

• quote:

O konuda bir bilgim yok hocam. Ben kendi şubemden almıştım. Ama başvururken her şubeden başvuru yapılabiliyordu. Zaten sevk belgesini de ortak bir sistemden aldıkları için erişim sağlayabilirler diye düşünüyorum. Ama şube başkanı’nın imzası gerektiği için illa ki kendi şubenden alman lazım gibi bir şey söylerler mi onu bilemiyorum.
    Sabah Bakırköy şubesini aradım, istediğiniz şubeden alabilirsiniz dediler ben de işyerime yakın olan Halıcıoğlu şubesinden aldım sevk belgesini. Teşekkürler yardımınız için.

• HuNTeR_1907 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam. Ben de Pazartesi günü birliğe teslim oluyorum. Hayırlı teskereler size de.

• quote:

Rica ederim hocam. Ben de Pazartesi günü birliğe teslim oluyorum. Hayırlı teskereler size de.
    Teşekkürler, size de.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.