Şimdi Ara

Bazıları niye erken yaşta evleniyor ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
3
Favori
8.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eski mısırda 30 yaşına gelen ihtiyar kabul ediliyordu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

quote:

Orijinalden alıntı: Nahrime94

İnsanları evlilikten soğutmaya çalışıyor.

Erken evlilik iyidir. Beraber büyümek. Ve yıllarca sürecek uzun bir dostluk.

İnsanlar neden evlenir ? Sorusuna "işi resmiyete dökmek için" demişsin.

İşte bu yüzden dost hayatı yaşamak sen ve senin gibilere yakışır.

Evlenip yuva kurmak, herşeye beraber göğüs germek bize.

Duygusal olcam diye sacmalamak.

Beraber buyumek. Ve yillarca surecek uzun bir dostluk. ?!?

Hahahahahahaha

vöhöhöhö

çocuk yapmak yerine köpek beslersin sende olur biter

• bu zamanda evlenen boynuzları için iyi bir yag alsın kımın elı kımın cebınde belli degıl(yeni nesil için konusuyorum) bide ben yanlzlıgı cok sevıyorum bazen kendımden bile sıkıldıgım oluyor baska bırının omur boyunca yanımda olması aman ALLAH korusun
  • quote:

Orijinalden alıntı: JampolPapa

onlarda evlenmek:

-flört, birlikte yaşama

-ailelerin tanışması ya da önceden tanış olmaları

-nikah, ardından aile ve dostlarla küçük bir kutlama

-maddi durum elveriyorsa güzel bir tatil (hayır ter kokan garsonların rus turistlere yavşadığı beş yıldızlı oteller değil)

-normal hayata dönüş

bizde evlenmek:

-anadan babadan gizli saklı flört

-kızın konuştuğu çocuğu itiraf etmesi, kavga gürültü

-söz

-kavga (söz gününe eltinin iştirak etmemesi)

-nişan bohçası (kekoluk+masraf kapısı+damat bohçasından çıkan pijama ipekli değildi diye kavga)

-nişan alışverişi (elin kadını sana don sütyen alıyor sanki incir yaprağıyla geziyormuşsun gibi)

-kavga (alışverişte görümce suratını sarkıttı)

-nişan (büyük masraf kapısı)

-kavga (takılan bilezikler yeterince kalın değildi)

-kavga (oğlanın kıza bayramda getirdiği keçinin boynuzundan pekmez akmadı)

-ev düzmece (kalantor, tipsiz mobilyalar, stor perdeler, fakir geçmişin acısının orta-üst sınıfa yakınsanan minimalist mobilyalı, ankastre mutfaklı şeylerle giderilmesi, 30-100k arası masraf tahminimce)

-düğün (devasa masraf kapısı)

-kavga (görümce düğün günü kırık beyaz elbise giydi)

-kavga (kaynana bir şey takmadı)

-kavga (gelinliği straples olsun isteyen gelin, muhafazakar kayınpeder engeline takıldı ve bolero giymek zorunda kaldı)

-balayı (ter kokan garsonlu, yılışık animatörlü, fakir rus turistli tatil köyünde, en aşağı 10k)

-kavga (kayınvalide yeni evli çiftin evinin anahtarının kopyasından yaptırmış)

-kavga (kayınpederin masraf yaptım gerekçesiyle takılara el koyması)

-kavga (koca işten dönünce sığır gibi yatıp önüne yemek bekliyor)

-kavga (kayınvalide evleneli bir ay olmasına rağmen yemeğe çağrılmadı diye bozuk attı)

-kavga (kayınbirader cep telefonu dükkanı açmak için ağabeyinden borç istiyor)

-kavga (kızın kardeşi eve çöreklendi, otel gibi kullanıyor)

-borç harç (düğün masrafı, eşya borcu, taksitle gittikleri balayı masrafı, aldıkları sıfır aracın masrafının üstüne ev kredisinin bellerini bükmesi ve evliliklerinin ilk beş yılını bu borçları ödeyerek, diğer beş yılını da tüp bebek tedavisi ve sonunda kavuştukları tüylü ve bıyıklı mira bebeğin masraflarını karşılayarak geçirmeleri)

allah mesut etsin.

