Şimdi Ara

Bebek Maması ve Bezi İçin Sıcak Fırsatlar (858. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
19.677
Cevap
772
Favori
996.631
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 856857858859860
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaslar 1 nunara hic kullanmadim ,cocigun dogum kilosu 3900 du 1 numara ya gerek duymadim gobek bagina gelmesin diye ilk hafta katladik ve cok iyi oldu,ilk cocukta 1 nunara kullanmistik hemen olmmaaya baslamisti, 2 nunara 6.900 icin kucuk kalir 3 e baslamaniz gerekir diye dusunuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sanki Bana Pele

Valla çok heyecanlıyız açıkçası :). Benim şu yönden bir avantajım olacak bu konuda. Tahminen bizim bebekler 1.5 ile 2.5 kilo arasında doğacak. Çünkü ikiz olduğu için erken alacağız dedi doktorumuz. Dolayısıyla 1 numarayı kullanmamız kesin gözüküyor :)

Alıntıları Göster
    1 numarayı uzun kullanırsınız o zaman.ben dün 2m migrosa gittim 100lük molfix 46 tl 2. Paket ile 75 tl ye geliyor.cuma günü alacaktım bir tane kalmıştı alamadım yarın tekrar gidecem varsa alacam.

Bi sonraki ay da 2 numara alacam.ondan sonraki ve daha sonraki ay 3 numara.öyle öyle biriktirecem işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: therapyy

Evet arkadaslar 1 nunara hic kullanmadim ,cocigun dogum kilosu 3900 du 1 numara ya gerek duymadim gobek bagina gelmesin diye ilk hafta katladik ve cok iyi oldu,ilk cocukta 1 nunara kullanmistik hemen olmmaaya baslamisti, 2 nunara 6.900 icin kucuk kalir 3 e baslamaniz gerekir diye dusunuyorum
    Biz 6 kiloda iken 3 numaraya geçtik.
    Molfiz külot bez kullanıyoruz, pakette tom ve jeryy + aslan figurlü olan baskılar var. Bu aslan baskılı olanları ne zaman kullansak çiş sızdırıyor. Diğer baskılıları geceden sabaha hiç sızdırmıyor.
    Aynı durumu yaşayan var mı acaba?
    Hayat Kimya'ya mail atmayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: escanor_

Çağrı markette molfix 4nr 136lı 89tl. Tanesi 0.66krşa denk geliyor. Nasıl fiyat arkadaşlar?
    https://m.trendyol.com/molfix/kulot-bez-4-beden-maxi-aylik-firsat-paketi-152-adet-p-5769835?boutiqueId=313406
    Şu ürün 156 adet 105 lira. Külot bez daha kullanışlı. Adet fiyatı 69 kuruşa geliyor. Ancak forumda kupon satanlardan kupon alarak daha uyguna getirebilirsiniz.
    Örneğin 75/25 lik kupon bulabilirseniz 156 adet 80 TL ye gelir.

• https://www.joker.com.tr/kampanyalar/?campaignId=5787#/criteria[brand_id][]=2491

Aptamil mamalar uygun fiyatlı şu anda jokerde.
  • Arkadaslar yerel bir markette prima 5 numara kulot bezlerin deneme paketinde 4 tanesini 4 liraya buldum.Adet fiyati 1 tl sizce nasil fiyat.4 numara kullaniyor bizim.ufaklik ufaktan 5 numara stoguna baslayacagim da.

• Arkadaslar yerel bir markette prima 5 numara kulot bezlerin deneme paketinde 4 tanesini 4 liraya buldum.Adet fiyati 1 tl sizce nasil fiyat.4 numara kullaniyor bizim.ufaklik ufaktan 5 numara stoguna baslayacagim da.

• 5 numara 1 tl iyi fiyat alabilirsiniz bence
  • awsedrzxc A kullanıcısına yanıt
    5 numara bez fiyatlarini takip etmiyordum bugun gorunce arastirdim iyi gibi geldi su anda 1.27 civari en uygun adet fiyati bilmedigim bir kampanya falan varsa diye dedim

• quote:

Orijinalden alıntı: Sanki Bana Pele

Amin Çok teşekkür ederim. Allah size ve çocuklarınıza da sağlık sıhhat versin. Bakalım 2 paket Molfix aldık bizde. Tanesi 37 kuruşa geldi. Bimde yok bu fiyata nerdeyse. Açıkçası biraz daha stok yapmak isterdik ama risk de almak istemedim :) Gerçi bahsettiğiniz sayıdaysa almak lazım sanırım Ama bir de şunu düşündüm ben. O kadar bez aldıktan sonra bebeklerin cildi uyum sağlamazsa havaya gidecek :) Yukarıda da yazdım. 30. hafta bir EKG var. Orada bir risk görülürse erken olma riski var sanırım anne sağlığı açısından. Ben de şu anda sağ salim bi 30 olalım diye dua ediyorum. Ondan sonrası Allahın izniyle kolay zaten.

