Şimdi Ara

Bebek İhtiyaçları İçin Sıcak Fırsatlar (1627. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: juzam1907 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 5 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
38.465
Cevap
1.421
Favori
2.590.455
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16251626162716281629
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -PoseidoN-

ilk 2 2.5 ay rahat gidiyor hocam sonra başlıyor zorluklar bazen ikiz üçüz olan bebeklileri görüyorum allah sabır versin diyorum zor iş gerçekten, en azından benim için zor. 7 aylık hiç durmuyor yerinde uyu desen düzen yok bazen sabah 8 den akşam 9 10 a kadar uyumadığı oluyor tabi bu süreçte sakinde kalmıyor ağlıyor her bebek farklı oluyor ama 2.ciyi gerçekten düşünmüyorum

Alıntıları Göster
    3,5 aylık oldu bizim sıpalar nerdeyse zaten. Uyku dışında sıkıntımız yok açıkçası

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

ilk 2 2.5 ay rahat gidiyor hocam sonra başlıyor zorluklar bazen ikiz üçüz olan bebeklileri görüyorum allah sabır versin diyorum zor iş gerçekten, en azından benim için zor. 7 aylık hiç durmuyor yerinde uyu desen düzen yok bazen sabah 8 den akşam 9 10 a kadar uyumadığı oluyor tabi bu süreçte sakinde kalmıyor ağlıyor her bebek farklı oluyor ama 2.ciyi gerçekten düşünmüyorum

Alıntıları Göster
    3 4 yasina gelsin bezden sutten kesilir, o zaman bizim gibi milletin yeni doğmuş bebelerini görüp koklayip bir tane daha mi yapsak diyeceksiniz. Valla ikinci demek 2 degil 12. Bizde var taze 3 bucuk aylik. Bilginize. Büyüğü de kiskaniyor. Valla zor süreç. Mutlaka akrabadan destek lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cevahiroglu

3 4 yasina gelsin bezden sutten kesilir, o zaman bizim gibi milletin yeni doğmuş bebelerini görüp koklayip bir tane daha mi yapsak diyeceksiniz. Valla ikinci demek 2 degil 12. Bizde var taze 3 bucuk aylik. Bilginize. Büyüğü de kiskaniyor. Valla zor süreç. Mutlaka akrabadan destek lazım.

Alıntıları Göster
    Hocam bizimki zor bir bebek. Erken emeklemeye başladı emsallari ile yan yana geldiği oluyor, onlar daha oturamaz iken bizimki hem emekliyor hızlıca hemde kendi kendine oturuyor. Evde koltuğa tutunup ayağa kalkıyor televizyon ünitesine tutunup kalkıp televizyona dokunuyor (ASICAZ TV'Yİ DUVARA) ve elektrik kablolarına fazlasıyla düşkün durmuyor yerinde. Uykuya gelirsek oda ayrı sıkıntı düzen yok gerçekten çok yoruluyoruz şükrediyoruz tabiki sağlığına orası ayrı zor işdediğim gibi her bebek ayrı arkadaşımında çocuu var öyle akşama kadar sessiz sakin duruyor uyuyor. Diş ayrı bir sorun alt 2 tanesi çıktı şimdi diğerleri geliyor onunda verdiği ağrılar var. Zor bebek sahibi olmayan insanların çoğu 2.ciyi yapıyor 2.cide başına gelen bazılarıda rahatımı niye bozduysam diye isyan ediyor var çünki tanıdıklarım. :) Benim bebek bu arada 6 ay 25 günlük.

Gebelik sürecinde de çok sıkıntı yaşadık, eşim çok ağır geçirdi. 7 ay boyunca halsizlik ve kusma oldu belki 20 25 defa hastahaneye serum yemeye gitmişizdir sarı ilaçlı bi serum vardı çok iyi gelirdi sonra zofer ile tanıştık allahtan o iyi geldi biraz. Normalde hamileler iyi kilo alır bizimkisi kilo vermişti...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -PoseidoN- -- 24 Ekim 2019; 10:19:34 >

• quote:

Hocam bizimki zor bir bebek. Erken emeklemeye başladı emsallari ile yan yana geldiği oluyor, onlar daha oturamaz iken bizimki hem emekliyor hızlıca hemde kendi kendine oturuyor. Evde koltuğa tutunup ayağa kalkıyor televizyon ünitesine tutunup kalkıp televizyona dokunuyor (ASICAZ TV'Yİ DUVARA) ve elektrik kablolarına fazlasıyla düşkün durmuyor yerinde. Uykuya gelirsek oda ayrı sıkıntı düzen yok gerçekten çok yoruluyoruz şükrediyoruz tabiki sağlığına orası ayrı zor işdediğim gibi her bebek ayrı arkadaşımında çocuu var öyle akşama kadar sessiz sakin duruyor uyuyor. Diş ayrı bir sorun alt 2 tanesi çıktı şimdi diğerleri geliyor onunda verdiği ağrılar var. Zor bebek sahibi olmayan insanların çoğu 2.ciyi yapıyor 2.cide başına gelen bazılarıda rahatımı niye bozduysam diye isyan ediyor var çünki tanıdıklarım. :) Benim bebek bu arada 6 ay 25 günlük.

