Şimdi Ara

BAZILARI TÜRKİYE' Yİ ARKADAN MI BIÇKLIYOR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
1.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye Cumhuriyeti ve milletini soykırım ile başka bir deyişle katillikle suclama çabalarındaki insanlar ne yapmak istiyor? Akademik toplantı ne zaman tek görüşlü oldu!

İstanbul'da yaşayan herkesin bu toplantıyı protesto için konferansın yapılacağı yer olan İstanbul bilgi Üniversitesinin dolapdere kampüsünün önüne bekliyorum!

Ben şimdi gidiyorum!!!!!!!!!!!!

• sinir oluyorum şu ermenilere ya...

adamlar fındık fıstık satar gibi kendi inandıkları şeyleri dünyaya yayıyolar.. herkes inanıyo onlara..
    bizimkiler uyuyo....
  • Ermeniler bile bu toplantıya karşı:

Türk Ortodoks Patrikhanesi Basın Sözcüsü Sevgi Erenerol da konferansa tepki gösterdi. Erenerol, "Bu millet soykırım yapmamıştır. Soykırım yalanı egemen işbirlikçilerin yaptığı bir organizasyondur. Yıllarca Türkiye topraklarında beslenmişlerdir. Şu anda bu yaptıklarıyla ülkeye ihanet etmektedirler" dedi.

Şunu bilmeliyiz bu toplantıyı yapanlar ve destekleyenler dışarda bazı ülkelere bağımlı insanlar. Aldıkları emirleri yerine getiriyorlar. Kendileri bile bu konferansın anti demokratik olduğunu biliyorlar!!!!1

Neyse ben gidiyorum ;)
  • toplantıya çağrılanlar hep ermeni dostları, adamların niyetleri baştan belli.
  • ILENNNNN BU ERMENİ ŞERREFSİZLERİ VE YANDAŞLARI ÇOK OLUYO ARTIK (iii olanlar alınmasın)ARTIK Bİ SAVAŞ BAŞLAMASI VE BİZİMDE SAVAŞA GİTMEMİZ VE SAVAŞTA ERMENİLERİN POPOSUNA TEKMEYİ YAPIŞTIRMAMIZ LAZIM EWET DİENLER MSJ ATSIN KARDEŞİİMMM....
  • evet 1938 den beri türkiyeyi arkadan bıçaklıyorlar
  • Sadece onlar değil ki hain.. 2 gündür gazatelerin manşetlerine bir bakarsanız hainlerin sayısı daha bir artıyor... Bu ne biçim bir toplantı tek taraflı görüş birliği ne biçim adalet mahkeme kararını bile yok sayıyorlar... Elbet birgün bunların hesabı sorulur...
  • ben ermenilere o kadar kizmiyorum esas kizdigim icimizdeki serefsizler
  • sadece bıçaklanmıyor, baltalanıyor...ama iyi oluyor bu bir bakıma, en azından kimin şerefsiz kimin hain olduğunu görüyoruz...tabi bütün bunlara rağmen bu yazarlara çizerlere, hoca bozuntularına değer veren asalaklarda onlardan aşağı değiller...yakında inşallah temizlenirlerde bizde rahat ederiz...demokrasi, bilim adı altında hainlik yapıldığını da gördük böylece...
  • quote:

Orjinalden alıntı: neu

Türkiye Cumhuriyeti ve milletini soykırım ile başka bir deyişle katillikle suclama çabalarındaki insanlar ne yapmak istiyor? Akademik toplantı ne zaman tek görüşlü oldu!

İstanbul'da yaşayan herkesin bu toplantıyı protesto için konferansın yapılacağı yer olan İstanbul bilgi Üniversitesinin dolapdere kampüsünün önüne bekliyorum!

Murat Belge,Halil berktay,Şerif Mardin gibi son derece birikimli hocalarında arasında bulunduğu aydınlar bir konferans düzenleme girişminde bulunuyor.Konferansta daha kimin ne konuşacağı falan bile belli değilken bir kısım "vatan sevicileri" (dikkat vetansever demiyorum) "aha yine ülke elden gitti,neden orada şu yok bu yok bunlar kesin bir nanaler yiyecek" tarzından feryadlarını izlemekteyiz yine yeni yeniden.

