Şimdi Ara

Bebek Maması ve Bezi İçin Sıcak Fırsatlar (199. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
19.677
Cevap
773
Favori
996.249
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ARYEKE

quote:

Orijinalden alıntı: we_ra

quote:

Orijinalden alıntı: Avic

quote:

Orijinalden alıntı: we_ra

quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

quote:

Orijinalden alıntı: AjanHaKaN

Baby&Me için çok heveslensem de içinde Phenoxyethanol var. Unibaby en iyisi halen...

Tam olarak katılıyorum... Yıllardır göbeğim çatladı insanlara bunları anlatmaktan...

İsteyen üstüne alınabilir ama haftada bir biten bir ıslak mendilde paket başına en fazla 1 TL'lik fark var diye bebeğinin bundan 20 yıl 30 yıl sonraki sağlık durumunu nasıl böyle riske atar ebeveynler anlamıyorum... Anlayan varsa anlatsın lütfen...

Adam paketin ön yüzüne koca koca yazmış ALKOLSÜZ diye (bkz. Prima Hassas Ciltler)... Arkasını çevirip içindekiler kutusuna baktığınızda bir de ne göresiniz: Phenoxyethanol ve Benzyl Alcohol varmış... İnanmayan varsa en yakın markete gidip bakabilir... Hatta aramızda hukuktan anlayan biri varsa lütfen bunun yasal statüsünü de bizimle paylaşsın...

Dönelim E-Bebek'in ürünü olan Baby&Me markasının ıslak mendillerine... Geçen yıl bizim kız yeni doğduğunda Antalya E-bebek mağazasına Uni Baby Yenidoğan almak için gittim, ilk defa orada gördüm Baby&Me'nin mendilini... "Türkiye'de ilk defa erkek ve kız bebeklere özel" ifadesinden neyin kastedildiğini anlamak için kutuların dış yüzünü inceliyordum. Tek farkın sadece 12'li paketlerde bulunan ve alt değiştirirken pipiye takılan çiş zımbırtısı (erkekler için) ve alt açma örtüsü (kızlar için) olduğunu anlayıp gülümsedim. 3'lü ve tekli paketlerde de aynı ibare bulunmasına rağmen onlarda hiçbir fark yoktu renklerinin farklı olması dışında, yoksa ürünün kendi özelliklerinde bir gram fark yok... Neyse sonra da Uni Baby aldım bir kutu kasaya yönelirken bir mağaza elemanı Uni Baby ile birebir aynı olduğunu ve kampanyalı ürün olduğunu, Baby&Me'yi denemek isteyip istemediğimi sordu. Ben de içeriğine baktım doğal olarak... İçinde Phenoxyethanol olduğunu görünce hiç şaşırmadım nedense... Ama birebir aynı ürün diyerek müşteriyi kendi markalarına yönlendirmelerine de uyuz oldum... Biraz tatlı sert bir girişle kattaki elemanları toplayıp bunun ticari bir ahlaksızlık olduğunu, Baby&Me'de koruyucu madde olarak kullanılan Phenoxyethanol'ün, Uni Baby'de kullanılan Potasyum Sorbat ile uzaktan yakından ilgisi olmadığını; birinin kanıtlamış toksik etkileri olan bir zehir, diğerinin güvenli bir gıda koruyucusu olduğunu; bebeklerin cildinde keratin tabakası erişkinlere göre çok daha ince olduğundan cilt üzerinden uygulanan kimyasalların erişkinlere göre sistemik geçişinin çok daha fazla olduğunu; meselenin cilt hassasiyeti ya da tahriş, kızarıklık, alerji yapma / yapmama konusundan çok sistemik emilim nedeniyle ileri yıllarda ortaya çıkacak karaciğer, bağışıklık sistemi, merkezi sinir sistemi hastalıkları olduğunu vs anlattım... Mağazanın yoğun olduğu bir saatte müşterilere de konferans vermiş oldum, iyi oldu... Mağazadan çıktıktan sonra hem sağ hem de sol kulağım bol bol çınladı yalnız, bilmiyorum neden...