Ya varya helal olsun sana

• Duygularima tercuman olmussun, iste bu yuzden evlenmiyorum bende, sevmiyorum bu adetleri, gereksiz seyleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi venge -- 30 Mart 2017; 13:29:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: memo84

quote:

Orijinalden alıntı: niceworkisc

Evlenmeyip napacaksın. Bir işin varsa, kendinr ve bir eşe bakacak durumdaysan neden evlenmeyesin? Tek başına her gun yemek yapmaktansa sorunlari tek başına atlatmaktansa eşinle gezmek bir şeyler paylaşmak evinde mis gibi ev yemekleri yemek gibisi var mi? Şuan öğrenciyim amele gibi sürünüyorum. Ev işiydi yemekti. Param olsa direk evlenirim. Hokkabazlik , çapkınlık pesinde koşmak karı kız pesinde koşmak iş değil &#128514; kur bi sicak yuva derdini anlayabildiğin bir eşle mutlu mesut yaşa. Tabii kadına saygıyı ve onu hep mutlu etmeyi ihmal etmeden kavgalari fiziki temasa dökmeden guzel bir ilişki bekarliktan iyidir.

Senin ihtiyacın eş değil ,bir hizmetçi birde aşçı &#128526;

Alakasi yok. Düzgün bir kadin kocasina yemek yapmaktan zaten hoşlanır. Normal bir erkekte eşinin eve geldiginde yemek yaptığını görmek hoşuna gider. Bir kadin evin işini yapıyorsa bu onu hizmetçi mi yapıyor. Ben çalışıyorsam evdekilere bakmak icin bende o zaman hizmetçi mi oluyorum? İşten yorgun geldigimde evimde 1 tas yemeği bana cok gorecekse hizmetcimiyim ben yapamam diyecekse elbette evlenmem. Evliliği ne saniyorsun anlamıyorum ki? Erkek çalışsın sonra eve gelsin yemek yapsın temizlkk yapsın eee? Kadın da baş koseye oturup dırdır yapsın. Annen senin hizmetcin mi? Sevkat sevgiden dolayi yemeginide temizkiginide yapıyor evlilikte bu sekilde olmali.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

onlarda evlenmek:

-flört, birlikte yaşama

-maddi durum elveriyorsa güzel bir tatil (hayır ter kokan garsonların rus turistlere yavşadığı beş yıldızlı oteller değil)

-normal hayata dönüş

bizde evlenmek:

-söz

-nişan bohçası (kekoluk+masraf kapısı+damat bohçasından çıkan pijama ipekli değildi diye kavga)

-nişan alışverişi (elin kadını sana don sütyen alıyor sanki incir yaprağıyla geziyormuşsun gibi)

-ev düzmece (kalantor, tipsiz mobilyalar, stor perdeler, fakir geçmişin acısının orta-üst sınıfa yakınsanan minimalist mobilyalı, ankastre mutfaklı şeylerle giderilmesi, 30-100k arası masraf tahminimce)

-kavga (gelinliği straples olsun isteyen gelin, muhafazakar kayınpeder engeline takıldı ve bolero giymek zorunda kaldı)

-balayı (ter kokan garsonlu, yılışık animatörlü, fakir rus turistli tatil köyünde, en aşağı 10k)

-kavga (kayınvalide evleneli bir ay olmasına rağmen yemeğe çağrılmadı diye bozuk attı)

-borç harç (düğün masrafı, eşya borcu, taksitle gittikleri balayı masrafı, aldıkları sıfır aracın masrafının üstüne ev kredisinin bellerini bükmesi ve evliliklerinin ilk beş yılını bu borçları ödeyerek, diğer beş yılını da tüp bebek tedavisi ve sonunda kavuştukları tüylü ve bıyıklı mira bebeğin masraflarını karşılayarak geçirmeleri)

allah mesut etsin.

Bu adamı alın başbakan yapın. 28 yaşındayım bu kadar iyi tespit görmedim bugune kadar. 21 yaşında evlenen kuzenimin 1 senedir yaşadıkları resmen gözümün önüne geldi :D

• quote:

onlarda evlenmek:

-flört, birlikte yaşama

-normal hayata dönüş

bizde evlenmek:

-söz

allah mesut etsin.

