Şimdi Ara

Bebek Maması ve Bezi İçin Sıcak Fırsatlar (734. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19.676
Cevap
772
Favori
996.634
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 732733734735736
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: münzevii

5 numara arayanlar için e-bebek ve hb'de prima 150'lik aylık paket 95 lira, tanesi 63 kuruşa denk geliyor.
    Mağazada da geçerli mi hocam. E-bebekte

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zaza121212 Z kullanıcısına yanıt
    Sadece internet sitesi hakkında bilgim var.
  • Arkadaşlar aranızda aptamil pregomin kullanan var mı?

Süte alerjimiz başladı 13.aydan sonra, doktor bunu verdi ama kızımız tadını hiç beğenmedi. Ne yaptıysam içiremedim, pekmez fln kattım biraz tat versin diye yine içmedi. Bu mamanın muadili başka mama var mı tadı daha güzel olan? Yada içirmek için sizin bir taktiğiniz var mı? Çok zor durumda kaldık

• quote:

Orijinalden alıntı: mikropzoft

Arkadaşlar aranızda aptamil pregomin kullanan var mı?

Süte alerjimiz başladı 13.aydan sonra, doktor bunu verdi ama kızımız tadını hiç beğenmedi. Ne yaptıysam içiremedim, pekmez fln kattım biraz tat versin diye yine içmedi. Bu mamanın muadili başka mama var mı tadı daha güzel olan? Yada içirmek için sizin bir taktiğiniz var mı? Çok zor durumda kaldık
    Doktor bizede içmeyebilir demişti ama bizim oğlan sağolsun hiç ikiletmedi. Öneri olarakda pekmez katın demişti. Fazla yapacak bişey kalmıyor maalesef. Eğer olurda bebeğiniz içebilirse elimde bol miktarda var. Verebilirim.

Muadili neocate var sanırım ama birebirmidir emin değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fr.BJK -- 22 Temmuz 2018; 15:18:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fr.BJK

Doktor bizede içmeyebilir demişti ama bizim oğlan sağolsun hiç ikiletmedi. Öneri olarakda pekmez katın demişti. Fazla yapacak bişey kalmıyor maalesef. Eğer olurda bebeğiniz içebilirse elimde bol miktarda var. Verebilirim.

Muadili neocate var sanırım ama birebirmidir emin değilim.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim hocam ilgin için, 2 çeşit pekmez ile denedim ama malesef içiremedik. Bebelac lf adında laktozsuz mama varmış ondan içsin dedi doktor, 2 hafta sonra bakalım duruma dedi. Bebelac LF olan muz ve elma ile tatlandırılmış olduğu için çok severek içiyor şuan maşallah :) Süt alerjisi için daha kesin tanı konulmadı, şüphe var şuan. Perşembe alerji testi yaptırıcaz bakalım ne çıkıcak. Neocate junior adında vanilya ve çilek aromalı mamalar çıkmış yeni, eğer rapor yazarlarsa onları denemeyi düşünüyoruz bakalım. Ama aptamil pregomin in tadı gerçekten kötü, ben de bi tattım ve kızıma hak verdim, insan biraz meyve ile tat verir şunlara ya yazık günah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikropzoft -- 22 Temmuz 2018; 15:36:53 >

• mikropzoft kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle. Berbat tadı var.

Bizde kesin tanı koyulamadı. Anne sütünde olan bi madde ama nedir bilinmiyor. Alerji testi yaptırdık süte karşı alerjisi fln çıkmadı. Başka bişey ama nedir bilemiyoruz.

Çok şükür atlattık ama 4 ay anamdan emdiğim süt burnumdan geldi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Oo 4 ay baya sürmüş.. Alerji de yoksa neden oluyormuş peki bişey söylediler mi hocam? Biz bağırsaklarda sorun yaşadık antibiyotik kullandık mecburen, bağırsaktaki bakteriler komple gittiği için yeniden prebiyotik ile düzeltmeye çalışıyoruz. Acaba o yüzden diyoruz? Daha önce sindirebildiği çoğu şeyi sindiremiyor şuan

Net bi cevap bulamadık maalesef.

