Şimdi Ara

Bedelli Askerlik Hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

14.07.2022 tarihinde tecilim bitiyor. 2022 temmuz ayında ben bedelli askerlik müracatını yaptığımda, bedelli askerlik gelene kadar geçen sürede bir problem yaşar mıyım? şu an kurumsal bir firmadayım malesef ki bedelli askerlik sözü ile girdim normalde askerlik yapmayan almıyorlar fakat ekonomik açıdan bu aralık ayında 43000 lira yatırma şansım yok. temmuz ayına kadar yarısını hiç değilse biriktrebilirim ancak.

• yardımcı olursanız çok mutlu olurum yeni de eve çıktığım için çok fazla borcun altına girdim psikolojim bozulmuş durumda.

• Reo* kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla atama bekliyor gibi bir şey olduğundan onu gösteriyorsunuz başvurulmuş gözüküyor yani bir sorun yaşamazsınız polis kontrolünde vs ama yerinizde olsam başvuru yaptığınıza dair belgeyi hep yanımda gezdirirdim hızlıca kurtulabilmek açısından

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Basvurunu yaptin mi sen kaydini yapmis sayiliyorsun
    Askerlik siniflandirman olana kadar yani yerin vs belli olana kadar bir sorumlulugun yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba. Yani önümüzdeki Temmuz ayında başvuru yapsam 2022-2023 arası tecilli gibi mi oluyorum? Tecil bitikten sonra yoklamada kalınma durumu oluyormuş ondan da bedelli hakkı bitiyor demişlerdi açıkçası ondan korktum.

• quote:

Orijinalden alıntı: furkanta_resmi

Bildiğim kadarıyla atama bekliyor gibi bir şey olduğundan onu gösteriyorsunuz başvurulmuş gözüküyor yani bir sorun yaşamazsınız polis kontrolünde vs ama yerinizde olsam başvuru yaptığınıza dair belgeyi hep yanımda gezdirirdim hızlıca kurtulabilmek açısından

Hocam açıkçası korkum tecil gittikten sonra yoklama kaçağı görünmemek. Bedelli hakkın olmuyormuş öyle olunca. İşim gereği de bedelli yapmam gerekiyor fakat borçlarımdan ötürü 31.12.2021 tarihinden başvuru yapma şansım yok. 14.07.2021 tarihinde bitiyor tecilim, 2021 Temmuz ayında yaparsam 2022-2023 yılında yapabiliyorum.

• Askerlik Şubesini arayıp sorman senin için daha iyi olur. Buradakiler ne kadar bilebiliriz ki ?

• Dostum bedelli asker olarak yaptım haziran ayında. Sakın ama sakın bakaya kalma bedelli hakkın yanar. Yarısını biriktirebilirim diyorsan yarısını da kredi olarak çek yapabiliyorsan. tecilinin son gününe kadar bedelliye başvurabilirsin bu arada bir sıkıntı olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Reo*

Hocam açıkçası korkum tecil gittikten sonra yoklama kaçağı görünmemek. Bedelli hakkın olmuyormuş öyle olunca. İşim gereği de bedelli yapmam gerekiyor fakat borçlarımdan ötürü 31.12.2021 tarihinden başvuru yapma şansım yok. 14.07.2021 tarihinde bitiyor tecilim, 2021 Temmuz ayında yaparsam 2022-2023 yılında yapabiliyorum.

Alıntıları Göster

Yüksek lisans yapabilirsin şu sıralar başvurular açık çoğu üniversitede

• Hocam benim tecil tarihimde temmuz 2022 yılında bitiyor. 31 Aralık 2021 yılı mı yoksa önümüzdeki sene mi başvuru yapacağız. Bende anlamadım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaptainErturan

Hocam benim tecil tarihimde temmuz 2022 yılında bitiyor. 31 Aralık 2021 yılı mı yoksa önümüzdeki sene mi başvuru yapacağız. Bende anlamadım.

Valla hocam ben de anlayamadım siz tam cevabı bulursanız bana da söyler misiniz aynı durum benim de çünkü

• Reo* kullanıcısına yanıt
    Hocam bunun için askerlik şubesini aramadiniz mi ? İsterseniz yarın Askerlik şubesini ararsanız daha iyi olur. Ben yarın Askerlik şubesini arayacağım ve daha detaylı bilgi edineceğim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • gelecek zamları da göz önünde bulundur yılbaşında ve 2022 temmuz başında yine geçirecekler. benim de tecil temmuz'da, o zamana 50 bine yaklaşacağını düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Hyperior

Dostum bedelli asker olarak yaptım haziran ayında. Sakın ama sakın bakaya kalma bedelli hakkın yanar. Yarısını biriktirebilirim diyorsan yarısını da kredi olarak çek yapabiliyorsan. tecilinin son gününe kadar bedelliye başvurabilirsin bu arada bir sıkıntı olmaz.

Hocam benim de 2 aya tecilim bitiyor. Biraz eksiğim var tecilin son gününde başvurup 2 ay daha süre almak istiyorum. 2 ay içinde para yatırılıyormuş çünkü.

Bu şekilde yapsam bir sıkıntı olur mu? Sağlık kontrolü falan bu 2 ayın içinde mi yapılacak

• quote:

Orijinalden alıntı: kızgın boğa

Hocam benim de 2 aya tecilim bitiyor. Biraz eksiğim var tecilin son gününde başvurup 2 ay daha süre almak istiyorum. 2 ay içinde para yatırılıyormuş çünkü.

Bu şekilde yapsam bir sıkıntı olur mu? Sağlık kontrolü falan bu 2 ayın içinde mi yapılacak

Alıntıları Göster

dostum askere gitmen 2022 oluyor zaten. Olmadı biraz içeriye gir parasal açıdan seneye temmuza kadar gitmezsin askere zaten. Son 3-4 güne kadar başvuru yapın sonrasında sağlık raporu falan başvurunuz tamamlansın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.