Şimdi Ara

Bebek İhtiyaçları İçin Sıcak Fırsatlar (1565. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
38.482
Cevap
1.421
Favori
2.591.920
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15631564156515661567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kendimce olmazsa olmazların yazıyorum.

1)pişik kremi:tam anlamıyla olmazsa olmaz.kampanyaları takip edip stokluyorum.tercihim dalin ve nivea.eşim niveayı daha çok beğendi.
    2)biberon:bana sorarsanız ilk başta Dr brown gaz yapmayı önleyici biberon alınıp daha sonra 6 aylık sonrası için biberon ucuz bulunursa alınmalı.6 ay sonrası için philipsin tutmalı ve normal biberonlarını aldım.
    3)alt değiştirme bezi:çocuk bez kullanacağı süre boyunca gerekli ucuz bulunursa 60-70 tane stoklanabilir.
    4)zıbın:örnek veriyorum çocuk 4 aylık mı 6-9 ay için zıbın almalı.bu yüzden iyi markanın uygun fiyatlısını bulursak almalı mecbur alacağız.
    5)bez:Aslında başa yazacaktım ama emin olamadım.stoklamayı abartmamak şartıyla.gerçekten indirim varsa %40 civarı 1-2 bedenler için 2 şer paket alırdım
    6)kulak çöpü:olmazsa olmaz mı evet olmazsa olmaz takdir sizin
    7)burun aspiratörü:Hepsiburada da güzel ürünler var ordan aldım.illa şu marka alın demiyorum hepsi aynı işi görüyor.
    8)serum fizyolojik:bunu buruna sıkılan tuzlu olarak düşünebiliriz ki öyle zaten.hepsiburada da gifrer diye bir marka var biz çok memnunuz.20 li satılıyor.eczanede 40tl iken burda 20 tl ydi.
    9)mama:anne sütü alıyorsa hiçbir doktor ikame olarak tavsiye etmiyor.doktor devam sütü önerirse 1 numaranın 2x1.2kg aptamiller var o hesaplı olabilir.ama 1 numarada indirim yapılması yasak diye biliyorum.
    10)ateş ölçer:braun ntf 7000 aldım memnunum.
    11)tırnak makası/tarak:marka vs çok önemli değil bence
    12)oyuncak:bence 0-6 yaş için indirimDe oyuncak bulursak alalım.indirimden kastım %40 altında olmasın.
    13)battaniye:bebeklerin üstüne örtmeye 1-2 battaniye olunca güzel oluyor.olmazsa olmaz değil belki ama ucuzsa alalım.ilerde son dk pahalı almayalım.
    14)bebek arabası:burda önemli olan gelir durumu.şuan 1k ve üzeri kötü araba görmedim.5k ya da var 1k ya da var duruma göre alınabilir.
    15)bebek uyku salıncağı:olmazsa olmaz değil belki bazıları için.ama bizim için çok önemliydi hala öyle.kuzum sürekli elde sallanarak uyurken bunu aldık kurtardı bizi.200 civarı makul.aşırı paraya gerek yok bence.mantığı basit hepsinde aynı.
    16)yemek masası:bazen bebek mağazaları 40-50 ye satıyor.alınabilir.burda da skala çok geniş 1k ya da var.benim durumum ona el vermiyor bende almak isterim ama olmuyor.50tl ye aldık iş görüyor ve evladım seviyor.ilerde illa alınacak güzel indirimle alınabilir.
    17)emzik:6 aya kadar olan için Philips’in güzel emzikleri var.3 adet bir köşeye konabilir.her 2 ayda değiştirdim ben.fiytları sürekli oynuyor bir bakıyorsun 60 bir bakıyorsun 35.uygun bulunursa almalı.
    18)salyalık:adı tam olarak ne bilmiyorum.çocukların salyası akmaması için üçgen şeklinde boyna asılıyor çıt çıtlı.4-5 tane alınabiir.
    19)ıslak bez:abartmamak şartıyla 10-15 paket olması normal.illa şu marka diyemem.ben uni baby nin ürünlerini kullandım.normalde pahalı.ama dediğim gibi bazen öyle bir indirim oluyorki sleepyden ucuza alıyorum.internetten alıyorum hep.

Dostlar aklıma bunlar geldi.Allah hepinize güç kuvvet sağlık versin.Ben bu öncelikleri kendi tecrübelerime göre yazdım.Birinden Öneri alacaksanız doktorunuza da danışın okeyleşip öyle uygulayın bence.

Önemli Not:illa alacam dediğiniz kafaya koyduğunuz bir şey varsa muhakkak siteleri gezin.indirim bulunca alım stokluyorum ben.

Çok daha önemli not:Kuzularınıza sevgiyle yaklaşın.Gerisi boş.