Konuyu açan arkadaş akademik toplantı tanımını bize yapabilir mi? Türkiye de binlerce "Anti Komünizm Toplantıları,bilmem ne toplantıları" yapılıp ne iş yaptığı belli olmayan kişilerin konferans vermesi akademik oluyor da bu neden olmuyor anlamış değilim? Yazıyı yazan arkadaş ne güzel demokratik hakkını kullanıp protesto ya gidiyor;peki kendine hak olarak gördüğün bu demokrasiyi neden başkalarına görmüyorsun ya da görülmüyor?

Artık yılların verdiği birikimler de gösteriyor ki "vatan millet sakarya" tarzının hamaset edebiyatıyla soslandırılmış durumu ne ülkeyi kalkındırıyor ne de özgür bilinci.

• quote:

Orjinalden alıntı: Siya

quote:

Türkiye Cumhuriyeti ve milletini soykırım ile başka bir deyişle katillikle suclama çabalarındaki insanlar ne yapmak istiyor? Akademik toplantı ne zaman tek görüşlü oldu!

Murat Belge,Halil berktay,Şerif Mardin gibi son derece birikimli hocalarında arasında bulunduğu aydınlar bir konferans düzenleme girişminde bulunuyor.Konferansta daha kimin ne konuşacağı falan bile belli değilken bir kısım "vatan sevicileri" (dikkat vetansever demiyorum) "aha yine ülke elden gitti,neden orada şu yok bu yok bunlar kesin bir nanaler yiyecek" tarzından feryadlarını izlemekteyiz yine yeni yeniden.

Konuyu açan arkadaş akademik toplantı tanımını bize yapabilir mi? Türkiye de binlerce "Anti Komünizm Toplantıları,bilmem ne toplantıları" yapılıp ne iş yaptığı belli olmayan kişilerin konferans vermesi akademik oluyor da bu neden olmuyor anlamış değilim? Yazıyı yazan arkadaş ne güzel demokratik hakkını kullanıp protesto ya gidiyor;peki kendine hak olarak gördüğün bu demokrasiyi neden başkalarına görmüyorsun ya da görülmüyor?

Artık yılların verdiği birikimler de gösteriyor ki "vatan millet sakarya" tarzının hamaset edebiyatıyla soslandırılmış durumu ne ülkeyi kalkındırıyor ne de özgür bilinci.

birikimli olmak haklı olmayı mı gerektiriyor, mesela abd de Kızılderililerin katliamıyla ilgili bir konferans düzenlenebilir mi veya Iraklı lar için bir konferans düzenlenebilir mi, fransa da cezayir deki katliamlar ile ilgili konferans düzenlenebilir mi...ya da bu çok birikimli(!) hocalar neden, ıraktaki katliamlar ile ilgili veya Kıbrısta rumların yaptığı katliamlar ile ilgili konferans yapmıyorlar yoksa birikimleri buna yetmiyor mu...

• quote:

Orjinalden alıntı: aglamak

quote:

quote:

birikimli olmak haklı olmayı mı gerektiriyor, mesela abd de Kızılderililerin katliamıyla ilgili bir konferans düzenlenebilir mi veya Iraklı lar için bir konferans düzenlenebilir mi, fransa da cezayir deki katliamlar ile ilgili konferans düzenlenebilir mi...ya da bu çok birikimli(!) hocalar neden, ıraktaki katliamlar ile ilgili veya Kıbrısta rumların yaptığı katliamlar ile ilgili konferans yapmıyorlar yoksa birikimleri buna yetmiyor mu...

1-"Birkimli alan haklıdır" gibi bir cümle kurmuş muyum ben? Neden kendi kendine cümle kurup onun eleştirisini yapıyorsun?

2-ABD ve ya Fransa da yapılabilir mi yapılamaz mı incelemedim ama yapılamıyprsa ve orada yaşıyor olsaydım bunun da karşısında dururdum.Ben burada Türkiye ye özgü değil genel demokrasi düşüncesinden bahsediyorum.Ayrıca neden her olayda işin olmusuz örenklerinin seçildiğini de anlayamıyorum.Almanlar bugün Nazileri ve onun etrafında ki Yahudi katliamını lanetleyebiliyor.

