Şimdi Ara

Bedelli askerlik bu sene kura olur mu sizce ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu konuyu bedelli affı sonrası başvuru yoğunlugu olur mu ? kuraya kalır mıyız diye bedelli başvurusu yapan arkadaşlarla tartışmak için açıyorum ? Fikirlerinizi yazın ki bedelli başvuran tüm arkadaşlar okusun.

Şahsi fikrim, bu sene dolmayacak, kura olmayacak. Temmuza kadar başvuranlar 56 k dan başvurdu, 80k şuan, kotayı 6 ayda doldurmaz bence ?

Teşekkürler

• Hocam acaba seneye filan seçim öncesi bir indirim yaparlar mi sence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence kota dolmaz

• bu sene çok başvuran olacak yüksek ihtimalle kura olabilir. zira af çıktı başvuru sayısı daha da artacak. geçen senelerde af yoktu sadece hakkı olanlar başvuruyordu.

140 bin kişiyi geçerse kura çekilecekti, sadece temmuz ayında 93 bin kişi başvurmuş. temmuzun üzerinden üç ay geçti.

ben 2022 mart'ta gittim. 2021 kasım ayında 51 bin küsür başvuru vardı sadece. zaten 2022 ocak'a kadar da kota dolmadı kura çekilmedi.

• Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt

temmuz ayında değil sene başından beri toplam 93 bin kişi başvurmuş,kura olma ihtimali çok düşük,toplamda 110-120 bini geçeğini sanmıyorum,üç senede toplam 156 bin kişi başvurmuştu önceden

• X kare kullanıcısına yanıt

belli olmaz hocam geçen sene ekim ya da kasımdı sanırım başvuru sayısı 50 bin küsürlerdeydi aralık sonuna kadar 100 bini geçmişti kaldı ki zam gelecek zaten ocakta 100 bini kesin geçer bedelli ücreti o yüzden belli olmaz

• Başvuru sayısı belli oldu mu ? Kura olur mu sizce ?

• Başvuru sayısına nasıl ulaşılabiliyor?

Bari kurada çıkmayanları bir sonraki celbe gönderseler hayır parayı geri vermek nedir? üstelik tecili bitenler o esnada ne yapacak?

Kuraya kalsa bile en fazla 10 bin kişi olur onları da bir defaya mahsus alsınlar yani ne var?

• TheRedDevils T kullanıcısına yanıt
    200 küsür bin başvuru varmış 140 binden sonra kura oluyor ama çoğu kişi kura olmayacak falan yazmış bu ay belli olacak

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 200 küsür olmaz başvuru sanmıyorum.
    Geçen hafta Pazartesi günü Cumhurbaşkanı konuşmanın içinde 169 bin bedelli, 61 bin kişinin dövizli askerliğini temin ettik dedi. Kuradan söz etmedi temin ettik dedi yaptıracağız gibi konuştu. 1 haftada 40 bin başvuru olmamıştır, 185-190 falandır diye tahmin ediyorum ben.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • TheRedDevils T kullanıcısına yanıt
    Valla hocam sabahın haberinde 207 bin diye okudum ondan önce 168.713 dü dogru kura olacağını bende düşünmüyorum

• milli savunma bakanlığı 14 aralık 2022 tarihinde yayınladığı duyuruyu internet sitesinden kaldırmış. kuraya kalabilir ama umarım kimseyi mağdur etmezler... kışlaya razıyım yeter ki bedelli çıksın kafasındayım artık.

• Şu konu iyice san sıkmaya başladı.Haber siteleri ve sosyal medya haberlerine göre bu sene kura olması bekleniyormuş.Bir an önce bu konuda olumlu ya da olumsuz resmi açıklama yapılıp insanların endişeleri giderilmeli.

• Lancelot06 kullanıcısına yanıt
    Resmi açıklama gelmeden hiç bir habere inanma hocam bedelli 150 bin olacak diyen sitelerde bu haber siteleriydi bekleyip göreceğiz

• Bekliyoruz hocam umarım bir an önce bu konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılır yoksa psikolojimiz bozulacak.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.