Şimdi Ara

BEBEK İÇİN OTO KOLTUĞU ÖNERİNİZ? (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Hs.Öztrk Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
644
Cevap
34
Favori
301.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selamlar. Bugün doktorumz ile görüştük. 9 aylık bebeğimizin 1 yaş ve kilosunda iri olduğunu söyledi. 9-18 koltukları 2 yaşından sonra kullanamaz 9-36 lara da bakabilirsiniz dedi. Erman hocamın bu konudaki fikrini biliyorum ama hem dr.dan yüz bularak hem de çocuğun hareketli ve iri olmasını düşünerek 9-36 almaya karar verdim. En eli yüzü düzgün model Britax Römer Advansafix III Sict Oto Koltuğu 9 36 Kg ile Römer Evolva 123 Sl Sict görünüyor. bu evolva yeni çıkmış galiba 5 nokta kemerli ve o da isofixli yazıyor. Hangisini önerirsiniz ve ilave öneriniz var mıdır arkadaşlar? Benim gibi direkt 9-36 almayı düşünen var mı ?
  • ermantpc kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler erman bey
  • quote:

Orijinalden alıntı: D.Öztürk

Herkese merhaba,

9 aylık ve 9 kilo olan kızıma 0/18 kg oto koltuğu grubunda, tercihen 360derece dönebilen modeller arasında oto koltuğu arayışındayım 2000TL üstünü düşünmüyorum, acaba özellikleri ve bulduğum fiyatlarla da kıyaslayarak aşağıdakilerden hangisini önerirsiniz?

Cybex Sirona m I size / 1.799 TL

Recaro zero 1 (360 derece dönebilen) / 1.799 TL

Britax Römer Dualfix (360 derece dönebilen) / 1.820

MaxiCosi Axissfix 1 (360 derece dönebilen) / 1.725 TL

*Cybex Sirona Plus 360 ilk tercihim olurdu ama fiyat olarak epey yukarıda kaldığından düşünmüyorum.

Aklımda ilk sırada Recaro Zero var ama sizlerin de bu ve bu koltuklar dışında görüşünü almak istiyorum özellikle tecrübeli arkadaşlardan bilgi alabilir miyim @ermantpc ve @M_aTRa_X , teşekkürler şimdiden.

Yorum alamasak da bilgi vermek istiyorum; başta hiç aklımızda olmayan Besafe Izı Modular aldık :)

• Merhaba

Besafe izi modular almışsınız hayırlı olsun

İlk izlenimleriniz nasıl yüksekliği çocuğunuzu sarması boşluk kalmaması fiyatı gibi konularda fikirlerinizi merak ettim ayrıca yakından görmediğim için soruyorum besafe izi comfort ve izi combi x4 modelleri ile maxı cosı axıssfıx modelini yakından inceleme şansınız olduysa yorumlarınızı öğrenebilir miyim
  • Merhabalar
    Bebeğim 11 aylık olmak üzere 75 cm 8 kg
    Oto koltuğu arayışındayız max 1200 tl kadar
    Olan koltuklara bakıyoruz. Maxi cosi tobi
    Ve be safe arasında tobiyi önerme sebebiniz nedir?
    Birde maci cosi tobi ve pearl arasında hangisini tercih etmek gerekir?

BEBEK İÇİN OTO KOLTUĞU ÖNERİNİZ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anakonda.20 -- 8 Ağustos 2017; 18:52:8 >

• Birde hocam bu adac testi sayfanına bakarken tabloda neye bakıcaz kırmızı yada yeşil artılara mı?
  • bütçe sınırı olmaksızın 12 kg 18 aylık çocuk için 3 koltuk önerebilirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: anakonda.20

Merhabalar

Pearl tek basina kullanilamaz familyfix baza almaniz gerekiyor. Maxi cosi tobiyi kampanyalarla 829 civarina alabilirsiniz guzel urundur.

• quote:

quote:

Herkese merhaba,

9 aylık ve 9 kilo olan kızıma 0/18 kg oto koltuğu grubunda, tercihen 360derece dönebilen modeller arasında oto koltuğu arayışındayım 2000TL üstünü düşünmüyorum, acaba özellikleri ve bulduğum fiyatlarla da kıyaslayarak aşağıdakilerden hangisini önerirsiniz?

Cybex Sirona m I size / 1.799 TL

Recaro zero 1 (360 derece dönebilen) / 1.799 TL

Britax Römer Dualfix (360 derece dönebilen) / 1.820

MaxiCosi Axissfix 1 (360 derece dönebilen) / 1.725 TL

*Cybex Sirona Plus 360 ilk tercihim olurdu ama fiyat olarak epey yukarıda kaldığından düşünmüyorum.

