Şimdi Ara

BEBEK İÇİN OTO KOLTUĞU ÖNERİNİZ? (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
644
Cevap
34
Favori
301.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam selamlar 1.5 yaşını geçmiş oğlum için önerebiliceğiniz uygun fiyatlı mümkünse isofixli ürünler nelerdir acaba ben 9-36 düşünüyorum ama sizin tavsiye edeceğiniz markaları araştırıp tekrar sizden fikir almak istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bebece -- 20 Mayıs 2018; 20:16:4 >
  • ermantpc kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

9-18 oto koltugu almayi dusunuyorum. Daha onceki yazilarinizda 0–18 tercih etmeyin diye bir not vardi sanki. Su an Cybex Aton basic kullaniyoruz. Saniyorum bi 4 ay icinde normal koltuga gecmemiz gerekecek.

Ne tavsiye edersiniz ? Cybex,Maxi-Cosi, Be Safe, Romer onermistiniz baska yazilarda. Ne tavsiye edersiniz ? One arkaya donebilir olmasi kullanisliligini artiriyor diye anliyorum. Cybex baktik mekanizmasi ayrilmiyordu donen koltuklarin hepsi mi boyle ?
  • Arkadaşlar merhaba;

2,5 aylık bebeğimiz var, isofixli oto koltuğu almayı düşünüyoruz.

Tavsiyeniz olur mu? Ne almalı, nasıl bir ürün almalı? yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.
  • Erman bey, sizin önerinizle cybex sirona almıştık, 1 yıldır kullanıyoruz ve çok memnunuz 🙏🏼 Teşekkür ederim. Fikriniz var mı bilmiyorum ama size bir şey daha danışmak istiyorum. Ben 2 yaşındaki çocuğum için baston bebek arabası arıyordum ve chicco ohlala modelini gördüm. 3.8 kg ağırlığı olduğu için çok beğendim. Almaya gittiğimde çalışan kişiler kesinlikle önermedi, joie marka bir bebek arabası önerdi. Kafam çok karıştığı için araştırmak üzere oradan çıktım. Sizin önerebileceğiniz, az yer kaplayan, hafif bir model var mı? Bütçe olarak 500 tl ye kadar bakıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalnizca

1 yaşında oğlum için 9-36kg Chicco YOUniverse Isofixli Hepsiburada'dan 1154 TL ye alıp bu defteri kapatmış bulunuyorum.
    Merhaba , chicco youniverse ile nuna rebl arasindayim ama siz memnun kaldinizmi ? Ozellikle gatma acisi nasil ?
  • SperryGyro S kullanıcısına yanıt
    Oğlum koltukta rahat ediyor bir sorun yaşamadık. Yatma açısı bana göre az , eşime göre normal. Bence mağazalarda görüp test edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalnizca

Oğlum koltukta rahat ediyor bir sorun yaşamadık. Yatma açısı bana göre az , eşime göre normal. Bence mağazalarda görüp test edin.
    Mesajınızı yazdiktan sonra gordum ayni koltugu ben de dusunuyorum memnun musunuz? Cocuk uyurken kafasi one dusuyor mu acaba?
  • Merhaba,

8 aylık kızım için oto koltuğu araştırması yapıyorum, konu genelinde yorumlara baktığımda Britax Römer, Be Safe ve Maxi Cosi niçin öne çıktığını görüyorum. Amacım 9-36 kg arası koltuk alıp bir daha koltuk almamak fakat bir yandan da ileriki yaşlarda koltukta oturmak istemez mi 36 kg almak mantıkmız mu diye sorgulamalarım da sürüyor. Konu hakkında deneyimli arkadaşlardan bu konudaki fikrini almak isterim.

9-18 kg arası yukarıdaki markalardan birisinin koltuğu, 18 kg sonrasında yükseltici koktuk mu?

Bu değilse 9-36 kg arası uygun fiyatlı max. 1700-1800 civarı önerilen adac testinden iyi puan olmuş f/p ürün nedir?

Son olarak araştırmalarım sırasında inglesina prime miglia i-fit ile karşılaştım ürün 1400 tl civarı Hepsiburada da. Markası ve bilinirliği açıkçası cazip geldi fakat pek yorum göremedim bu ürün nasıldır alınır mı? Şimdiden teşekkürler
  • Kızım 5 aylık ve yedi kilo. Ana kucağı kullanıyoruz ama ters bağlamak çok sorun oluyor. Mutlaka etrafı izlemek istiyor, bu yüzden durmuyor. Kucakta bile yüzü kendimize dönük tutamıyoruz, hep ters tutuyoruz ki etrafı izlesin. Kendi kendine kalkmaya çalışıyor ve oturuyor.

Bu sebeple yavaş yavaş oto koltuk kullanmayı düşünüyorum. Böylece yolu ve etrafı görsün ve kendi koltuğunda otursun istiyorum. Bu sebeple koltukta birinci öncelik yüksek oturma pozisyonu olması. Biraz araştırdım ve besafe izi comforf x3 ile maxi cosi tobi modelleri oturma pozisyonu açısında uygun geldi. Önereceğiniz başka model var mı? Varsa onlara bakıp gerekirse bayramdan önce almak isiyorum.