Alıntıları Göster
    Öncelikle Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Bizim bebeğimiz şuan 3.5 aylık bezler ile ilgili tavsiyem (denediklerimizden);

1. Prima Premium Care : Açık ara en iyisi doğumdan 2 aylık olana kadar sadece bunu kullandık. Halen daha geceleri bunu kullanıyoruz hiç biri bu kadar emici değil ve kokuyu bu kadar hapsetmiyor.
    2. Goon Premium soft: Primadan sonra en iyi bu
    3. Molfix : yani bence iyi değil gün içerisinde çok sık değiştirdiğimiz için sorun değil. Ancak bitince almayacağım
    4. Sleepy : Yoklukta kullanılır. Ne emici ne koku hapsediyor üstelik sızdırıyor.
    99. Baby&me : Ücretsiz verildi eBebek ürünüymüş ancak kesinlikle almayın 1 adet kullanıp kalanı attık.

Özetle favorim Prima ve Goon. geceleri Prima gündüzleri Goon uzun yolculuk ve misafirlikte Prima.

Günlük ortalama 8-12 adet değiştiriyoruz. Kesinlikle ve kesinlikle doğumdan itibaren en azından ! ay sadece Prima Premium kullanın ki pişik vs sorun olmasın ve bebeğiniz alışsın. Doğum öncesi pişik kremi aldık ve neredeyse hiç kullanmadık sebebine gelince ne kadar olmasa da kimyasal madde var içerisinde ve sonuçta bunu cildi emiyor bu nedenle krem vs kullanmak yerine bezi sık sık değiştirdik sizlere tavsiyemde bu olur. Bu arada ilk doğumda bez değiştirme bu kadar çok değil ilk 10-15 gün günde 5-6 tane oluyordu.

Stok yapacaksanız Prima ve Goon yapmanızı öneririm tabi yine tercih sizin.

• darksnr kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Teşekkür ederim öncelikle. Açıkçası bebeklerin cilt yapılarının farklı olduğunu düşünüyorum. O yüzden stok işlemlerini doğum sonrası yapmayı planlıyorum. Her ne kadar prima en iyisi olsa da yakın çevremde prima ile bile pişik sorunu yaşayan arkadaşlarım mevcut. Hatta bir tanesi Aydın Buharkent'te bir fabrikadan adı bilinmeyen bir marka kullanıyor. Şimdilik Molfix ile başlayacağız. Eğer uyum sağlamazsa ciltleri değişiklik yapacağız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yeri değil ama 40 günlük erkek bebeğimiz var çok gaz sancısı çekiyor. Nurve harveys veriyoruz ama çok etkisi olmadı. Mommy Bliss deneyen var mı veya başka tavsiyesi olan ?
  • Bu arada A101'de 42'li 2 beden Prima bebek bezi 27 tl.
  • 44cihan44 4 kullanıcısına yanıt
    MerhAba yerel market dediğiniz malatya damı? İsmini paylaşır mısınız

• quote:

Orijinalden alıntı: -PoseidoN-

Arkadaşlar yeri değil ama 40 günlük erkek bebeğimiz var çok gaz sancısı çekiyor. Nurve harveys veriyoruz ama çok etkisi olmadı. Mommy Bliss deneyen var mı veya başka tavsiyesi olan ?
    Merhaba
    Sadece akşamları en azından iyi uyusun diye biogaia verdik. Bu gerçekten etkili bir damla. Günde bir kez 5 damla verdik. Daha fazla verilmesini doktor istemedi. Akşamları yatmaya yakın verin
    Bunun dışında çok uğraşmayın zamanla geçecek. Zaman gerektiriyor. Masaj ve ayak egzersizleri gaz çıkarmada yardımcı oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Halkçı2013

Merhaba
    Sadece akşamları en azından iyi uyusun diye biogaia verdik. Bu gerçekten etkili bir damla. Günde bir kez 5 damla verdik. Daha fazla verilmesini doktor istemedi. Akşamları yatmaya yakın verin
    Bunun dışında çok uğraşmayın zamanla geçecek. Zaman gerektiriyor. Masaj ve ayak egzersizleri gaz çıkarmada yardımcı oluyor

Alıntıları Göster
    Hocam biogia kullandık ahım şahım bir faydasını görmedik. Şu an relactaz ve nurse veriyoruz ama çoğu zaman ağlamaktan çok kıvranıyor uykusunda.

• Çocukta gaz varsa bunu tamamen kesecek bir yol yok, bir süre mecbur çekiyorsunuz. Her gaz ilacı her çocuğa fayda etmiyor alternatifler arasında değiştire değiştire doğrusu bulunuyor maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -PoseidoN-

Hocam biogia kullandık ahım şahım bir faydasını görmedik. Şu an relactaz ve nurse veriyoruz ama çoğu zaman ağlamaktan çok kıvranıyor uykusunda.

Alıntıları Göster
    hocam masaj yapmak cok faydali oluyor, internette videolari var. Biz cok faydasini gorduk herhangi bir ilac kullanmadik. Her cocukta degiisr illa ki ancak masajin bir zarari yok.
  • Mommy Bliss uzun süre kullandik. Kısmen etkisi oldu ama 8 ay ne çektik, allah bilir.. Tam çözümünü bulamadık.
  • 
Sayfa: önceki 856857858859860
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.