Şimdi Ara

BEBEK İÇİN OTO KOLTUĞU ÖNERİNİZ? (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
644
Cevap
34
Favori
301.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Biri 9 yaşında diğeri 5 Aylık iki kızım var. Aracımız fiesta. Bebeğimiz için şu anda (biliyorum ki çok kalitesiz ama araç + bebekle dışarı fazla çıkmadığımızdan ucuza kaçtık) kraft ana kucağını kullanıyorum. Artık bir üst seviyeye geçme zamanımız yaklaşıyor, aracımız küçük olduğundan araçta fazla yer kaplamayacak ve f/p ürünü olacak bir ürün bulabilir miyiz? Öneriniz olur mu? Aldığımız koltuğu 8-10 yaşına (ya da kanuni sınır olan 12 yaşına) kadar kullanabilelim istiyorum.

Teşekkürler.
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    5 aylığa öyle bir koltuk alamazsınız maalesef. 9-18 alıp 5 yaşa kadar kullanacaksınız.

Her koltuk bir (1) insan boyutunda yer kaplar.

Maxi Cosi Tobi,
    Römer King 2 düşünebilirsiniz.
  • ermantpc kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevabınız için. Tahmin ettiğim gibi 9-18 kg'ı almak şart diyorsunuz. Önerilerinizden birini alacağım mutlaka.

İyi forumlar.
    Teşekkürler. Peki bunların isofixli olan ve mümkünse daha fazla yatan modelleri var mı?
  • srvngrc S kullanıcısına yanıt
    daha fazla yatmaz. yatış açıları standarttır.

isofixli olarak Römer Trifix e bakabilirsin
    Teşekkürler. Yalnız arada neredeyse 1000 lira fark var. Bu fark sadece isofix için mi?

İsofix'li daha uygun modeller de var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Belki kampanyalı ürünler bulabilirsin ama, Römer, Besafe, Cybex, Maxi Cosi, Recaro dışına çıkma markalarda.
  • kiddy phoenixfix pro 2 nasıldır peki? adac testinden çok iyi puan almış. isofixli. yatıyor mu onu bilmiyorum sadece..
    Az yatar bunlar. Kötü ürün değil ama ben tipini beğenmiyorum kiddy nin açık söylemek gerekirse. Ama ürünü kötüleyemem, güvenlidir.
    sayın hocam, tavsiyeniz için teşekkürler. kendim de ebebek falan bakarken besafe x3 isofix modelini çok beğendim ama fiyat 2200 TL civarı.
    internette 2. el 1000 lira civarı satanlar var.
    benim yeni sorum şu şekilde, destek olursanız sevirim:
    oto koltuğunu 2. el alırsam sorun yaratır mı? örneğin 2 sene kullanılmış bir oto koltuğu güvenliliğini yitirmiş midir? kaza geçirmedikten sonra eskimeye bağlı olarak sıkıntı yaratırlar mı güvenlik açısından?
    1000 liraya maxi tobi alacağıma besafe x3 isofix 2. el alsam daha iyi olmaz mı? ne dersiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba ermantpc,

Bende 9-18 arası bir koltuk bakıyorum. Besafe izi comfort x3, besafe izi combi x4 ve cybex sirona arasında çok gidip geldim. Daha sonra bunlara recaro zero-1 ve maxi cosi axissfix eklendi, hala karar veremedim. ADAC 2017 testlerinde recaro ve maxi cosi iyi puan almış. Sizce aralarında bariz farklar var mı, hangisini tavsiye edersiniz? Ayrıca besafe izi combi x4 piyasa da çok yok, hakkında fazla görüş de yok. Bu koltuk hakkında bilginiz var mı?
    merhaba erman bey 8 aylık oğluma koltuk bakıyorum araç yeni i20 e bebekte baktığım birkaç koltuk vardı fiyatları 300 den başlıyordu ama onlar da yarı yatıyordu tam yatanların fiyatları da 600 den başlıyor siz ne marka önerirsiniz bütçemi çok zorlamak istemiyorum
  • deblod kullanıcısına yanıt
    Bence sıfır tobi al daha iyi.
  • esbr E kullanıcısına yanıt
    Kullanımı zor combi nin.

Sirona ve Axissfix en iyi iki seçenek.
  • resdent R kullanıcısına yanıt
    bütçe zorlanacak mecbur. Ayrıca koltukta tam yatma diye bir olgu yok.

9-18 alman lazım. 9-36 bakma
    evet tam yatma dediğim birisi daha fazla yatıyor yatma aralığı önemli mi sizce?ayrıca hangi marka önerirsiniz?
  • Bütün anne babalar bebeklerinin sağlıklı, güvenli ve konforlu bir ortamda büyümelerini ister. Bu nedenle bebek için alınması gereken her türlü eşyanın en kalitelisini, en konforlusunu alır. Bebeklerin güvenliği için mutlaka alınması gereken eşyalardan biri de oto koltuğudur. Oto koltuklarıyla bebekler daha güvende olacak ve konforlu yolculuk yapacaktır. Ancak piyasada bulunan çok çeşitli oto koltuğu modelleri, koltuk seçimini zorlaştırıyor. Bu nedenle koltuk almadan önce oto koltuklarının özellikleri ve doğru kullanımı konusunda bilgi edinmek gerekir. Kaliteli bir bebek oto koltuğu bebeğinizin güvenle yolculuk yapmasını sağlayacaktır. Ayrıca Karayolları Trafik Yönetmeliği de yeni doğandan 12 yaşına ve 36 kiloya kadar çocuklar için araçlarda oto koltuğu bulundurulmasını zorunlu kılmıştır.

Bebek oto koltuğu alırken öncelikle Avrupa Güvenlik Standardına uygunluğunu gösteren ECE sertifikasının olup olmadığına bakmak gerekir. Ayrıca güvenlik testlerinden alınan puanları gösteren ADAC sembolüne de bakmak gerekir. Bunlar varsa artık bebeğiniz ve aracınız için en uygun modeli seçebilirsiniz. Beş noktalı emniyet kemeri bebeğinize en yüksek güvenliği sağlayacaktır. Koltukta baş ve boyun desteği sağlayan ve koltuğun üst kısmında bulunan ek güvenlik yastığı da bebeğin kaza durumunda zarar görmesini engeller. Bu özellikleri olan koltuklar tercih edilmelidir.

• Erman hocam merhaba, RECARO Optiafix (Isofix) hakkında görüşünüzü alabilir miyim. Araç a180, 16 aylık erkek çocuk için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hebelubes

Erman hocam merhaba, RECARO Optiafix (Isofix) hakkında görüşünüzü alabilir miyim. Araç a180, 16 aylık erkek çocuk için.

MAXI-COSI Axissfix bu modelle aralarında kaldım. 0-13kg kullandığım maxi cosiydi yine.
    Erman Bey Merhaba ;

Hepsini deneyerek concord aldık.Yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.