Şimdi Ara

Bebek Arabası [Ana Konu] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
632
Cevap
36
Favori
197.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yerli olanların hiçbiri alınmaz. Acaba bu ürünleri üretenler kendi bebeklerini bu arabalara bindiriyorlar mi? Çok merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: everydayforus

Yerli olanların hiçbiri alınmaz. Acaba bu ürünleri üretenler kendi bebeklerini bu arabalara bindiriyorlar mi? Çok merak ediyorum.

hiç sanmıyorum..
  • Chicco'nun "Chicco Urban Stroller" modelini gören, duyan, kullanan var mı? Bana çok pratik geldi, özellikle tam yatar pozisyona gelebilmesi ve tak çıkar parçaları çok ergonomik. Katlandığında da en az yer kaplayan bu gibi.

http://www.n11.com/chicco-urban-travel-bebek-arabasi-kirmizi-adaptor-ve-renk-pedli-P26230798
  • Treko dan gayet memnunuz hem tasarım hem de işlev açısından
  • TuVNeRa kullanıcısına yanıt
    Üstad yeni tavsiyen var mıdır? Bi ara yanlış hatırlamıyorsam annelutfen'den %50 indirimli bi şeyler almıştın.
  • Kanz i tavsiye eden arkadas var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: seraaser

Kanz i tavsiye eden arkadas var mi?

modeline bağlı..benim kullandığım kz 2020 hummer kesinlikle tavsiye etmiyorum..başka modellerini bilmiyorum..
  • Chicco Lite Way
    Joie Brisk
    Kraft London XL

Hangisini seçmeliyim?
  • Kanz KZ 2020 Hummer travel set siparişini tam vermek üzereydim ki buraya da girip yorumlara bakmak istedim.Hangi yönde şikayetleriniz var arabayla ilgili ?
    Özellikle tüm tekerleklerin 360 derece dönebilmesinden ötürü tercih etmek istiyordum.
    Çok mu ağır ? Fazla mı yer kaplıyor ya da yolda sarsıntısı çok mu fazla ?
    Acil olarak cevap yazabilirseniz çok memnun olurum

@oprema
  • Kanz 2020 hummer modelini niçin tavsiye etmediğinizi dezavantajlı yönlerini yazabilir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fethiparisa

Kanz 2020 hummer modelini niçin tavsiye etmediğinizi dezavantajlı yönlerini yazabilir misiniz ?

İşçilik ve malzeme kalitesi vasat.. Yoğun plastik kullanılmış ve takır tukur oynuyor her tarafı..Bunlar çok önemli değil dersen en büyük sorunu "ergonomik" olmaması..
    Tutamaç kısmı çok alçak..ben 172 cm olmama rağmen eğilmekten belimi ağrıtıyor..ayrıca sürerken tekerlekler ayaklarıma çarpıyor..bu çok sinir bozucu oluyor..
    ayrıca eşimin en çok rahatsız olduğu konu kaldırım gibi yüksek yerlere çıkarken önünü kaldıramamak..çin işkencesi çekiyorsunuz..
    diğer olumsuz yönü ana kucağı çok küçük ve dar..bizim bebek 4 aylık ve minyon olmasına rağmen küçük gelmeye başladı..bel kısmı sanki çocuğu rahatsız ediyor gibi hissediyorsunuz.. mağazalarda başka modelleri gördüğümde farkı anlıyorum ve uyuz oluyorum açıkçası..keşke bakarak alsaymışım diyorum..

çabuk ve kolay toplanabilmesi, fazla ağır olmaması ve bagaja (fiat linea) sığabilmesi tek artı yönü diyebilirim..

ben 450 TL ye almıştım..bu parayı hak ediyormu bence etmiyor..250 TL den fazla etmez..ama şimdiki tecrübem olsa ne kadar ucuz olursa olsun ben bu ürünü almazdım..

sonuç: tavsiye edilmez..

• Anlıyorum teşekkür ederim mesajınız sayesinde almaktan vazgeçtim Kanz kz 2020 Hummer modelini.
    Fakat şimdi de bu kriterlerde model bulamıyorum.Var mı arkadaşların bir önerisi ilk bebeğimiz olucak uzun süreli kullanım hedefleniyor.
    Travel set önceliğimiz ,dört tekerlekte dönebilsin istiyoruz.Alt sepeti geniş olsun,tek hamleyle katlanabilmesi iyi olur,kışlık ayak ucu ilavesi,yağmurluğu,çıkarılabilir ön bar,çift taraflı kullanabilme gibi beklentilerimiz var ve bütçede 500 ama çok güzel bir araç olursa maksimum 650 verilebilir.Daha yukarısını düşünmüyorum.

Casual diye bir model var ama onla ilgileniyorum şimdi bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fethiparisa -- 21 Temmuz 2014; 15:51:02 >
  • fethiparisa F kullanıcısına yanıt
    Bende bu aralar hararetli araştırıyorum.Anladığım kadarıyla bazı olmazsa olmaz özelliklerin olduğu travel sistem arabalar ya da markalar anlaşmışcasına 700-800 bandında oynuyor.Bunları da çek-indirim vs. 550-600 TL alabiliriz.

