Şimdi Ara

Bedelli Askerlik Kredileri 1.98 (Ziraat-Vakıf) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
364
Cevap
13
Favori
32.256
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    askerlik şubelerine çalıştınız mı kaç kişi geliyor normal de askerlik yapamıcak durmuda olan insanlar yoklama girmek istiyor aglalıyor ben çürük almak istemiyorum diyor belki manisa kırkağaç komando egitim alayı orada egitim aldım 200 metre temel egitim sürünme 200 metre atışlar komando danslar saymıyorum gece olunca 101 e gitcek halimiz kalmazdı
    merak etmeyin komatan eski gibi değil erler sadece şimdi nöbet temizlik hasta olan iş yapmıyor kamare işlerine bakıyor para verip 28GUN giderseniz o zaman eziyet ediyorlar 28GUN veya 21GUN çekilmez oluyor komatanlar bedelli yapanları seviyor çok eziyorlar hayattan soguk bir şekilde ayılırmak istiyorsanız gidin 21 gun yapın ozaman beni hatırlarsınız bazen egitim çavuşlar onlar tam eziyorlar astım olup asker gidenlerde gördüm
  • Bedelliye karşı olma mantığına zerre hak veremiyorum. Sen bedelliyi vatan hainliği, adilik olarak görüyorsan yapmazsın gider paşa paşa 12 15 ay yaparsın olur biter. İstemeyen adama askerlik diretmek de neden?

Önceden fakir ölecek zengin bedellimi yapacak derlerdi, şuan tutarda gayet makul herkes yapabilir artık.

Askerlik yapanların kuyruk acısı büyük belliki bedelliyi kaldıramıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi akşamlar ahali, forumu uzun yıllardır takip eden biriyim ancak konulara mesaj falan yazma huyum yok. Lakin bu vatan haini vs. tartışmalarını görünce girip yazmak istedim. Şimdi ben 29 yaşından gün alan bir makina mühendisiyim. Türkiye'nin teknik anlamda en iyi mühendislik eğitimini veren İTÜ'de mezun oldum, üstüne yüksek lisans yaptım vs. Şimdi de yaklaşık 5 yıldır havacılık sektorunda faliyet gösteren bir yerli firmada çalışıyorum. Yaptığımız iş, o çok övünülen, gururumuz Atak helikopterlerine yerli motor geliştirme ve Atak'ı bir Lhtec boyundurlugundan kurtarmak. Allah'a şükürler olsun ki, projede ufak problemler dışında sıkıntılar olmuyor ve yapılan prototipler çalışıyor. Beyler biz, gaz türbinli motorlar ile ilgili adam gibi bir know-how'ı olmayan ülkemize bunu kazandırıyoruz ve inşallah 2.5 sene içinde test süreçleri tamamlanmış olacak.

Şimdi bedelli yapacaklara ılık, pembe tezkereli, hain diyenler !! ben bedelli askerlik yapacağım diye vatan haini miyim ? Eğer öyleysem, sen gel benim yerime işlerime devam et. Ben gideyim uzun dönem. Yoksa masa başından yok hain yok erkeklik bilmem ne bunları yapmayacaksın. Ben ülkeme böyle katkı veriyorum, sen başka türlü, o bambaşka. Sen ülkene fayda sağla da gerisi faso fiso. Tekrardan herkese iyi akşamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: brknylg

İyi akşamlar ahali, forumu uzun yıllardır takip eden biriyim ancak konulara mesaj falan yazma huyum yok. Lakin bu vatan haini vs. tartışmalarını görünce girip yazmak istedim. Şimdi ben 29 yaşından gün alan bir makina mühendisiyim. Türkiye'nin teknik anlamda en iyi mühendislik eğitimini veren İTÜ'de mezun oldum, üstüne yüksek lisans yaptım vs. Şimdi de yaklaşık 5 yıldır havacılık sektorunda faliyet gösteren bir yerli firmada çalışıyorum. Yaptığımız iş, o çok övünülen, gururumuz Atak helikopterlerine yerli motor geliştirme ve Atak'ı bir Lhtec boyundurlugundan kurtarmak. Allah'a şükürler olsun ki, projede ufak problemler dışında sıkıntılar olmuyor ve yapılan prototipler çalışıyor. Beyler biz, gaz türbinli motorlar ile ilgili adam gibi bir know-how'ı olmayan ülkemize bunu kazandırıyoruz ve inşallah 2.5 sene içinde test süreçleri tamamlanmış olacak.

