Şimdi Ara

Bebek İhtiyaçları İçin Sıcak Fırsatlar (1353. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
38.482
Cevap
1.421
Favori
2.591.790
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13511352135313541355
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bez olarak ne tavsiye edersin hocam? Ona göre yenidoğandan itibaren stok yapmayı düşünüyorum. Tam da sleepy stoğu yapıcaktım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Stok yapmayın hiçbir bezi.Sleepy biz kullandık ama aşırı sızıntı yaptı hem de her seferinde.Çocuğa gece takıyoduk sabah üstü başı sırılsıklam kalkıyodu.Biz prima premium care kullanıyoruz memnunuz.Bir ara huggies de kullandık o da iyiydi fakat primayı ucuz yakalayınca baya bi aldık ondan sonra da primayla devam ettik.

Hiçbir bezi stok yapma diyorum çünkü her bez her bebeğe olmuyor.Bazı bebeklerde bazı bezler pişik ve alerji yapıyor.Bu yüzden doğduğunda biriyle başlayın memnun kalırsanız, bebeğinize uyarsa onla devam edersiniz.Bebek doğmadan stok yapıp sonra pişik vs problemlerden elinde kutu kutu bez kalan çok insan var.

• breathin B kullanıcısına yanıt
    Deneyimler için teşekkürler hocam. Molfix hakkında bilginiz var mı peki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escanor_ -- 1 Şubat 2018; 22:27:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rmz1907

Hocam kullandıktan sonra tecrübelerinizi paylaşır mısınız?
    Gazımız var. kaleidon kullandık, nurse harvey kullandık, elma yağı, kantoran yağı kullandık.
    Çözemedik

Hocam gaz için ne yapsan nafile, biz de saydığınız bütün ilaçları denedik ama çözüm olmadı, bunlar genelde yağ bazlı gaz çıkarmayı kolaylaştırıcı şeyler zaten

Tek çözüm biogaia damlası. Bu aslında probiyotik bakteri, ilaç değil bitkisel yağ da değil. Direk bakteri yani. Her gün 5 damla veriyorsun, 1 hafta sonra bağırsak bakteri florası düzene giriyor ve gaz oluşumu en aza iniyor.

Bunun yanında bir önerim daha olacak, mama ile besleniyorsa her beslenmeden sonra mutlaka ağız yoluyla gazının çıkmasını sağlayın. Eğer ağızdan çıkmazda mecburen alttan çıkmak zorunda kalıyor ve bebek çok zorlanıyor.

• Biz kullanmadık ama çok kötü koku yaptığını duymuştum.Ios’ta bezegen uygulaması var orda her bezle ilgili yorum ve piyasadaki en ucuz fiyatları bulabilirsiniz eğer yoksa indirin.

• mikropzoft kullanıcısına yanıt
    Biogaia kullanmış biri olarak bizde daha kötü yaptı.Gazı olmayan çocuğa bağırsak florası çabuk gelişsin diye verip gazlı yaptık.15-20 gün gidiyo damla zaten ve bittiği günden beri bizde geriye kalan gazlı bi bebek oldu.

Bu arada ilk denememde mommy’s bliss bi işe yaramış gözükmüyor merak edenler için.

• quote:

Orijinalden alıntı: fastforyou

Banada oto koltuğu tavsiyesi lazım arkadaşkar,öncekik tabiki güvenlik,isofix ve 360 derece dönebilme özelliği

Bebeğiniz kaç aylık ve kaç kilo? Biz 4 aylık 7 kg bebeğimizde Maxicosi axxisfix kullanmaya başladık. Şimdilik çok memnunuz. 360 derece dönmesi çok işe yarıyor. Çocuğu koltuğu çevirip oturtuyor sonra yine koltuğu çeviriyoruz. Isofix ve toptheather bağlantısı var. Test puanları da iyi.
  • breathin B kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sezarim

quote:

Orijinalden alıntı: fastforyou

Banada oto koltuğu tavsiyesi lazım arkadaşkar,öncekik tabiki güvenlik,isofix ve 360 derece dönebilme özelliği

Bebeğiniz kaç aylık ve kaç kilo? Biz 4 aylık 7 kg bebeğimizde Maxicosi axxisfix kullanmaya başladık. Şimdilik çok memnunuz. 360 derece dönmesi çok işe yarıyor. Çocuğu koltuğu çevirip oturtuyor sonra yine koltuğu çeviriyoruz. Isofix ve toptheather bağlantısı var. Test puanları da iyi.

Hocam şuan 3 aylık 6 kg yakın bende baktım o ürüne fakat araştırdıkça kafa karısıyor,360 derece donmesi iyi sanırım ama alttan tutan kısımda kaza anında kopma oluyor dıyen oldu allah korusun,isofix içinde aynı şeyi söledıler kemer daha güvenlı dıyorlar,marka olarak listemde.

