Şimdi Ara

BEBEK İÇİN OTO KOLTUĞU ÖNERİNİZ? (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
644
Cevap
34
Favori
301.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: apollonx

Bugün İzmitte açılan yeni jokere gittim 974 TL 'ydi. Zemin minderi sert geldi bana.

hafta sonu özel kampanyaydı malesef. Sert olmasının sebepleri var. Ne kadar yumuşak olursa o kadar güvensiz olur o zemin.
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Zeminle güvenliğin ne gibi bir alakası var? Britaxında 900 tl'lik ürününün zemini sertti ama 1600 tl'likte yumuşaktı. Uzun süreli oturumda çocuk rahatsız olur diye düşündüm, bilmem yanlış mı düşündüm?
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

Zeminle güvenliğin ne gibi bir alakası var? Britaxında 900 tl'lik ürününün zemini sertti ama 1600 tl'likte yumuşaktı. Uzun süreli oturumda çocuk rahatsız olur diye düşündüm, bilmem yanlış mı düşündüm?

Tobide otomatik pilot kemer sistemi var ani frenlerde cocuk koltuga gomulurse kemerler omuzdan cikar guvenlik zaafiyeti olur. Uzun sureli hangi koltuga oturursa otursun ayaklar uyusur. 2 saatte bir cocugun kalkmasi gerekiyor. İsterse komple sunger koltuk olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar kızım 1 yaşına girdi ve ona araba koltuğu arıyorum.

Maxi Cosi Tobi ile Casual Vivafix arasında kaldım. Casual'ın isofixli olması daha güveliymiş gibi geliyor. Sizce kızımın güvenliği ve koltuğun konforu için hangisini almalıyım yada 750 - 1250 TL arası önerebileceğiniz başka koltuk varmı?

Birde aracım Seat Ibiza bu koltuklar rahatca aracıma takılır mı sizce?
  • Merhaba bende 1 yaşına giren oğlum için oto koltuğu bakıyoruym aklımda besafe izi comfort x3 var yalnız bunun izofix ile normali arasında cok fark var mı kullananlar varsa bilgi rica ederim.
  • merhaba dostlar,

benim bir canavar oğlum var inanın canavar 2.5 yaşında arabada dünyayı zehir ediyor sinir vs bırakmıyor bir koltuk alayım ona oturtayım istiyorum. konuyla ilgili görüş ve önerilerinizi beklyorum.
  • Herkesi iyi günler,

Nasipse kızıma oto koltuğu almak için araştırmalara başladık.
    Bütçemiz 1000 tl civarı.
    Alırken nelere dikkat etmeliyiz? Biraz araştırdım genel olarak isofix(arabam uyumlu) ve ADAC testi üzerinde durulmuş.
    Haricinde dikkat etmemiz gereken neler var?
    Bütçemize göre önerebileceğiniz markalar modeller nelerdir..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uk5237

Herkesi iyi günler,

Bütçemiz 1000 tl civarı.
    Alırken nelere dikkat etmeliyiz? Biraz araştırdım genel olarak isofix(arabam uyumlu) ve ADAC testi üzerinde durulmuş.

arka cam 'a bakan koltuklar için ne düşünüyrsn ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arel.gr -- 21 Aralık 2017; 0:28:9 >
  • Merhaba,

Maxi-Cosi Axissfix alırsak 15 aydan küçükkken öne bakarak oturtamıyor muyuz, küçük çocukların arkaya bakarak oturması bir opsiyon mu zorunluluk mu bu modelde anlayamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ubeceren

Merhaba,

Maxi-Cosi Axissfix alırsak 15 aydan küçükkken öne bakarak oturtamıyor muyuz, küçük çocukların arkaya bakarak oturması bir opsiyon mu zorunluluk mu bu modelde anlayamadım.

iskandinav böigelerinde arkaya bakarak oturma kuralmış okudum gibi emin değilim.

video - arka cam 'a bakan koltuk
  • quote:

Orijinalden alıntı: ubeceren

Merhaba,

Türkiye için herhangi bir zorunluluk yok. Avrupa ülkelerinde 15 aya kadar zorunlu.

Ters kullanmak güvenlik için olan birşey oto koltuğu güvenlik için alındığı için geriye kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arel.gr

quote:

Orijinalden alıntı: uk5237

Herkesi iyi günler,

Bütçemiz 1000 tl civarı.

arka cam 'a bakan koltuklar için ne düşünüyrsn ?

Hiç düşünmemiştim hocam ama araştırmakta fayda var

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba ,

10 aylık oğlum için oto koltuğu araştırmaktayım. Yorumlarınızı okudum iki model arasında kaldım.

