Şimdi Ara

Bebek İhtiyaçları İçin Sıcak Fırsatlar (830. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38.480
Cevap
1.421
Favori
2.591.531
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 828829830831832
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar başka bi kponu başlığı altında böyle bişey gördüm lazım olan bakabilirhttp://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=115160515
  • recruit1 R kullanıcısına yanıt
    valla mamayı ben baya uyguna aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: triastor

jokerin internet sitesinden zar zor karar verip bebek arabası aldığımı burdan yazmıştımhttps://www.joker.com.tr/urun/cam-fluido-travel-puset-43668 2 günün sonunda kargo bugün geldi kapağını bi açtım krem renkle alakası bile olmayan cırt bi turuncu resmen yıkıldım :((( müşteri hizmetlerini aradım deponun elinde olmadığı için yollamıştır diyo böyle bi zihniyet varmı ya insan arayıp bi onay almazmı nasıl bir ciddiyetsizlik gerçi hemen kutuyu kapatıp arabayı hiç çıkarmadan görevliye geri verdim iade olacakta boşu boşuna kartın limitini dolduracak ben bebek arabası aramaya devam edicem çok sinir oldum

jokerle çok acı bir tecrübede ben yaşadım.şubat indirimlerinde tiny love tekmele oyun halısı aldık 160liraya.geldi baktık ki müzik çalan kısmı bozuk yollayın değişelim dediler yolladık 2 hafta sistemleri bozuk diye ürünü bulamadılar sonrada iptal ettiler.biz o dönemde e bebekteki indirimleri falan da kaçırdık.fiyat şuan 230 lira. 70 lira kaybımız oldu bütün bunların dışında m.temsilcileri o kadar ciddiyetsiz ki telefonu kırıyordum sinirden. bir daha asla birşey almam jokerden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• rush10 R kullanıcısına yanıt
    Bende gecen haftasonu indirime girmis bebek arabasi siparis verip siparislerimi takip etmeye basladim 3 gun gecmesine ragmen urun bir turlu kargoya verilmedi. Dikkat cekiyorum BEN musteri hizmetlerini aradim ve urunun stokta tek kaldigini onunda arizali oldugunu soylediler ve iade islemini baslatmami isteyip istememi sordular. Arkadas kac gun gecmis beni aramiyorlar ben pesine dusup ariyorum ve bu durumla karsilasiyorum. Ustune tam bir hafta oldu hala para iademi de yapmadilar. Joker sadece kazanacagi parayi dusunen kalitesiz bir firma.

• Still tee icin cok iyi fiyat eger hediye cekinizde varsa bedavadan biraz pahalliya gelir

n11'de Humana Still Tee 200 gr 3 adet 90,00 TL yerine 54,00 TL
    http://urun.n11.com/sut-saklama-poset-ve-kaplari/humana-still-tee-200-gr-3-adet-P21894367

• Konu dışı olacak ama demir ilacı ne veriyorsunuz?

• ravenous R kullanıcısına yanıt
    Devit

Ferrum devit d vitamini

Surup ve damlalari icmedigi icin Losferron suda eriyen tablet kullaniyoruz. Kilosuna gore mg I hesaplayip tableti bolmek suretiyle veriyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: sucre

Ferrum devit d vitamini

kaç ayda başladınız demire biz 4ay olduk daha başlamayalım dedi. d vitamini de acd3 kullanıyoruz

• Arkadaşlar orta yollu çok pahalı olmayan park yatak tavsiyesi verebilecek varmı ?

• digichaos kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle ebebekteki nuna park yatağını tavsiye ediyorum. 350 tl ve klas bir park yatak.

Bebeğe mi anneye mi?

• canverse C kullanıcısına yanıt
    Bebeğe hocam. Parabensiz bişey alayım dedim ama yok sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: ravenous

Konu dışı olacak ama demir ilacı ne veriyorsunuz?

Biz ikizlerimize vermiyoruz,

http://blog.milliyet.com.tr/bebeklere-demir-takviyesi-gerekli-midir-degil-midir-/Blog/?BlogNo=404310

Bebeklere demir takviyesi gerekli midir değil midir?
    Demir, bebeklerin sağlıklı gelişimi için ÇOK gerekli bir mineraldir. Normal zamanda, normal ve sağlıklı beslenen bir anneden doğan bebeklerin ilk 6 ay demir takviyesine ihtiyaçları yoktur. Gerekli olan demirin bir kısmını anne karnındayken stoklamışlardır, geri kalanını da anne sütünden, yokluğu durumunda formül mamadan temin ederler. 6. Aydan sonra ek gıdalara başlanır ve bebek demiri anne sütünden ve/veya formül mamadan ve dengeli/düzenli olarak aldığı ek gıdalardan almaya devam eder. Buna rağmen demir eksikliğinden şüphe ediliyorsa test yapılmalıdır ve demir takviyesi kararı test sonuçlarına göre verilmelidir diye düşünüyorum. Aksi takdirde demir fazlalığı kaynaklı zehirlenme ve/veya bebekte gelişim problemleri meydana gelebilir.