Kecinin boynuzundan pekmez akmadi

@jasonn123

Jesika, Vegas , 5min

Millet neler cekiyo burda goruyosun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Evlenen kişilere bakıyorum hayatlarından bezmiş gibi görünüyorlar, tek kişi için yıllarca kendini eziyet eziyorsun evliliğin en kötü yanlarıda çok farklı sorunlar oluşabiliyor. Bir seks uğruna bunlara katlanmak cidden çok zor.
  • 1 yıldır evliyim 26 yaşında evlendim.
    evlilik ciddi anlamda fedakarlık demek
    tavsiye: 25 den önce evlenmeyin 30 u kesinlikle geçirmemeye çalışın
  • Bireysel olarak değerlendirilir.Asla genelleme yapılamaz.''aaaa yemeği tek başıma yapmamalıyım,evlenmeliyim.(kafana göre bi kız bulup ona yaptırabilirsin yemeciğini)''aa çamaşır,ütü,temizlik,evleneyim(hepsi haftada 2 saatini almıyacak salak herif)''aaa cinsel dürtülerim var,bir ten gerekiyor(götünde babamın y*r*a yok..kalk adamakıllı flörtleşeceğin birini bul,tabuları olmayan,gayet sakin bi kız)Diyeceğim odur ki sağlıksız bir nesil.Müslüman kardeşler sizi.İmandan bahsediyolar birde.Kız verse hepiniz sanki ***************.
  • quote:

Orijinalden alıntı: delgado.11

quote:

Orijinalden alıntı: kalahamari

Ne evlenmesi gezmekten akıllarına dahi gelmiyor evlenmek daha doğrusu işlerine gelmiyor

32 yaşındayım hadi bare görücü gibi yapalım dedim bulunan kızların gene hepsi 30 civarı bu tesadüf mü? Asla!

30 una kadar çoğunun derdi hangi cafeye hangi club a kimle gidelim nerede gezelim tozalım

30 u geçtikten sonrada haydi bakalım bir koca bakalım artık

40 a kadar bulamazsa merhaba kedili yaşam

ha onları suçumu televizyon sosyal medya bu kadar özendirirken bu kadar cafe club açılırken arkadaşları gezerken onlar oturcak mı? Tabi ki hayır. Çoğu da arkadaş ayağı zaten.

İlerde göreceğiz 10 15 yıl sonra yapılan araştırmalar 30 yaş evlenmemiş bayan nüfus 50 yıla önce yüzde 300 arttı diye ama iş işten geçmiş olacak

ne yapayım bende aldım kedimi bekliyorum

bu arada erkeğim

Kimisi evde kalıyor kimiside çok erken evleniyor. Görücü usülü bulacağın kişi sana kendini olduğu gibi tanıtmaz zaten evlendikten sonra görürsün gerçek yüzünü canım cicim aylarında herkes melek gibidir

birde 30unda sonra bayanlarda aşk ölüyor acayip bişey oluyor

mesela benden 1 yaş büyük buldular bir tane 2 hafta olmuş buluşmamız olmamış. 40 45 gün 1 hafta arayla çıkmışız işte.

Ben cuma günü arıyorum çalışıyor pazar günü izin günü gel bir yerlere gidelim ama mutlaka ara ne zaman müsait olursan diyorum. Üstelik 40 45 gün olmuş hala ne olduğumuz belli değil diyor.

Pazar geçiyor müsaitim buluşalım demiyor hanımefendi ki ailecek neler neler yaptık ne hediyeler annemler ilk gitmiş bunları görmeye bunlar binmiş arabaya ablasıyla kardeşiyle kaçmış neymiş görünmek ayıpmış. Ha haksızlık olmasın 38 yaşında ablası varmış birde neymiş ablası evlenmeden kendi evlenemezmiş ki annesinde de öyle olmuş annesinde de ablası varken evlenmiş.

Ha diyeceksin ki senin araman lazım. Yok öyle bişey kız kuzenim küçücük bir olayda ayağına kadar gitti bende onlarda kalıyordum beni bile sürüklediler.