Şimdi bedelli yapacaklara ılık, pembe tezkereli, hain diyenler !! ben bedelli askerlik yapacağım diye vatan haini miyim ? Eğer öyleysem, sen gel benim yerime işlerime devam et. Ben gideyim uzun dönem. Yoksa masa başından yok hain yok erkeklik bilmem ne bunları yapmayacaksın. Ben ülkeme böyle katkı veriyorum, sen başka türlü, o bambaşka. Sen ülkene fayda sağla da gerisi faso fiso. Tekrardan herkese iyi akşamlar.
    Hocam bunlara ne yapsan ne desen anlatamazsın. O yüzden bunları yok sayıp yolumuza bakalım. Adamlar anlamıyor bu ülkenin yönetimi bu ülkenin vatandaşına böyle bir hak tanıyor. Anlatamazsın, kendimizi yormayalım. :)

• quote:

İyi akşamlar ahali, forumu uzun yıllardır takip eden biriyim ancak konulara mesaj falan yazma huyum yok. Lakin bu vatan haini vs. tartışmalarını görünce girip yazmak istedim. Şimdi ben 29 yaşından gün alan bir makina mühendisiyim. Türkiye'nin teknik anlamda en iyi mühendislik eğitimini veren İTÜ'de mezun oldum, üstüne yüksek lisans yaptım vs. Şimdi de yaklaşık 5 yıldır havacılık sektorunda faliyet gösteren bir yerli firmada çalışıyorum. Yaptığımız iş, o çok övünülen, gururumuz Atak helikopterlerine yerli motor geliştirme ve Atak'ı bir Lhtec boyundurlugundan kurtarmak. Allah'a şükürler olsun ki, projede ufak problemler dışında sıkıntılar olmuyor ve yapılan prototipler çalışıyor. Beyler biz, gaz türbinli motorlar ile ilgili adam gibi bir know-how'ı olmayan ülkemize bunu kazandırıyoruz ve inşallah 2.5 sene içinde test süreçleri tamamlanmış olacak.

hocam buradaki insanlar anlayissiz ama forum yonetimi vatansever insanlara ceza verdikce bunlar aziyor.

• Selamlar beyler,
    Şuan için en uygun bedelli askerlik kredisi veren banka hangisidir ?Daha kredi çekemedik nasıl bir yol izlemeliyiz acaba önerisi olan arkadaşlar var ise önerilerini bekliyorum
  • Ben de bedelli yapacağım ama bir gerçek var: Bedelli de, kısa dönem askerlik de eşitliğe aykırıdır. Ha ülkede eşitlik adına ne var derseniz hiçbir şey sayamam. Bugün bedellilere vatan haini diyenlere biz "siz de gidin dedelerimiz gibi 3 sene askerlik yapın, neden 12 ay yapıyorsunuz?" mu diyelim ayrıca?

Bence devlet profesyonel askerlik geçiş sürecinde tek tip ama çağın standardına uygun olarak en fazla 3 ay askerlik yaptırmalıdır. Bugün liseye başlayanlar da ileride profesyonel ordu ile birlikte zorunlu askerlik ne demek bilmeden 20 yaşına gelmelidir...

• brknylg B kullanıcısına yanıt
    Devlet bir hak vermiş bunuda kullanıyorsanız bu doğal bir durum. Bedelli askerliğe hiç bir parti de karşı çıkmadı doğru düzgün o yüzden boş verin bu tiplere. Benim kuzenim askerden sonra psikolojisi bir türlü duzelmedi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Su bedelliye karsı cıkanlarla boykot için parasını verdıği Iphone kıran aynı zihniyettitir.