Maalesef şu anda Türkiye’de sürdürülen bir kampanya dahilinde bebeklere ihtiyaçları olup olmadığına bakılmaksızın demir veriliyor. Demir, yan etkileri oldukça kuvvetli bir mineraldir, sindirimi zordur ve bebeğin henüz gelişmekte olan sindirimini zorlayarak kabızlıktan uyku sorununa, sürekli huzursuzluğa, karaciğer problemlerine kadar pek çok soruna yol açabilir. Bunların yanında çinko mineralinin emilimini engelleyebilir. Yaratabileceği en ciddi sorun da yukarıda bahsettiğim

Aile hekimi bir damla verdi ama bunun iyisi hangisidir y.içi y.dışı hemen sipariş verelim.

• https://www.facebook.com/UberTurkiye/videos/1748496395382378/

UberAile çıkmış. Oto koltuğu için Maxi-Cosi ile anlaşmışlar. XL çağırıyorum bazen, ikizlerle rahat etmek için. Artık bunu çağırırım.
  • D vitamini olarak bunu kullanıyoruz. Sağlık ocağından verileni çöpe attım.

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B00H7DHLA0/ref=oh_aui_i_sh_in_o0_img?ie=UTF8&psc=1
  • quote:

Orijinalden alıntı: kendimce

quote:

Orijinalden alıntı: ravenous

Konu dışı olacak ama demir ilacı ne veriyorsunuz?

Biz ikizlerimize vermiyoruz,

http://blog.milliyet.com.tr/bebeklere-demir-takviyesi-gerekli-midir-degil-midir-/Blog/?BlogNo=404310

Bebeklere demir takviyesi gerekli midir değil midir?
    Demir, bebeklerin sağlıklı gelişimi için ÇOK gerekli bir mineraldir. Normal zamanda, normal ve sağlıklı beslenen bir anneden doğan bebeklerin ilk 6 ay demir takviyesine ihtiyaçları yoktur. Gerekli olan demirin bir kısmını anne karnındayken stoklamışlardır, geri kalanını da anne sütünden, yokluğu durumunda formül mamadan temin ederler. 6. Aydan sonra ek gıdalara başlanır ve bebek demiri anne sütünden ve/veya formül mamadan ve dengeli/düzenli olarak aldığı ek gıdalardan almaya devam eder. Buna rağmen demir eksikliğinden şüphe ediliyorsa test yapılmalıdır ve demir takviyesi kararı test sonuçlarına göre verilmelidir diye düşünüyorum. Aksi takdirde demir fazlalığı kaynaklı zehirlenme ve/veya bebekte gelişim problemleri meydana gelebilir.

Maalesef şu anda Türkiye’de sürdürülen bir kampanya dahilinde bebeklere ihtiyaçları olup olmadığına bakılmaksızın demir veriliyor. Demir, yan etkileri oldukça kuvvetli bir mineraldir, sindirimi zordur ve bebeğin henüz gelişmekte olan sindirimini zorlayarak kabızlıktan uyku sorununa, sürekli huzursuzluğa, karaciğer problemlerine kadar pek çok soruna yol açabilir. Bunların yanında çinko mineralinin emilimini engelleyebilir. Yaratabileceği en ciddi sorun da yukarıda bahsettiğim

hocam blog yazılarına güvenip sağlık konusunda karar vermeyin bence

eğer bebeğe demir vermiyorsanız anne sütünden demir alabilir ama bu durumdada anneye demir vermeniz gerekecektir

demir emilimini de bozan bazı gıdalar mevcuttur 6. aydan sonra demir alabilmesi için bu gıdaları karıştırmadan vermek gerekecektir

bence çocuk uzmanınıza danışın yada bu konuda tıbbi makale var ise onu okuyun ,çocuğqa demir vermeyi önermeyen makale ama makalenin çalışma metodu ve çalışma dizaynınıda tıbbi kanıtı açısından iyi değerlendirmek gerekir . ben henüz çocuğa demir vermeyin diyen bir çocuk uzmanı ile karşılaşmadım . tıbbi bilgi değişebilir yeni çalışma yapılabilir ve o çalışma kanıtları demir vermemeyi önerebilir o zaman kabul ederiz ve vermeyiz şu anki bilgi vermeyi öneriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: NeCroMaN

D vitamini olarak bunu kullanıyoruz. Sağlık ocağından verileni çöpe attım.

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B00H7DHLA0/ref=oh_aui_i_sh_in_o0_img?ie=UTF8&psc=1

Geçtiğimiz aylarda forumda konuşulan 3 adet siparişi geçilen ve en iyi denilen D vitamini bu muydu hocam?

Ben de aile hekiminin verdiğini damlattım kıza. ilk defa kustu 15 günlük kızım.

Bir de size ne kadar önerdiler?

Aile hekimi günde 3 damla dedi, kadın doğum doktorumuz 10 damla dedi.

• 
Sayfa: önceki 828829830831832
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.