Yani isteyen buluşur istemeyene bay bay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalahamari -- 30 Mart 2017; 15:20:40 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: memo84

quote:

Evlenmeyip napacaksın. Bir işin varsa, kendinr ve bir eşe bakacak durumdaysan neden evlenmeyesin? Tek başına her gun yemek yapmaktansa sorunlari tek başına atlatmaktansa eşinle gezmek bir şeyler paylaşmak evinde mis gibi ev yemekleri yemek gibisi var mi? Şuan öğrenciyim amele gibi sürünüyorum. Ev işiydi yemekti. Param olsa direk evlenirim. Hokkabazlik , çapkınlık pesinde koşmak karı kız pesinde koşmak iş değil &#128514; kur bi sicak yuva derdini anlayabildiğin bir eşle mutlu mesut yaşa. Tabii kadına saygıyı ve onu hep mutlu etmeyi ihmal etmeden kavgalari fiziki temasa dökmeden guzel bir ilişki bekarliktan iyidir.

Senin ihtiyacın eş değil ,bir hizmetçi birde aşçı &#128526;

Alakasi yok. Düzgün bir kadin kocasina yemek yapmaktan zaten hoşlanır. Normal bir erkekte eşinin eve geldiginde yemek yaptığını görmek hoşuna gider. Bir kadin evin işini yapıyorsa bu onu hizmetçi mi yapıyor. Ben çalışıyorsam evdekilere bakmak icin bende o zaman hizmetçi mi oluyorum? İşten yorgun geldigimde evimde 1 tas yemeği bana cok gorecekse hizmetcimiyim ben yapamam diyecekse elbette evlenmem. Evliliği ne saniyorsun anlamıyorum ki? Erkek çalışsın sonra eve gelsin yemek yapsın temizlkk yapsın eee? Kadın da baş koseye oturup dırdır yapsın. Annen senin hizmetcin mi? Sevkat sevgiden dolayi yemeginide temizkiginide yapıyor evlilikte bu sekilde olmali.

Sakin ol şampiyon :D

Ben yazındaki yakınmalardan dolayı öyle dedim ,hanım çalışmıyorsa elbette sen işe gidip para kazınıyor evini geçindermeye çalışyorsan o da evdeki görevini yerine getirecek ,ama peki hanımda çalışıyorsa ne olacak ,birde öyle düşünmek lazım ,o zaman herşey müşterek olacak ;)

• Bazı insanların hayattaki tek amacı (ve bunun sonucunda da tek başarısı) üremek oluyor maalesef.
  • Hepsi mantıklı düşünmemekten oluyor, 20 yaşında hayatı tanımadan evlenip 25 inde kocası tarafından dövülüp sokağa atılıyorlar.. Bu caps sayfalarında bile eğer okul bitmezse çeyiz hazırlarız mizahı dönüyor nasıl olsa evlenince herşeyin sonu olacakmış gibi. Düzgün insan çok önemli kafaların uyuştuğu hayat arkadaşı sevgili dost kanka herşey olabileceğin biri gerek.Tabi buluncada kaybetmemek gerek.

• Aynen bende anlamış değilim. Kızlar aileden kurtulmak için evleniyorda erkekleri bilmiyorum.
  • Ah Schopenhauer ah
  • Birebir anlatmış adam helal olsun
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

quote:

İnsanları evlilikten soğutmaya çalışıyor.

Erken evlilik iyidir. Beraber büyümek. Ve yıllarca sürecek uzun bir dostluk.

İnsanlar neden evlenir ? Sorusuna "işi resmiyete dökmek için" demişsin.

İşte bu yüzden dost hayatı yaşamak sen ve senin gibilere yakışır.

Evlenip yuva kurmak, herşeye beraber göğüs germek bize.

Duygusal olcam diye sacmalamak.

Beraber buyumek. Ve yillarca surecek uzun bir dostluk. ?!?

Hahahahahahaha

vöhöhöhö

çocuk yapmak yerine köpek beslersin sende olur biter

Cok yaraticisin 94'lu cocuk

• Babam everse bende evlenirim.Ama temiz düzgün aile kızıylaHatta görücü usulü olsun.Bazı konularda eski kafalıyımdır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.