3-Ben kendim Kıbrıs ı bilmem (o konu hakkında bilgim yok) ama Irak ile ilgili tüm duyarlılığımı ortaya koyan birisi olarak o hocalardan (yapmayanlarından) bu konu hakkında da duyarlı olmalrını ,isterim ve söz konususu olan mevzu Irak olduğunuda eleştirim de ama şu anda orası bu konuyu bağlamaz ya da haksız çıkarmaz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

1-"Birkimli alan haklıdır" gibi bir cümle kurmuş muyum ben? Neden kendi kendine cümle kurup onun eleştirisini yapıyorsun?

2-ABD ve ya Fransa da yapılabilir mi yapılamaz mı incelemedim ama yapılamıyprsa ve orada yaşıyor olsaydım bunun da karşısında dururdum.Ben burada Türkiye ye özgü değil genel demokrasi düşüncesinden bahsediyorum.Ayrıca neden her olayda işin olmusuz örenklerinin seçildiğini de anlayamıyorum.Almanlar bugün Nazileri ve onun etrafında ki Yahudi katliamını lanetleyebiliyor.

3-Ben kendim Kıbrıs ı bilmem (o konu hakkında bilgim yok) ama Irak ile ilgili tüm duyarlılığımı ortaya koyan birisi olarak o hocalardan (yapmayanlarından) bu konu hakkında da duyarlı olmalrını ,isterim ve söz konususu olan mevzu Irak olduğunuda eleştirim de ama şu anda orası bu konuyu bağlamaz ya da haksız çıkarmaz.

bal gibi de haksız çıkarır...adamlar olmamış bir olayı, ciddiye alıp irdeliyorlar kendilerince...ama nedense her gün bir yerlerde katliamlar, soykırımlar oluyor hiç ses çıkarmıyorlar...adamların niyeti gerçekten iyiyse bunu göstersinler...çıksınlar ve Telafer, Kıbrıs, Bosna, Kosova, Çeçenistan, Irak, Filistin, Keşmir, Doğu Türkistan, Kızılderili, Cezayir, Kore vb..katliamları da irdelesinler...o zaman adamların objektif olduklarına inanırım, gerçekten niyetlerinin iyi olduğuna inanırım...yoksa boşuna laf kalabalığı yapmasınlar...özgürlükler ve demokrasi sonsuz değildir ve sonsuz da olmamalıdır...özgürlükten, demokrasiden dem vuranlar nedense bu konferansı eleştirenlere tahammül edemiyorlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaviGece -- 24 Eylül 2005, 16:59:02 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bal gibi de haksız çıkarır...adamlar olmamış bir olayı, ciddiye alıp irdeliyorlar kendilerince...ama nedense her gün bir yerlerde katliamlar, soykırımlar oluyor hiç ses çıkarmıyorlar...adamların niyeti gerçekten iyiyse bunu göstersinler...çıksınlar ve Telafer, Kıbrıs, Bosna, Kosova, Çeçenistan, Irak, Filistin, Keşmir, Doğu Türkistan, Kızılderili, Cezayir, Kore vb..katliamları da irdelesinler...o zaman adamların objektif olduklarına inanırım, gerçekten niyetlerinin iyi olduğuna inanırım...yoksa boşuna laf kalabalığı yapmasınlar...özgürlükler ve demokrasi sonsuz değildir ve sonsuz da olmamalıdır...özgürlükten, demokrasiden dem vuranlar nedense bu konferansı eleştirenlere tahammül edemiyorlar...

Katliamlar ve soykırımlara o konferansı iptal ettirmeye çalışan larda karşı çıkmadığı gibi o zihniyettekiler 6. Filo yu taşlayanlara da saldırıyordu vs.Bu ayrı bir konu ama ben de bu hocaları yeri geldiğinde açık da söyelelyim ki senden sert eleştiririm ama burada esas konuyu saptırman hoş değil.Ben ısrarla demokrasi ayıbından söz ediyorum.

