Şimdi Ara

Bedaş a Dikkat!. Faturalarınızı kontrol edin..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün elektrik sayaçlarını okumaya geldiler. 6 aydır boş olan dairemize 8 tl fatura çıkınca huylandım. Endeksi kontrol ettim. 10 kw kafadan fazla yazılmıştı..

Sonra binadaki diğer dairelerin sayaçlarının hepsini kontrol ettim. Hepsi 10 kw fazla yazılmış.. Binada 20 sayaç var. 10x20= 200 kw kazık..

İdareye telefon ettik. Okuma işini taşeron şirket yapıyor. gönderelim bi daha okusun dediler..

Adam pişkin pişkin sırıtarak geldi. faturaları düzeltti gitti.

Yıl sonu olduğu için bedaş faturaları şiririyor.. Kafadan 10 kw fazla yazıyor..

Dikkat edin.. Sayaç üstündeki değer ile faturadaki endeksi kontrol edin. Benden tavsiye

• İyide böyle bir olayda basit bir düzeltmeyle bu iş bitebilirmi hiç.Burada mahkemelik bir olay var.Yani biz kaçak elektrik kullanınca hapis cezası bile alabiliyorsak bu adamların yaptığı böyle büyük bir yanlışlık havadamı kalmalı?
    İlginç gerçekten.
  • Bu ay bende kontrol edicem, faturalarda ciddi bir artış var.

Birde annem tartışmış adamla, örneğin bazen 3 ay fatura gelmiyor, kafalarına göre yazmıyorlar 3 ay sonra, 180 lira civarı yazıyorlar, her defasında da farklı eleman geliyor.

Bizim faturalar o ay gelen elemanın ruh haline bağlı, yazarsa ödüyoruz, yazmazsa 3 aylık ödüyoruz, sistem güzel ben beğendim.
  • Elektrik idaresinin vay haline

Şimdi adamlar bir mahallede 100 daireye 10 Kw fazladan yazarsa ana trafo çıkışlarıyla karşılaştırınca 1000 Kw eksik çıkış olması lazım.Kimse sormuyor mu bu elektrik osurarak mı üretildi diye..

Ya sabır ya..

Teşekkürler uyarı için..Dün okunmuş benim sayaç 47,20 Tl gelmiş.Son endeksi bende kontrol edeyim..
  • iyide çokda önemli bir konu değil bu isterse 50 kw fazla yazsın ne olacak, gelecek alt tarafı ön ödemeli kullanım yapmış oluruz gelecek ay fatura az gelecek muhtemelen.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.