Aklımda ilk sırada Recaro Zero var ama sizlerin de bu ve bu koltuklar dışında görüşünü almak istiyorum özellikle tecrübeli arkadaşlardan bilgi alabilir miyim @ermantpc ve @M_aTRa_X , teşekkürler şimdiden.

Yorum alamasak da bilgi vermek istiyorum; başta hiç aklımızda olmayan Besafe Izı Modular aldık :)

Etiketleme uyarisi gelmedi kusura bakmayin. Hayirli olsun guzel gunlerde kullanin

• quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

quote:

Merhabalar

Pearl tek basina kullanilamaz familyfix baza almaniz gerekiyor. Maxi cosi tobiyi kampanyalarla 829 civarina alabilirsiniz guzel urundur.

Araştırdıkça kafa karışacak kadar çok ürün var en sonunda actım adac sayfasını bütceme uyan 3 koltuk buldum

Recaro optiafix

Britax römer king 2

Maxi cosi tobi

Bu üç koltuktan hangisi alınmalı isofixli olması recaroyu öne geçir mi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

quote:

Merhabalar

Araştırdıkça kafa karışacak kadar çok ürün var en sonunda actım adac sayfasını bütceme uyan 3 koltuk buldum

Recaro optiafix

Britax römer king 2

Maxi cosi tobi

Bu üç koltuktan hangisi alınmalı isofixli olması recaroyu öne geçir mi

Recaronun yatisini ben begenmiyorum alt yatiyo ust dik kaliyor. İsofixli olmadi sadece kolay takip cikarma olarak arti olur baska bir artisi olmaz

• M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Anladım o zmn ben temiz temiz tobiyi alayım teşekür ederim yardımın için
  • Gercekten kafa karistirici. ben 4 aylik oglumu oturtarak deneme yaptim, tobide kaba durdu ama besafe izi comfort x3 te tam oturdu. hem baya yukseliyor koltuk disariyi seyredebilir. ancak adac ta sonuclarini bulamadim.

erman hocam ne dersiniz 4 aylik, 8,5 kg, 67cm arac yeni clio olacak. besafe x3 iyimidir

hafif yatacak

bebegi kavrayacak

kullanimi kolay

isofixli

butceyi sarsmayacak
  • geçici birşey için çok para vermeye gerek yok girin letgodan bakın derim
  • dkab_25 D kullanıcısına yanıt
    4 yaşa kadar sadece combi kullanılıyor. diğerleri 2den sonra öne bakmalı.
  • LaNcEt kullanıcısına yanıt
    almadıysan bende var.
  • Vincent Lord kullanıcısına yanıt
    9-18 al.
  • aldım hocam, erken haber vereydin keşke :(
  • Öncelikle merhabalar. Bu forumdaki sayfaları okudukça kafam iyice karıştı. Özellikle @ermantpc üstadın yorumları ve bilgisi hem etkiledi beni hemde alt üst etti :)

Öncelikle çocuklarım ve kullanımım hakkında bilgi vereyim. Yılda 1 yada 2 kere 500-600 km yol yapıyorum. Biri 9 kg 8 aylık erkek diğeri 8,5 kg 8 aylık kız bebek. Çocuklarım yerinde pek duran çocuklar değil. şimdi müsadenizle sorularımı sorayım

Soru 1-) Taşıma kapasitesi 9-36 kg olan bir çok koltuk var bunlardan alıp bir kerede kurtulmak istiyordum ancak genelde 9-18 kg alıp daha sonra 18-36 kg geçmeyi tavsiye etmişsiniz nedeni nedir ?

Soru 2-) Erman Hocam bazı markalarda çok ısrarcı sebebini de az çok anladım ancak ya maddiyat 2 tanede zorlanıyorsa ucuza kaçınmamız tamamen sorun mu ?

Soru 3-) Aracım isofix bağlantısı mevcut ancak isofixli ürünler çok pahalı. Bunu yerine isofixsiz ürün alsak emniyeti elden bırakmış mı oluruz?

Soru 4-) Ben bolen hug Ferrari gibi markaları almaya niyetlenmiştim direk vazmıgeçeyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DespotHkn -- 29 Ağustos 2017; 16:38:43 >

• Opel Vectra 2004 comfortta isofix var mi. Varsa bütün isofixli bebek koltukları uyar mi. 1500-2000 bandında tavsiyeniz nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ylmz_avsr48 -- 31 Ağustos 2017; 18:15:8 >
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.