Şimdi Ara

Bedelli askerlik dogrumu? Eger tasari kabul olursa.Bedelli yapanlarin parasi Normal askerlik yapanlara dagitilmalimi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

Bedelli askerlik dogrumu? Eger tasari kabul olursa.Bedelli yapanlarin parasi Normal askerlik yapanlara dagitilmalimi?

(En Son Oy Tarihi: 14.8.2018)
Giriş
  • Evet arkadaslar kendim askerligi doguda yaptim ve canimizi disimize takarak vatan askiyla askerligimi yaptim.simdi meclise bedelli tasarisi gelecek ve benim cok zoruma gidiyor.tabiri caizse cok zoruma gidiyor.bu oylamayi sizler icin hazirladim ve goruslerinize onem veriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omfarcan -- 18 Temmuz 2018; 0:2:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dogru ve dagitilmamali.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reborned -- 18 Temmuz 2018; 0:14:53 >
  • Hazinede para yok yoksa gençleri düşündüklerinden değil. Haa askerlik binlercesi kişinin gitmemek istediği bir şey işi düzeni kurmuş kişiler için. Ordununda ihtiyacından fazla askere gitmeyi bekleyen var. Doğru bence.

• Bana gore bedelli yanlis bir olay.(Yurt Disinda yasayan Gurbetci vatandaslarimiz ve kolluk kuvveti hizmeti yapan bu ulkenin evlatlari haric) yapilmamali ustelik 15bin tl lik komik bir rakamla.bankalar bedelli askerlik kredisi hazirliklari yapiyor.ulkenin geldigi son durum icler acisi.genel kurmayi bu tasariyi geri cektirmeye davet ediyorum.boyle bir olaydan sonra askere gidecek vatan evladi bulamayacaksiniz.yarin bi gun savas ciksa egitim gormemis askerlik yapmamis toplumlami savasacaksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Reborned

Canim kardesim allah korusun savas ciksa dusmanina cicekmi atacaksin.silah tutmak istemeye bilirsin ancak her turk asker dogar ve her turk icin askerlik namus borcudur.temel askerlik egitimi almayan suriyelilerin hali harap savas cikinca cil yavrusu gibi dagildilar.simdi gelip bu ulkede ahkam kesiyolar.demem o ki bulundugumuz cografyada temel askerlik hizmeti 12 ay zorunlu olmali ve bu bir zaruri ihtiyactir.

• Her zaman bulunur askere gidecek adam, askerlik yapmak istemeyenler gitmesin. Devletede para lazım nasıl olsa bedelli çıkar diye biriken binlerce adamda var karşılıklı çıkar ilişkisi.

• şehit ailesine dağıtılsın falan desen tamam da sanki askere gitmek büyük matah bi şeymiş çok zor bi şey başarmış gibi bedelli parasını size dağıtacaklar olaya bak

• canımı dişime takarak yaptım dediğin nedir onu da biraz açmanı isterim, profesyonel asker misiniz?

• tamam kardeşim sen vatanseversin gittin normal yaptın askerliğini bende bedelli yapcam vatan hainiyim o yüzden.

şimdi kaç para istiyosun söyle göndereyim hesabına şöyle saçma konular açmayın yeterki.

ülkede her şey bitti zoruna giden sadece bu durum mu kaldı. bide askere giden ve bedelli yapanlar diye ayırın ülkeyi tam olsun.
  • Doğru Abi. Ağlayan adamlar gelmesin biz uğrasiyoruz sonra Hakkari'de ağlayan adamla.

• Hayır dağıtılmamali.Savunma sanayine harcanmali o para ya da şehit ailelerine.

• quote:

Orijinalden alıntı: astrofuzzy

şehit ailesine dağıtılsın falan desen tamam da sanki askere gitmek büyük matah bi şeymiş çok zor bi şey başarmış gibi bedelli parasını size dağıtacaklar olaya bak
    Bu da fikir ve askere gidenlere dagitilmasindan daha iyi ve guzel.ancak buda bi gercekki donanimhaber gencligi askere gitmemek icin can atiyor.

• Sorduğum 10 kişinin 11 askerliği doğu da yaptım diyor amk
  • Askerliğe gitmeyi savunanların ağzında sakız yaptığı "Vatan borcu"nu yerine getirdiğiniz için para mı istiyorsunuz? Ne vatan aşkıymış be. Hayır mantıklı değil.

• Dağıtılmamalı tabi ki, zaten mantığı devlete gidip orada vergi yiyerek değil de daha fazla para vererek hizmet etmek. Kaldı ki başarılı, iyi kazanabilecek, ve dolayısıyla da sağlam vergi verecek bireylerin uzun süre askere gitmesi bildiğin devlete yapılan bir kötülüktür. Çalışkan bir vatandaşın normal hayatında olan yararı orada zamanını çarçur etmekten çok daha fazladır. Gerçekten askere gitmeyeni hain, vatanına ihanet ediyor vs olarak gören insanların brüt maaşın % kaçının devlete gittiğinden haberi olmadığını düşünüyorum, amerika vs gibi kendin vermek yerine işverenin otomatik kesip devlete vermesinden kaynaklanıyor herhalde durum, halk ne kadar devlete para verdiğinin farkında değil. Ortalamanın biraz üstünde para kazanan biri bildiğin bir asgari maaş kadar devlete para veriyor, kendi ev kirasından daha fazla gidiyor.
  • Benim kuzenim 28 yaşında bir bilgisayar mühendisi, özel şirkette aylık 6-7 bin lira geliri ve güzel bir geleceği var.Bu adam işinden kısa dönem için çıkarsa geri geldiği zaman yeri doldurulurma riski var.Özel şirket bu,kimsenin gözünün yaşına bakmazlar şimdi bu adam bunun riskinimi alsın yoksa cebinden 2 aylık maaşınımı versin?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.