Saygılarımla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dj_citax kullanıcısına yanıt
    Biz buna benzer bir araba aldık 2. Olarak.kayınvalideye bırakınca her yere kendi arabasını götürmek zordu.yeni araba aldık.tam anlamıyla kanser sebebi.yolda zigzak yaparak gidiyorum.çünkü araba düz gitmiyor.birde uzun boylu birinin kullanacağı türden değil tutma kısmı aşağıda.size Öner’im 1.araba olacaksa almayın.2.arabası olacaksa kuzunun alın.
    Naçizane bunu tavsiye ederim.

• ADAC testlerinden başarı ile geçmiş oto koltuğu tavsiyeniz var mıdır?
    9-36 aralığı olursa daha iyi olur. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ccsn

Beyler bizim bebek de yolda, nasipse mayıs sonunda katılacak aramıza :). Bu süreçte özellikle doğum sonrası zaruri olanlar listesi yapabilecek var mı? Bazen okuyorum yazılanları, -bir şu kaldı almadığımız-, şunu da alırsak tamamdır vs...Nedir bu alınacak listesi.
    Ciddi bir hazırlık yapmadım çünkü. Sadece Chicco lullago beşik aldım bi de Xiaomi alından ateş ölçer. :)
    Bende tavsiyem bebek yagi gereksiz losyon gereksiz ilk baslar gunde 8.ila 10 bez tuketiyor o yuzden altini fazla tutmayin bezi ucuz bez alin ilk zamanlar ayrica ucuz bulursaniz saf islak havlu depolayin göbek bagi ve etrafi icin ecz satilan losyon tavsiyem mikrop kalabiliyor biz kullandik eşinize doğumdan sonra antep fıstığı baska bir kuriyemis tavsiye etmem yedirin süt için gaz cikartamazsa ecz gaz icin biogaia tavsiyem kullandim
    Onemli gözünde capak var diye sakin pecete yada bez yada başka bişi sürmeyin ecz steril bez ve steril su aman dikkat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crashserkan -- 14 Nisan 2019; 2:30:42 >

• egyoruk E kullanıcısına yanıt
    Araba dün geldi ve hemen denedik. Hafif, geniş ve açılıp kapanması çok kolay. Lastik yapısından kaynaklı sanırım sürüşü de çok rahat. Ben memnun kaldım. Umarım uzun ömürlü olur.

• trendyolda Silvernurse koruyucu gümüş göğüs ucu kapakları indirime girmiş, haberiniz olsun
    linki bıraktım https://www.trendyol.com/silvernurse/koruyucu-gumus-gogus-ucu-kapaklari-p-4430467?boutiqueId=311392&merchantId=1125

• _delicevat_ kullanıcısına yanıt
    Britax römer ats 2
    Maxi cosi tobi
    besafe izi comfort x3

sahibinden de temiz bulursun, 400-500 tl arası bunları, yoksa 1200-2000 tl arası fiyatları var. bunların kemer/isofix olanı fark etmez hepsinin de test puanı yüksek
  • Çocuk oto koltukların da iki ürün arasında kaldım yardımcı olabilecek var mı?

Farkları sanırım biri 360 dönebiliyor diğeri sabit yorumlar sizde...

https://www.hepsiburada.com/kiwi-armor-rotate-360-donebilen-0-36-kg-isofix-yatarli-oto-koltugu-siyah-p-HBV00000EEH55?gclid=Cj0KCQjw19DlBRCSARIsAOnfRejeqAW639tVhcM1ETZRXyLptWbXi-aag9QZc3Rl67koSl13-CBIeIgaAl4-EALw_wcB&magaza=Bebefix&wt_gl=cpc.nelk.6809.abo-ana-kucagi-oto-koltuk-pla
    https://www.e-bebek.com/joie-every-stage-fx-0-36-kg-isofix-oto-koltugu-p-joi-c1602aanbz000/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetfatihakgun -- 15 Nisan 2019; 14:43:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetfatihakgun

Çocuk oto koltukların da iki ürün arasında kaldım yardımcı olabilecek var mı?