Bende casual cadillac ile chicco liteway arasında gidip geliyorum. Chicco baston olmasından ötürü sanki daha yakınım.Aslına bakarsan kampanya bekliyorum acele etmiyorum.Hangisini uygun düşürürsem onu alacağım.

Bir başka konu da casual cadillac için yazmıştım; Annelütfen.com 'da avantajix ve avea koduyla 586 TL 'ye geliyordu.
  • Casual Cadillac için 586 sahiden iyi fiyatmış.avantijx geçerliyse tabi hala.Chicco liteway kullanan 2 arkadaşım var hatta bir kere bende kullandım baston olduğu için midir nedir bir türlü bana güvenli hissettiremedi.Kullanım olarak gayet pratik ve malzemesi hissedilir derecede kaliteli denebilir.Ama bana Causal Cadillac daha yakın gibi 550-600 arasına fiyatını buldum mu alıcam sanırım.Bir de Casual Cadillac'ın estetik görünümü daha güzel geliyor bu da etkili bir faktör.Bakalım bulursan bir link verirsen çok memnun olurum.Uygun fiyatlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zer0line

Herkese merhaba,
    Gecen gun babyhope diye bir travel sistem araba aldim sizlerle paylasayim dedim,
    Araba 8kg,
    iki yonlu surulebiliyor,
    tek elle acilip, kapanabiliyor,
    4 teker donebiliyor,
    isterseniz arka tekerlerin donmesi kitlenebiliyor,
    yeni dogumdan itibaren 20kg ya kadar kullanilabiliyor,
    plastik ve aliminyum aksam bence iyi,
    satici beneto ile ayni fabrika urunu oldugunu soyluyor, arcelik-beko gibi,
    350TLye aldim,
    baktigim onlarca pahali arabadan cok daha kullanisli ergonomikti bence tavsiye ederim.

Merhaba
    Bende bu üründen almayi düşünüyorum.magazadaki görevli de pahali ürünler yerine bunu önerdi.Siz memnun kaldiniz mi?? Benim kafama birkaç şey taklidi.anakucaginin kumasi terletir gibi geldi. Bir de bozuk yollarda performansından emin olamadim.çok sarsiyor mu?

• quote:

Anlıyorum teşekkür ederim mesajınız sayesinde almaktan vazgeçtim Kanz kz 2020 Hummer modelini.
    Fakat şimdi de bu kriterlerde model bulamıyorum.Var mı arkadaşların bir önerisi ilk bebeğimiz olucak uzun süreli kullanım hedefleniyor.
    Travel set önceliğimiz ,dört tekerlekte dönebilsin istiyoruz.Alt sepeti geniş olsun,tek hamleyle katlanabilmesi iyi olur,kışlık ayak ucu ilavesi,yağmurluğu,çıkarılabilir ön bar,çift taraflı kullanabilme gibi beklentilerimiz var ve bütçede 500 ama çok güzel bir araç olursa maksimum 650 verilebilir.Daha yukarısını düşünmüyorum.

Casual diye bir model var ama onla ilgileniyorum şimdi bakalım.

Hocam eğer ilk çocuksa ve ilerde 2.çocuk düşünüyorsanız(4-5 sene sonra mutlaka düşünüyorsunuz) size tavsiyem kaliteli bir araba almanız.. bence biraz paraya kıyın 750 TL ve üstü modellere bakın.. Ben çok pişman oldum ilk çocukta neden kaliteli bir travel almadım diye..düzgün kullanırsanız ve kimseye vermezseniz uzun süre dayanıyor bu arabalar..

• Haklısınız bende farkındayım üst model araçları tercih ettiğimizde eminim o paranın hakkını fazlasıyla verecek modeller ama 800-900 den fazla vermek bana mantıklı gelmiyor bebek arabası için.Gerekirse 2 çocuk için yeni araç bile alınsa 450-500 civarında iki araç almak bile daha mantıklı.Hem diğer çocuk arabaya ihtiyac duyduğunda yeni modeller özellkler eklenmiş olucaktır hemde kesinleşmemiş bir şey için önceden harcama yapmak mantıksız geliyor.

Baktığım modelin 2014 fiyatı çok yüksek.Bir anlam veremedim.Casual Cadillac air 2014 diye geçiyor.
    CASUAL Cadillac Air Travel Sistem Bebek Arabası Kırmızı - (2014)
    annelutfen.com da fiyat yüksek geldi.

Arkadaş bu sitede uygun olduğunu belirttiği için buraya baktım.diğer siteleri inceleyeceğim şimdi.Fikri olan varsa bu Cadillac modeliyle ilgili kullanan,bakıp beğenmeyen,beğenen,olumlu olumsuz özelliklerini yazabilecek olan çok sevinirim.

http://www.annelutfen.com/urun/casual-cadillac-air-travel-sistem-bebek-arabasi-kirmizi-2014

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fethiparisa -- 23 Temmuz 2014; 2:41:46 >

• quote:

Haklısınız bende farkındayım üst model araçları tercih ettiğimizde eminim o paranın hakkını fazlasıyla verecek modeller ama 800-900 den fazla vermek bana mantıklı gelmiyor bebek arabası için.Gerekirse 2 çocuk için yeni araç bile alınsa 450-500 civarında iki araç almak bile daha mantıklı.Hem diğer çocuk arabaya ihtiyac duyduğunda yeni modeller özellkler eklenmiş olucaktır hemde kesinleşmemiş bir şey için önceden harcama yapmak mantıksız geliyor.