• Anladım, geçmiş olsun, siz atlatmışsınız, darısı başımıza inşallah

• Prima bezleri kız çocuklarında kısırlığa sebep oluyor muş bunla alakalı bilgisi olan var mı

• arkadaşlar 2.5 aylık bir bebeğimiz var. Doktorumuz doğduğundan beri aptamil önerdiği için mama olarak onu verdik. Anne sütü ne yaparsak yapalım yeterli olmadı. Emsede çok az geliyor yetmiyor anne sütü. Bu yüzden aptamil veriyorduk. Bu hafta doktora 4-5 günde bir kaka yaptığını söyledik. O da bize bu sefer aptamil conformil önerdi. Fakat bu seferde bunu aldığımızda ishal yaptı. Şuan ne önerirsiniz? Eski mamayamı dönelim yoksa burdaki önerilerden olan golden coat mamamı alalım?

• speedy_03 S kullanıcısına yanıt
    Aptamili hemen bıraktık biz. Neredeyse hepsini denedik. Evolvia ve Bebelac kullandık genellikle. Evolvia favorimiz oldu.
    2. çocuk için doktor Humana önerdi. Evolvia bitince deneyeceğiz bakalım.
  • Askaparta kullanıcısına yanıt
    peki hocam kakasını kaç günde ediyor ve ishal gibi durumlar görüldümü?
  • Arada kabızlık oldu ama genel anlamda memnun kaldık. Evolvianın tadı beğenilmiyor ama iyi mama.

• speedy_03 S kullanıcısına yanıt
    Küçükken biz de conformil kullanmıştık ama hiç ishal olmamıştı, biz gaz yapmasın diye kullanmıştık ama faydasını görmedik bıraktık.

Diğer kakaya göre sulu gelmiş olabilir mi size? Çünkü 4-5 günde bir yapılan kaka kabızdır muhakkak. Conformil sindirimi daha kolay olduğu için sıvı çıkabilir ama tamamen su gibi bi sıvılık mı yoksa hafif cıvık çamur gibi mi? Çok su gibi değilse o normal olabilir o aylar için, bizimki de küçükken katı değildi çünkü.

Mama konusuna gelirsek biz de 4. aya kadar aptamil kullandık sonra sindiremedi ne olduysa, keçi sütü içeren mama önerdi doktorumuz, golden goat a geçtik çocuk rahatladı gazı fln da azaldı. 13.aya kadar hep onu kullandık. Sindirimi daha kolaymış keçi sütünün.

Her çocuğun bünyesi farklı tabi ama keçi sütü maması deneyebilirsiniz

Yok hocam cıvıklık değil su gibi. Dün başladık bugün 3 defa ardarda bez değiştirdik ve kakada böyle pütürcükler vardı. Birde aptamili neden tavsiye etmiyorlar herhalde şeker ilavesi falan varmış bu doğrumu? Golden coat'a başlasak şimdiden sıkıntı olurmuki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedy_03

Yok hocam cıvıklık değil su gibi. Dün başladık bugün 3 defa ardarda bez değiştirdik ve kakada böyle pütürcükler vardı. Birde aptamili neden tavsiye etmiyorlar herhalde şeker ilavesi falan varmış bu doğrumu? Golden coat'a başlasak şimdiden sıkıntı olurmuki?
    Mama içeriğinde GDO olduğu için avrupa genelinde toplatıldı, sonra "bir partideymiş, diğerlerinde birşey yok" deyip satışa devam ettiler, ben risk alıp çocuğuma yedirmem artık. Kim önerirse önersin.

• quote:

Orijinalden alıntı: streptokokk

Prima bezleri kız çocuklarında kısırlığa sebep oluyor muş bunla alakalı bilgisi olan var mı
    daha öncedendende mamada kısırlık yapan madde bulundu millet ayağı kalktı ama 2. gün unuttular ...
  • watson internet sitesinde 100 TL üzeri sparişlerde % 20 indirim uygulanıyor. Prima Bezler uyguna geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikropzoft

Arkadaşlar aranızda aptamil pregomin kullanan var mı?

İlk çocuk da cok cektim onun yenileri tatlı onlara bakın

• 
Sayfa: önceki 732733734735736
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.