Şimdi Ara

Bazı Perakendeciler Amd Ryzen 5 Serisi İşlemcileri Satmaya Başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bazı satıcılar resmi satışına birkaç hafta kala ryzen 5 işlemcileri satmaya başladı bile.

Darısı Türkiye'nin başına.

K:http://wccftech.com/retailers-selling-amd-ryzen-5-cpus-3-weeks-official-launch/

Bazı Perakendeciler Amd Ryzen 5 Serisi İşlemcileri Satmaya BaşladıBazı Perakendeciler Amd Ryzen 5 Serisi İşlemcileri Satmaya Başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redoracle -- 23 Mart 2017; 23:12:41 >

• Haydi hayırlısı hocam. Tam da beklediğimiz işlemciler. Gelse de yada biri adam akıllı bir test yapsa da görsek artık
  • Testler diser o zaman yakinda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hadi bakalım. Yeni kavgalar başlar...
  • Forumda kullanıcıların yaptığı testleri önemsiyorum. Umarım yakın zamanda ülkemizde de görebiliriz bu işlemcileri.

• Performans anlamında ne olacakları aşağı yukarı belli oyun peformansı olarak R7 serisi ile aynı frekansda aynı olacaktır muhtemelen oyun için alacaklar ve 1070 ve üzeri kartlar ile kullanacaklar 6 çekirdekli model gayet mantıklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Night Rain

Forumda kullanıcıların yaptığı testleri önemsiyorum. Umarım yakın zamanda ülkemizde de görebiliriz bu işlemcileri.

Aynen. Ben de forum kullanıcılarının testlerine güveniyorum. Editörlere güvebmiyorum. Parayı kim basarsa onun borusunu çalıyorlar. Eski amatör ruh daha güzeldi. Editör bildiğin reklam yapıyor ya. Sonuçta bu bir meslek. Etik ilkeleri olmalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

quote:

Forumda kullanıcıların yaptığı testleri önemsiyorum. Umarım yakın zamanda ülkemizde de görebiliriz bu işlemcileri.

Aynen. Ben de forum kullanıcılarının testlerine güveniyorum. Editörlere güvebmiyorum. Parayı kim basarsa onun borusunu çalıyorlar. Eski amatör ruh daha güzeldi. Editör bildiğin reklam yapıyor ya. Sonuçta bu bir meslek. Etik ilkeleri olmalı.

Zamanla değişiyor her şey maalesef. R7 serisiyle ilgili kullanıcı testleri mevcut asıl önemli olan R5 serisi ile ilgili testler yakındır. Umarım beklentileri karşılar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

quote:

Zamanla değişiyor her şey maalesef. R7 serisiyle ilgili kullanıcı testleri mevcut asıl önemli olan R5 serisi ile ilgili testler yakındır. Umarım beklentileri karşılar.

Hocam testleri farklı senaryo durumlarına göre yapmıyorlar. 1080p testi yapıyorlar. Ama 2k 4k gibi çözünürlüklerde neler olabileceği hakkında pek bilgi vermiyor testler. Nasıl sonuç istiyorlarsa öyle sonuç çıkaracak şekilde testleri maniple ediyorlar.

• Tam da DH 1. Ryzen Savaşı sona ermişti

• R5 te duzeltilmesi gereken sorunlar:

1- SMT
    2- Infinity fabric

Bunlar duzelmeden am4 platformuna gecmem, gecilmesini de oneremem kimse kusura bakmasin.

Sorun yazilimdandir, yok efendim biostandir, vay efendim isletim sistemindendir beni zerre kadar da ilgilendirmiyor. Son kullaniciyim yahu ben, bana ne sorun nereden kaynaklaniyor...

Intelci filan degilim, ille bir gruba ait olmam gerekiyorsa son kullanici gurubu olur bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheLawMan

R5 te duzeltilmesi gereken sorunlar:

1- SMT
    2- Infinity fabric

Bunlar duzelmeden am4 platformuna gecmem, gecilmesini de oneremem kimse kusura bakmasin.

Sorun yazilimdandir, yok efendim biostandir, vay efendim isletim sistemindendir beni zerre kadar da ilgilendirmiyor. Son kullaniciyim yahu ben, bana ne sorun nereden kaynaklaniyor...

Intelci filan degilim, ille bir gruba ait olmam gerekiyorsa son kullanici gurubu olur bu.

çıkmamış işlemcinin sorunlarını bize anlattığınız için teşekkür ederiz

smt ve infinity fabric ile ne sorun yaşadığınız ryzen 5'te çok merak ettim

• quote:

1- SMT
    2- Infinity fabric

Piyasa AMD sağolsun yıllardır Intel sömürgesinde olduğu için *gerçekten* sıfırdan bir mimarinin ilk serisinde bu sorunlar normaldir. Son kullanıcılar olarak, seneye gerçekten iyi bir rekabet göreceğiz.

• BalistikBomba B kullanıcısına yanıt
    2K ve ya 4K da da sonuç değişmez zaten. 2K ve ya 4K 'da diğer işlerimin de kullanım yüzdeleri düşük olur zaten. O yüzden testlerde önemli olan düşük çözünürlükte yapılan testlerdir. İşlemci performansı bu şekilde ölçülür. 4K 'yı Pentium G4560 + Gtx 1070 ve ya Gtx 1080 ile de kullanırsınız zaten.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TormentedSoul

quote:

1- SMT
    2- Infinity fabric

çıkmamış işlemcinin sorunlarını bize anlattığınız için teşekkür ederiz

smt ve infinity fabric ile ne sorun yaşadığınız ryzen 5'te çok merak ettim

Algida secicilik mi yapiyorsun yoksa gercekten anlamadin mi ne demek istendigini orada?

R7 de bu sorunlar var, R5'te bunlar duzeltilmis olarak cikmali diyorum.

• BalistikBomba B kullanıcısına yanıt
    2K ve ya 4K da da sonuç değişmez zaten. 2K ve ya 4K 'da diğer işlemcilerin de kullanım yüzdeleri düşük olur zaten. O yüzden testlerde önemli olan düşük çözünürlükte yapılan testlerdir. İşlemci performansı bu şekilde ölçülür. 4K 'yı Pentium G4560 + Gtx 1070 ve ya Gtx 1080 ile de kullanırsınız zaten. Yüksek çözünürlükler ekran kartı performansını test etmek için ölüçülür genelde. Bazılarınız(siz dahil misiniz bilmiyorum sözüm meclis dışı) R5 1400 'ü, i7 7700K işlemcisine rakip gösterdi. Böyle saçma bir karşılaştırma da zaten tek bu forumda görüyorum. Umarım R5 1600 ve 1600x, i7 7700K 'dan daha iyi performans verir de güzel bir tercih ortaya çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 24 Mart 2017; 18:34:08 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.