• quote:

Orijinalden alıntı: 44cihan44

Bence de hocam unibaby sadece bu pamuk saf su isini ilk cikardigi icin isim yaptı . oneriyle huggies aldim subat indirimlerinde %28 indirim ile ikinciye %30 indirim birlesirse yine oneri uzerine baby me islak mendil alacagim.72 x40 : 2880 adet islak mendil olacak duruma gire sleppy i de deneriz hocam. Tavsiyene tesekkurler.

Varsa baska tavsiyeler onlara da acigim.

Baby me stok yapmadan mutlaka bir paket alıp deneyin derim, geçen ay ikinciye %60 indirim vardı babyme ıslak mendillerde, iki kutu (24+24) aldım, evde mevcut unibaby yenidoğan bitince kullanalım bakalım diye baby me kutusununu açtım, paketlerin içindeki ıslak mendiller çok kötü kokuyordu hiç kullanamadık müşteri hizmetlerini aradım kendi ürünlerini koşulsuz iade aldıklarını söyleyip iade ettim iki kutuyuda. Hediye çeki verdiler. Siz önce deneyin derim. Joker'den bugün unibaby sipariş verdim (anneler klubü hediye çeki ve Axess ile uygun)

• quote:

Orijinalden alıntı: breathin

Biogaia kullanmış biri olarak bizde daha kötü yaptı.Gazı olmayan çocuğa bağırsak florası çabuk gelişsin diye verip gazlı yaptık.15-20 gün gidiyo damla zaten ve bittiği günden beri bizde geriye kalan gazlı bi bebek oldu.

Bu arada ilk denememde mommy’s bliss bi işe yaramış gözükmüyor merak edenler için.

İşte onda da öyle bi sıkıntı oluyo, damlayı bırakınca eski haline dönüyo, bağımlılık yapıyor galiba sürekli kullanmak gerekiyor başlayınca, bizde de öyle oldu bitince, acaba düzelmiş midir diye ara verdik, baktık olmadı tekrar başladık düzeldi, 5-6.ayda komple bıraktık sonra. Ama bence garip garip yağlar kullanmaktansa daha iyi. Şuan 7 aylığız ve şükür gazdan yana bir sıkıntımız kalmadı

• Joker sözde indirim yapmış diger sitelerle aynı fiyat nerdeyse, kimi kazikliyolar anlamadim.

• Selamlar, iherb'ten aldığınız Mommy's Bliss'i gümrükten çekebildiniz mi? Bir de hiç mi faydası olmadı ve sizinkinin son kullanma tarihi nedir acaba?

Bez konusunda ben birer paket yeni doğan ve 2 numara Prima Premium Care aldım, kupon vardı öylece boşa gidecekti ben de alayım dedim de bakalım artık bebek üzerinde etkisi olacak mı..

Islak mendil olarak ben waterwipes aldım.

@hboz90 Çok teşekkür ederim paylaşımınız için. Mommy's Bliss sizin bebeğinizde nasıl etki gösterdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Delpo41 -- 2 Şubat 2018; 0:13:59 >
  • rmz1907 R kullanıcısına yanıt
    bizde biogaia kullandık oğlumda, az da olsa faydası oldu ama inanın 3-4 ay gaz sorununu ne yaparsak yapalım çektik, hiçbir kullanacağınız ürün kesin çözüm olmayacak, bebeğe ara ara masaj yapın, annenin de gaz yapıcı gıdalardan uzak durması ve gaz giderici bitkisel çayla içmesi fayda sağlıyor, doğal ve olması gereken bir süreç, sabır en iyi çözüm, sabredin geçecek, şuan 13. aya gireceğiz, anladık ki gaz ilk sorunumuz değilmiş, başka sorunlar başlıyor, çocuk büyütmek hiçte kolay değilmiş:) ama iyiki var.
  • AngelOfLord A kullanıcısına yanıt
    biz gelişimi için oyuncaklarının en iyisini de alsak o gidiyor boyuna posuna bakmadan 19 litrelik damacanayla oynuyor, yada kap kaçak ne bulursa işte, o yüzden oyuncak bakmayın, arkadaşın dediği gibi daha yararlı şeyler alın, mesela ıslak mendil,bez,propolis, balık yağı organik bebek gıdaları gibi.
  • 6.aydan beri kullanıyoruz, tavsiye ederim, daha pahalı markalara o kadar para vermek yerine şuan indirimle 12 lik paketi 29.90.
    http://www.hepsiburada.com/huggies-islak-havlu-dogal-bakim-672-yaprak-12-li-paket-p-AILEHUG4210741
  • mikropzoft kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,