Konu şu arkadaşlar... Hepimiz toksik bir bombardıman altında yaşıyoruz, memleket açık hava hastanesi gibi oldu zaten... Kronik hastalıklar patlamış durumda ve çoğunda ya hiçbirşey yapamıyoruz ya da sadece semptomları baskılayabiliyoruz. En azından bebeklerimizi elimizden geldiğince koruyalım ki yakın gelecekte ciddi sağlık sorunları ile savaşmak zorunda kalmasınlar... Zira eğer böyle bir şey olursa bugün kullandığınız ıslak mendillerin saf görünümlü ambalajlarının ya da paket başı fiyatlarının hiçbir anlamı olmayacak...

Sevgiler

Dr. Turgay

Edit: imla

Ellerinize ve ağzınıza sağlık.. Bana da tanıtım ürünü adı altında hediye geldi baby&me.. Aynı şekilde Unibaby'e alternatif geldi sanıp sevindim o kadar iddialı anlatmışlar çünkü.. Paketi elime alıp arka yüzüne bakmam yetti. Bunu görünce firmaya hemen bir e-mail yazdım. Direkt isim vererek Unibaby halen rakipsiz diye belirttim. Cevaplarında kullanılan koruyucu maddenin izin verilen bir madde olduğunu belirtmekle yetinmişler. Evet ne yazık ki böyle bir husus var. Bunlar izin! verilen maddeler. Riskli ve zararlı olduğu kanıtlansa da bilinse de bilmem niye izin veriliyor. Dünya toksin, kanserojen maddelerle dolu ve çocuklarımızı yüzde yüz koruyamayız elbet.. Ama koruyabildiğimiz kadar yapalım diye Unibaby diyorum. Ben de çevreme anlatmaya çalışıyorum ama yanlış anlaşılmalar çok oluyor tabi.. İyilikten maraz doğar misali.. Neyse tekrar bu güzel yazı için teşekkür ederim size..

bu yazıyı okuduktan sonra çokda hesap kitap yapmanın bir anlamı olmadığını düşünerek unibaby den sipariş verdim yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

yalnız indirimden faydalanmak için 30 paket sipariş verdim bunların son kullanma tarihi veya kuruma durumu varmıdır acaba ?

Çok da doğru yapmışsınız bence.. 2 senelik kullanım tarihleri var ben halen geçen sene yaptığım stoktan kullanıyorum :)
  • Arkadaşlar bu uni baby nin tüm çeşitleri mı zararsız yoksa sadece yenidoğan mı. Bugün sipariş vereceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Metro market 2 numara (46 adet) 3 numara (37 adet)
    olan paketleri 10.85 kdv dahilden veriyordu

bende 15 paket aldım. :) abarttım galiba

benim hesaba göre bezin tanesi 26 kurusa geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosef -- 24 Mayıs 2013; 8:48:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahinsah52

Arkadaşlar bu uni baby nin tüm çeşitleri mı zararsız yoksa sadece yenidoğan mı. Bugün sipariş vereceğim.

Unibaby yeni doğan almanız lazım. Annelütfen den 15li paket 2 tane alıp üstüne mayıs 20 (100tl alt limiti var) kodu kullanırsaniz gerçekten çok uyguna geliyor bilginize...

http://www.annelutfen.com/urun/uni-baby-yeni-doganlar-icin-islak-mendil-15-li-ekonomik-paket
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosef

Metro market 2 numara (46 adet) 3 numara (37 adet)
    olan paketleri 10.85 kdv dahilden veriyordu

bende 15 paket aldım. :) abarttım galiba

benim hesaba göre bezin tanesi 26 kurusa geliyor

4 ve 5 numara da var mıydı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: seferzafer

4 ve 5 numara da var mıydı acaba?

2-3-4-5 Numalar vardı

1 numara indirimli paket yoktu
  • quote:

Orijinalden alıntı: asarcik

Annelutfen.com da Evy Baby bezlerde kampanya var. Jumbo paketler duru 250 ml duş jeli hediyeli 18,89 tl. 2,3,4+ ve 6 numara paketleri mevcut.

