Şimdi Ara

Bedelli Askerlik Kredi Faiz Oranları ve Bankalar (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
3
Favori
3.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: _EsmeR

quote:

Orijinalden alıntı: ocean-x

quote:

Gece yazılan mesajlar kaybolmuş sanırım :S
    Arkadaşlar bir iki bişey sormak istiyordum. Ben amazon almanya dan bişeyler almak istiyorum fakat sanırım bir 75 € muhabbeti var gümrük için :S
    Ürünü sepete ekledim kargo ile beraber 79 € oluyor fakat VAT kısmı 0, gümrüğe takılır mı bu ürün.
    Ayrıca almanya içinde noktalı harf kullanımı aynı mı. Türkçe karakterler ö,ü felan kullanmıyoruz değil mi ?

Adresi adınızı türkçe harflerle yazın. Bizim imla kurallarımızı kullanın. Sonuçta eve getirecek olan adam türk olacak :)

Ama hocam hiç biyerde böyle bi açıklama yok hepsi üzerinde duruyor türkçe karakter yok diyerek :)
    Amerika için bu iş böyle bide bütün amazonlar aynı çalışıyor o yüzden almanya olayını merak ettim :)
    Adresler çok değişmiyor zaten yaylacık olan yaylacik olur getiren kargocu onu her türlü anlıyor iehire gelince ürün :)
    Fakat 75 € olayını öğrenirsek süper olur :)

Valla ben hep türkçe yazarak yaptım alışverişlerimi. Hiç sorun çıkmadı siparişlerimde.

Ürün 75€ Geçmediği sürece kargo isterse 1000 € olsun gümrüğe takılmaz. Ya da amazon sizden gümrük ücreti kesmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: sinergy

Amazon.com da hesaba yüklediğimiz gift cardları Amazon.de üzerinde kullanabilme şansımız va mıdır? Yani 50$ = 45€ falan gibi

Yoktur ikisi ayrı çalışıyor

Amazon.fr de bazılarına 50/10 euro veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terminator28

REF2 KODLARI GELMİŞŞŞŞŞŞŞ

Kargonuz kaç gündür gümrükteydi acaba? Bu sabah mı gümrüğe dahil edildi ve dağıtıcı bilgisi düşüldü yoksa önceden mi düşmüştü bu not? Mesai bitimine 2 saat kaldı ve Yurtiçi kargo henüz benim ürünü çekmemiş gümrükten. Bu gidişle yalan olacağız :(
  • Kayıp nedeniyle kapattırıp yenisini çıkardığım kredi kartımla alışveriş yapmıştım. Amazon eski kartıma refund işlemi gerçekleştirdi.

Bu durumda sıkıntı yaşar mıyım ? Mesleği bankacılık olan ya da başına aynı durum gelmiş birisi varsa yardımlarınızı bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Orijinalden alıntı: Polifemus

amazon dan tshirt almak istiyorum arkadaşlar toplam 50$ lık bir alışveriş yapıcam gibi gözüküyor. bunun limiti nedir? yani gümrük olayını bilmiyorum hangi durumlarda sıkıntı yaşarım? ayrıca kargo ücretleri ne kadar? yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

Limit yok, 75 Euro üstüne vergi girer, öderseniz gene sorunsuz gelir.

Sepetinize ekleyip son aşamaya gidince göreceksiniz kargoyu.

hocam bu vergi yükü sabit fiyat değil mi? acaba ne kadar? bilginiz var mı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ocean-x

quote:

Gece yazılan mesajlar kaybolmuş sanırım :S
    Arkadaşlar bir iki bişey sormak istiyordum. Ben amazon almanya dan bişeyler almak istiyorum fakat sanırım bir 75 € muhabbeti var gümrük için :S
    Ürünü sepete ekledim kargo ile beraber 79 € oluyor fakat VAT kısmı 0, gümrüğe takılır mı bu ürün.
    Ayrıca almanya içinde noktalı harf kullanımı aynı mı. Türkçe karakterler ö,ü felan kullanmıyoruz değil mi ?

Adresi adınızı türkçe harflerle yazın. Bizim imla kurallarımızı kullanın. Sonuçta eve getirecek olan adam türk olacak :)

Ama hocam hiç biyerde böyle bi açıklama yok hepsi üzerinde duruyor türkçe karakter yok diyerek :)
    Amerika için bu iş böyle bide bütün amazonlar aynı çalışıyor o yüzden almanya olayını merak ettim :)
    Adresler çok değişmiyor zaten yaylacık olan yaylacik olur getiren kargocu onu her türlü anlıyor iehire gelince ürün :)
    Fakat 75 € olayını öğrenirsek süper olur :)

Türkçe yazacaksın fakat türkçe karakter kullanamayacaksınız.

Mesela dağ mahallesi ışık sokakta oturuyorsunuz

Dag mahallesi isik sokak yazacaksınız

• quote:

Orijinalden alinti: LuccaCarLino

quote:

Orijinalden alinti: Terminator28

REF2 KODLARI GELMISSSSSSS

Kargonuz kaç gündür gümrükteydi acaba? Bu sabah mi gümrüge dahil edildi ve dagitici bilgisi düsüldü yoksa önceden mi düsmüstü bu not? Mesai bitimine 2 saat kaldi ve Yurtiçi kargo henüz benim ürünü çekmemis gümrükten. Bu gidisle yalan olacagiz :(

Tarih Saat Durum Detay
    15 Eyl 2015, Salı 13:19 Veri Girişi Yapıldı; Varış Bekleniyor
    18 Eyl 2015, Cuma 08:35 Daǧıtıcı Acente Yurtiçi Kargo Seçildi
    21 Eyl 2015, Pazartesi 12:00 Daǧıtım Programına Alındı

yurtiçi kargo dan sorgulama yaptım ref2 yi tahmini teslim pazartesi yazıyor.

• Ayni olay benim basimada geldi. Bi sıkıntı yasamadim yeni karta yatmisti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terminator28

quote:

Orijinalden alinti: LuccaCarLino

quote:

Kargonuz kaç gündür gümrükteydi acaba? Bu sabah mi gümrüge dahil edildi ve dagitici bilgisi düsüldü yoksa önceden mi düsmüstü bu not? Mesai bitimine 2 saat kaldi ve Yurtiçi kargo henüz benim ürünü çekmemis gümrükten. Bu gidisle yalan olacagiz :(

Tarih Saat Durum Detay
    15 Eyl 2015, Salı 13:19 Veri Girişi Yapıldı; Varış Bekleniyor
    18 Eyl 2015, Cuma 08:35 Daǧıtıcı Acente Yurtiçi Kargo Seçildi
    21 Eyl 2015, Pazartesi 12:00 Daǧıtım Programına Alındı

yurtiçi kargo dan sorgulama yaptım ref2 yi tahmini teslim pazartesi yazıyor.

Benim üründen 11 dakika sonra dağıtıcı acente notu girilmiş ama şanslısınız ürüne ref2 kodu gelmiş. Ben bakıyorum pts'in sitesinde bir hareket yok henüz. Gözünüz aydın bu bile gelişme. Kargo firmaları pazartesi-salı tam gün çarşamba yarım gün çalışacak sonuçta..

• quote:

Ooo çok iyi.

Yurtiçi seçilmiş ama bana daha Ref2 gelmemiş ama.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.