Farkları sanırım biri 360 dönebiliyor diğeri sabit yorumlar sizde...

https://www.hepsiburada.com/kiwi-armor-rotate-360-donebilen-0-36-kg-isofix-yatarli-oto-koltugu-siyah-p-HBV00000EEH55?gclid=Cj0KCQjw19DlBRCSARIsAOnfRejeqAW639tVhcM1ETZRXyLptWbXi-aag9QZc3Rl67koSl13-CBIeIgaAl4-EALw_wcB&magaza=Bebefix&wt_gl=cpc.nelk.6809.abo-ana-kucagi-oto-koltuk-pla
    https://www.e-bebek.com/joie-every-stage-fx-0-36-kg-isofix-oto-koltugu-p-joi-c1602aanbz000/
    https://www.akakce.com/oto-koltugu/en-ucuz-besafe-izi-comfort-x3-9-18-kg-fiyati,1063793.html
    https://www.akakce.com/oto-koltugu/en-ucuz-maxi-cosi-tobi-9-18-kg-fiyati,12877.html

bu ikisi onlardan kat kat iyidir. fiyat olarak da yakın.
    tavsiyem bu ikisini sahibinden de temiz bulursanız ucuza alın. her ikisinin de kılıfları yıkanabiliyor, mutlaka bulursunuz temiz bir şey.

• MegaWolt38 kullanıcısına yanıt
    Ama bana 0-36 lazım hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Ama bana 0-36 lazım hocam
    0-36 seçmenizdeki amaç nedir peki?
  • MegaWolt38 kullanıcısına yanıt
    18 kg dan sonra tekrar oto koltuğu almamk bütçe açısından.

• quote:

18 kg dan sonra tekrar oto koltuğu almamk bütçe açısından.
    https://forum.donanimhaber.com/otomobil-bebek-cocuk-koltuklari-ilk-sayfa-guncel-13-03-2017--12197828

Hocam bence sen bu yazıyı ve konudaki son 10 sayfayı falan oku, tavsiye ederim.

0-36 çok tavsiye edilmez. Eğer elinizde ana kucağı varsa zaten onu ilk 9-12 ay ters bağlayarak kullanacaksınız, sonrasında oto koltuğuna geçersiniz. 18 Kg bir çocuk yaklaşık 5-6 yaş civarına denk geliyor, o kadar oturur mu çocuk bilmiyorum, ya da o yaştan sonra normal koltukta oturabilir, bunu düşünün derim.

Yukarıda paylaştığım konudaki ilk mesajı ve son sayfaları okumanızı tekrar tavsiye ediyorum.

• Merhabalar sevgili abilerim kardeşlerim allah izin verirse 4 ay sonra yeğenim olacak erkek hediye olarak bebek icin yatacak beşik almak istiyorum bu mobilya tarzi olandan kafes tarzinda lutfen bi akil verirmisiniz hic anlamiyorum nasil bisey olmali onerdiginiz ürün varmi tecrubelerinizden tavsiye alabilir miyim?

• tugays77 kullanıcısına yanıt
    https://bebedecor.com.tr/tr/urunler-kategori-karyolalar/2

2-3 sene önce 800 TL civarıydı fiyatları. Şu an çok makul fiyatlar. Masif ahşap ve boyası zararlı madde içermiyor. Süngeri İşbir marka ve uygun sertlikte. Tekstil kısmı oeko-tex sertifikalı.
    Yalnız cibinlik kullanışlı değil ve yan süngerler cılız.

• Arkadaşlar baston araba tavsiyeniz var mıdır, benim kız 1 yaşına geldi travel sistem artık çekilecek dert değil :)

• iyi günler

22 aylık oğlum var en son doktor kontrolune gittigimizde menenjit aşısı yaptırmamızdan bahsetti.ülkede bulunan suriyeli arap vatandaşlar nedeniyle oluşmakta tehlike yaratabilir dedi.

şu andada devlet hastaneleri karşılamıyor yaklaşık 400 tl civarında 1 dozu ve 3 doz aşı olmak gerekiyormuş. istanbul anadolu yakasında oturuyorum. menenjit aşısı yaptıran aramızda arkadaşlar var ise daha uygun fiyat hakkında bilgilendirrise memnun olurum.
  • electro.tech E kullanıcısına yanıt
    Bende baston araba bakiyorum bu aralar. Benim kız da 2 yaşında. Yatabilenler kısmen daha pahalı. Kararsiz kaldim bende.

• quote:

Orijinalden alıntı: captain3737

iyi günler

22 aylık oğlum var en son doktor kontrolune gittigimizde menenjit aşısı yaptırmamızdan bahsetti.ülkede bulunan suriyeli arap vatandaşlar nedeniyle oluşmakta tehlike yaratabilir dedi.

şu andada devlet hastaneleri karşılamıyor yaklaşık 400 tl civarında 1 dozu ve 3 doz aşı olmak gerekiyormuş. istanbul anadolu yakasında oturuyorum. menenjit aşısı yaptıran aramızda arkadaşlar var ise daha uygun fiyat hakkında bilgilendirrise memnun olurum.
    Merhaba,

Hocam rota ve menenjit aşısı devlet tarafından karşılanmaz geç kalmıssınız gibi. 400x3 çok para gerçekten.
  • 
Sayfa: önceki 15631564156515661567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.