• Kısa dönem askerlik yaptım nisan 2018 de bitti askerliğim. Siirt te yaptım çok fena acılar çektim kendi açımdan. Bedelli askerlik yapın arkadaşlar. Mantıklı şekilde zorlansam neyse ama mantıksız işlerde mantıksız kişiler karar vererek size mantıksız iş yaptırıyorlar. Yüzde 75 i memleket kurtarmıyor. Ücretsiz kölelik gibi birşey bu. Bedelli yi yapın arkadaşlar. Aldırış etmeyin başkalarını. Ama size laf edenler yüzünden askerlik yapanlara da laf etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DraGonS -- 19 Ağustos 2018; 15:29:39 >
  • quote:

kardeşim bu biraz abartı olmuş nice savcılar hakimler mühendisler gidip askerlik yapıyor bende bedelli yapıcam ama sen biraz egoist yazmışsın merak etme sen oradan 6 ay ayrıldın diye orada işler aksamaz

• Vakit var diye rahat davranmaktayım henüz.

• fabrizo kullanıcısına yanıt
    Adam tek başına gitmeyecek. ARGE yapan bir çok insan askerliğini eğitim ile ertelemiş durumda. Ben bu ay giderim, öbürü bir sonraki ay gider, vs. proje ekibi bir türlü tam olamaz. Sektörün içinde değilsen sen gitsen bir şey olmaz, o gitse aksamaz önyargısını yapmaya hakkın yok.

Tüm yıldırmalara rağmen ülkede kalıp, tek başına 4 5 kişilik iş yapan cevherler hala var. Bunların değil 1 aylık, 1 haftalık yoklukları bile çok şey değiştirebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fabrizo

kardeşim bu biraz abartı olmuş nice savcılar hakimler mühendisler gidip askerlik yapıyor bende bedelli yapıcam ama sen biraz egoist yazmışsın merak etme sen oradan 6 ay ayrıldın diye orada işler aksamaz

Alıntıları Göster
    Doğru, bir tek ben gidecek olsam aksayamayabilir. 300 kişilik arge ekibinin 50si gidecekse bir şeyler aksayacaktır. Ki bundan ötürü şirket bedelli paranızı ben de verebilirim yeter ki bedelli ile askerlik sıkıntınızı ortadan kaldırın diyor bize. Başka mühendisin işini bilmem, bizimki aksayacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: lars ulrıch

Selamlar beyler,
    Şuan için en uygun bedelli askerlik kredisi veren banka hangisidir ?Daha kredi çekemedik nasıl bir yol izlemeliyiz acaba önerisi olan arkadaşlar var ise önerilerini bekliyorum
    Aynen. Konu bedelli askerlik olmalı mı olmamalı mı konusuna dönmüş yine şu bedelli askerlik karşıtı arkadaşlar yüzünden.
  • Ne kadar boş muhabbeti seven bir milletiz konunun amacı uygun kredi olup olmadığı ama uygun krediden başka her türlü gereksiz muhabbet yapılmış

Size ne milletin yapacağı bedelliden ? Bize ne askerlik anilarinizdan veya bedelliye bakışınızdan ?

Derdiniz varsa gidin konu dışı bolumune artik orada kime ne nefret kusuyorsaniz kusun ulkeyimi kurtariyorsunuz, duzeltiyomusunuz ne yapiyorsunuz yapin her gun şu konuya baktigimda zamanimi harcamaya hicbirinizin hakki yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iskenderce -- 20 Ağustos 2018; 1:6:35 >
  • Konu dışı mesaj atanları şikayet edin geçin.

Kampanya yakalayan yazsın ekleyelim başlığa.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jerryyyy -- 19 Ağustos 2018; 23:55:44 >
  • Konuyu takip edemedim en uygun şu an vakıf mı hala?

• arkadaşlar bayramdan sonra ilk iş günü başvuru yapsam tahmini olarak hangi celple giderim?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.