Isofix li olsun istediğim için çember daraldı. Aşağıdaki 2 model için yorumlarınızı ve diğer önerebileceğiniz modeller varsa yorumlarınızı alabilir miyim ?

* Recaro Optiafix Oto Koltuğu 9-18 kg ( Isofix bağlantılı - 1700 TL )
    * Britax-Römer Trifix 9-18 kg Oto Koltuğu ( Isofix bağlantılı - 1500 TL )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocaliskan_1988 -- 14 Ocak 2018; 23:44:4 >
  • Merhaba erman bey,

Oglum 5 aylik 8.900 kg. Biraz iri ve hareketli bir bebek. Tasima koltugundan nefret ediyor. Otomobilimle onu tasima koltuguna yerlestirip hicbir yere yalniz basima gidemiyorum. Oto koltugu alicam cunku oturmaya basladi. Fiyat cok onemli degil. Yardimci olabilirseniz sevinirim. Yeterli alp koltugunu sevsin ve ben ozgurlugume kavusabileyim.

-Guvenli olsun, uzun ve iri bir bebek icin oturmasi, uyumasi vs. konforlu olsun

-360 derece donmesi iyi bir sey mi rahat durmayan bebeklerde olmasi iyi bir ozellik mi?

-cok fazla marka ve model var neye gore secmeliyim?

-isofix tum onerdiginiz marka ve modellerde mevcut mu

-tum oto koltuklari arabama sigar mi (renault clio h.back)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam pebble plus aldım kızıma bizi belirli bir süre idare eder ama araba koltuğunuda almak istiyorum kafamda bir kaç seçenek var.

1. Axissfix

2. Familfix bazasıyla birlikte 2waypearl

3. Tobi

4. King II

Burada öncelikle 2waypearl ve axissfix arasında bir kıyaslama yapmanızı istiyorum güvenlik ve rahatlık olarak.

Diğer merak ettiğimse sizce axissfix ya da 2waypearl almama gerek var mı? Pebble plusla zaten 9 ay kadar arkaya bakar şekilde binecek sonra direk tobi yada king II ye geçsem olurmu.

Son olarak farklı bir tavsiyeniz varsa onu da değerlendirebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: zizu11

Hocam pebble plus aldım kızıma bizi belirli bir süre idare eder ama araba koltuğunuda almak istiyorum kafamda bir kaç seçenek var.

1. Axissfix

2. Familfix bazasıyla birlikte 2waypearl

3. Tobi

4. King II

Burada öncelikle 2waypearl ve axissfix arasında bir kıyaslama yapmanızı istiyorum güvenlik ve rahatlık olarak.

Diğer merak ettiğimse sizce axissfix ya da 2waypearl almama gerek var mı? Pebble plusla zaten 9 ay kadar arkaya bakar şekilde binecek sonra direk tobi yada king II ye geçsem olurmu.

Son olarak farklı bir tavsiyeniz varsa onu da değerlendirebilirim.

Ana kucaklari 9 ay kadar kullanilabilir lakin cocugunuz 6 aydann sonra sıkılabilir. 2way baza alirsaniz cok kolay birsekilde ama kucagini yerlestirirsiniz kemerle ugrasma derdiniz kalmaz. Sonrasinda ise 2way pearl ile devam edersiniz.

Axissfix tamamen farkli bir koltuk donme ozelligi eger araciniz kucukse cocugu yerlestirirken gayet kullanisli oluyor.

Kisaca butce el veriyorsa yukarda ki secenekler,

Eger butce zorlaniyorsa pebble plus sonrasi tobi , king2 gibi secenekler degerlendirilebilir.

• Bütçe sıkıntım yok sayılır. Ben axissfix ve 2waypearlü arkaya bakma özellikleri olduğu için düşündüm. Rahatlık ve güvenlik açısından nasıl değerlendiriyorsunuz bu ikisini.

• quote:

Orijinalden alıntı: zizu11

Bütçe sıkıntım yok sayılır. Ben axissfix ve 2waypearlü arkaya bakma özellikleri olduğu için düşündüm. Rahatlık ve güvenlik açısından nasıl değerlendiriyorsunuz bu ikisini.

Guvenlik olarak axissfix 1 tik onde. Amma 2way pearl baza pebble ile birlikte kullanilacagi icin cok daha kullanisli olur. Yuksekligi ve kemer sistemi rahattir.

Pebble kullanirken zoorlanmiyorsaniz kemer baglantisinda ; 6 aydan sonra axissfix alin gecin,

Ama kemerde zorlaniyorsaniz 2waypearl cozum olur sizin icin.

• Çok teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.