Şu an ki aracımda isofix yok ancak araç değiştirmeyi de düşünüyorum ama kemerle bağlamak problem olmaz.
  • Bugün Besafe İzi Comfort x3 Kemerli Oto Koltuğu almamı önerdiler , bu koltuk gerçekten sağlam görünüyor
    Kullanan var mı? Memnun musunuz?
    Aracım clio 4 hb , ön koltuğu öne çekmeden kullanabilir miyim?
    Biraz yardımcı olursanız çok sevinirim , bebeğim şuan 5 aylık 7 Kg.
    Temmuz ortası ve Ağustos ayında uzun yola çıkacağım şimdiden alışın diye almak istiyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ermantpc

İlk seçenekler Cybex Sirona ve Maxi Cosi Axissfix olsun. 9-36 bakmayın zaten. 9-18 almalısınız
    Tüm mesajlarınızda 9-36 almayın demişsiniz bir de joie everystage yanaşmayın demişsiniz. Oto koltuğu hakkındaki makaleniz araştırmanız veya bir deneyiminiz varsa paylaşın ona göre sizi dinleyelim. Joie every stage yi hiç test ettiniz mi mesela neye göre yorumunuz? Adac testi mi tek kriteriniz?
  • Selam
    4 yaşında oğlum için ot koltuğu bakıyorum. Araştırma yaptım.Son 4 yılın farklı testlerine, puanlarına baktım.Nihai olarak ;
    1-MAXI-COSI Rodifix Airprotect (Isofix)
    2-CYBEX Çözüm M-Fix SL (Isofix)
    3-JOIE Trillo LX (Isofix)
    seçeneklerinde kaldım. Aslında gönlüm "besafe iZi Flex FIX i-Size" te idi fakat önden çarpışmada düşükte olsa riskli bulunmuş.
    Fiyat scalam yok.Şu an römer trifix kullanıyorum.Çok terletiyor.
    önceliklerim;
    1-Güvenlik
    2-Çevreyi görebilsin.Görüş açısı ve yuksek oturuş.
    3-Terletmesi az olsun
  • YOĞUN ARAŞTIRMALAR SONUCUNDA
    1.15-36KG LİSTE
    2.PUANLARI
     BEBEK İÇİN OTO KOLTUĞU ÖNERİNİZ? BEBEK İÇİN OTO KOLTUĞU ÖNERİNİZ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nadirc -- 22 Haziran 2018; 15:54:40 >
  • Merhaba arkadaşlar bütün sayfaları neredeyse okudum 7 aylık çocuğum için oto koltuğu alacağım piyasada çok fazla marka ve model var. Benim için yatma pozisyonu fazla mümkünse 360° dönme özelliği olan bı ürün bakıyorum ama kullanışlılık nasıl olur onu bilmiyorum. bu özelliklerde KANZ qfix var ama bu ürün hakkında pek fazla yorum bulamadım. Sizin tavsiyeniz nedir? KANZ qfix alınınırmı? Yoksa o fiyatlara daha iyi yada muadili ne olabilir.Teşekkrler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nadirc

YOĞUN ARAŞTIRMALAR SONUCUNDA
    1.15-36KG LİSTE
    2.PUANLARI
     BEBEK İÇİN OTO KOLTUĞU ÖNERİNİZ? BEBEK İÇİN OTO KOLTUĞU ÖNERİNİZ?
    aldınız mı bilmiyorum ama güncel olarak besafe izi flex çok mükemmel bir ürün olmuş. Bütçe yeterliyse öneririm.
  • britax-römer king II ats ve maxi cosi tobi arasında kaldım. hangisini önerirsiniz?
  • Herkese merhaba; 1000 ₺ civarı isofixli 9-18 kg oto koltuğu alacağım 6 aylık çocuğum için. Bu fiyat aralığında önerebileceğiniz marka ve model hangisidir?

Römer King II ve Maxi cosi tobi var ama onlar isofixli değil. Ancak adac testlerinden yüksek puan almış olduğu gözüküyor. İsofixli olmadığı için alınır mı bu ikisinden biri.

Ayrıca Römer versafix buldum uygun fiyata ama oda eski model kafalık olmadığı için tercih edilmemesi gerektiği söylendi.

Recaro optiafix e-bebekte var sadece 1400 tl. Alınır mı ? Adac puanı da yüksek.

Çok kararsız kaldım. Yardımcı olabilecek var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavi_gece66 -- 13 Temmuz 2018; 10:49:5 >
  • bir de danışmak istediğim konu üretim tarihleri. oto koltuklarında üretimden sonra 6 yıl yazılıyor, sonrasında plastik ve köpükler koruyuculuğunu kaybediyormuş. bu durumda en eski 2016 almak gerekli değil mi?
  • Merhabalar,

Kızım 16 aylık şu ana kadar çok ihtiyacımız olmadı ama artık arabada durmuyor malesef, oto koltuğu araştırıyorum ama her bebek farklı olduğu içinde bir türlü karar veremedim ve ne kadar çok araştırırsam o kadar kafa karışıklığı yapıyor. En iyi bildiğimiz markaların bile olumsuz yorumları mevcut çünkü.

Wellgro ve Nania hakkında ne söylersiniz?

Şimdiden teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.