Kimin kime göre laf kalabalığı yaptığı görecelidir bana göre de sen laf kalabalığı yapıyorsun ama ben "evet herkesin laf kalabalığı yapma hakkı var" diyorum.Senin de öyel demen lazım.İkincisi konferansa karşı yapılan ların eleştiri boyutunu aşıp yasal olmayan kararla engellenmesine vardı.Aynı şekilde bir züre önce Baskın Oran vs bir kaç hocanın hazıraldığı bir taslak da bir zatı muhterem tarafından yırtılmıştı (bu konuyu hatırlaymamın nedeni senin düşüncendeki insanların "ama demokrasiyi bir yerde yırtarım ben" tarzı içindi).Benim şiddetle karşı çıktığım yerler bunlardır.

Gönül isterdi ki bazıları biraz olsun medeniyet ve demokrasiden nasibini alıp:eğer konferasnı tek tyaraflı olarak nitelendiriyorsa alternatif konferans düzenlesinler vs düşünce düzeyinde küfürsüz vs tartışsın ama sanırım bunu hazmedemeyenler var.

• söz konusu olan milletin, devletin, halkın çıkarı olunca demokrasi ve özgürlükten taviz vermekte ben hiçbir sakınca görmüyorum ki dünya da demokrasiden özgürlükten taviz vermeyen ülke, millet var mı?...demokrasi, özgürlük adı altında kimsenin bu milletin değerlerine, tarihine hakaret etmeye hakkı yok....
  • Bu foruma takılıpta Ermenilere katliam yapılmıştır diyen arkadaşlarımızda var
    quote:

Orjinalden alıntı: xastxast

ben ermenilere o kadar kizmiyorum esas kizdigim icimizdeki serefsizler
  • İnanamıyorum yaaa bir ülkeye hakaret etmek ne zaman özgürlük oldu? Siya kusura bakma ama ya senin bazı sorunların var ya da sende bir şekilde o grupla ilgilisin

Türk Ortodoks Patrikhanesi Basın Sözcüsü bile bu insaların "Şu anda bu yaptıklarıyla ülkeye ihanet etmekte" olduklarını söylerken nasıl sen bu konferansı savunabilirsin???? Özgürlükler hiç bir zaman sınırsız değildir! Bu dünyanın her yerinde böyledir!

Ne yani bu gün Doç. Dr. Berktay dünya medyası önünde Türkler, Anadolu Ermenilerininin hepsini yok etti dedi! Şimdi ben daha mı özgür oldum!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neu -- 24 Eylül 2005, 17:54:08 >

• quote:

Ermeniler bile bu toplantıya karşı:

Türk Ortodoks Patrikhanesi Basın Sözcüsü Sevgi Erenerol
    da konferansa tepki gösterdi. Erenerol, "Bu millet soykırım yapmamıştır. Soykırım yalanı egemen işbirlikçilerin yaptığı bir organizasyondur. Yıllarca Türkiye topraklarında beslenmişlerdir. Şu anda bu yaptıklarıyla ülkeye ihanet etmektedirler" dedi.

Şunu bilmeliyiz bu toplantıyı yapanlar ve destekleyenler dışarda bazı ülkelere bağımlı insanlar. Aldıkları emirleri yerine getiriyorlar. Kendileri bile bu konferansın anti demokratik olduğunu biliyorlar!!!!1

Neyse ben gidiyorum ;)

Bilgi sahibi olmadan yorum yapmayalım arkadaşım.

Türk Ortodoks Patrikhanesi'nin ermenilerle alakası yok. cemaatinin hepsi öz be öz Türklerden, Türk ırkının evlatlarından oluşmaktadır. Sevgi Erenerol ise çoğunluğu Ortodoks mezhebinden olan Gagauz(Gökoğuz) Türklerindendir. Sevgi Hanım'ın babası Papa Eftim; Atatürk'ün en yakın dostlarındandır ayrıca İstiklal Madalyası sahibidir.