Baktığım modelin 2014 fiyatı çok yüksek.Bir anlam veremedim.Casual Cadillac air 2014 diye geçiyor.
    CASUAL Cadillac Air Travel Sistem Bebek Arabası Kırmızı - (2014)
    annelutfen.com da fiyat yüksek geldi.

Arkadaş bu sitede uygun olduğunu belirttiği için buraya baktım.diğer siteleri inceleyeceğim şimdi.Fikri olan varsa bu Cadillac modeliyle ilgili kullanan,bakıp beğenmeyen,beğenen,olumlu olumsuz özelliklerini yazabilecek olan çok sevinirim.

http://www.annelutfen.com/urun/casual-cadillac-air-travel-sistem-bebek-arabasi-kirmizi-2014

Casual cadillac ve casual cadillac air farklı modeller sanırım.Yani 2014 olanı air diye geçmiyor. Casual cadillac olarak da 2014 modeli var http://www.annelutfen.com/urun/casual-cadillac-travel-sistem-bebek-arabasi-siyah-2014

• Yok ben zaten 2014 olan air diye geçiyor demedim. Minik bir yanlış anlaşılma olmuş.Air olan modelide var sanırım tek farkı lastiğinin şişirelebiliyor olması.Benim görebildiğim tabi belki o kadar farklı modelleri incelerken gözden kaçmış da olabilir ama 200 tl fiyat farkı fazla.Casual Cadillac siparişini uygun bir fiyat bulur bulmaz sipariş edeceğim apron renk seçeneğiyle.
  • Buraya epey mesaj yazdığım için nihai kararım ıverdikten sonrada yazmak istedim.

Casual Cadillac modelinde karar kıldım.Apron(kırmızı) renk olanından aldım.Ürün beklentilerimi karşılar nitelikte.Port bebe olarak da kullanılabilmesi bir avantaj.Yalnızca bana göre tek sıkıntısı yine bu konuda bir arkadaşın özellikle üzerinde durduğu pusetinde sırt desteğinin olmayışı.Özellikle ilk aylar için bir handikap gibi görünsede ilk aylarda puseti port bebe pozisyonunda kullanabileceğmiz için çok sıkıntılı olmayacaktır.Aracın gidişi,yolda tekerleklerinin durumu filan güven veriyor.Engebeli arazilerde de çok kötü değil.Arka tekerlerin daha büyük oluşu önemli ölçüde konfor sağlamış.Belki bir miktar oto koltuğunu büyük yapabilirlerdi.Ancak 1 yaşından sonra yeni oto koltuklarından alacağım için problem değil ki alınması gerekli diye düşünüyorum.Onun dışında tekerleklerinin çıkarılabilişi pusetinin çıkarılıp çift yönlü kullanılabilmesi( bu da bebekle birlikte ağır olacağından tek kişinin çevirmesi zor ) hem pusetli hemde pusetsiz tek hamleyle katlanması gayet iyi.Katlandığında küçülsede hatchback tarzı araçlarda başka bişiye yer bırakmayacak kadar büyük.Bunu da belirtmek isterim.
    (römer tercih edicem)

Nette o an için indirim bulamadığımdan ve almak zorunda kaldığımızdan 720 tl ye 5 taksitle görerek kumaşının kalitesine bakarak bulunduğum ilçedeki bir mağazadan satın aldım.Alırken kraft twist rlx modeline de bakma şansım oldu ve kesinlikle işlevsel gibi görünsede çok hantal bir araba olduğunu düşünüyorum.Biraz daha para verip onu alırmıyım diye düşünürken Casual Cadillac modelinin yeterli ve konforlu oluşundan dolayı tercih ettim.

Daha iyi bir araba alınacaksa MClaren MAxi-COsi ve PRego tarzı üst grup araçlar tercih edilmeli.Kraft,Chicco vb markaların üst fiyattaki ürünleri de fiyatının hakkını veremiyorlar arkadaşlar 900 tl yi geçiyorsanız direk 1200-130 0tl gurubuna çıkmanızı öneririm.300-400 verirsiniz ama kesinlikle kumaş kalitesi ve malzemenin işçiliğinin kalitesiyle o paraya değdiği izlenimini veriyor.

Sonuç olarak aldığım araca 10 üzerinden 8 puan verebilirim .Fiyat performans olarak da alınacak ilk 5 üründen biridir.BU aralar Joie ninde bir modeli e-bebek de indirimli diye görmüştüm.O da kullanışlı güzel bir araba.Herkese kolay gelsin zor bir süreç ben şimdilik atlattım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fethiparisa -- 20 Ağustos 2014; 16:02:20 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.