Sepete 5 paket ekleyip 5,5 tl lik başka bir ürün daha eklerseniz mayıs20 veya ilk20 indirim kodlarıyla 5 paket 80 tl ye gelir. Birde %6 avantajix kullanırsanız yaklaşık 75 tl ye 5 paket bez + 5 duru duş jeli + 5 tl ye aldığınız ürün gelir. Yani paketi 15 tl. Bence cok güzel fırsat.

link

4 paketten fazla ekleyınce stoklarda bulunamadı yazıyor

• makro marketlerde
    tum bebek bezi çeşitlerinde
    net %25 indirim var
    prima yeni doganı 16,40 aldım ıslak mendılde hedıye

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kronikyorgun

quote:

Annelutfen.com da Evy Baby bezlerde kampanya var. Jumbo paketler duru 250 ml duş jeli hediyeli 18,89 tl. 2,3,4+ ve 6 numara paketleri mevcut.

Sepete 5 paket ekleyip 5,5 tl lik başka bir ürün daha eklerseniz mayıs20 veya ilk20 indirim kodlarıyla 5 paket 80 tl ye gelir. Birde %6 avantajix kullanırsanız yaklaşık 75 tl ye 5 paket bez + 5 duru duş jeli + 5 tl ye aldığınız ürün gelir. Yani paketi 15 tl. Bence cok güzel fırsat.

link

ben aldığımda kabul ediyordu. 3 gün oldu kampanya başlayalı. Demek ki stoklar tükenmiş. Farklı ebat atmayı deneyin. Ben şu an denedim 3 adet 4+
    ve 2 adet 5 numara aldım. Sorun olmadı. Hangi numara almaya çalışıyorsanız muhtemelen o numarada stok sıkıntısı vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asarcik -- 24 Mayıs 2013; 12:43:59 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kronikyorgun

quote:

link

ben aldığımda kabul ediyordu. 3 gün oldu kampanya başlayalı. Demek ki stoklar tükenmiş. Farklı ebat atmayı deneyin. Ben şu an denedim 3 adet 4+
    ve 2 adet 5 numara aldım. Sorun olmadı. Hangi numara almaya çalışıyorsanız muhtemelen o numarada stok sıkıntısı vardır.

Dostum ben 5paket 4 numara almaya calisiyorum stoklarda bulunamadi yaziyor cocugum 12 kilo 7 aylik acaba fazla mi aliyorum 4 no 7-18 kg 4+ mi alsam hepsini

• benim çocukta 4 numarayı çok az kullandık 4+ ya geçtik. Bana sorarsan 3 adet 4, 2 adet 4+ al.
  • 5-6 numarada kampanyalı yer var mı?

• Annelütfenden mail geldi. 75 tl altı için kargo bedava. kbedava kodu ile 5.99 tl lik indirim oluyor.
    %10 luk indirim kuponu olduğu hesaba katılacak olursa (mys10 kullanılamayacağı için) 60 tl altı alışverişler için uygun bir kod. ya da tek ürün alıp kargo parası vermek istemeyenler için güzel bence
  • PRİMACILAR İÇİN KAMPANYA:)

Arkadaşlar migrosta aşağıdaki Prima Premium Care Mega serisi kampanya var.

4 paket alınca 147,60 tl yapıyor. Sepetten sonra kampanya indirimi olarak 36,90 düşerek ödenecek tutar 110,70 oluyor. Bundan sonra en önemli şeyi yaparak BKM EXPRESS kullanıp sepeti 15 tl daha eksiltip 95,70 tl yapıyorsunuz. Hem bezler eve geliyor hemde mega paketi 24 tl gibi bir fiyata almış oluyorsunuz.

13-31 Mayıs 2013 tarihleri arasında Sanal Market’ten Money Club Kart / Money Visa ile yapılan alışverişlerde Prima Premium Care Mega serisindeki ürünlerde 2.si %50 indirimli! Kampanyadan yararlanmak için alışverişiniz olan sepete Prima Premium Care Mega ürünlerinden 2 adet eklemeniz gerekmektedir. İndirimden yararlanmak için Migros Sanal Market'e üye girişi yapmanız ve üyelik bilgilerinizde Money Club Kart veya Money Visa MIN numaranızın kayıtlı olması gerekmektedir. Ürünleriniz sepetinize reyon fiyatından eklenecek, indirimleriniz sipariş bitiminde düşülecektir. Bir müşteri maksimum 5 kere indirimli ürün alabilecektir. Kampanyaya Prima nostalji ürünleri dahil değildir. Ürünler mağaza stokları ile sınırlıdır.
  • Merhaba, bir arkadaşım ıslak mendilin, kilo ile satılan kuru halini almamı ve islatarak kullanmami tavsiye etti. Böylece hem maliyeti dusurebilecegim, hem de kimyasallarin zararli etkilerini en aza indirecegim. Merak ettigim aramizda bu şekilde kuru malzemeyi islatarak kullanan var mi? Daha önemlisi, bu malzemede de (islak mendilin birebir kuru hali) bebegimize zararli herhangi bir kimyasal var mıdır? Ilgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mask345

