Şimdi Ara

bazı sitelere kısmen, bazılarına hiç girememe sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
3.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar. türknet'e yeni abone oldum. ama nedense bazı sitelere kısmen girebiliyorum (mesela youtube'ta videoların görselleri görünmüyor vs.) bazı siteler ise hiç gerekiyorum. vpn kullandığımda sorun olmuyor. bu neden kaynaklanıyor, çözümü ne olabilir?

• modem kurulumunu doğru yaptığınıza emin olunuz, modem dns adreslerini otomatik alsın alması gereken dns ler;

- Primary DNS server: 193.192.98.8
    - Secondary DNS server: 212.154.100.18

bunları almıyor ise modeme manuel girin ve ayarları yaptıktan sonra mutlak kapatıp açın yeni ip alsın
  • bunları nasıl yapabilirim?
  • Merhaba
    Bilgisayarınızahttps://s.ahmetozer.org/Windows/cmd/clear-dns.cmd dosyasını indirin ve yönetici olarak çalıştırın.
    Sorun düzelip düzelmediğini söylerseniz sevinirim.
  • bunun başka yolu yok mu? Bunu programla yapmanın güvenilir olduğundan emin olamadım açıkçası.
  • eauieau E kullanıcısına yanıt
    Kendisi bu işin uzmanıdır...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Komut satırı ya da powershell açın tırnaklar olmadan "ipconfig /flushdns" yazın tekrar deneyin.

İkinci bir ihtimal fastpath moda almışlardır sizi ve çok paket kaybı oluyordur. Interleaved moda aldırabilirsiniz destek kaydı bırakarak.
  • ipconfig /flushdns kullanarak sorunu kısmen çözdüm gibi, teşekkürler. ama sorun sadece benim bilgisayarımda değil, internete girdiğim diğer cihazlarla da sorun yaşayabiliyorum.
  • yok, çözülmemiş benim pcde biraz daha iyi hale gelmiş durum, hala sorunlar var
  • arıza kaydı bırakıp türknet'ten cevap bekledim. modemden kaynaklanabileceği yazıyor, başka bir modemle denemeliymişim, ama deneyebileceğim bir başka modemim yok. sorun muhtemelen, türknet'e geçiş sırasında oldu, daha önce böyle bir sorunum yoktu. modem kurulumunda neyi yanlış yapmış olabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kütahyalı_ramazan

modem kurulumunu doğru yaptığınıza emin olunuz, modem dns adreslerini otomatik alsın alması gereken dns ler;

- Primary DNS server: 193.192.98.8
    - Secondary DNS server: 212.154.100.18

bunları almıyor ise modeme manuel girin ve ayarları yaptıktan sonra mutlak kapatıp açın yeni ip alsın
    değerler dediğiniz gibi. bundan sonra ne yapabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTILIX

Merhaba
    Bilgisayarınızahttps://s.ahmetozer.org/Windows/cmd/clear-dns.cmd dosyasını indirin ve yönetici olarak çalıştırın.
    Sorun düzelip düzelmediğini söylerseniz sevinirim.
    denedim, değişen bir şey olmadı :(
    Modem üzerinde gelişmiş ayarlardan MTU 1480 yapmayı dener misiniz ?
    Belki Santral ile arada 1500 bytelık paket aktarımında sıkıntı yaşanıyordur ve paketler zarar görüyorsa böyle problemler yaşanabilir.
  • quote:

Modem üzerinde gelişmiş ayarlardan MTU 1480 yapmayı dener misiniz ?
    Belki Santral ile arada 1500 bytelık paket aktarımında sıkıntı yaşanıyordur ve paketler zarar görüyorsa böyle problemler yaşanabilir.
    bu ayarı nereden yapabilirim?
    Modeminizi bilmiyorum. Bazı modemlerde internet kısmı oluyor orada bağlantı detaylarında mtu ayarlanabiliyor.
    Bazılarında xDSL diye sayfa oluyor oradan ayarlanıyor. Modeminizde @turk.net kullanıcı adını ve şifresini girdiğiniz yerdedir.
  • quote:

Modeminizi bilmiyorum. Bazı modemlerde internet kısmı oluyor orada bağlantı detaylarında mtu ayarlanabiliyor.
    Bazılarında xDSL diye sayfa oluyor oradan ayarlanıyor. Modeminizde @turk.net kullanıcı adını ve şifresini girdiğiniz yerdedir.
    mtu'yu 1480 yaptım (mss'yi 1440'a getirdim). şimdilik sorun hala devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eauieau -- 11 Haziran 2018; 22:2:7 >
  • Merhaba, aynı sorun bende de var, yeni bağlandı türknet internet hattı 1 ay geçmesine rağmen, ama şu anda çoğu sayfa açmıyor. Google açıyor arama yaptığım içeriklerde bulunan sitelere tıklıyorum zaman aşımına uğruyor açılmıyor, YouTube açılıyor video da izletiyor. Sizin sorununuz düzeldi mi acaba? Düzeldi ise ne yapıldı acaba? İyi akşamlar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doganer1 -- 1 Mayıs 2020; 23:39:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DNS sunucularından istenilen bilgiyi sana vermiyor. Google DNS ya da Yandex dns kullan. Sorusuz çalışır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • doganer1 D kullanıcısına yanıt
    Merhaba, sorununuz devam ediyorsahttps://turk.net/online-islemler/ üzerinden destek kaydı oluşturur musunuz? Kontrol ederek size bilgi verelim.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    kayıt açıldı, ama 4 gündür bir işlem yapılmadı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.