Probiyotik takviyesi ihtiyacı sezeryan doğum olan çocuklarda oluyor. Normal doğumda anne kanalında bebek bağırsak için gerekli bakterileri normalde alıyor. Biogaia almaya gittiğim eczacı kaleidon için bakteri sayısı fazla vedaha etkili diye önerdi ama sanıyorum pek bir işe yaramadı.
    Gaz çıkarma konusunda ısrarla denıyoruz ama çocuk çırpınıyor fakat çıkmıyor. bağırsağa ilerleyince de kıvrandırıp uykusundan uyandırıyor.
    Daha çok yan yatırmaya ve kiraz çekirdeği ısıtmıp koymaya devam edıyoruz şimdilik.
  • Geçen Ay ikinci kez baba olduk, şükür :) İki erkek çocuk babası ve aynı zamanda meslek gereği pedagojik olarak da bazı bilgilere sahip olduğum için yeni babalara bazı tavsiyelerde bulunayım birkaç sayfa okuduklarıma istinaden.
    Öncelikle bez ve mendil ile ilgili;

Islak Mendil;
    İlk çocukta hep unibaby yenidoğan kullandık. İkinci bebe ile birlikte masraflar artınca alternatiflere yönelik yöneliyor ister istemez insan :)
    BabyMe'nin Pamuk Saf su ürünü gayet güzel. Şu anda iki yavruda da bu ürünleri kullanıyoruz.

Bebek Bezi;
    Sırasıyla; Prima, Huggies, Sleepy kullandık. Pek problem yaşamadık. Sleepy Sızma oluyor yazmış bir arkadaş, sızma genellikle bez çok dolduysa, bez doğru olarak takılmadıysa veya çocuğa küçük geliyorsa yapabilir. Biz Sleepy'de pek bir problem yaşamadık. Ama dün bez alırken, sanki fiyatı aynı kalmış, boyutları küçülmüş gibi geldi ve kızdım Molfix aldım.
    Geçenlerde marketlerde deneme ürünleri veriyorlardı, Molfix alıp denemiştik. Ürünü yenilemişler.
    Bir arkadaş yazmış, bez stok yapmayın diye. Katılıyorum, her bez her çocuğa uymayabilir. Önce deneyin, sonra alın.

Oyuncak ve diğer hususlar;
    Yine bir arkadaş yazmış, biz o kadar oyuncak alıyoruz, gene gidip tencere tava ile oynuyor :) Aynı şey bizim için de geçerli. Büyük 2.5 yaşında. Daha tam olarak oyuncaklarla oynamaya başlamadı. Bu dönemler çocukların etrafını çevresini ve kendini tanıma keşfetme dönemi. Oyuncaklardan çok merak duyduğu şey kendisi ve çevresi. En büyük isteği keşfetme (hem kendisini hem çevresini) Dolayısı ile Zıplama, atlama, hoplama, koşma, kendi sınırlarını ve sizlerin sınırlarını (sabır açısından:) ) keşfetme deneme dönemi. Benlik Sabırlı ve cesaretlendirici olmalı. Ayrıca, bu sebeplerden çok fazla oyuncak doldurmayın. Fazla oyuncak varsa bile yavaş yavaş çıkarın, dönem dönem. Doyumsuz yetiştirmemek lazım. Kitaplar ve sesli kitaplar çok önemli. Anlamasa da incelesin. Ve mutlaka okuyun... Telefonu TV Bilgisayar. mümkün olduğunca uzak tutun.

Gaz biter diş başlar :D O biter başka bir şey başlar. Gaz için en iyi olay masaj. Kullanılan ürünler pek bir işe yaramayacaktır. Yukarıda bir arkadaş da yazmış, en iyisi masaj.

• fastforyou kullanıcısına yanıt
    Hocam yok öyle bir şey. Nerden kim söyledi? O kadar kaza testi var videous var? Nerdeyse bütün testlere girmiş. 360 dönen ve kaza testlerinden geçer not almış 2 tane var. Biri cybex sirona 360 diğeri maxi cosi axxisfix. Cybexteki yastık için çıktığına dair raporlar mevcut. Hem isofix hem de kemer için eğer düzgün bağlamazsanız çıkma mevcut tabiki. Isofixte doğru bağladığınız gösteren işaretler mevcut. Forumda başka bir konu var bebek oto koltuğu için orayı takip etmenizi öneririm.

• BackConnect kullanıcısına yanıt
    Değerli katkınız için teşekkür ederiz hocam. Ve ikinci kez baba olmanızı kutluyorum, hayırlı olsun
  • 
Sayfa: önceki 13511352135313541355
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.