Gebelik sürecinde de çok sıkıntı yaşadık, eşim çok ağır geçirdi. 7 ay boyunca halsizlik ve kusma oldu belki 20 25 defa hastahaneye serum yemeye gitmişizdir sarı ilaçlı bi serum vardı çok iyi gelirdi sonra zofer ile tanıştık allahtan o iyi geldi biraz. Normalde hamileler iyi kilo alır bizimkisi kilo vermişti...

Alıntıları Göster
    Bazı bebekler ciddi yoruyor. Kolaylıklar dilerim. Hepsi bitiyor geçiyor zamanla.

• quote:

Alıntıları Göster
    Yazdıklarınızı okurken bizim çocuğu anlatıyorsunuz sandım :) Bizimki de erken emekledi, 8-9 aylıkken yürümeye başladı. 1 dk yerinde oturduğu yok. Düşe kalka büyüyor, Allah sağlıklı sıhhatli büyümelerini nasip etsin. Bu kadar hareketli olunca korkuyorum kendine zarar verecek diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: SlmKbr

Yazdıklarınızı okurken bizim çocuğu anlatıyorsunuz sandım :) Bizimki de erken emekledi, 8-9 aylıkken yürümeye başladı. 1 dk yerinde oturduğu yok. Düşe kalka büyüyor, Allah sağlıklı sıhhatli büyümelerini nasip etsin. Bu kadar hareketli olunca korkuyorum kendine zarar verecek diye.

Alıntıları Göster
    Bizde 8.ayda yürümesini tahmn ediyoruz. Kafayı çok vuruyor koruyucu kask almayı düşünüyoruz
  • quote:

Bizde 8.ayda yürümesini tahmn ediyoruz. Kafayı çok vuruyor koruyucu kask almayı düşünüyoruz

Alıntıları Göster
    Biz almadık; alsak da takmazdı çünkü. O yüzden kafasının her yerinde ufak tefek morluklar oldu her zaman. Allaha şükür büyük darbe almadı ama hâlen korkuyorum bir yerlere vuracak diye. Şu an 16 aylık, sürekli bir yerlere tırmanma, kendi etrafında dönme derdinde:)
  • aşı konusunda bu kadar hassas olunduğunu görmek beni çok sevindirdi.

herkesin evladına sağlıklı ömürler diliyorum.

• yaskoo_87 Y kullanıcısına yanıt
    Cevap alamadık ama bizden sonraki arkadaşlara ışık tutması amacıyla yazayım;

Ufak araştırmalar sonucu Hauck Babycenter aldık. Güzelmiş, beğendik.
  • Bugün hala da devam ediyordur herhalde selfy kodları ile molfix 4 numarayı 55,7 kuruşa getirdim.4-5-6 baya bez stokladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevahiroglu -- 24 Ekim 2019; 22:57:49 >
  • merhabalar, 15 aylık kızım var bu hafta başında bir de oğlumuz oldu. ne zamandır şu önlü arkalı araba araştırıyorum. Fakat babyhope ya da joie gibi olanlar öndeki tam yatmadığı için tercih etmiyoruz. kızımız arabada uyumaya bayılıyor. o yüzden ikisi de tam yatar modeller de uçuk 5 6 bin gibi fiyatlarda. daha önceleri kraft tandem arkarkaya modeli satılırken artık sıfırı yok. eğer temiz şekilde kullanmış ve satmak isteyen olursa bana ulaşmlarını rica ederim.

şimdiden teşekkürler.
  • CavaLieR-G kullanıcısına yanıt
    Bexsero Avrupa serotipi aşı. 3 doz yapılması gerekiyor. Avrupa'dan gelen virüse karşı bir önlem. Nimenrix ise Asya serotipi. O da 3 doz yapılıyor.

Bizim oğlumuz 4 aylık.

Bexsero 3, 5 ve 14'te yapılıyor.
    Nimenrix 2, 4 ve 13. ayda.

Birde Rotavirüs için Rotarix var. O da 3 ve 5. aylarda yapılıyor.

Menenjit 9-10 yaşında çocuklarda bile görülebiliyor. Allah korusun %70 oranında çocuk yaşamını yitiriyormuş. %20'sinde kalıcı hasarlar oluyormuş, sadece %10 oranında çocuğun kurtulduğuna dair bilgi aldık.