Tekrar söylüyorum Türk Ortodoks Patrikhanesi tamamen ırk olarak Türklerden oluşmaktadır. Türk Ortodoks Patrikhanesi; Fener Rum Patrikhanesi ve aşşağılık rum köpeği Bartholomeos'un Türk ve Türklük düşmanı çalışmalarını ortaya çıkaran kurumların başında gelir.

• quote:

Orjinalden alıntı: Attila_2023

quote:

Ermeniler bile bu toplantıya karşı:

Türk Ortodoks Patrikhanesi Basın Sözcüsü Sevgi Erenerol
    da konferansa tepki gösterdi. Erenerol, "Bu millet soykırım yapmamıştır. Soykırım yalanı egemen işbirlikçilerin yaptığı bir organizasyondur. Yıllarca Türkiye topraklarında beslenmişlerdir. Şu anda bu yaptıklarıyla ülkeye ihanet etmektedirler" dedi.

Neyse ben gidiyorum ;)

Bilgi sahibi olmadan yorum yapmayalım arkadaşım.

Türk Ortodoks Patrikhanesi'nin ermenilerle alakası yok. cemaatinin hepsi öz be öz Türklerden, Türk ırkının evlatlarından oluşmaktadır. Sevgi Erenerol ise çoğunluğu Ortodoks mezhebinden olan Gagauz(Gökoğuz) Türklerindendir. Sevgi Hanım'ın babası Papa Eftim; Atatürk'ün en yakın dostlarındandır ayrıca İstiklal Madalyası sahibidir.

Tekrar söylüyorum Türk Ortodoks Patrikhanesi tamamen ırk olarak Türklerden oluşmaktadır. Türk Ortodoks Patrikhanesi; Fener Rum Patrikhanesi ve aşşağılık rum köpeği Bartholomeos'un Türk ve Türklük düşmanı çalışmalarını ortaya çıkaran kurumların başında gelir.

Ermeniler tarih boyunca ortodoks mezhebine bağlıydılar ve halen bir çoğu ortodoksdur! Her şey İngiltere ve Fransanın osmanlı imparatorluğunu parçalamak için Osmanlı Ermenilerine protestanlık ve katolikliğe kazandırmaya yönelik yaptığı misyonerlik çalışmaları ile başlıyor. Sonunda bu ülkelerin faliyetleri sonunda İstanbul'da 1830'da Ermeni Katolik, 1847'de Ermeni Protestan kiliselerini kurduruyor. Gördüğün gibi Tarih boyunca ermeniler ortodoks cematine bağlı kalmışlardır!!!!!!!!

quote:

M.A.Belin, Katolik rahiplerin Ermeniler arasındaki faaliyetlerinden şöyle bahseder; ”1689’da Saint-Pierre misyonu, Ermeni Rahibi meşhur P.Gregorio Cyrıacense’in ölümü ile büyük bir kayba uğradı. Gregorio, Ermenilerin Katolikleştirilmesine çalışan ve muvaffak olan ilk misyonerdi. Bursa’da doğmuş, Freres Precbeurs rahipleri tarafından yetiştirilmiş ve sonra Dominiken tarikatına girmişti. Vebalı hastaların ilk daimi papazı Gregorio oldu. Çünkü ondan evvel bu gibi hastalara ilk çağrılan herhangi bir papaz gönderiliyordu. Veba olmadığı zamanlarda P. Gregorio Ermenileri Katolikleştirmek için var kuvvetiyle çalışıyor, Pere Gregorio olağanüstü semereler elde etti

Bilsizlikle suçlamadan önce ilk önce araştır istersen!

Kaldı ki Türk ve ya değil ortodoks Patrikhanesinin böyle bir açıklama yapması suç mu oluyor? Nedeyim bu ülkenin başbakanı Türkmenlere yönelik etnik temizliği göremezlilikten gelirken bu ülkeyi katillikle suçlayan Doç. Dr. Berktay'ı Televizyonların önünde savununca artık söze gerek kalmıyor!

offffffff yaaaaaaaaa offff

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neu -- 24 Eylül 2005, 19:42:09 >

• yoooooooo bence TÜRKİYE'nin gözünün içine baka baka bıçağı saplıyor
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.