Merhaba, bir arkadaşım ıslak mendilin, kilo ile satılan kuru halini almamı ve islatarak kullanmami tavsiye etti. Böylece hem maliyeti dusurebilecegim, hem de kimyasallarin zararli etkilerini en aza indirecegim. Merak ettigim aramizda bu şekilde kuru malzemeyi islatarak kullanan var mi? Daha önemlisi, bu malzemede de (islak mendilin birebir kuru hali) bebegimize zararli herhangi bir kimyasal var mıdır? Ilgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim.

mendil halinde satılıp kullananı duymadım ama sargı bezini ıslatıp kullananlar vardır herhalde..

bu arada Migros'da bebek ürünlerinde %25 indirim vardı, çok sıcak sayılmaz ama bilgi olsun...
    Hugies ıslak mendil 3'lü 10,90, unibaby yenidoğan 15,50...
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhikan

quote:

Merhaba, bir arkadaşım ıslak mendilin, kilo ile satılan kuru halini almamı ve islatarak kullanmami tavsiye etti. Böylece hem maliyeti dusurebilecegim, hem de kimyasallarin zararli etkilerini en aza indirecegim. Merak ettigim aramizda bu şekilde kuru malzemeyi islatarak kullanan var mi? Daha önemlisi, bu malzemede de (islak mendilin birebir kuru hali) bebegimize zararli herhangi bir kimyasal var mıdır? Ilgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim.

mendil halinde satılıp kullananı duymadım ama sargı bezini ıslatıp kullananlar vardır herhalde..

bu arada Migros'da bebek ürünlerinde %25 indirim vardı, çok sıcak sayılmaz ama bilgi olsun...

money card ile bir hafta önce 3 lü paketi 12,50 tl ye aldım. Ortalama aynı fiyata geliyor.
  • arkadaşlar merhaba, elimde 10 adet prima ıslak mendil, 14 adet prima hassas ciltler için ıslak mendil bulunuyor. kızım için kampanya döneminde stoklamıştım, ancak artık bezden kurtulduk ve ıslak mendile ihtiyacımız kalmadı. almak isteyen olursa tanesini 1,5 TL den satacağım. isteyene + %5 komisyonla sanal pazar açabilirim. ıslak mendiller, hepsiburada ve e-bebekten alınmadır.

normal ıslak mendil

hassas ciltler için ıslak mendil
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhikan

quote:

Bana tavsiye eden arkadaş rulo mendil halinde alabilecegini söyledi. Alacağı yerde anladigim kadariyla normal islak mendil imalati da yapılıyor. Çocuk icin en az zararlisini bulmaya calisiyorum. Bu konuda karar veremezsem, doktor forumdasimizin yukarida yazdiklari dogrultusunda uni baby yenidogan kullanacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: crazy_mulo

arkadaşlar merhaba, elimde 10 adet prima ıslak mendil, 14 adet prima hassas ciltler için ıslak mendil bulunuyor. kızım için kampanya döneminde stoklamıştım, ancak artık bezden kurtulduk ve ıslak mendile ihtiyacımız kalmadı. almak isteyen olursa tanesini 1,5 TL den satacağım. isteyene + %5 komisyonla sanal pazar açabilirim. ıslak mendiller, hepsiburada ve e-bebekten alınmadır.

normal ıslak mendil

hassas ciltler için ıslak mendil

hocam boşverin dursun illaki evde sokakata çocuğun okulunda işe yarar akmak kokmaz uğraşma bence
  • 
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.