Tüm aşılar toplamda 2000-2500 TL arası ama dönem dönem yapılıp, zamana yayıldığı için taksit taksit ödeniyor işte.

3. ayda Bexsero ve Rotarix'in yanında karma aşı da yapıldığı için o gece baya ateş yapabiliyor. Ateş şurubunu almayı unutmayın. Bizim oğlanın ateşi 39 derece olmuştu. Ama aşıdan kaynaklı ateş olduğu için anında müdahale ederseniz yavaş yavaş ateş azalıyor. Bizim yarım saatte 39'dan 37'ye düşmüştü. Eklem yerlerine ıslak bez koyduk, üstünü biraz açtık. Şurubunu içirip karnını doyurduk. Hemen toparladı kerata. Ama o gece uyumamak lazım. 06:00 gibi ateşlendi bizim oğlan, sabaha karşı...

• quote:

Orijinalden alıntı: Pikachu

Bexsero Avrupa serotipi aşı. 3 doz yapılması gerekiyor. Avrupa'dan gelen virüse karşı bir önlem. Nimenrix ise Asya serotipi. O da 3 doz yapılıyor.

Bizim oğlumuz 4 aylık.

Bexsero 3, 5 ve 14'te yapılıyor.
    Nimenrix 2, 4 ve 13. ayda.

Birde Rotavirüs için Rotarix var. O da 3 ve 5. aylarda yapılıyor.

Menenjit 9-10 yaşında çocuklarda bile görülebiliyor. Allah korusun %70 oranında çocuk yaşamını yitiriyormuş. %20'sinde kalıcı hasarlar oluyormuş, sadece %10 oranında çocuğun kurtulduğuna dair bilgi aldık.

Tüm aşılar toplamda 2000-2500 TL arası ama dönem dönem yapılıp, zamana yayıldığı için taksit taksit ödeniyor işte.

3. ayda Bexsero ve Rotarix'in yanında karma aşı da yapıldığı için o gece baya ateş yapabiliyor. Ateş şurubunu almayı unutmayın. Bizim oğlanın ateşi 39 derece olmuştu. Ama aşıdan kaynaklı ateş olduğu için anında müdahale ederseniz yavaş yavaş ateş azalıyor. Bizim yarım saatte 39'dan 37'ye düşmüştü. Eklem yerlerine ıslak bez koyduk, üstünü biraz açtık. Şurubunu içirip karnını doyurduk. Hemen toparladı kerata. Ama o gece uyumamak lazım. 06:00 gibi ateşlendi bizim oğlan, sabaha karşı...
    Bilgiler için teşekkürler hocam , şuan kızımız 12. ayını doldurmak üzere , 7 ve 9. aylarında bexsero yapıldı , 3. doz 21. aydında olacak . nimenrix tek doz 13.ayda yapılacak . Rota aşımız 3 doz idi , 3-4-5. aylarında yapıldı ve bitti .

Bexsero'da ateş çok fazla yükselmedi ancak ateşli gün sayısı çok oldu . Karma aşılara denk gelmemesi avantaj oldu sanırım . Her doktoru planı programı pek birbirine benzemiyor anladığım kadarıyla , biraz bebeğin durumu da önemli diye düşünüyorum . İnşallah hepsi de şifa olsun yavrularımıza . Dediğiniz gibi bir anda cepten çıkmadığı için bir şekilde sürdürülüyor bu giderler

• suleymaneren kullanıcısına yanıt
    hocam gördüğü en dip fiyat nedir acaba ocarro'nun? travel sistem olan mıdır indirime giren?

Mamas Papas Sola 2 kullanmış olan var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omara -- 25 Ekim 2019; 23:11:47 >
  • mamas papas sola 2 kullanan oldu mu acaba?
  • Arkadaşlar uygun fiyatlı mümkünse 1000tl ye kadar bebek arabası alacağız. Tavsiye verebilir misiniz.

• Bebek kamerası lazım ne önerirsiniz? Ucuz bir ip kamera falan mı almalıyım

• İlla sıfır olacak demiyorsanız Sahibinden'den Concord Neo bakın derim. Almanya üretimi ve taş gibi sağlamdır. Dışarıda sıfır fiyatı 2250₺ iken ben 850TL'ye almıştım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Joie brisk lx baston

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cevaplar için teşekkür ederim.
    Su modeli alayım diyorum. İnceledim mağaza da güzel gibi.
    Tecrübesi olan var mı acaba.

https://www.e-bebek.com/joie-litetrax-3-travel-sistem-bebek-arabasi-p-joi-t1112gaapl003/?utm_source=gelirortaklari&utm_medium=affiliate&utm_campaign=21

• 
Sayfa: önceki 16251626162716281629
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.